Chabarovsk – Barys 3:4 (kon.) | Vladivostok – Omsk 4:1 (kon.) | Novokuzneck – Jekaterinburg 1:3 (kon.)
Novosibirsk – Jugra Chanty-Mansijsk 7:2 (kon.) | Novgorod – Záhreb 2:1 (po pr.) | Kazaň – Doneck 1:0 (kon.)
D. Moskva – Dinamo Minsk 4:0 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 4:3 (kon.)

Jekaterinburg dal gól!
    Hosťom sa ešte podarilo pridať do odkrytej domácej svätyne tretí presný zásah. Postaral sa oň ARŤJOM ČERNOV. Asistencie: Sami Lepisto, Fjodor Malychin.

59:30
    Sorokin je na striedačke, domáci to skúšajú bez brankára.

59:00
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny, no dovolím si tvrdiť, že aj zápasu.

58:41
    Mantyla dostal dve minúty za hru s vysokou hokejkou. Asi je už rozhodnuté. Domáca nádej na dobrý výsledok zhasla.

58:36
    Nie, nie. Ani v tejto presilovej hry sa zmena nekonala. Metallurg sa v nej nepresadil.

58:20
    Kovář prerušuje svojim úspešným zákrokom hru. Hostia tak môžu vystriedať a posledným sekundám domácej presilovky môžu čeliť čerství hosťujúci hráči.

57:45
    Viac ako minúta presilovej hry domácich je už minulosťou, no tí sa ešte k strele nedostali.

57:00
    Hostia sa dostali k puku a okamžite ho poslali cez všetky čiary preč.

56:36
    Hostia dávajú svojou nedisciplinovanou hrou domácim ešte šancu na vyrovnanie. Metallurg si zahrá v početnej výhode po faule Trjamkina.

55:48
    Avtomobilist šetrí cenné sekundičky s pukom na hokejke za vlastnou bránou.

55:00
    Do konca riadneho hracieho času ostáva päť minút. Podarí sa domácim vyrovnať ?

54:22
    Tento údaj možno niekoho prekvapí, no keď sa len tak zbežne pozriem na minul zápas a tento, tak Novokuzneck nedal gól už v asi desiatich presilových hrách za sebou, z toho ich bolo niekoľko aj o dvoch hráčov. To je už na zamyslenie.

54:00
    Domácim nie je nič platné to, že súpera nepúšťajú z jeho obranného pásma. Ich kombinácie totiž nie sú zakončované strelami.

53:12
    Novokuzneck sa počas presilovej hry dostal do prvého zakončenia až po minúte trvania tejto početnej výhody.

52:22
    Hostia ponúkajú domácim šancu na vyrovnanie. Gusev sa nechal vylúčiť.

52:00
    Mohlo to byť definitívne rozhodnuté ! Jekaterinburg premárnil veľkú šancu na tretí gól. Sorokin sa zaskvel proti dvojnásobnému zakončeniu.

50:05
    Hosti dobehli to, čo v presilovke zameškali prakticky okamžite. Len päť sekúnd sa hralo v rovnovážnom stave a Avtomobilist sa dostal do vedenia ! Výbornú prácu odviedol Alexej Simakov, ktorý sa prekľučkoval cez domácu obranu a IGOROVI JEMELEJEVOVI naservíroval krásnu prihrávku. Hosťujúcemu útočníkovi už stačilo len puk nadvihnúť nad bez mocného Sorokina.

50:00
    Po dlhšom čase pokračujeme s plným počtom hráčov na oboch stranách.

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 41. Kurtis McLean (Rafael Achmedov, Raymond Giroux) – 21. Fjodor Malychin (t.s.), 51. Igor Jemelejev (Alexej Simakov), 60. Arťjom Černov (Sami Lepisto, Fjodor Malychin)

Metallurg Novokuzneck: Sorokin – Giroux, Mantyla, Kurepanov, Aksijmenko, Achmedov, McLean, Vygľazov, Kanarsky, Jemelin, Dydykin, Lapenkov, Turukin, Skutar, Martynov, Ložchin, Mitrajkov, Nazarov, Arzamastsev, Nurtdinov, Kosourov, Žafjarov,
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Farafonov) – Viklund, Lepisto, Jegin, Antonov, Gusev, Trjamkin, Rybnitskij, Teterin – Lazarev, Černov, Malychin – Lewandowski, Stewart, Jemelejev – Fjodorov, Simakov, Toluzakov – Strelcov, Deveaux, Arkalov.

Rozhodca: Ravodin, Ronn, Birin, Medvedev.