Jaroslavľ – Vladivostok 4:0 (kon.) | Čerepovec – Chabarovsk 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
A. Mytišči – Novokuzneck 2:1 (kon.) | Petrohrad – Novosibirsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Dinamo Minsk – Záhreb 2:3 (po pr.)
Riga – Ufa 2:5 (kon.) | Lev – Nižnekamsk 2:0 (kon.) | HC Slovan – Metallurg Magnitogorsk 4:3 (po pr.)
CSKA Moskva
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Traktor Čeljabinsk
Streda 09.10.2013, 17:30 • CSKA Ice - Palace • KHL

Videli sme veľmi zaujímavé a dynamické stretnutie. Domáci síce mali po väčšinu zápasu hernú aj streleckú prevahu, ale efektívnejší boli hráči Traktoru Čeljabinsk, ktorí podali zodpovedný a disciplinovaný výkon podložený skvelým Garnettom v bránke. Hostia tak po troch prehrách konečne získavajú 3 body. Za mužov zápasu možno označiť Andreia Kostitsyna, ktorý zaznamenal 2 góly a samozrejme brankára Michaela Garnetta, ktorému čisté konto prekazil štyri minúty pred koncom zápasu domáci Shirokov.
    Ďakujem vám za pozornosť, prajem pekný zvyšok dňa a dovidenia. (19:48:37)

60:00

59:55
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    Pervyshinovi ušiel puk na modrej, ten potiahol do útočného pásma Glinkin a posunul ho na ANDREIA KOSTITSYNA, ktorý skóruje do prázdnej bránky domácich. Asistencia: Anton Glinkin.

59:03
    Staňa odkorčuľoval na striedačku, domáci hrajú šiesti.

58:00
    Dve minúty do konca tretej tretiny, dostanú sa domáci k odvolaniu brankára?

57:17
    Hostia v plnom počte.

56:59
    Závar pred hosťujúcou bránkou domáci nevyužili, Garnett stihol zaľahnúť puk a prerušiť hru.

55:17
    Vylúčenie Čeljabinsk – Andrei Kostitsyn – dve minúty za seknutie.

55:15
    CSKA Moska dala gól!
    Domáci sa konečne dočkali. SERGEI SHIROKOV tečoval strelu Pervyshina od modrej čiary, gólman hostí nič nevidel a nedokázal puk zachytiť. Asistencie: Andrei Pervyshin a Ilary Filppula.

54:30
    Vylúčenie Čeljabinsk – Alexei Bondarev – dve minúty za podrazenie.

54:22
    Glinkin motal hlavy domácich obráncov, tí ho atakovali na hranici faulu, ale rozhodcovia to videli ináč.

53:32
    Jeden z čiarových rozhodcov sa upískol a vhadzuje sa v stredovom kruhu.

53:24
    Misharin zablokoval strelu Panova a tá končí na ochrannej sieti za bránkou Staňu.

52:51
    CSKA má výraznú prevahu v počte striel na bránku, ale hrá sa na góly a tie strelili zatiaľ iba hostia.

52:23
    Ľahká strela Fyodorova dnes nemôže na hosťujúceho gólmana stačiť, ten signalizuje, že má puk v lapačke a rozhodcovia hru prerušujú.

51:42
    Márna snaha domácich hokejistov pokračuje, hostia si v pohode strážia svoju modrú čiaru a čo prejde to pochytá spoľahlivý Garnett.

50:54
    Hráči CSKA si vymieňali puk v útočnej tretine až ho dostali na modrú, kde sa Naumenkovovi puk zamotal medzi korčuľami a skončil v strednom pásme.

50:00
    Začala druhá desaťminútovka tretej tretiny, domáci stále nestrelili Garnettovi gól.

49:32
    Aj Staňa si pripisuje zásah po nepríjemnej strele Kokuyova, ktorú stihol vyraziť ponad bránku.

48:55
    Nemyrovsky bol nepríjemne atakovaný Kondratyevom, ale rozhodcovia nechávajú v hre pokračovať.

48:25
    Hostia v plnom počte. Traktor prežil dlhú presilovú hru CSKA a je tak o čosi bližšie k trom bodom.

48:11
    Markov to skúšal strelou od modrej čiary, Garnettov ďalší úspešný zásah, zdá sa, že domáci túto presilovku už nevyužijú.

47:11
    Prokhorkin bol blízko k zníženiu, ale ani on nedokázal dotlačiť puk do siete.

46:34
    Strela Zubova zazvonila o bočnú konštrukciu hosťujúcej bránky, vzápätí pálil Pervyshin.

45:42
    Nič zvláštne sa v tejto dlhej presilovke nedeje, domácim práve uteká puk do stredného pásma.

45:02
    Goncharov napálil puk z prvej a Garnett vytiahol svoju lapačku, pekný zákrok brankára hostí.

44:55
    Hostia sa zatiaľ úspešne bránia, minúta a pol z presilovej hry je preč a CSKA ešte neohrozila Garnetta.

43:25
    Dlhšie sa nehrá, po Denisovovi ostalo na ľade veľa krvi, ktorá sa musí z ľadovej plochy odstrániť.

43:25
    Päťminútová presilovka CSKA a to je ideálna príležitosť domácich vrátiť sa do stretnutia kontaktným prípadne aj vyrovnávajúcim gólom.

43:25
    Vylúčenie Čeljabinsk – Dmitry Ryabykin – päť minút + DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Trest si odsedí Glinkin.

Po tomto faule odchádza domáci Denisov do šatne a zdá sa, že v zápase skončil.

43:11
    Tvrdý projektil domáceho zadáka končí na mantinely za bránkou hostí.

42:23
    Nemirovsky v dobrej pozícii hľadal Filppulu, ale jeho úmysel hosťujúca defenzíva dokázala prečítať a včas zabránila prihrávke.

42:03
    Garnett zasahuje po strele Markova z ľavej strany útočnej tretiny CSKA.

41:33
    Domáci v plnom počte. Hostia v skrátenej presilovke nič vážne nedokázali vymyslieť.

41:00
    Misharin (CSKA) to urobil veľmi dobre, podržal puk na svojej hokejke a ušetril cenné sekundy pre domácich.

40:01
    Hostia začínajú tretiu tretinu presilovou hrou, k dispozícii im ostala ešte minúta a pol.

40:01
    Začala tretia tretina.

Brankár Staňa si pripísal zatiaľ na svoje konto 10 úspešných zákrokov a inkasoval dva góly. Hosťujúci Garnett drží čisté konto s 20 úspešnými zákrokmi.
    Vylúčenia: 2-2
    Vhadzovania: 23-13

V druhej časti hry sme videli opäť jediný gól a opäť do siete domáceho tímu. Hneď v úvodnej minúte sa presadil prvý útok hostí, keď dobrú prácu Kostitsyna s Kontiolom zúžitkoval Dugin. Domáci hrajú veľmi aktívne a tlačia sa pred Garnetta, ten však chytá zatiaľ veľmi spoľahlivo a nepustil za svoj chrbát ani jeden puk. Dvojgólový náskok hostí však budú chcieť domáci v tretej časti určite zmazať.
    Tretia tretina začne približne o 19:08.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:33
    Vylúčenie CSKA – dve minúty za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

39:04
    Už sa hrá posledná minúta druhej tretiny. Goncharov pekne našiel na pravej strane Zubova, ale jeden z obráncov hostí jeho strelu tečoval ponad Garnetta.

37:37
    Domáci hokejisti sú veľmi aktívni, ale zabúdajú na zadné dvierka a to mohol využiť Dugin, ktorý unikol a Staňa mal šťastie, že jeho strela iba tesne minula bránku domácich.

37:07
    A častý obrázok v tejto tretine sme videli opäť, Garnettova lapačka bola v permanenencii po strele Grigorenka a následne ihneď po buly si ho položil na ľad Shirokov, ale gólman hostí stihol v ľahu zasiahnuť a strelu Shirokova chytiť.

35:47
    Čeljabinsk sa už zameriava na bránenie strednej tretiny a jeho hráči príliš nešpekulujú, tvoriť musia domáci.

34:42
    Shirokov sa peknou kľučkou krásne zbavil protihráča, nabil Naumenkovovi a ten strieľal z prvej do Garnetta.

33:57
    Garnett v pokľaku zasahuje po strele Nemirovskeho. CSKA je v týchto chvíľach stále v útočnej tretine hostí.

33:18
    Misharin sa dostal k puku po výbornej práci od Prokhorkina a Zharkova, ale strieľal iba do dobre postaveného Garnetta.

32:33

32:05
    Denisov poslal pred bránku ľahký puk na teč, myslel to šikovne, ale domáci jeho puk nedokázali tečovať do bránky.

31:40
    Domáci sa veľmi ťažko presadzujú cez stredné pásmo. Fyodorov strieľal, ale opäť Garnett.

31:05
    Anton Kuryanov sa dostal z ničoho nič k puku úplne sám pred Staňom no vystrelil priamo do miest kde gólman domácich práve bol. Hostia mohli viesť už rozdielom troch gólov.

30:27

29:38
    CSKA hrá presilovku usadená v útočnom pásme, ale gólman hostí kryje všetky pokusy domácich, tentokrát to skúšali Shirokov so Zharkovom.

29:10
    Markovova strela letí ponad bránku Garnetta, hokejisti CSKA sú zatiaľ v zakončení veľmi nepresní.

28:37
    Druhá presilovka v rýchlom slede pre domácich hokejistov.

28:27
    Vylúčenie Čeljabinsk – Yegor Dugin – dve minúty za držanie.

28:08
    Hostia v plnom počte. Traktor sa dokázal ubrániť, naďalej trvá jeho dvojgólové vedenie.

27:34
    Prokhorkin v dobrej pozícii na medzikruží páli iba do betónov brankára Garnetta.

26:17
    Hostia ihneď po buly vyhadzujú puk a domáci musia začínať presilovku za vlastnou bránkou.

26:08
    Vylúčenie Čeljabinsk – Evgeny Katichev – dve minúty za hákovanie.

25:27
    CSKA zavrelo hostí v útočnej tretine a Zubov prekvapivo nastrelil puk na bránku, keď Garnett veľa nevidel, ale stále sa domáci gólu nedočkali.

24:48
    Saprykinova strela Garnettovi vypadla, domáci mohli dorážať, ale hostia to stihli upratať do bezpečia.

24:27
    Tentokrát Bulis prinútil Staňu k zákroku, ten vytiahol svoju lapačku a zachytil Bulisov pokus.

23:33
    Filppula sa dostal do zakončenia, jeho strela švihom letí mimo priestor bránky hostí, ale bola tečovaná takže domáci ostanú v útočnom pásme.

22:56
    Staňa zasahuje po strele Kostitsyna ihneď po vhadzovaní.

22:52
    Hosťujúci Kokuyov toho veľa za bránkou domácich nevymyslel, ale tí sa v snahe okamžite založiť útočnú akciu dopustili zakázaného uvoľnenia.

21:22
    Fefelov bojuje o puk za bránkou Garnetta, ale hostia sú v defenzíve do týchto chvíľ veľmi pozorní, domáci majú veľmi málo priestoru.

20:32
    Hostia sa okamžite po buly dostali do útočného pásma. Kontiola vystrelil po prihrávke Kostitsyna a vyrazený puk dopravil do siete YEGOR DUGIN. Asistencie: Petri Kontiola a Andrei Kostitsyn.

20:01
    Začala druhá tretina.

Strely na bránku po 1. tretine: 6-5
    Vylúčenia: 1-0
    Vhadzovania: 7-6

Koniec prvej tretiny a Traktor Čeljabinsk vyhráva 0:1. Presadil sa Bielorus Andrei Kostitsyn. Videli sme svižný hokej, málo sa prerušovalo, ale veľa gólových príležitosti si mužstvá nevypracovali.
    Druhá tretina začne približne o 18:17.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:38
    Ani Misharin a ani Filppula nedokázali prepasírovať puk až ku Garnettovi a tak môžu ísť hostia do protiútoku. Ten zakončuje Kostitsyn strelou mimo bránku Staňu.

19:03
    Začala už posledná minúta tejto časti hry a hostia ju otvárajú ofsajdom, takže sa bude vhadzovať v strednom pásme.

17:42
    Krásne sa prebil do zakončenia domáci Nemirovsky, Garnett mal pri jeho strele veľké šťastie, keď mu Nemirovskeho strela prepadla za chrbát, ale išla mimo jeho pravej žrde.

17:03
    Lyubimov sa snažil z pravého krídla nachytať gólmana Traktoru, ale ten to mal pri tyčke dobre pokryté.

15:45
    Filppula sa už dostával pred Garnettom k zakončeniu, ale v poslednej chvíli vložil Bondarev hokejku do prihrávky a zabránil Filppulovi vystreliť.

15:17
    V týchto momentoch sledujeme veľmi rozháraný hokej, bez výraznejšej strely alebo šance.

14:08
    Markov to neurobil na modrej čiare najlepšie a trafil iba hosťujúceho hráča, Traktor mohol ísť do brejku, ale jeho hráči iba odovzadali puk a odišli striedať.

13:44
    Garnett opäť zasahuje po buly, keď Fyodorov sa ho snažil prekvapiť priamou strelou.

13:38
    Zákrok hosťujúceho brankára Garnetta po zakončení Kamayeva. Vhadzovanie v útočnej tretine CSKA.

13:03
    Domáci v plnom počte. Traktor hral presilovku aktívne, ale Staňu poriadne neprevetral.

12:38
    Domáci vyhadzujú puk a Traktoru už veľa času na využitie presilovky neostáva.

11:50
    Kondratyev strieľal veľmi nepresne od modrej čiary a jeho pokus sa odrazil pozdĺž mantinelu až za bránku Garnetta.

11:16
    Traktor sa okamžite usadil v útočnom pásme, domáci budú mať čo robiť, aby sa ubránili tomuto oslabeniu.

11:03
    Vylúčenie CSKA – Oleg Saprykin – dve minúty za držanie.

10:19
    ANDREJ KOSTITSYN dostáva Traktor do vedenia, keď nečakanou strelou zaskočil brankára Staňu. Asistencie: Andrei Ryabykin a Petri Kontiola.

08:13
    Domáci sa mohli dostať k zakončeniu ak by Nemirovsky lepšie spracoval odrazený puk od jedného z hosťujúcich obráncov.

07:04
    Puk držia na svojich hokejkách domáci hokejisti, ale ich snaha o rýchle založenie útoku končí icingom. Traktor sa tak dostane do útočnej tretiny.

05:32
    Od začiatku zápasu sledujeme svižný hokej, hra sa nám prelieva z jednej strany na druhú, ale ani jeden tím si ešte nevypracoval väčšiu príležitosť.

03:40
    Kuryanov drží puk v útočnej tretine domáceho tímu, je to však v rohu klziska bez ohrozenia Staňu.

02:39
    Staňa si strážil svoju ľavú žŕdku a strelu od hosťujúceho obráncu iba pohľadom kontroloval.

02:03
    Zubov ľahko prešiel cez útočnú modrú, ale jeho prihrávka na spoluhráča bola nepresná.

01:32
    Traktor drží puk za vlastnou bránkou, Chistov iba odovzdal a odchádza striedať.

00:23
    Hostia sa ihneď po úvodnom buly začali tlačiť do zakončenia, a videli sme zblokovanú strelu od Kontiolu.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Hráči oboch tímov nám práve prichádzajú na ľadovú plochu. Domáci CSKA sa ako tradične predstaví v červených dresoch, hostia budú hrať v bielo-čiernej kombinácii dresov.

Jedným z dvojice hlavných rozhodcov pre dnešný duel bude Slovák Vladimír Baluška. V bránke domáceho CSKA sa bude snažiť nadviazať na svoje posledné dobré výkony brankár Rastislav Staňa.

CSKA Moskva: Staňa (Proskuryakov) – Denisov, Goncharov, Pervyshin, Misharin, Naumenkov, Markov, Kurbatov – Filppula, Zubov, Shirokov – Zharkov, Grigorenko, Prokhorkin – Fefelov, Lyubimov, Saprykin – Fyodorov, Zainullin, Kamayev – Nemirovsky

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demchenko) – Ryabykin, Vasilchenko, Bondarev, Kondratyev, Katichev, Klimontov, Guskov, Flyagin – Dugin, Kontiola, A. Kostitsyn – Chistov, Bulis, Panov – Glinkin, Kuryanov, Mokin – Kokuyov, Osnovin, Valeyev

Rozhodca: Baluška Vladimír, Odins Eduard – Metalnikov Eduard, Sirotkin Alexander.