Granada – Getafe 0:2 (kon.) | Almería – Rayo Vallecano 0:1 (kon.) | Real Betis – Elche 1:2 (kon.)
Valladolid – Sevilla 2:2 (kon.)
Real Valladolid
2:2 (0:2)
FC Sevilla
Nedeľa 20.10.2013, 21:00Španielska LaLiga

To je už na dnes odo mňa všetko. Prajem pekný zvyšok dňa. (22:55:16)

Zápas je už minulosťou. Valladld v druhom polčase zlepšil svoj herný prehav a výrazne zabojoval a dočkal sa zaslúženého vyrovnania na 2:2.Postaral sa o to Manucho, remízu vybojoval Ebert krásnym priamym kopom.

90+3
    Ebertov center do pokutového územia hľadal Guerru aj Manucha, ale nenašiel ani jedného z nich .

90+3
    Brejk Valladolidu zažehnal pred Ramou pozorný Figueiras.

90+2
    Ebert ešte dostáva kartu za sklz na Navarra.

90+1
    Nadstavovať sa budú tri minúty.

90
    Oba tímy sa evidentne uspokojili s konečnou remízou.

89
    Beto mal prácu, keď končekmi prstov vyrazil center Ramu na Manucha.

89
    Iborra chcel preniesť hru na ľavú stranu, kde čakal Perotti, ale pas nebol presný.

88
    Taktiež držanie je v druhom polčase na strane domácich.

87
    Do konca zápasu zostávajú 3 minúty a vyzerá to tak, že Real túži po troch bodoch.

86
    Teraz sa dopredu ponáhľa hosťujúca Sevilla a chce si pripísať tri body.

84
    Real Valladolid dal gól!
    Toto bola neskutočná strela! PATRICK EBERT bol prakticky počas celého zápasu neviditeľný, teraz však trafil priamy kop perfektne.

84
    Vitolo bol tesne pre šestnástkou faulovaný a Ebert môže vyskúšať svoju ľavačku.

83
    Mohlo byť vymaľované! Sevilla vyrazila do brejku 3 na 3. lopta sa odrazila na hranici pokutového územia k voľnému Vitolovi, ktorú riskantne zrazil Peňa.

81
    Nádej Valladolidu teraz ožíva. MANUCHO využil center Peňu, bol v dobrej pozícii, preskočila Carrica a vykresal pre svoj celok nádej.

80
    Sevilla kúskuje hru. Bacci nahradí Kevin Gameiro.

80
    Opäť si cez súperou obranu našiel cestu Manucho.

79
    Ebertová strela nebola dôrazná, lopta doskákala do náručia Beta. Valladolid útočí, ale je to márne.

78
    Prvá zmena v kádri Sevilly, Jairo dohral a namiesto nej je na trávniku Perotti,

77
    Vzápätí dostal Peňa dlhú loptu a Beto bude odkopávať od svojej bránky.

76
    Po rohovom kope sa lopta dostala do miest kam Beto nemohol ísť, ale Manucho mieril hlavou mimo. Nebola to však zlá príležitosť.

75
    Iborra bude v poriadku. Odchádza za postrannú čiaru.

74
    Iborra sa zvíja na zemi a nevyzerá to s ním dobre. Po strete s Ramom utrpel bolestivý zásah.

73
    Jairo skúšal vystreliť po rýchlej akcii, ale mieril úplne mimo.

71
    Sevillania dnes bránia precízne. Súpera nepúšťajú prakticky do žiadných šancí, Beto je bez práce.

70
    Rukavinov center letel do pokutového územia, kde hľadal Manucha, ale bol príliš preťažený. Rama vzápätí vybojoval rohový kop.

69
    Domáca lavička už teda využila všetky tri možnosti striedania, Sevilla ani jednu.

68
    Išlo o dvojité striedanie. Valdet Rama pre zmenu nahradil Omara.

68
    V zápase skončil Baraja, na jeho miesto prichádza Rubio.

67
    Domáci chystajú pri postrannej čiare druhé striedanie.

66
    V pokutovom území si teraz predsa len našiel cestu k hlavičke Manucho. Beto loptu schoval do náručia.

65
    Na druhej strane pre zmenu nevyšiel rohový kop zahrávaný Machínem, Valladolid túto možnosť nevyužil.

64
    Ebertov center nakoniec našiel v pokutovom území Manucha, ale útočník Angoly si vo vzdušnom súboji počínal nedovolene.

63
    Ebert vystrelil zo zúfalstva z veľkej vzdialenosti. Jeho strela bola zrazená na rohový kop.

62
    Valladolid zostáva pri lopte po odpískanom ofsajde na vracajúceho sa Baccu.

60
    Veľmi tesný súboj zviedli v pokutovom území Parejo a Manucho. Parejo si pridržiaval súpera, ale rozhodca to neposúdil ako nedovolený zákrok.

59
    Aj keď sú domáci lepší, šance stále neprichádzajú. Čas rýchlo plynie a Sevilla môže ťažiť z rýchlych protiútokov.

58
    Domáci sa veľmi zlostia. Mal sa zahrávať rohový kop, čo im rozhodca odoprel.

56
    Domáci výrazne zlepšili svoj herný prejav. Teraz však zabudli na zadné vrátka. Po chybe Rukavinu smeroval na bránku Valladolidu Bacca, potiahol loptu na stred a vystrelil. Ebert ešte stihol jeho pokus zblokovať na rohový kop.

55
    Bacca dostal žltú kartu za zbytočné odkopnutie lopty brankárovi Mariňovi, pri pokuse o rýchlu rozohrávku.

54
    Po chvíli bolo rušno na druhej strane. Najprv sa o center postaral Peňa a potom Beto chytil prízemnú strelu Eberta.

53
    Veľká príležitosť pre Sevillu, hostia mohli definitívne pochovať nádeje domácich. Figueiras si počkal na prienikovú prihrávku na hranici ofsajdu, spracoval loptu, spravil kľučku v strede ihriska a vystrelil. Lopta však putovala nad bránku.

52
    Bacca bol teraz na hranici šestnástky osamotený. Loptu si hodil medzi štvoricu protihráčov, ale neprešiel.

51
    Súhra medzi Guerrom a Ebertom dokumentovala situáciu domácich. Druhý menovaný dostal loptu na päty.

49
    Domáci pokračujú v tlaku, tentokrát letel center Peňu na vzdialenejšiu tyč, ale nenašiel žiadného zo spoluhráčov. Ebert prišiel do súboja s Navarrom neskoro.

48
    Omar uvoľnil na ľavej strane Peňu, ten sa pokúšal svoj center poslať rovno do bránky, ale pokus bol nepresný.

46
    Manucho vystriedal pred druhým polčasom Bergdicha.

46
    Začal druhý polčas.

Sevilla zakončila prvý polčas hlavičkou Calu. Hostia boli jasne aktívnejší v priebehu prvého polčasu ako domáci. Valladolid inkasoval až dvakrát a tak má o čom premýšľať,

Prvý polčas skončil.

45+1
    Nadstavuje sa 1 minúta.

45
    Beto si dobehol po center Omara v pokutovom území. Pozorný zákrok hosťujúceho brankára.

44
    Nepresnosti na strane Valladolidu pribúdajú. Tentokrát pokazil prihrávku Baraja. Ťažiť z toho mohol Bacca, namieril však nad bránku.

43
    Od Eberta sa lopta odrazila do zámedzia, obrancovia Sevilly súpera do ničoho nepúšťajú.

41
    Moreno prešprintoval Valienteho a odcentroval. Jeho pas ale nebol dostatočne prudký a ani nemohol nájsť žiadného zo spoluhráčov.

41
    Prvý polčas sa dostal do svojej poslednej päťminútovky. Sevilla stále zaslúžene vedie 2:0.

39
    Carrico chcel z väčšej vzdialenosti otestovať pozornosť Mariňa, ten sa oklamať nenechal a loptu chytil do rukavíc.

39
    V úvodných minútach aktívny Bergdich sa akoby vytratil z ihriska.

37
    Guerra nakopol Navarra dosť bolestivo, môže byť rád, že ho arbiter neodmenil žltou kartou.

36
    Iborra krásnou uličkou vyzval Baccu, ktorý ale dobehol loptu až vo veľmi ostrom uhle a namieril len do bočnej siete.

35
    Carrico zbytočne ostro dohral súboj s Rossim a videl žltú kartu.

34
    Ebert s Rukavinou si dnes na pravej strane nerozumejú. Ebert bol Navarrom opäť odstavený od lopty.

33
    Domáci nestíhajú v prvom polčase vo všetkých smeroch, opäť budú čeliť štandartke.

31
    Sevilla dala gól! Sevilla vedie vo Valladolide už 2:0. Po rohovom kope sa lopta ešte vrátila do pokutového územia aj na druhý krát, tam ju Bacca sklepol priamo na nohu ALBERTA MORENA, ktorý napriahol a presne zakončil.

30
    Útočné akcie domácich prezentoval na hranici šestnástky Ebert, ale pri kľučke spadol.

28
    Kolumbíjčan Bacca je dnes pri chuti. Teraz vystrelil nepresne. Lopta preletela okolo bránky domácich.

27
    Valladolid ťahá väčšinu svojich útokov cez ľavú stranu, kde operuje Bergdich. Sevilla si už teraz dáva väčší pozor.

26
    Tempo sa po čase ukľudnilo. Sevilla si stráži svoj tesný náskok z druhej minúty.

24
    Hra sa vyrovnala. Valladolid sa takmer dostal do solídnej šance. V dobe prihrávky však stál Bergdich v ofsajde.

23
    Na druhej strane potiahol akciu domáci Omar, ale jeho center zadáci Sevilly odvrátili.

22
    Moreno si nabehol po ľavej strane okolo Eberta. Jeho center však ani Bacca a ani Vitolo netečovali.

21
    A je tu druhá žltá karta. Rossi potiahol rozbehnutého Alvareza a žltá karta ho neminula.

20
    Ebert však trafil len pred ním stojací múr.

20
    Opäť sa píska proti Seville. Bergdich nafilmoval pád a je tu zaujímavý priamy voľný kop. Zahrávať ho bude Ebert.

18
    Takmer rozhodca odpískal penaltu! Center Guerru sa šuchol o ruku Calu a ak by sa jedenástka skutočne odpískala, nikto by nemohol namietať.

18
    Bergdich sa pokúšal odcentrovať z ľavej strany, ale trafil len pred sebou stojacého Pareja.

16
    Avšak teraz sa takmer domáci dostali do veľkej šance. Guerra sa ponáhľal do zakončenia, ale nakoniec jeho pokus zblokovali hosťujúci stopéri.

15
    Domáci zatiaľ nestačia na svojho súpera. Sevilla kombinuje v strede poľa.

14
    Vitolov center nenašiel v pokutovom území žiadného spoluhráča.

13
    Bacca je taktiež pri chuti. Napriahol z 30 metrov a brankár Mariňo si trošku musel zalietať. Je z toho rohový kop.

11
    Bergdich je v úvode zápasu veľmi aktívny. Tentokrát jeho strela spoza šestnástky skončila nad bránkou.

10
    Po štandartnej situácii zakončoval v pokutovom území Navarro, Lopta sa však odrazila od jeho ruky a bolo po nebezpečí.

8
    Peknú akciu sme videli aj na druhej strane. Bergdich sa krásne uvoľnil na ľavej strane cez Pareju, poslal do pokutového územia ostrý center, ktorý trafil Ebert.

8
    Baraja poslal na zem Vitola, Sevilla zostane pri lopte.

7
    Zatiaľ sa hrá veľmi opatrný zápas, Sevilla len v pokoji bráni svoj náskok.

5
    Cala potiahol za dres Guerru a vidí prvú žltú kartu zápasu.

4
    Valladolid pred týmto zápasom nevyhral päťkrát v rade a opäť nezačal dobre.

2
    Sevilla dala gól!
    Bleskový úvod pre Sevillu. Andalúzania idú do vedenia už v druhej minúte! Victor priťukol v pokutovom území loptu na CARLOSA BACCU a ten bombou k vzdialenejšej tyči otvoril skóre.

1
    Omar v prvej útočnej akcii Valladolidu stratil loptu.

1
    Stretnutie práve začalo.

Real Valladolid: Mariño – Rukavina, Rueda, Baraja, Peña – Bergdich, Omar, Ebert, Rossi – Guerra, Rama.

FC Sevilla: Beto – Cala, Pareja, Cicinho, Coke – Rabello, Trochowski, Cristóforo, Iborra – Mbia, Bacca.

Prajem príjemný večer všetkým futbalovým priaznivcom. Najvyššia španielska futbalová súťaž Primera Division pokračuje po reprezentačnej prestávke už svojim 9.kolom. Moje meno je Martin Platko a ja Vám prinesiem prenos zo zápasu medzi Realom Valladolid a FC Sevilla. Miernými favoritmi budú Andaluzania. Pred začiatkom si poďme predstaviť oba tímy.

Domáci futbalisti sú momentálne až na 17.mieste tabuľky. Valladolid má na svojom konte po 8 kolách len 6 bodov a tak sú v zostupovom pásme. V poslednom kole prehrali zverenci trénera Ignacia Martineza na Camp Nou s Barcelonou 1:4. Najlepším strelcom tímu je Javi Guerra, ktorý má na svojom konte 4 góly. Ako sa im bude dariť proti andalúzskej Seville? Pripíšu si druhé víťazstvo v sezóne?

FC Sevilla

Hostia sú na tom o niečo lepšie. Zverencom Unaia Emeryho patrí v tabuľke 12.miesto, keď doposiaľ získali 9 bodov. Sevillania úspešne vstúpili do skupinovej fázy Európskej ligy, kde vyhrali 2 úvodné zápasy. V poslednom kole domácej súťaže porazili na domácej pôde Almeriu 2:1. Najlepšími strelcami sú štvorgóloví Ivan Rakitič a Kevin Gameiro. Dokáže Sevilla nadviazať na posledné víťazstvá?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 21:00.