Liberec – Litvínov 2:1 (po pr.) | Vítkovice – Kladno 2:1 (kon.) | Zlín – Třinec 2:3 (0:1 po s.n.)
Pardubice – Slavia 4:5 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 0:3 (kon.) | Hradec Králové – K. Vary 1:2 (kon.)
Plzeň – Sparta Praha 1:2 (0:2 po s.n.)
Bílí Tygři Liberec
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
cz Nedeľa 27.10.2013, 15:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga (ČR)

Z Liberce se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalšího přenosu. (18:13:49)

Bílí Tygři si tak připisují bod navíc. Ve vzájemné bilanci jsou díky dnešnímu výsledku vyrovnáni. Můžeme se tedy těšit na další střetnutí těchto soupeřů.

64:18
    Liberec právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ FILIPPI právě ukončil zápas! Objel kličkou Francouze a zasunul puk podél jeho betonu.
    Asistence: Čutta

63:56
    Střela Jiřího Guly skončila na Melicherčíkově vyrážečce.

63:48
    Liberec vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

63:15
    Jakub Černý prověřil Melicherčíkovu lapačku, zda v ní náhodou není nějaká díra. Není.

62:48
    Ručinský vysoko přestřelil domácí branku.

62:03
    Velká skrumáž na brankovišti! Hned trojice hráčů v bílém mohla dorazit puk za ležícího Francouze, ani jeden z nich však neuspěl!

61:33
    Zakázané uvolnění Vervy.

60:43
    Hra ve čtyřech mužích zatím svědčí lépe hostujícímu celku, Robin Hanzl prověřil Melicherčíka ostrou střelou z úhlu.

60:01

Třetí třetinu zvládli i přes dlouhé oslabení lépe hosté. Podařilo se jim čtyři minuty před koncem vyrovnat a poslali tak utkání do prodloužení. Ani ve druhém vzájemném souboji tak duel těchto soupeřů neskončí po šedesáti minutách.

60:00

59:42
    Ručinský z úhlu nedokázal Melicherčíka nachytat, zdá se, že dnes vítěz po základní hrací době neuvidíme.

59:24
    Zakázané uvolnění domácích. Tygři si následně vyžádali oddechový čas.

59:07
    Jánský přebruslil Duška a dostal se ke kotouči dříve, ze šance však nedokázal nic vytěžit.

58:55
    Stejně dopadl i útok Liberce.

58:28
    Ofsajd zastavil slibně rozjetou akci Vervy.

57:53
    Liberečtí drží puk, snaží se kombinovat v útočném pásmu.

56:58
    Hosté vycítili šanci odvést si do Litvínova tři body a tlačí se kupředu.

56:03
    Aktivní Hübl už se dral k zakončení, liberecká obrana mu v něm však za pět minut dvanáct zabránila.

55:48
    Puk se zastavil ve skrumáži v rohu kluziště, následuje komerční přestávka.

55:22
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Vteřinu před koncem přesilové hry hosté vyrovnávají. Jiří Šlégr přesně nabil FRANTIŠKU LUKEŠOVI, který bez obtíží dopravil kotouč za Melicherčíkova záda.
    Asistence: Hübl, Lukeš

54:46
    Liberec hostující hráče k žádnému tlaku nepouští a vyhazuje.

54:23
    Začíná přesilovka Litvínova.

54:02
    Vampola přišel o puk v útočném pásmu, u kotouče tak jsou hosté.

53:23
    Domácí navíc o svou přesilovou hru přichází kvůli hře v šesti. Trest odpyká Pavel Zacha (LIB).

53:09
    Ani tentokrát se Tygrům nedaří dostat se k zakončení, Litvínov brání svá oslabení bez problémů.

52:22
    Martin Ručinský (LIT) putuje na trestnou lavici za hákování.

52:09
    Pospíšil sám vyrazil na zteč k litvínovské brance, nikdo ho ovšem nepodpořil a akce rychle skončila.

51:43
    Víšek střílel od mantinelu, na Francouze si však nepřišel.

51:04
    Lukešovi se nepodařilo zpracovat přihrávku do nadějné pozice, Liberec vyráží do protiútoku.

50:32
    Litvínov si pozvolna vytváří tlak, který se pokusí přetavit ve vyrovnání.

49:58
    Verva hraje v plném počtu.

49:50
    Liberec vyhazuje na zakázané uvolnění, zatímco se jeho přesilová hra blíží ke konci.

49:29
    Čakajík střílí od modré, Francouz kryje. Tato pohádka už začíná být poněkud ohraná, chtělo by to v podání domácích nějakou změnu.

49:07
    A paradoxně přišla další šance hostů. Melicherčík se v přesilové hře musí pořádně ohánět.

48:37
    Čakajíkovu střelu od modré tečoval Nedvěd, Francouz spolehlivě kryje.

48:00
    Nyní navíc puk ztratili a ke střele se dostal Viktor Hübl. Naštěstí pro Liberecké se ani on netrefil.

47:07
    Domácím se nedaří vytvořit si tlak.

46:37
    Ručinský ujel v oslabení po pravém křídle, branku však následně minul.

46:16
    Hosté se osvobozují a střídají.

45:32
    Špatnou rozehrávkou se však domácí hned zahánějí zpět do středního pásma.

45:13
    Tygři hrají v plném počtu a začíná jejich více než čtyřminutová přesilovka.

44:58
    Za domácí branku zůstal ležet Jan Výtisk, rozhodčí po chvíli váhání vylučují Michala Trávníčka (LIT) na 5 minut + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. To je velmi dobrá příležitost pro Liberec!

44:19
    Tečovaná Lukešova rána minula branku a zamířila do ochranné sítě. Vhazuje se ve středním pásmu.

43:50
    Tygři vyhazují a šetří síly.

43:39
    Dalším, kdo nevyzrál na libereckého strážce klece, byl František Lukeš.

43:18
    Jiří Gula od modré trefil Melicherčíkovy betony.

43:10
    Martin Bartek (LIB) míří na trestnou lavici za hákování.

42:47
    Čakajíkova rána od modré čáry netrefila Francouzovu branku.

42:14
    Lukeš z pravého kruhu míjí libereckou klec.

41:46
    Zemanova střela byla na své cestě k Melicherčíkovi tečována, liberecký gólman tak měl s jejím vyražením problémy.

Dnešní utkání sleduje 5596 diváků.

41:22
    Tentokrát vidíme icing na druhé straně kluziště.

41:01
    Ulrych míjí střelou od modré bránu.

40:55
    Výtiskovo nahození ze středního pásma ukrývá Francouz do své lapačky.

40:44
    A to samé se opakuje i o pár vteřin později.

40:35
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

40:01

Druhá třetina nabídla vyrovnanou podívanou. Nejprve Tomáš Urban neproměnil trestné střílení, následně v několika šancích selhali hosté. Za Melicherčíkovými zády cinkala dokonce i tyč! V samém závěru druhé dvacetiminutovky se však prosadili domácí získali tak těsné vedení.
    Další třetina začne přibližně v 16:50.

40:00

39:55
    Přeci jen ještě mohlo dojít k další brance! Filippi připravoval puk Bulířovi, těsně před jeho holí ho však vypíchl Rostislav Martynek. To je pro liberecké škoda, na Bulíře už zívala prázdná brána!

39:20
    Tentokrát se již slovenský útočník prosadil! MARTIN BARTEK svým švihem zavěsil přímo do šibenice litvínovské branky!
    Bez asistence.

38:55
    Bartek nebezpečně vypálil, Francouz se štěstím opět vyráží.

37:40
    Jakub Čutta střílel od modré, Francouz zasahuje.

36:50
    Hraje se ze strany na stranu, ani jeden celek si nedokáže vytvořit souvislý tlak.

36:02
    Na druhé straně si proti Víškově střele připisuje další úspěšný zákrok Pavel Francouz.

35:40
    Melicherčík musel prokázat své kvality proti další litvínovské střele.

34:19
    Jass se po přihrávce dostal do obrovské šance, Francouz byl proti.

33:25
    Ta však nic nepřinesla a i Verva již hraje v plném počtu.

32:40
    Začíná přesilová hra Bílých Tygrů.

32:24
    František Lukeš nebezpečně provětral Melicherčíkovy betony.

31:39
    Francouz si připisuje další úspěšný zákrok.

31:25
    Jiří Šlégr (LIT) vyrovná stav hráčů na ledě. Je vyloučen za zákrok do oblasti hlavy a krku, což mu přináší trest na dvě plus deset minut.

31:14
    Kombinace Litvínovských vypadala nebezpečně, finální přihrávka však nedopadla dle jejich představ.

30:40
    Jan Víšek (LIB) si jde sednout na trestnou lavici za podražení.

30:26
    Lukeš nebezpečně střílel, Melicherčík však kryje.

29:43
    Piroš byl nastřelen spoluhráčem do hlavy, naštěstí se rychle zvedá z ledu a zranění tak snad nebude příliš vážné.

29:32

29:00
    Francouz zasahuje proti Čakajíkově ráně od modré.

28:52
    Liberec dosud marně obléhá litvínovské pásmo.

28:06
    Přesilová hra Liberce opět začíná šancí hostí. Hübl donutil Melicherčíka k zákroku.

27:32
    Verva Litvínov je potrestána za zdržování hry, trest odpyká Rostislav Martynek.

26:53
    Pavel Francouz si rozhodně na pavouky v lapačce stěžovat nemůže. Právě mu je svou ukrytou střelou vyklepal Tomáš Urban.

26:31
    Dušek vypíchl puk před najíždějícím Lukešem.

26:15
    Tygry zabrzdil v akci ofsajd, přichází komerční přestávka.

25:54
    A další pokus končí v lapačce hostujícího gólmana.

25:43
    Pavel Francouz si připisuje další úspěšný zákrok proti střele libereckých hokejistů.

25:31
    Litvínov hraje v plném počtu.

24:52
    Až nyní se k zakončení dostal Pavel Zacha, Francouzův beton však byl proti skórování.

24:42
    Libereckým se stále nedaří vystřelit.

23:41
    Litvínov ujel do další situace dva na jednoho! Robin Hanzl nahrál Martinu Ručinského, jenž těsně minul Melicherčíkovu klec.

23:31
    Jiří Gula (LIT) podrazil unikajícího Urbana a putuje na trestnou lavici.

23:05
    Nenápadná střela Františka Lukeše zacinkala o horní tyč Melicherčíkovy branky!

22:03
    Hunkesova střela skončila jen na noze Jurčíka.

21:35
    Jánošík nahazoval od modré pouze do náruče Francouze.

21:06
    Hra se přesouvá do pásma hostujícího celku.

20:52
    A velká šance je hned k vidění i na druhé straně! Piroš našel před bránou volného Ručinského, jehož střelu jen s obtížemi vytěsnil Melicherčík mimo tyče.

20:30
    Při trestném střílení si však na gólmana nepřišel. Pokusil se Francouze obstřelit, ale ten byl pozorný a kotouč ramenem vytěsnil.

20:30
    Urban ujížděl zcela sám na Francouze, obránci mu však pokus překazili, a tak bude zahrávat trestné střílení.

20:01

V první třetině jsme viděli sice značnou územní převahu domácích, ke gólu však ani jedna šance nevedla. Litvínovští se také dostali k několika brejkům, nebezpečně vypadala například střela Ručinského, ale ani on Melicherčíka nepřekonal. Další třetina začne přibližně v 15:51.

20:00

19:39
    Tygři kombinují v obranném pásmu, třetina se blíží ke konci.

18:56
    Bulíkova přihrávka málem našla před bránou Barteka, ovšem obránce ji na poslední chvíli ztečoval jinam.

18:25
    A dnes již tradičně vidíme zakázané uvolnění Litvínova.

17:34
    Už to vypadalo, že Rosa bude moct vyrazit sám na brankáře, obránci však včas zatáhli za záchrannou brzdu a puk mu vypíchli.

16:45
    Tomáš Bulík daroval špatnou přihrávkou puk hostujícímu týmu.

16:05
    Dušek našel svým pasem přímo před bránou Urbana, který okamžitě vystřelil. Kotouč se zasekl někde v gólmanově výstroji, tedy těsně před brankovou čárou.

15:22
    Pokus hráčů Vervy o protiútok opět skončil na špatné rozehrávce.

15:00
    Francouz skryl do své lapačky vysoké Víškovo nahození, vhazuje se po jeho pravici.

14:42

14:40
    Konečně vidíme první přesilovkovou střelu domácích. Čakajíkovo nahození však pouze zaplulo do Francouzovy náruče.

13:55
    Tygrům se stále nedaří dostat k zakončení.

13:02
    Šlégr s Hüblem mohli v oslabení jet dva na jednoho, prvně jmenovaný však zpackal finální přihrávku.

12:42
    Uvidíme první vyloučení. Filip Pavlík (LIT) si odsedí menší trest za sekání.

12:24
    Čakajíkova střela byla zblokována až do ochranné sítě.

11:46
    Litvínovští kombinují v útočném pásmu, obrana Tygrů je zatím pozorná.

10:49
    Dušek zavezl kotouč až do útočného pásma, zde o něj ovšem přišel.

10:14
    liberecká defenziva nechala trestuhodně ujet Martina Ručinského, ten však branku minul a žádné nebezpečí pro Melicherčíka neznamenal.

09:53
    Francouz musel vyjet z brány, aby skryl puk pod svou lapačkou před dojíždějícím hráčem.

09:19
    Liberec zakládá akci z obranného pásma.

08:30
    Domácí vybojovali puk v útočném pásmu, nedaří se jim však propracovat k zakončení.

07:35
    Víšek zkusil do akce vysunout Kobu Jasse, ten ale skákající puk nezpracoval ideálně.

06:58
    Po dalším icingu hostí se hra přesouvá zpět před Francouze.

06:48
    Posmykova střela byla ztečována mimo prostor domácí branky.

06:25
    Peter Jánský vyzkoušel střelou od modré Melicherčíka, tomu stačilo jen sklapnout betony a puk vyrazit.

05:42
    Více ze hry mají zatím domácí, Litvínov se zuby nehty brání.

05:04
    Nedvěd našel před bránou osamoceného Duška, který se řítil sám na Francouze, jeho branku však minul.

04:46
    Litvínov opět vyhazuje na zakázané uvolnění.

04:35
    Oba týmy bojují o puk v rohu kluziště.

04:01
    Akci tři na dva domácí sice provedli dobře, Bulíř našel v mezikruží osamoceného Filippiho, ten však těsně minul hostující klec.

03:46
    Hned po vhazování musel slovenský brankář ve službách Liberce opět předvést své kvality.

03:42
    Melicherčík opět v akci, puk mu zaplul přímo do lapačky.

03:27
    Tygři se snaží rozjet útočnou akci, naráží však na pozornou obranu Litvínovských.

03:02
    Nadějně rozjetou akci Tygrů zabrzdil ofsajd.

02:21
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, hra se stěhuje zpět před Francouze.

01:48
    Do šance se dostali i domácí, Tomáš Filippi nebezpečně pálil, ovšem Francouz byl připraven.

01:14
    A Melicherčík opět kryje šanci Litvínova.

00:59
    Ručinský trefil první střelou hostí Melichečíka do masky.

00:16
    Tygři mohli hned vyjet do útoku, Nedvěd však Duška svým pasem nenašel.

00:01

Hráči již nastupují na led, start utkání se blíží.

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Čakajík, Voráček, Výtisk, Hunkes, Ulrych, Jánošík, Čutta – Vampola, Víšek, Bartek, Dušek, Pospíšil, Filippi, Urban, Bulík, Bulíř, Jass, Nedvěd (C), Zacha.

HC Verva Litvínov: Francouz (Nechvátal) – Zeman, Kokeš, Šlégr, Gula, Pavlík, Sklenička, Posmyk – Trávníček (C), Ručinský, Lukeš, Černý, Hübl, Piroš, Rosa, Martynek, Jurčík, Majdan, Hanzl, Jánský.

Rozhodčí: Jeřábek, Koch – Blümel, Barvíř.

Z předchozího vzájemného střetnutí odcházel spokojenější Litvínov. Základní hrací doba soupeřům nestačila, rozhodovat musely až nájezdy, po kterých skončilo utkání poměrem 3:2 pro Vervu.

Spokojení zatím jistě nejsou ani domácí Bílí Tygři. Po několika zbytečně ztracených zápasech plně bodovali až minulou neděli, kdy porazili třetí Třinec. V pátek však opět následovala porážka, tentokrát od "indiánů" z Plzně. I oni tak potřebují nejlépe před svými fanoušky dokázat, že kvalitu stále mají.

Hosté z Litvínova si sezonu jistě představovali jinak. Po osmi porážkách v řadě se zvedli až v minulém kole proti Pardubicím, se kterými si Verva poradila snadno 5:1. Na tento výkon se pokusí navázat i v neděli.

V 16. kole hokejové extraligy na sebe narazí dva celky ze spodku tabulky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.