Zenit – Porto 1:1 (kon.) | Amsterdam – Celtic 1:0 (kon.) | Atlético Madrid – Austria 4:0 (kon.)
Barcelona – AC Miláno 3:1 (kon.) | Bazilej – FCSB 1:1 (kon.) | Dortmund – Arsenal 0:1 (kon.)
Chelsea – Schalke 3:0 (kon.) | Neapol – Marseille 3:2 (kon.)
FC Bazilej 1893
1:1 (0:1)
Steaua Bukurešť
Streda 06.11.2013, 20:45 • St. Jakob-Park • Liga majstrov

Je tu koniec zápasu. Domáci futbalisti sa po celý zápas snažili vyrovnať a nakoniec sa im to podarilo až v nadstavenom čase. Stockerov center poslal do brány hostí striedajúci Sio. Tak ako pred dvoma týždňami tak aj dnes tu máme nerozhodný výsledok 1:1. Odomňa je to dnes všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (22:37:37)

90+2
    Nepresná prihrávka hostí. Vhadzovanie pre domácich.

90+1
    FC Bazilej dal gól! Domácim to konečne vyšlo. Stocker z ľavej strany poslal center do šestnástky na ktorý si nabehol SIO a kĺzačkou prekonáva brankára hostí.

90
    Nadstavujú sa 3 minúty.

89
    Následne další ofsajd hostí.

89
    Hostí zastavil ofsajd. Pri lopte domáci.

88
    Sio vybojoval loptu. Podľa čiarového rozhodcu nedovolene.

87
    Tanaseho pokus brankár Sommer chytá.

86
    David Degen prvý krát v akcii. V strede ihriska úplne skosil svojho súpera a vidí žltú kartu.

86
    Pri lopte sú momentálne hráči Bukurešti a nechcú ju požičať svojmu súperovi.

84
    Posledné striedanie v zápase. Ihrisko opustil Salah, nahradil ho David Degen.

84
    Streller na Salaha. Pri spracovaní mu lopta odskočila a hostia ju odpratali preč.

83
    Ďalšia príliš dlhá prihrávka ktorú Stocker nestihol. Odkop od brány hostí.

82
    Sommer rozohráva priamy kop z vlastnej polovice.

80
    Schär fauluje pred šestnástkou a vidí žltú kartu.

78
    Druhé striedanie domácich. Ihrisko opustil Frei, namiesto neho prišiel Diaz.

77
    Domáci na chvíľu zatlačili hostí v ich šestnástke. K priamemu ohrozeniu brány sa ale nedostali a hostia odpratali loptu do bezpečia.

76
    Posledné striedanie hostí. Ihrisko opúšťa zatiaľ jediný strelec gólu, Piovaccari. Nahradil ho Kapetanos.

75
    Bazileju ostáva presne 15 minút aby s výsledkom niečo spravil.

74
    Sio sa dostal k hlavičke. Tá mierila vedľa.

73
    Streller chcel prihrať do šestnástky na voľných spoluhráčov. Jeho prihrávka bola zblokovaná.

71
    Siov slabý center padol brankárovi rovno do náručia.

71
    Po dlhšej dobe sa k lopte dostali aj hostia. Tanase ale spracoval loptu rukou.

69
    Rohový kop domáci zahrali najhoršie ako mohli. Lopta vybehla von z ihriska predtým než padla brankárovi do rúk.

68
    Rohový kop pre Bazilej.

67
    Sio neprešiel po pravej strane. Vybojoval aspoň vhadzovanie.

66
    Striedajú aj domáci. Delgada nahradil Sio.

65
    Stocker si hodil loptu príliš daleko. Nedobehol ju a tak uvidíme odkop od brány hostí.

63
    Striedanie hostí. Ihrisko opúšťa Stanciu, nahradí ho Chipciu.

62
    Frei bol úplne voľný na hranici šestnástky. Strielal z voleja, ktorý bol zblokovaný. Veľká šanca. Z následného rohu mieri Ivanovova hlavička tesne vedľa!

60
    Nepresná prihrávka domáceho hráča. Brankár ju chytá a pri lopte sú momentálne hostia.

59
    Po priamom kope bol veľký zmätok pred bránou hostí. Jeden z obrancov pravdepodobne zahral rukou, nič sa nepíska.

58
    Priamy kop pre Bazilej.

56
    Z rohového kopu nič nebolo. Domáci bez problémov odvrátili.

56
    Rohový kop pre Bukurešť.

55
    Stockerov center zblokovaný. Brankár loptu chytá na čiare. Podľa fanúšikov a domácich hráčov ju chytil až za čiarou a dožadovali sa rohového kopu.

54
    Streller bežal za odrazenou loptou. Pri nej bol ale prvý brankár Bukurešti.

53
    K priamemu kopu sa postavil Frei ale trafil len múr.

53
    Salah vybojoval priamy kop pre svoj tím. Bazilej bude kopať tesne z pred šestnástky.

52
    Pri lopte stále hráči domácich. Do vážnejšej šance sa ale stále ešte nedostali.

51
    Stanciu skúsil z ľavej strany priamo ohroziť bránu domácich ale trafil len bočnú sieť.

50
    Schär fauluje Stanciua. Priamy kop pre Bukuresť.

49
    Nepresný odkop brankára Sommera. Lopta pre Bukurešť.

48
    Vhadzovanie pre hostí.

47
    Stocker bol podľa môjho názoru teraz faulovaný ale rozhodca nepíska. Odkop od brány hostí.

47
    Ako to bolo aj v prvom polčase, tak aj na začiatku druhého držia loptu domáci futbalisti.

46
    Hostia cez polčas striedali. Pintiliho nahradil Filip.

46

Priebežný stav druhého zápasu skupiny E:

Chelsea 1:0 Schalke

31. Eto´o

Po polčase je stav zápasu 1:0 pre hostí. V prvom polčase boli častejšie pri lopte domáci futbalisti do najväčšie gólové šance si vytvorili hostia. Tú najväčšiu využil v 17. minúte Piovaccari, ktorý zoči voči Sommerovi nezaváhal a poslal svoj tím do vedenia. Domáci nadalej držali loptu na vážnejšiu šancu si nevytvorili. Naopak to boli hostia, ktorý na konci prvého polčasu mali obrovskú šancu ísť do dvojgólového vedenia po rohovom kope. Uvidíme čo nám prinesie druhý polčas. Ostaňte s nami.

45+1
    Stanciu opúšťa ihrisko na nosidlách.

45
    Stanciu ostáva ležať v strede ihriska. Už sú pri ňom lekári.

45
    Faul na hráča hostí v strede ihriska.

43
    Hostia zahrávali rohový kop. K hlavičke sa dostal Szukala, brankár Sommer parádne zasiahol. Z následnej dorážky taktiež nepadol gól. Hostia zahrávali další rohový kop a Szukalová hlavička letí tesne vedľa tyče!

43
    Rozhodca dohovára Stanciuovi a Diemu.

42
    Ďalšia žltá karta. Tentokrát ju dostal domáci Ivanov.

42
    Salah sa dostal v šestnástke k lopte. Našťastie pre hostí mu strela nesadla a tak brankár Bukurešti nemal s jeho pokusom najmenší problém.

41
    Faul na Delgada v strede ihriska a tretiu žltú kartu v zápase vidí Bourceanau.

39
    Stocker chcel vysunúť spoluhráča. Ten nepochopil jeho úmysel.

38
    Priamy kop pre Bukurešť. Center z ľavej strany a obrana odvracia loptu preč.

36
    Po pravej strane sa prebíjal hráč domácich. Obrana hostí ho ustrážila a vybojovala odkop od brány.

36
    Popa fauluje. Lopta pre domácich.

34
    Domáci mohli znovu zakončovať. Po centri Delgada sa k lopte dostali len obrancovia Bukurešti.

33
    Streller sa v šestnástke dostával do zakončenia. V poslednej chvíli mu kĺzačkou vletel medzi nohy jeden z obrancov a čisto ho obral o loptu.

32
    Priamy kop od polovice ihriska pre domácich.

31
    Pri lopte stále domáci. Bukurešť zatiaľ využila jedinú možnosť, ktorú v zápase mala.

30
    Domáci hráči rozvíjajú dalšiu útočnú akciu od vlastnej brány.

29
    Útočný faul Xhaku.

28
    Domáci sa neustále snažia o vyrovnávajúci gol. Ich snahu si ale vždy pokazia sami nepresnou prihrávkou.

28
    Akciu hostí opäť zastavilo postavenie mimo hry.

26
    Strelec gólu Piovaccari fauluje a vidí žltú kartu.

25
    Salah sa po pravej strane rútil sám na brankára Bukurešti. Chcel ale ešte nahrať pred bránu na dvoch voľných spoluhráčov ale brankár hostí jeho úmysel vystihol.

24
    Domáci útočili. Salah ale dostal slabú prihrávku a domáci sa musia po loptu vrátiť.

23
    Hostia sa z protiútoku znovu dostali pred šestnástku domácich, kde o loptu znovu prišli.

22
    Pri lopte hráči Bazileju, ktorý sa snažia o vyrovnanie.

21
    Následný protiútok hostí zastavil ofsajd.

21
    Delgadov center opäť končí v rukách brankára.

20
    Priamy kop pre domácich. Georgievski fauloval tesne pred šestnástkou.

19
    Ďalší center domácich skončil v náručí brankára.

18
    Domáci sa snažili o rýchlu odpoved. Delgadov center trafil Frei a jeho strela míňa bránu hostí.

17
    Bukurešť dala gól! Bukurešť ide do vedenia. PIOVACCARI dostal parádnu prihrávku za obranu. Rútil sa sám na brankára Sommera. Tesne pred brankárom ešte spomalil, pohral sa s ním a strelou do pravého horného rohu mu nedal absolútne žiadnu šancu.

16
    Pri lopte hostia. Znovu len kombinujú na vlastnej polovici.

14
    Nepresný center hráča Bukurešti. Sommer bude vykopávať.

11
    Delgado sa postavil k priamemu kopu ale neohrozil bránu hostí.

11
    Prvú žltú kartu v zápase vidí hosťujúci Szkukala. Pred šestnástkou fauloval prenikajucého hráča domácich.

10
    Veľa nepresností na oboch stranách. Znovu sa vhadzuje.

8
    Bukurešť vhadzuje na vlastnej polovici.

7
    Stanciu centroval loptu na ľavú stranu. Voser nepresne odhlavičkoval a daroval vhadzovanie svojmu súperovi.

6
    Hráči Bukurešti teraz peknými prihrávkami domácich k ničomu nepúšťajú. Škoda ale že stále hrajú len na vlastnej polovici.

5
    V zápase sa od úvodného výkopu v podstate nič nedeje. Teraz dostával Stanciu loptu pred šestnástku ale nezachytil ju.

4
    Teraz pre zmenu držia loptu hostia.

4
    Do útoku sa poprvýkrát hrnuli aj hráči hostí. Útočník Bukurešti proti trom obrancom ale nemal žiadnu šancu.

3
    Streller na Delgada, ten centroval z ľavej strany ale hostia jeho center odvracajú.

2
    Obrana Bazileju to znovu skúšala nákopom na Strellera, ten sa k lopte ale nedostal.

2
    Bazilej opäť pri lopte, ale len na vlastnej polovici.

1
    Nákop domáceho obrancu na polovicu súpera. Domáci vybojovali vhadzovanie ale následne o loptu prišli.

1
    Úvodný výkop mali domáci futbalisti hrajúci v modročervených dresoch.

1

Vypočuli sme si aj hymnu Ligy Majstrov a zápas môže pomaly začať.

Hráči nastupujú na hraciu plochu. Tribúny sú kompletne zaplnené tak sa môžeme tešiť na výbornú atmosféru.

FC Bazilej 1893: Sommer – Xhaka, Ivanov, Schar, Voser – Stocker, Frei, Emilio, Die, Salah – Streller

Náhradníci: Vailati, Ajeti, D. Degen, P. Degen, Diaz, El Nenny, Sio

Steaua Bukurešť: Tătăruşanu – Latovlevici, Gardos, Szukala, Georgievski – Tanase, Pintilii, Stanciu, Bourceanau, Popa – Piovaccari

Náhradníci: Nita, Filip, Chipciu, Kapetanos, Parvulescu, Prepelita, Varela

Rozhodca: Olegário Benquerença, Ricardo Santos, Rui Tavares (všetci POR).

Prvý vzájomný zápas: Bukurešť 1:1 Bazilej

Vráťme sa teda k tretiemu zápasu, ktorý oba tímy odohrali. Presne pred dvoma týždňami sa oba tímy stretli a Bukurešť získala svoj prvý bod v tomto ročníku Ligy Majstrov.

Po prvom polčase bol stav zápasu nerozhodný – 0:0. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia. V 48. minúte ich poslal do vedenia Diaz. Bazilej kontroloval hru no v 88. minúte zápasu zachraňoval bod pred domácich Tatu. V zápase už viac gólov nepadlo a tak prvý vzájomný zápas skončil nerozhodne – 1:1.

Dnešný súper Bazileju, Steaua Bukurešť, je na tom horšie. V skupine E im patrí posledné, 4. miesto. Za 2 prehry a 1 remízu majú na svojom konte len 1 bod a veľmi nepriaznivé skóre 1:8.

Bukurešť sa v úvodnom zápase predstavila na ihrisku nemeckého Schalke 04. Schalke malo v zápase jasnú prevahu a po góloch Uchidu, Draxlera a Boatenga zvíťazilo rozdielom triedy – 3:0.

Na druhý zápas nastúpila Bukurešť na domácom ihrisku proti silnej Chelsea. Anglický tím nedal Bukurešti žiadnu šancu a zvíťazil vysoko 4:0.

Po troch odohratých zápasoch v skupine E sa Bazilej nachádza na 3. mieste, ktorá zaručuje miesto v Európskej Lige. Bazilej má zatiaľ na svojom konte 4 body za 1 výhru, 1 remízu 1 prehru.

Bazilej vstúpil do tohtoročnej skupinovej fázy Ligy Majstrov najlepšie ako mohol. Vyhrá 2:1 na Stamford Bridge, na ihrisku silnej Chelsea, im priniesla úvodné tri body do tabuľky.

V druhom zápase čakal na Bazilej další náročný súper. Tentokrát ním bol nemecký Schalke 04. Zápas nakoniec rozhodol Draxler gólom z 54. minúty a Schalke si tak z Bazileju odnieslo všetky tri body.

Vítam Vás pri sledovaní zápasu Ligy Majstrov. Dnes sa pozrieme na zápas Bazilej vs Bukurešť. Prajem príjemný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.