Heracles – Nijmegen 1:1 (kon.) | Groningen – Eindhoven 1:0 (kon.) | Zwolle – Den Haag 6:1 (kon.)
Alkmaar – Cambuur 3:1 (kon.)
Heracles Almelo
1:1 (0:1)
NEC Nijmegen
cz Nedeľa 20.10.2013, 12:30 • Polman Stadion (Almelo) • Holandská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Vítejte u sledování nedělního dopoledního zápasu mezi dvanáctým týmem tabulky z Heraclesu a vůbec posledním Nijmegenem. Ten má z doposud devíti odehraných bodů pouhé čtyři body. Soupeř má o šest bodů více.

Heracles neodehrál minulé kolo vůbec špatně, na půdě Bredy sahal po remíze. Jenže šest minut před koncem domácí rozhodli o zisku tří bodů a bylo po nadějích. Dnes se mohou považovat za favorita. Přeci jen hrají před svým publikem a hostí poslední celek tabulky.

Někdy to však může být ošemetné, papírově slabší soupeř nebude chtít prodat svou kůži lacinou a bude se chtít porvat o solidní výsledek. V minulém kole to převedl na půdě Go Ahead Eagles. Tak prohrával 3:0 a během patnácti minut dokázal Nijmegen seznačně vyrovnat. Ovšem to nebylo nic platné, minutu před koncem domácí rozhodli a vyhráli 4:3.

Heracles Almelo: Pasveer – te Wierik, Schenkeveld, Veldmate, Davidson – Quansah, Bruns, Rienstra – Linssen, Uth, Rosheuvel. Trenér: Jan de Jonge.
    Náhradníci: Tengelkamp – Hassani, Amoah, Tannane, Cziommer, Streutker, Belterman.

Nijmegen EC: Johnsson – Vermijl, van Eijden, Breuer, Leiwakabessy – Pálsson, Jantscher, Conboy – Hemlein, Higdon, Rieks. Trenér: Anton Janssen.
    Náhradníci: Gentenaar – Čmovs, Haitz, Koolwijk, Foor, Stutter, Jahanbakhsh.

Rozhodčí: Braamhaar – Jansen, Kleinjan.

Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu, vše se pozvolna připravuje k úvodnímu výkopu.

1

2
    Jdeme na to, u míče jsou domácí, které žene solidné zaplněný stadion.

2
    Nijmegen právě vstřelil branku!
    Tak to byla rychlost. Hosté zahrávali první standardku zápasu. Míče se ujal rakouský fotbalista Jantscher a svým přesným centrem nalezl hlavu RENSE VAN EIJDENA. Ten k překvapení všech překonal na malém vápně zkoprnělého brankáře Pasveera, jenž vůbec nereagoval a nemohl zasáhnout. Asistence: Jakob Jantscher.

3
    Poslední tým tabulky tak pořádně zatřásl domácími hráči a publikem, to byla rychlá branka. Pro nezaujaté fanoušky je to však jen dobře. Alespoň nás čeká zajímavá zápletka.

4
    První žlutou kartu vidí za faul ve středu hřiště německý fotbalista Hemlein.

6
    Budou se dít opět velké věci. Před pokutovým územím upadl Rieks a bude to pro hosty velice slibná standardka.

7
    Jantscher trefil pouze zeď, leč posléze odcentroval znovu a z druhé strany, to už byla přesnější rozehrávka. Do míče se hlavičkou opřel Higdon a trefil se podruhé do sítě. Všechno vzrušení bylo zbytečné, neboť rozhodčí píská ofsajd.

8
    I tak hosté ukazují, že se s nimi musí rozhodně počítat. Zatím jsou jasně nebezpečnější.

9
    Domácí se ale rozhodně nechtějí vzdát a snaží se soupeře zatlačit. Budou rozehrávat roh.

10
    Rozehrával jej Linssen a brankář Johnsson v pohodě vyboxoval míč před sebe a s pomocí obrany uklidil míč do bezpečí.

12
    Heracles zůstává u míče a snaží se dostat protivníka pod tlak. Ovšem zatím se to příliš nedaří.

13
    Hraje se ve středu hřiště, v modrých dresech hrající hosté jsou prozatím u míče daleko dřív.

15
    Almelo však postupně zvyšuje tlak. Před Uthem musel v poslední moment zakročit jeden z hostujících obránců a odvrátit na roh.

16
    Po něm opět zasahuje výtečně brankář Johnsson, který je rodákem ze švédského Stockholmu.

18
    Nepřesný centr vyslal Bruns a míč se došoural až před švédského gólmana, který bude rozehrávat od své brány.

19
    No, Veldmate teď inkasoval tvrdý úder hlavou od Pálssona, ten se mu za to omlouvá a i sudí zůstává benevolentní. Obejde se to bez karty.

20
    Hra je v posledních minutách taková rozháraná, neurovnaná. Velké množství přihrávek je pokaženo, především u Nijmegenu.

22
    Leiwakabessy svedl sprinterský souboj s Quansahem, který jej tělem odstavil a hostujíí obránce se od něj odrazil jak papír a zamířil k reklamní panelu. Samozřejmě pískán faul.

23
    Ovšem řádně to zvedlo tlak domácím fanouškům, kteří se dožadovali potrestání. Nakonec se nic nedělo a hosté jsou u míče.

25
    Nepřesnou střelu vyslal domácí Linssen, chyběla ji však přesnost. Střely mimo zatím 2:2, střely na bránu 0:1 a hned z toho byla gólová akce.

26
    Ovšem držení míče je již 70:30%, domácí postupně získávají převahu.

28
    Vůbec špatný centr nevyslal Rienstra, který hledal na malém vápně Utha, před ním však skvěle zaskočil skluzem obránce Breuer.

29
    Heracles měl možnost vyrovnat. Po rohu te Wierika, respektive centru, našel hlavičkujcíí Quansahe, ten však mířil z poměrně velkého úhlu, leč těsně vedle. Johnsson celou situaci jistil tygřím skokem.

30
    Na druhé straně zahrozili také hosté. Jantscherův centr ale našel pouze připravené rukavice brankáře Heraclesu.

31
    Rosheuvel se prodíral přes Vermijleho, ale zastavil ho faulem a bude se proto kopat od hostující svatyně.

32
    Nebylo co řešit. Hostující Hemlein zcela zbytečně přejel ve skluzu Quansaheho a rozhodčí musel vytáhnout žlutou kartu. Jelikož to byla pro Hemleina již druhá, jde předčasně pod sprchy.

33
    Hosté to budou mít v deseti hodně složité, ale zatím nehrají vůbec špatně.

34
    Důkazem nebezpečný centr Jantschera, který jako u prvního gólu hledal zaběhnuvšího Eijdena, který ale tentokrát zamířil těsně vedle. Je vidět, že tohle má Nijmegen nacvičené.

35
    Znovu se urodil centr rakouského fotbalisty, nyní si pro něj došel brankář.

37
    Uvidíme, jak se projeví přesilovka Heraclesu, který toho prozatím mnoho nevymyslel.

38
    Teď měl k dispozici roh, ale naložil s ním velice bídně. Hosté jen odkopávají.

39
    Nijmegen velice špatně rozehrál, malá domů od Eijdena byla prachbídná a hasit požár musel v poslední moment jistit skluzem brankář Johnsson. Tomu tento manévr vyšel a bude se dokonce kopat od jeho brány.

40
    Pět minut před koncem poločasu budou domácí zahrávat standardku zhruba z dvaceti metrů.

41
    Míče se chopil Veldmate a nikoho svým centrem nenašel. Opět se připravené obrana soupeře dokázala vyšroubovat do vzduchu v pravý moment.

43
    Nijmegen bude chtít udržet výborný výsledek do konce poločasu, stále se velice dobře brání.

44
    Otázkou je, jak dlouho to vydrží. Již od 32. minuty hraje v deseti.

45
    Ještě minuta se bude hrát nad plán prvního poločasu.

Je za námi první část hry, která dopadla lépe pro hostující tým. Ten ze své vůbec první akce udeřil. Po standardce se prosadil hlavičkou již ve druhé minutě van Eijden. Hrál se poměrně vyrovnaný fotbal, poslední tým tabulky je mírně lepší, nicméně bude celý druhý poločas hrát v deseti. Po dvou žlutých kartách byl vyloučen Hemlein.

Pokračujeme ve 13:33.

46

46
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Schenkeveld, přichází Amoah.

47
    Jdeme do druhého poločasu, vše je připraveno a Heraclesu začíná další tuhý boj proti oslabenému soupeři.

48
    Dle očekávání udělal domácí kouč změnu v sestavě, aby posílil útok. Jiná možnost není.

50
    Poprvé však zahrozili hosté, po centru Conboye hlavičkoval Higdon, leč pouze do připraveného brankáře.

51
    Nebudou to mít hráči Heraclesu vůbec lehké, soupeř nadšeně bojuje.

52
    Důkazem je sražená střela Brunse, který si hledal prostor k zakončení, ale trefil jen před sebou stojícího hráče.

53
    Tohle bylo zajímavější, na přetažený centr Brunse si naběhl Quansah a těsně svou hlavičkou minul cíl.

54
    Tlak domácích začíná nabírat na obrátkách. Jenže nesmí Almelo zapomínat také na obranu. Do ní teď vběhla hned trojice v modrém, avšak Jantscher celou akci pokazil nepřesnou přihrávkou.

55
    Za což mu vyčinil kolega Rieks, jenž byl úplně volný ve vápně.

56
    Hosté poprvé střídají. Ze hřiště odešel rakouský fotbaista Jantscher a na jeho místo jde Jahanbakhsh.

58
    Domácí začínají být nervózní, soupeř jim stále narušuje rozehrávku.

60
    Hodina hry za námi, sice mají domácí mírný tlak, ale nepřichází šance.

61
    Z levé strany se rodí hodně útoků domácího týmu, jenže hosté jsou zatím velice pozorní.

63
    Tato hra jim vyhovuje, pokud je příležitost, ihned vpadnou do nějakého brejku. O jeden se pokoušel Rieks.

65
    Ostrý souboj absolvoval Rosheuvel, do kterého ve výskoku narazil Pálsson. Chvíli se nebude hrát, probíhá ošetření.

66
    A vypadá to, že se bude střídat.

67
    Slyšíme i drobný pískot fanoušků, Heraclesu se očividně nedaří probourat se přes pevně bránícího soupeře.

68
    Střely mimo 10:3, střely na bránu stále jen 0:1. Držení míče 70:30 pro domácí.

69
    Ti i střídají. Nakonec jde ze hřiště Rienstra a na zelený pažit vstupuje Cziommer.

70
    Podruhé střídají také svěřenci kouče Janssena. Ze hřiště byl stažen Leiwakabessy a přišel Koolwijk.

71
    Žlutou kartu dostává Davidson (Heracles Almelo).

72
    Už se hraje posledních dvacet minut utkání a stále je to o jednom gólu, který zařídil již ve druhé minutě van Eijden.

73
    Převaha domácích je zřetelná, hrají více jak hodinu přesilovku, ale ani jedna přímá střela na bránu není příliš lichotivou vizitkou.

75
    U míče jsou navíc výborně hrající hráči Nijmegenu, kteří to hrají velice zkušeně. Nikam nepospíchají, soustředí se na obranu a pokud je možnost, ihned vyrazí do brejku.

76
    Nejde to, Heracles je v křeči. Vůbec se nic nedaří, rozehrávka, kombinace. Není příliš vidět, že jsou borci v modrých dresech oslabeni.

78
    Vypadá to, že se trenér Jonge rozhodne potřetí vystřídat.

79
    Všechnu sílu musí jeho tým vrhnout do útoku, protože stále s posledním mužstvem tabulky těsně prohrává.

80
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Quansah, přichází Streutker.

81
    Heracles tak potřetí vystřídal, hosté si zřejmě poslední možnost šetří až na samotný závěr tohoto mače.

82
    Utkání sleduje 8320 diváků.

84
    Čas se proklatě krátí a u míče jsou navíc borci z Nijmegenu. Ti zaslouží absolutní uznání, že pracovitý výkon v obraně.

85
    Ke třem bodům však potřebují ještě ubránit pět minut a něco v nastavení.

87
    Heracles právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. Už se zdálo, že snaha domácího mužstva je marná, nakonec však zaúřadoval střídající JENS STREUTKER, který se trenérovi Jongemu vyplatil jako skvělý žolík. Naběhl si na centr dalšího střídajícího hráče Amoaha a na malém vápně se vůbec první střelou zápasu trefil po zemi mezi tři tyče. Asistence: Matthew Amoah.

89
    Hosté potřetí střídají. Riekse nahrazuje na zbytek zápasu Foor.

90
    V závěru zápasu je tu ještě naděje na vítězství pro domácí celek. Ten bude mít k dispozici standardku.

90
    Nastavují se tři minuty. Zmíněnou standardku hostující obrana zvládla bez úhony.

90+2
    Už to vypadá, že zápas končí zřejmě spravedlivou dělbou bodů. Hraje se ve středu hřiště.

Je za námi toto utkání, dalo by se říct, že bylo velice průměrné. Nakonec dopadlo zřejmě spravedlivou remízou. Hosté hráli prakticky celý zápas v oslabení a vedli od druhé minuty zásluhou van Eijdena. Početní výhodu nakonec zhodnotil tři minuty před koncem střídající Streutker a Heracles tak nakonec může být spokojen.

Tolik z dnešního zápasu, přeji hezkou neděli a fotbalu zase příště na počtenou. (14:26:56)