Bergamo – Lazio 2:1 (kon.) | CFC Janov – Chievo 2:1 (kon.) | Hellas Verona – Parma 3:2 (kon.)
Livorno – Sampdoria 1:2 (kon.) | Fiorentina – Juventus 4:2 (kon.) | Sassuolo – Bologna 2:1 (kon.)
Turín – Inter 3:3 (kon.)
Atalanta Bergamo
2:1 (1:0)
Lazio Rím
Nedeľa 20.10.2013, 12:30 • Stadio Atleti Azzurri d'Italia • Talianska Seria A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 12:30.

Vážení športoví priatelia a zvlášť priaznivci talianskeho futbalu. Vitajte pri dnešnom prenose z ôsmeho kola Serie A. To nás dnes okrem iného zavedie i na Stadio Atleti Azzurri d'Italia, kde domáca Atalanta Bergamo privíta vzácnu návštevu z hlavného mesta.
    Do Lombardie totižto prichádza rímske Lazio. V nasledujúcich riadkoch sa Vám pokúsim, čo najpodrobnejšie, predostrieť predzápasovú situáciu v oboch táboroch.

Tabuľkové postavenie:

Atalanta: M 13.; V 3 – R 0 – P 4; S 9:10; B 9
    Lazio: M 8.; V 3 – R 2 – P 2; S 11:10; B 11

Forma:

Atalanta: V – V – P – P – P – V
    Lazio: R – R – R – V – P – V

Dnešní hostitelia sa pred šiestym kolom nachádzali v nezávideniahodnej situácii, keď mali za sebou dve zhodné prehry v pomere 0:2 a jednu z prestrelky v Parme, kde napriek celopolčasovej presilovke prehrali 4:3. Následne však Colantuonoví zverenci vyhrali s Udinese a na pôde Chieva, čo ich katapultovalo do stredu tabuľky.
    Na druhej je Lazio tímom dvoch tvárí. K domácim štyrom výhram pridali cennú remízu s „Fialkami" z Florencie. Vonku je to však už iná pesnička. Po dvoch štvorgólových prídeloch od majstrovského Juve prišla i prehra v rímskom derby s AS a Orlov nevykúpilo ani stretnutie na pôde úbohého Sassuola. Dnes tak budú belasí bojovať o panenské víťazstvo na ihriskách súpera.

(Rocchi)

Ako môžete samy vidieť, Bergamo to v posledných rokoch na Rimanov príliš nevie a aj preto sú dnes miernym favoritom hosťujúci Biancocelesti.

Absencie:

Na strane domácich mrzí najväčšmi strata Giulia Migliaccia, ktorý by sa po problémoch s lýtkom, mohol vrátiť v priebehu jedného-dvoch týždňov. Okrem neho bude absentovať i duo Giorgi-Cazzola.
    Na druhej strane sa tešia z návratu superstrelca Kloseho. Nemecký bombardér však zrejme začne zápas na lavičke a jeho prípadné nasadenie sa predpokladá až v priebehu stretnutia. Okrem neho si počas „repre" pauzy doliečovali zranenia i Sculli a Konko, ktorí by sa mohli takisto objaviť na lavičke Biancazzurri. Tam určite nezasadnú zranení Radu, Alfaro, Saha, Biava či Vinicius. Lazio môže byť vďačné za šírku svojho kádra.

Na koho sa zamerať?:

Germán Denis: Argentínsky forward patrí k oporám Atalanty. Tréner sa môže oprieť o jeho stabilnú gólovú potenciu. V predminulej sezóne zaznamenal úctyhodných 16 gólov a v minulom ročníku to bolo o jeden menej. Tohtoročný strelecký účet predstavuje 8 zápasov, 3 góly a určite ešte nepovedal posledné slovo.

Hernanes: Brazílsky špílmacher sa stará o myšlienkové pochody Rimanov a dnes bude jeho genialita určite potrebná. V pomyslenom kanadskom bodovaní by zaznamenal minulý rok zaujímavú cifru 24 (15+9). Podobný nástrel sa čaká od dvadsať násobného reprezentanta i tento rok.

Súboj zápasu:

Cigarini-Hernanes: Základ prípadného úspechu domácich tkvie v odstavení Hernanesa a to tvrdím i s ohľadom na celkovú silu Lazia. Na túto špinavú robotu bude pravdepodobne nasadený Luca Cigarini, bývalý to hráč SSC Neapol. Ak bude v tejto činnosti úspešný a domáci sa vyvarujú zbytočných chýb, tak by sme sa mohli dočkať zdarného nedeľného predpoludnia pre lombardské mužstvo zo severu Talianska.

Všetko podstatné a dôležité som uviedol vyššie. Nezostáva mi už nič iné, než nám zaželať príjemný futbalový zážitok.

Atalanta Bergamo: Consigli – Bellini (C), Lucchini, Stendardo, Del Grosso – Raimondi, Carmona, Cigarini, Bonaventura – Moralez – Denis
    Náhradníci: Brienza, Brivio, Canini, De Luca, Kone, Livaja, Marcioni, Nica, Polito, Scaloni, Sportiello, Yepes

Lazio Rím: Marchetti (C) – Cavanda, Ciani, Cana, Lulič – Biglia, Onazi – Vargas, Hernanes, Anderson – Floccari
    Náhradníci: Berisha, Candreva, Crecco, Dias, Ederson, Gonzalez, Keita, Klose, Ledesma, Novaretti, Pereirinha, Strakosha

Rozhodca: Russo – Meli, Musolino – Giachero.

-2
    Ešte raz Vás teda vítam pri dnešnom zápase. Aktéri dnešného zápasu nám už vychádzajú na trávnik. Zahliadol som i Miroslava Kloseho, ktorý začne na lavičke.

1
    Stretnutie práve začalo.

1
    Prvá aktivita domácich, ale prihrávku do vápna odpratal na roh Ciani.

2
    Po nacvičenom signále rana nad.

3
    Hernanesov faul na Carmonu.

4
    Do šance sa dral hosťujúci Andersona, ale obrana domácich pozorná.

5
    Ďalší signál domácich z voľného kopu, ale opäť nedotiahnutý.

6
    Sledovali sme Floccariho márny pokus mimo.

7
    Šikovná aktivita Andersona, ktorý pätou nastrelil obrancu domácich a bude to roh pre Lazio.

8
    Centrovaná lopta však bola bez problémov odvrátená.

9
    Lazio sa snaží ukľudniť hru a prevzať opraty zápasu.

9
    Dôrazná hra telom v podaní Moraleza odmenená faulom. Rozohrávať bude Marchetti.

11
    Rimania teraz tiahli po ľavej strane, ale Luličov center privysoký a nepresný.

12
    Consigli vysunul nákopom Denisa, ktorý bol chytený v ofsajdovom postavení.

13
    Lulič si na polovici ihriska vyšliapol na Beliniho, čo nahnevalo domácich, ktorí požadovali za tento zákrok kartu.

13
    Cavandov prienik po pravej strane postrážený Bonaventurom.

14
    Do lopty sa oprel Senad Lulič z 30ich metrov, lopta ale letela vysoko nad.

15
    Cigarini sa snažil prekľučkovať do vápna, ale jeho snahu uťal Cana.

16
    Skrátený roh v podaní domácich priniesol zmätky pred Marchettim, ale ten všetko vyriešil s ľadovým pokojom.

17
    Lulič je tentokrát faulovaným a štandartka pre Lazio od outovej čiary.

18
    Tá je bez problémov odvrátená a neujal sa ani brejk na druhej strane. Stále teda hráme bez väčšej príležitosti.

18
    Márna snaha hostí zo štandartky. Lopta preletela od polky až za bránkovú čiaru. Päťka pre domácich.

20
    V ďalšom ofsajde chytený Germán Denis i keď veľmi tesnom ba až neexistujúcom.

21
    Lucchini s výborným zákrokom vo vlastnej 16ke, navyše výborne rozohral na Moraleza, ktorého zastavil Biglia za cenu žltej karty.

23
    Hernanesovi sa dnes príliš nedarí a výrazne to ovplyvňuje ofenzívne snaženie belasých.

24
    Beliniho zblokovaný center končí za bránkovou čiarou a bude sa zahrávať rohový kop.

25
    Na ten sa stiahol Floccari a s prehľadom odvrátil.

26
    Sympatická kombinácia hostí, po ktorej pálil Hernanes poriadne vysoko. Lopta mu rozhodne nesadla.

27
    Biglia sa už nemohol pozerať na statickú ofenzívu svojho tímu a vystrelil na bránu domácich. Jeho strela však smerovala do stredu a chýbal jej dôraz.

28
    Denis svojou aktivitou donútil zahrať Canu na roh. Ten bol rozohratý na krátko, avšak nijako tým domáci súpera neprekvapili.

30
    Moralez teraz vlastnou vinou na trávniku, keď nepríjemne podkĺzol. Našťastie je v poriadku a pokračuje ďalej.

31
    Je za nami polhodina hry. Hráme bez šancí i výraznejšieho náboja.

32
    Cigarini aktivita vyústila v ďalší rohový kop. Ten je následne odvrátený a bude sa opakovať.

33
    Z brejku sa snažil oklamať Beliniho Anderson, ale na kapitána domácich nevyzrel.

34
    Tečovaná strela domácich a rohový kop bude zahrávať i Atalanta.

35
    Ani jednému protagonistovi sa však ešte nepodarilo rozvíriť pokojné vody v oboch šestnástkach.

37
    Tak konečne trochu vzrušenia. Po prízemnom centri z ľavej strany zakončoval Bonaventura, ale Marchetti vyráža a následná dorážka Carmony letí nad. Sympatická to snaha domácich.

39
    Podarenou akciou sa snažilo odpovedať Lazio. Po odvrátenom centri Luliča pálil Biglia vysoko nad.

40
    Cavanda s momentom zápasu. Moralez prehodil Marchettiho, ale Cavanda vykopáva z metra pred čiarou.

41
    Následný rohový kop priniesol Carmonovu bombu tesne nad. Atalanta je v závere polčasu v laufe.

41
    A je to tu!!! Atalanta je odmenená za svoju aktivitu. Po odrazenom centri sa do lopty oprel LUCA CIGARINI a jeho strela z hranice šestnástky končí za Marchettiho chrbtom.

45
    Atalanta sa snaží ukočírovať zápas do polčasového vedenia.

Prvý polčas skončil.

Tak nakoniec môžeme predsa len konštatovať, že prvý polčas priniesol i futbalovú krásu. Bavila nás predovšetkým domáca Atalanta, ktorá si svojou aktivitou v závere prvého polčasu vyslúžila polčasové vedenie 1:0. Možno trochu prekvapivé, ale musíme uznať, že zaslúžené.

Druhý polčas začne približne o 13:32 a verím, že sa budeme mať načo pozerať.

46
    Striedanie v tíme Lazio Rím: z ihriska odchádza Felipe Anderson, prichádza Antonio Candreva.

46
    Candreva sa okamžite zapája do hry a môže byť symbolom obratu.

47
    Avšak k lopte sa dostávajú domáci a opäť sa presadzujú vďaka priamočiarosti. Meter nad pálil Raimondi.

49
    Po polčasovej prestávke panuje oveľa hlučnejšia atmosféra v Bergame a s ohľadom na výsledok sa niet čomu čudovať.

50
    Candreva s aktivitou v rohu ihriska, ale bez väčšej podpory do nepôjde.

51
    Senad Lulič padá v 16ke, ale bolo to čisté.

51
    Oproti prvému polčasu Lazio zlepšilo prácu s loptu, ale stále je to statické a Atalante stačí číhať na brejky.

53
    No ale pozor!!! Nenápadný Luličov center s problémami, ale predsa zpracoval BRAYAN PEREA a poslal loptu povedľa Consigliho do siete.

54
    Následná štandartka Hernanesa z 18ich metrov a Consigli len s námahou vyráža! Laziu sa podarilo v priebehu dvoch minút takmer otočiť.

57
    Striedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Stefano Lucchini, prichádza Mario Yepes.

58
    Výborná odpoveď domácich. Bonaventurov center smeroval na päťku, odkiaľ však netrafil Moralez.

59
    Hrá sa teraz vo výbornom tempe a akcie sa striedajú na oboch stranách. Záverečná polhodina šľubuje skvelé divadlo.

60
    Yepes po prvýkrát v akcii, keď zastavil odvážny prienik Pereu.

61
    Tentokrát aktivita striedajúceho Candrevu. Tento center sa mu však vôbec nepodaril.

62
    Ľahká strela na Marchettiho v podaní Carmonu. Ten okamžite rozohráva a po faule na Hernanesa štandartka pre belasých. Exekútorom bude sám faulovaný.

63
    Tak nakoniec sa podarilo Laziu oklamať nielen mňa, ale i Atalantu. Rozohrával Candreva, ale s presnou koncovkou sa nestretol.

64
    Kolorit druhého polčasu pokračuje. Ďalšie vzrušenie a opäť na druhej strane. Nepresnou strelou sa prezentoval Raimondi.

65
    Oba tímy závodia vo vytváraní si streleckých pozícii a sú to atraktívne závody.

67
    Cavandov center s prehľadom chytá Consigli a sťahujeme sa opäť na druhú stranu. Aké to tempo.

68
    Opäť je tu Lazio. Tvrdá rana Hernanesa, ktorý sa po polčase zlepšil a lopta letela len tesne mimo.

69
    Striedanie v tíme Lazio Rím: z ihriska odchádza Sergio Floccari, prichádza Keita Baldé Diao.

70
    Striedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Giacomo Bonaventura, prichádza Franco Brienza.

72
    Opäť je tu Lulič a jeho ponuka pre Keitu. Ten striela nedôrazne do stredu.

74
    Keitov prudký center ponad bránu Marchettiho. Skvelý štart Keitu do zápasu. Osemnásťročného Španiela je vidieť.

75
    Obrana Bergama opäť v pemanencii, keď musela zastaviť Hernanesa. Síce sa jej to darí, ale ako by jej už dochádzal dych a Atalanta sa môže ocitnúť v problémoch.

76
    Zvedavé očko kameramana si už hľadá rozcvičujúceho sa Kloseho. Bude nemecký shooter vykúpením pre svetlomodrých?

77
    Ojedinelý útok Atalanty stopol Cana a bude z toho rezultovať roh. Ten je s problémami odvrátený a Lazio môže opäť útočiť.

78
    Striedanie v tíme Lazio Rím: z ihriska odchádza Hernanes, prichádza Miroslav Klose.

79
    Tak predsa len prichádza čas Miroslava Kloseho. Podarí sa mu rozhodnúť tento zápas?

80
    Biglia zastavil snaženie domácich.

82
    Onazi zastavil prenikajúceho Raimondiho a rozhodca Russo mu ukazuje žltú kartu.

83
    Striedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Maximiliano Moralez, prichádza Daniele Baselli.

84
    A toto môže byť rozhodujúci moment zápasu!!! Cigariniho šikovný pas, následné zaklapnutie ofsajdovej pasce hostí naprázdno a GERMÁN DENIS po kľučke na Marchettiho zasúva do prázdnej.

87
    Tak v týchto chvíľach to nevypadá na reakciu Lazia. Rimania sú zaskočení a bez Hernanesa akoby nevedeli čo hrať.

88
    Raimondi teraz dostal poriadne naložené od Keity. Na nohy sa zrejme ponáhľať nebude.

90
    Bergamo drží loptu na polovici hostí, čo si určite Petkovičovi zverenci neprajú.

91
    Nadstavovať sa budú ešte 4 minúty. 4 minúty nádeje na bodový zápis pre Lazio.

92
    Pereova strela výsledkom nemohúcnosti hostí. Takto sa za vyrovnaním pôjde ťažko.

93
    Brienza vyváža loptu a ďalšie sekundy pre Atalantu.

93
    Ďalší nákop Lazia odvracia Yepes.

93
    Záber na šprintujúceho Colantuona, ktorý hecuje svojich zverencov.

Domáca Atalanta Bergamo to už ustála do konca. Pripisuje si nesmierne dôležité víťazstvo nad rímskym Laziom a naťahuje tak víťaznú šnúru na tri zápasy. O všetkom podstatnom rozhodli závery polčasov, kedy sa podarilo Atalante streliť dva góly. Lazio nevykúpil ani Miroslav Klose a na svoje panenské víťazstvo vonku si budú musieť Biancocelesti počkať. Z mojej strany je to všetko, dúfam, že Vás nedeľný obed s talianskou ligou pobavil a pozývam Vás na ďalšie prenosy nielen zo Serie A. (14:27:00)