Buffalo – Colorado 2:4 (kon.) | Montreal – Nashville 1:2 (kon.) | Tampa Bay – Boston 0:5 (kon.)
Florida – Minnesota 2:1 (2:0 po s.n.) | NJ Devils – NY Rangers 4:0 (kon.) | NY Islanders – Carolina 3:4 (kon.)
Washington – Columbus 4:1 (kon.) | Chicago – Toronto 3:1 (kon.) | Arizona – Detroit 5:2 (kon.)
San Jose – Calgary 6:3 (kon.) | LA Kings – Dallas 5:2 (kon.)
New Jersey Devils
4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
New York Rangers
cz Nedeľa 20.10.2013, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

To je z tohoto utkání vše. Přeji Vám ničím nerušený zbytek noci a někdy opět u onlajnů z NHL na počtenou! (03:46:03)

Třetí třetina již nic důležitého nepřinesla. Ďáblové hráli, co potřebovali, a dovedli tak utkání k zaslouženému vítězství 4:0. Pro New Jersey je to vůbec první triumf v sezóně a bude zajímavé sledovat, zda to svěřence kouče Petera DeBoera nakopne k dalším úspěchům. Devils dnes výrazně pomohli i čeští hráči. Marek Židlický a Jaromír Jágr si připsali dvě asistence, na jeden gól nahrával také Rostislav Olesz, jenž v sestavě nahradil nemocného Patrika Eliáše.

59:51
    Kotouč v rohu za brankou Rangers a Cory Schneider tak dnes vychytá své první čisté konto v dresu NJ Devils.

59:21
    Tak domácí utkání v přesilovce nedohrají. Vyloučen je Loktionov, takže se hraje 4 na 4.

59:01
    Poslední minuta utkání.

58:45
    Po akci Loktionova se zblízka nedokázal prosadit Bernier. Bylo to ale i s přispěním faulu Zuccarella a Devils tak dohrají zápas v početní výhodě.

57:47
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazuje se ve středovém kruhu.

57:28
    Harrold od modré nahodil puk na Lundqvista. Ten zasáhl a dvě a půl minuty před koncem přerušil hru.

56:54
    Fast byl před brankou v dobré pozici, ale špatně trefil kotouč.

55:47
    Hosté by rádi vstřelili alespoň čestný úspěch. Boyle se však mezi tyče netrefuje.

54:59
    Krásná individuální akce Adama Henriqua, které chybělo jen gólové vyústění. Útočník Ďáblů se z rohu dostal až před Lundqvista, kterého si roztáhl a měl před sebou částečně odkrytou branku. Lundqvist stačil holí tečovat mimo.

53:45
    Domácí v klidu ubránili snahu Richardse a Stepana a odpálili puk do bezpečí.

52:47
    Schneider si sáhl lapačkou pro střelu Richardse. Domácí brankář usiluje o čisté konto.

52:38
    John Moore zavážel kotouč do útočného pásma, někdo ze spoluhráčů mu však předčasně přejel do pásma – postavení mimo hru.

52:10
    Menší šarvátka před brankou Schneidera, ale vypadá to, že se vylučovat nebude. Následuje reklamní přestávka.

51:56
    Dominic Moore se nedostal až ke střele, dobrou defenzivní prací se prezentoval Marek Židlický.

51:34
    Na icing zahráli také Jezdci.

51:19
    Domácí tentokrát odpálili kotouč přes všechny čáry – pískáno je tedy zakázané uvolnění.

50:20
    Loktionov jen nahodil kotouč za hostující svatyni a odjel střídat. New Jersey se blíží k první výhře v sezóně.

49:27
    První formace domácích udržela kotouč v bezpečné vzdálenosti od své branky a může jít střídat.

48:36
    Devils kontrolují utkání a soustředí se především na poctivou obranu středního pásma. Rangers se nemohou k ničemu dostat.

47:50
    Bernier dostal přihrávku za obranu, ale Stralman ho stačil dobruslit a vytlačit do rohu.

47:01
    Zakázané uvolnění Rangers. Hra se stěhuje zpět před branku Henrika Lundqvista.

46:30
    Brassard v obranné třetině zasáhl kotouč vysokou holí. Bude se vhazovat před Lundqvistem.

46:07
    A máme tu komerční přestávku.

45:37
    Po Richardsově střele se dostal k dorážce Stepan. Schneider se však rychle přemístil a Stepan již neměl místo, kudy by zblízka procedil puk za záda domácího gólmana.

44:58
    Židlický už mohl střílet, ale ještě hledal křížnou přihrávkou Giontu a k puku se dostávají hosté.

44:19
    Boyleho dalekonosnou střelu s přehledem likviduje Cory Schneider.

43:56
    Od modré pálil Fayne, kotouč zaduněl jen o zadní mantinel.

42:48
    Kotouč se odrazil před domácí brankoviště, kde byl Boyle. Než ale stihl zakončit, tak ho sestřelil Zubrus.

41:57
    Domácí kompletní a jsou zase o něco blíže vítězství.

41:19
    Dorsett z úhlu posílal kotouč na Schneidera. Tomu ještě v brankovišti komplikoval situaci Brassard, ovšem skóre se nemění.

40:46
    Ďáblové vyhazují.

40:23
    Od modré nahazoval Fast, branku ale netrefil.

40:01

Rangers zahájí třetí třetinu v početní výhodě.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:58.

Po dvou třetinách vedou Ďáblové už 4:0 a mají zápas pevně pod kontrolou. Domácí dnes především proměňují své šance, což v jejich předchozích zápasech nebylo pravidlem. Ve druhé části přidalo New Jersey další dva góly. Nejprve se v přesilové hře prosadil Ryder a čtvrtý gól přidal ve 35. minutě Litevec Zubrus.

Střely na branku ve 2. třetině – 7:6
    Střely na branku celkem – 16:12

40:00

39:57
    V úplném závěru druhé třetiny je za zdržování hry vyloučen domácí Fayne. Rangers tak zahájí třetí část v početní výhodě.

39:52
    Druhá část se dohrává v útočném pásmu hostí, ale kotouč je v rohu.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:51
    Zajac z rohu posílal puk před branku, kam si sjížděl Ryder. Ten ze vzduchu nedokázal tečovat.

38:12
    Oleszovu střelu srazil do ochranné sítě John Moore. Bude se vhazovat v útočném pásmu Devils.

37:32
    Po Stralmanově nahození kotouč obětavě zalehl Volčenkov, ale vzápětí se přesto dostal před brankovištěm k puku Boyle a bekhendem se pokusil překonat Schneidera. Domácí gólman ale odolal.

36:10
    Z mezikruží zakončoval bekhendem Loktionov, ruský útočník tentokrát branku minul.

35:39
    Kotouč zašlápnut za brankou domácích. Následuje buly před Schneiderem.

35:31
    Dnes to opravdu vypadá, že Devils v osmém zápase sezóny konečně zvítězí. Rangers by se museli hodně zlepšit, aby s utkáním ještě dokázali něco udělat.

34:32
    Devils právě vstřelili branku!
    4:0 pro Ďábly! Židlický nahrál na modré Salvadorovi, jehož bombu Lundqvist vyrazil pouze před své brankoviště, kde se nejlépe zorientoval DAINIUS ZUBRUS, který ještě navyšuje vedení domácích. Asistence: Bryce Salvadorn a Marek Židlický.

33:47

33:42
    Až teď Devils zahrozili. Loktionov ostře vypálil a Lundqvistovi navíc clonil Bernier. Švédský brankář ale dokázal kotouč vytěsnit do bezpečí.

33:15
    V této přesilovce se domácím nedaří. Boyle dokonce vyzkoušel Schneidera propagačním pokusem.

32:10
    McDonagh dostal zásah kotoučem do brady. Naštěstí neutrpěl žádné vážnější zranění a odjel na střídačku bez viditelného šrámu.

31:47
    Na ledě Židlický, Jágr, Ryder, Olesz a Zajac. Uvdíme, zda tato pětice v přesilovce něco vymyslí.

31:47
    Justin Falk dohrál Josefsona a podle rozhodčích to bylo nedovoleným způsobem. Po reklamí pauze nás tak čeká přesilovka Ďáblů.

31:36
    Zuccarellova střílená přihrávka nenalezla Millera. Domácí velice dobře brání.

30:25
    Brassard bekhendem posílal kotouč před brankoviště, ale tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

29:48
    Greene pod tlakem vyhodil kotouč tak šikovně, že se ani nepíská icing. Rangers musí hrát.

28:50
    Dobrá zpráva pro New Jersey. Bryce Salvador se poprvé od střetu ze závěru první třetiny objevuje na ledě.

28:14
    Olesz hledal před brankou Jágra, ten jen těsně nedosáhl.

27:57
    Girardi při rozehrávce za brankou upadl, domácí se však k puku nedostali.

27:40
    Zakázané uvolnění Rangers.

27:15
    Rangers se snažili něco vymyslet v útočném pásmu, ale domácí obrana rychlým přístupem vytlačila hru do bezpečí.

26:35
    A máme tu první komerční přestávku druhé periody.

26:00
    Využitá přesilovka a tohle už je pro Devils hodně nadějné! Jágr posunul na modré kotouč na MICHAELA RYDERA a ten prostřelil Lundqvista, který dnes není svému týmu obvyklou oporou – 3:0. Asistence: Jaromír Jágr a Marek Židlický.

25:40
    Dominic Moore chtěl při buly zalehnout kotouč a je za to poslán na trestnou lavici. Přesilová hra pro Jersey.

25:40
    Dominic Moore střílel bekhendem z těžkého úhlu, Schneider má puk ve své lapačce.

25:16
    Hraje se hodně bojovně, vidíme více střetů než střel na branku.

24:33
    Ryder si najížděl na přihrávku Henriqua, ale puk srazil na tribunu obránce Stralman.

23:45
    Puk končí na střídačce NY Rangers. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:02
    Lundqvist měl za brankou problémy s napadajícím Carterem, pro hosty to dobře dopadlo.

22:30
    Bryce Salvador se ve druhé třetině na ledě neobjevuje. Pouliot ho zřejmě pro dnešní utkání vyřadil ze hry.

21:24
    Pyatt byl centimetry od snížení! Jeho první střela skončila na tyči a dorážka sice prolétla mezi betony Schneidera, ale těsně minula domácí klec!

20:56
    Na začátku druhé části je hra zatím hodně kouskovaná – icing Devils.

20:35
    Postavení mimo hru v podání Rangers.

20:17
    Ve druhé třetině si jako první sáhl na kotouč Cory Schneider, který před brankovištěm zalehl nastřelený puk.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 2:00.

Hráči New Jersey stále čekají na první vítězství v sezóně, ale duel s Rangers rozehráli hodně nadějně. Po první třetině totiž vedou 2:0. Skóre utkání otevřel v 8. minutě pohotovou dorážkou Loktionov a ve 13. minutě přidal druhý gól tvrdou střelou Henrique – asistence si připsali čeští útočníci Rostislav Olesz a Jaromír Jágr.

Střely na branku v 1. třetině – 9:6

20:00

19:56
    Židlický naskočil na led a Ďáblové vyhrají první třetinu o dva góly.

19:49
    Rangers se 7 sekund před koncem přesilovky dopustili ofsajdu.

19:33
    Bryce Salvador je odváděn do šatny. Uvidíme, zda domácí kapitán bude ve druhé třetině pokračovat ve hře.

19:33
    Salvador dostal u mantinelu tvrdou ránu od Pouliota a domácí zadák se jen těžce zvedá z ledu.

19:11
    Pyattovu ránu vyrazil Schneider a domácí poté opět vyhodili.

18:19
    Richards nahazoval od modré, ale domácí jeho pokus zblokovali a vyhodili puk.

17:56
    Na trestnou lavici odchází Marek Židlický za hákování. Přesilová hra pro hosty.

16:50
    Lundqvist se za brankou nepohodl s obráncem McDonaghem a kotouč se ocitl před prázdnou hostující brankou. Hráči Rangers mohou být rádi, že toto zaváhání domácí nepotrestali.

16:20

16:20
    Z voleje pálil od modré kapitán domácích Salvador, Lundqvist byl připraven a schoval puk ve výstroji.

14:26
    Po ráně Brada Richardse podržel kotouč Schneider. Další reklamní přestávka.

14:14
    Josefson to zkoušel zápěstím, Lundqvist vyráží.

12:37
    Nedáš – dostaneš! Ve středním pásmu posunul Jágr kotouč na Olesze, jenž vyslal vpřed ADAMA HENRIQUA, který podél levého mantinelu přejel modrou čáru a ranou do bližšího horního rohu propálil Lundqvista – 2:0! Asistence: Rostislav Olesz a Jaromír Jágr.

12:17
    Stralman našel před brankou Pouliota, který z bezprostřední blízkosti netrefuje branku. To byla obrovská šance!

11:40
    Zajac nemohl překročit modrou čáru, jinak by se pískalo postavení mimo hru. Protiútok Devils je tak zastaven.

10:31
    Mezi kruhy se zjevil Marc Staal, ale z této výhodné pozice branku minul.

10:14
    Na střely na branku vedou domácí 5:2. Hra se nejvíce odehrává ve středním pásmu, které se oba týmy snaží obezřetně bránit.

10:14
    Po dalším zákroku Coryho Schneidera je hra přerušena a následovat bude komerční přestávka.

09:23
    Falk vystřelil od levého mantinelu, pozorný Schneider vyráží.

07:22
    Domácí jdou do vedení! Hostující vyhození zachytil na modré čáře obránce Anton Volčenkov, který okamžitě vypálil. Lundqvist kotouč vyrazil pouze před sebe a číhající ANDREJ LOKTIONOV ho dorazil přesně mezi betony švédského brankáře. Asistence: Anton Volčenkov.

06:11

06:00
    New Jersey v této přesilovce vůbec nic nepředvedlo. Kotouč opět až u Schneidera.

05:30
    Další vyhození hostujícího týmu.

05:08
    Ďáblové se zatím nemohou usadit v pásmu.

04:43
    Hosté se osvobozují, Devils musejí začínat od své branky.

04:11
    Pouliot vyloučen na dvě minuty za faul na Volčenkova, Devils budou hrát přesilovku.

04:02
    McDonagh pálil od modré, Schneider puk srazil do ochranné sítě.

03:04
    Před brankou operoval Gionta, ovšem Lundqvista nepřekvapil.

02:42
    Zatím se hraje bez šancí. Kotouč se pohybuje většinou ve středním pásmu.

01:50
    Protiútok Rangers skončil postavením mimo hru.

01:25
    Zuccarello a Stepan se snažili něco vymyslet před brankou Ďáblů, domácí se ale ubránili.

00:44
    Před branku si vyjel Bernier a Lundqvist musel poprvé zasahovat.

00:01

Prudential Centerem zní americká hymna.

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Židlický, Greene, Fayne, Salvador, Harrold, Volčenkov – Jágr, Henrique, Olesz – Ryder, Zajac, Tedenby – Zubrus, Loktionov, Josefson – Bernier, Gionta, Carter.

New York Rangers: Lundqvist (Missiaen) – Girardi, McDonagh, Stralman, Staal, Falk, J. Moore – Richards, Brassard, Pyatt – Zuccarello, Stepan, Miller – Dorsett, Boyle, Pouliot – Fast, D. Moore, Powe.

Rozhodčí: Devorski, Meier – Driscoll, Nansen.

Velice nepříjemná zpráva zasáhla před utkáním New Jersey. Ze sestavy totiž na poslední chvíli vypadli klíčoví útočníci Patrik Eliáš a Damien Brunner. Českého forvarda skolila chřipka a nejproduktivnější hráč Ďáblů Brunner opustil led během ranního rozbruslení pravděpodobně se zraněným ramenem.

Československá stopa:

Marek Židlický (NJD) – 7 zápasů, 5 bodů (0+5)
    Patrik Eliáš (NJD) – 7 zápasů, 4 body (2+2)
    Jaromír Jágr (NJD) – 7 zápasů, 3 body (2+1)
    Rostislav Olesz (NJD) – 3 zápasy, 0 bodů (0+0)

Vzájemné zápasy:
    Oba newyorští rivalové se v loňském zkráceném ročníku utkali hned čtyřikrát. Třikrát se z vítězství radovali hráči Rangers, jedinkrát uspělo New Jersey.

06.02. 2013: New Jersey – NY Rangers 3:1
    20.03. 2013: New Jersey – NY Rangers 2:3
    21.04. 2013: NY Rangers – New Jersey 4:1
    27.04. 2013: NY Rangers – New Jersey 4:0

New Jersey Devils:
    Ďáblové rozjeli sezónu opravdu tragicky a jako jediný tým z celé NHL stále čekají na první vítězství. Ze sedmi zápasů tak mají na svém kontě pouhé tři body za dvě porážky po nájezdech a jednu v prodloužení a v posledních třech utkáních nebodovali vůbec. New Jersey zatím příliš nepomáhá ani česká kolonie, dlouholetá opora klubu Patrik Eliáš a letní posila Jaromír Jágr zatím zůstávají trochu za očekáváním a v dobré formě hrající obránce Marek Židlický na vše sám nestačí. Pokud chtějí u Devils myslet na play-off, měli by už konečně začít vítězit.

Nejproduktivnější hráč: Damien Brunner – 5 bodů (3+2)
    Nejlepší střelec: Damien Brunner – 3 góly

New York Rangers:
    Hráči ambiciózních Rangers nezačali sezónu dobře, z šesti zápasů zvítězili pouze dvakrát a čtyřikrát prohráli a v tabulce Východní konference jsou se čtyřmi body až desátí. Jezdce srazila především nedávná série tří venkovních porážek v řadě, kterou načala exhibice Tomáše Hertla, jenž čtyřmi góly řídil debakl NYR 2:9 na ledě San Jose, následoval další ostudný nářez v Anaheimu – 0:6, a černou sérii ukončila porážka 3:5 v St. Louis. Právě tento zápas odnesl druhý brankář týmu Martin Biron, který byl zařazen na listinu nechráněných hráčů. Náladu si newyorský klub zlepšil až ve středu vítězstvím 2:0 na ledě Washingtonu.

Nejproduktivnější hráč: Brad Richards – 7 bodů (4+3)
    Nejlepší střelec: Brad Richards – 4 góly

Vítám tu všechny příznivce toho nejlepšího hokeje na světě. V noci ze soboty na neděli je na programu bohatá nabídka zápasů NHL a já Vás provedu duelem mezi New Jersey Devils a New Yorkem Rangers. Newyorské derby je také soubojem dvou trápících se celků, Ďáblové dokonce jako jediný tým z celé NHL v nové sezóně stále ještě nepoznali chuť vítězství a tak bude velice zajímavé sledovat, které z mužstev si v tomto utkání vylepší své zatím chabé sebevědomí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 8. Loktionov (Volčenkov), 13. Henrique (Olesz, Jágr), 26. Ryder (Jágr, Židlický), 35. Zubrus (Salvador, Židlický)

Rozhodca: Devorski, Meier – Driscoll, Nansen