Omsk – D. Moskva 0:6 (kon.) | Barys – Viťaz 3:2 (1:0 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Kazaň 3:4 (po pr.)
Jekaterinburg – Novgorod 2:4 (kon.) | S.Moskva – Doneck 2:1 (kon.)
Avangard Omsk
0:6 (0:3, 0:2, 0:1)
Dynamo Moskva
Utorok 08.10.2013, 14:00KHL

To je už z dnešného prenos všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (16:21:48)

Máme za sebou zápas, ktorý mal jednoznačný priebeh od samotného začiatku. Hokejisti moskovského Dinama domácim nastrieľali krutý poltucet a po nevydarenom začiatku sezóny sa pod českým trénerom Milošom Říhom poriadne rozkývala stolička.

60:00

59:33
    Dinamo hrá v plnom počte.

59:18
    Avangard stále drží útočné pásmo.

59:01
    Začala sa posledná minúta dnešného stretnutia.

58:36
    Pred Jerjemenkom bol teraz zmätok a domáci sa už tešili z gólu, rozhodca však rozpažil.

57:33
    Dvojminútový trest dostáva Andrej Mironov a domáci majú k dispozícii ďalšiu presilovú hru.

57:26
    Pred Jerjemenkom bol závar, následne hosťujúci brankár prisadol puk smerujúci do bránky.

57:18
    Denis Kuljaš nahadzuje puk na bránku, ale tam nebol nikto, kto by mohol dorážať.

57:05
    Snaha Avangardu prekonať Jerjemenka stále pokračuje, domáci vybojovali aspoň vhadzovanie po jeho ľavici.

56:37
    Miljukov márne čakal na puk na modrej čiare, domáci strácajú pásmo.

56:06
    Derljuk sa snaží prekonať Kostina z ľavej strany, to sa mu nepodarilo.

55:24
    Hostia v plnom počte.

55:01
    Začala sa posledná päťminútovka dnešného zápasu, z hľadiska sa ozýva piskot. Avangard nedokáže streliť ani len jeden gól, ani počas presilovej hry.

54:22
    Až teraz strieľal Kuljaš od modrej, Jerjemenko je pripravený.

54:11
    Omsk sa nevie prepracovať k strele.

53:24
    Pre domácich však prichádza ďalšia presilovková možnosť. Vylúčený bol Denis Barancev.

52:33
    Dinamo Moskva hrá v plnom počte.

51:58
    Jerjemenko vyráža strelu a hostia dostávajú puk von z tretiny.

51:36
    Dinamo dokázalo puk vyhodiť aspoň do stredného pásma.

51:16
    Domáci v presilovkovom rozostavení.

50:33
    Novák oslabuje Dinamo, dokážu domáci streliť ten vytúžený gól?

50:01
    Začala sa posledná desaťminútovka tohto zápasu. Udrží si Jerjomenko čisté konto?

49:38
    Volkov prenikal po ľavom krídle do zakončenia, Kostin nakoniec jeho pokus vyráža.

48:50
    Kvapil strieľal puk na modrej, Kostin musel zasahovať, puk v rohu.

48:20
    Novák si nakorčuľoval do útočného pásma, nikým nenápadaný, bol však osamotený a tak puk len nahadzuje.

47:43
    Hostia hrajú v plnom počte.

47:25
    Nepohoda Omsku sa dá čítať v tejto presilovke.

46:39
    Domáci sa zatiaľ nedokážu usadiť pred Jerjemenkom, hostia sa v pokoji bránia.

45:43
    Alexander Bojkov dostáva svoj tím do oslabenia. Odíde si posedieť 2 minúty za sekanie. Presilovka pre Omsk.

44:35
    Dinamo si vypracovalo dve dobré šance, našťastie pre Omsk, ani z jednej hostia neskórovali.

43:47
    Oleg Kvaša dostáva 2 minúty za faul v strednom pásme. Domácim hrozí siedmy gól.

43:28
    Kostin vyráža strelu Komarova z pravej strany.

42:54
    Hostia zľahka korčuľujú, už sa nemajú kam ponáhľať.

41:42
    Říha má teraz skutočne o čom rozmýšľať na striedačke Omsku. Ustojí tento český tréner aj tento debakel na domácom ľade?

41:13
    Dinamo Moskva dalo gól!
    Tak a je tu poltucet v sieti domácich. To je teda výprask! Šiesty gól Dinama dáva po strele z prvej z pravej strany MAXIM KARPOV. Asistencia: Alexej Cvetkov, Martins Karsums.

40:36
    Moskva sa veľmi dobre bráni pokusom domácich. Tí pôsobia dosť bezradne.

40:08
    Úvodné buly tretej tretiny vyhrali hráči Avangardu a momentálne sa snažia dostať do útočného pásma.

40:01
    Začala tretia tretina.

Tretia tretina sa začne približne o 15:42.

Skončila sa aj prostredná časť. Táto tretina mala úplne iný obraz ako tá prvá. Po väčšinu času boli lepšie hokejisti Omsku, ktorí lepšie korčuľovali, ale hostia sa zamerali na rýchle brejky, ktoré im vyniesli dva góly v závere tretiny. Po dvoch tretinách teda vedie Dinamo 5:0 a o osude tohto zápasu je prakticky rozhodnuté.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:47
    Perežogin skúša pozornosť Jerjemenka strelou od modrej, ten bez problémov kryje.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:44
    Čo na to povedať? Říha na lavičke Omsku sa už ani nerozčuľuje, keďže to nemá cenu. Tentokrát prekonáva Kostina MARTINS KARSUMS, ktorý vyťažil maximum z presnej prihrávky Cvetkova z pravej strany. Asistencie: Denis Kokarev, Alexej Cvetkov.

37:20
    A predsa je tu ďalší gól! Hostia sa presadil z rýchleho brejku, keď samostatný únik zakončil pomedzi betóny MAXIM KARPOV. Bez asistencie.

36:55
    Puk za bránkou Dinama, Perežogin vykorčuľoval na pravú stranu, ale domáci strácajú puk.

Tento zápas sleduje v Omsk Aréne 8670 divákov.

36:12
    Prečíslenie Omsku 3 na 2, obranca Dinama v poslednej chvíli dobre zasiahol.

35:15
    Avangard hrá v plnom počte.

34:48
    Záborskému sa podarilo vyhodiť puk a oslobodiť tak svoj tím.

34:09
    Hostia rozostavení v útočnom pásme. Domáci sa úpenlivo bránia.

33:40
    Filip Novák mohol pridať štvrtý gól, ale bol už veľmi blízko pri Kostinovi a nestihol zasunúť voľný puk do bránky.

33:15
    Oleg Kvaša dostáva dvojminútový trest. Hostia si zahrajú ďalšiu presilovú hru.

32:50
    Nasleduje reklamná prestávka.

32:26
    Rýchlu akciu Dinama zakončuje Karsums strelou z medzikružia, netrafil bránku.

31:37
    Vorobjov je v ofsajde na útočnej modrej, vhadzovanie v strednom pásme.

31:18
    Dinamo sa nevie dostať k strele, len sa vozí popri mantineloch.

30:40
    Po čase sa do útoku dostali aj hostia, ktorí sa pokúšajú čo najskôr dostať k zakončeniu.

30:25
    Oleg Kvaša skúša strelu zápästím z ľavej strany. Vedľa.

29:47
    Druhá tretina zatiaľ jasne patrí domácemu Avangardu, ktorý je však bezzubý v zakončení a prehráva 0:3.

29:05
    Jerjemenko dokázal ustáť skutočne veľký tlak vo vlastnom bránkovisku. Domáci si stále musia na prvý gól počkať.

28:09
    Popov strieľa z pravej strany od modrej, Jerjomenko vyráža puk do rohu klziska, kde je pripravený obranca hostí.

27:28
    To sa im zatiaľ nedarí. Omsk sa drží v útočnom pásme, ale nedostáva sa k strele.

26:35
    DInamo vyrovnalo hru a teraz sa snaží zvýšiť svoj náskok.

26:23
    Kvapil sa dostáva do zakončenia, ale jeho strela skončila len v lapačke Kostina.

25:36
    Blaťák strieľa od modrej, ale puk skončil vo výstroji Jerjemenka.

25:23
    Hostia sú v plnom počte.

24:25
    Omsk má za sebou minútu presilovej hry, hostia sa teraz dobre bránia, domácim sa nedarí usadiť v útočnom pásme.

24:05
    Hostia sa oslobodili, puk je v strednom pásme.

23:40
    Omsk začína presilovku v útočnom pásme.

23:23
    Vylučuje sa, na trestnú lavicu odchádza hosťujúci hráč Filip Novák, domáci si zahrajú presilovú hru.

22:58
    Kostin musel zasahovať proti strele z pravej strany.

22:48
    Zakázané uvoľnenie sa nepíska, domáci musia hrať.

22:20
    Omsk začal aktívne druhú tretinu, s väčším nasadením ako Dinamo.

21:54
    Domáci môžu zaútočiť, ale Baďjukov naprešiel po ľavom krídle.

21:14
    Omsk sa snaží natláčať do útoku, ale Dinamo sa dobre bráni. Hrá sa bez predĺženia.

20:55
    Záborský v úvode druhej tretiny strieľal z ľavej strany, Jerjemenko v pohode vyráža.

20:01
    Začala druhá tretina.

Druhá tretina sa začne približne o 14:52.

Máme za sebou prvú tretinu dnešného stretnutia. Hostia zatiaľ vedú an ľade Omsku pomerne jednoznačne 3:0 a vyzerá to na jasnú záležitosť moskovského Dinama. Avangard pôsobí na ľade dosť bezbranne a kopí chybu za chybou.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:45
    Hostia nahadzujú puk zo strednej tretiny. V prvej tretine sa už nič neudeje.

19:13
    Jednalo sa zrejme o úder do oblasti tváre.

19:13
    Solovjov sa zatiaľ ťažko zdvíha z ľadu len za pomoci lekára tímu.

19:09
    Delovka Kalinina od modrej neprešla k Jerjomenkovi. Schytal ju brániaci Maxim Solovjov.

19:01
    Začala posledná minúta prvej tretiny.

18:43
    Babenko strieľa z pravej strany, Kostin puk schováva v lapačke.

18:29
    Hostia držia puk na svojich hokejkách a snažia sa ešte zatlačiť súpera v závere tretiny.

17:27
    Domáci hrajú v plnom počte.

17:14
    Moskva sa už teraz nevie usadiť v útočnom pásme, presilovka sa blíži ku koncu.

16:36
    Až Vorobjov dokázal puk vyhodiť a unavená štvorica Omsku môže konečne prestriedať.

16:16
    Zatiaľ je však bez strely, len prihrávky v presilovkovom rozostavení.

15:47
    Pivcakin nedokázal puk vyhodiť z tretiny, hostia pokračujú v kombinácii.

15:27
    A spomínaný Jegoršev dostáva za tento nešetrný zákrok dve minúty, hostia majú presilovú hru.

15:27
    Strelec tretieho gólu však teraz po zákroku domáceho Jegoršejova zostáva ležať otrasený na ľadovej ploche.

15:19
    Kostin musel zasahovať proti strele Karpova z pravej strany.

14:58
    Omsk sa oslobodzuje vyhodením puku do stredného pásma, hostia majú skutočne ohromný tlak.

14:22
    Aréna je síce slušne zaplnená, ale atmosféra je pochmúrna. Niet sa čo diviť.

13:45
    Dinamo sa dostáva k puku a pohodlne prechádza aj cez stredné pásmo.

13:20
    Vhadzovanie po pravici Jerjomenka, hostia získavajú puk.

12:36
    Omsk skutočne nie je v optimálnej pohode, o čom napovedá aj začiatok tohto zápasu.

11:19
    Tréner Řihá sa odhodlal k zmene brankára. Rejzviča vystriedal Kostin.

11:19
    Rejzvič sa nestihol premiestniť k ľavej tyčke, kde bol pripravený MAXIM KARPOV, ktorý vystrelil z voleja a trafil presno. Využitá presilová hra a hostia vedú už 3:0! Asistencie: Jurij Babenko.

10:51
    Omsk sa zatiaľ v tomto oslabení celkom dobre bráni.

10:00
    Andrej Ivanov následne oslabuje Omsk, hostia si zahrajú presilovku, krátko po druhom góle.

09:55
    Nič to však nie je platné! LEO KOMAROV sa s neuveriteľnou ľahkosťou dostal do zakončenia a zvýšil na 2:0. Domáci doplácajú na obrovské chyby v defenzíve. Asistencie: Konstantin Volkov.

09:05
    Nás môže tešiť, že Tomáš Záborský je zatiaľ najaktívnejším hráčom domácich, jeho strelu však Jerjomenko vyráža.

08:22
    Nasleduje komerčná prestávka.

08:10
    Babenko strieľa na ľavej strane, hostia sa z ľahkosťou dostávajú pred Rejzviča, ten však jeho pokus chytá.

07:21
    Cvetkov si nakorčuľoval z ľavej strany, namiesto strely však ešte prihrával. Nič však z toho nebolo.

06:34

06:05
    Kosticyn s Pivcakinom sa dostali do dobrej príležitosti, ale ani jeden Jerjemenka neprekonal.

05:43
    Z pravej strany sa k strele dostal Popov, ale jeho pokus nebol presný.

05:10
    Omsk sa však nemôže dostať cez stredné pásmo, hostia hrajú pozorne.

04:34
    Bude sa po prvýkrát vylučovať. Na trestnú lavicu odchádza Konstantin Glazačev za nebezpečnú hru vysokou hokejkou. Presilovka pre domácich.

04:15
    Zakázané uvoľnenie Omsku, Popov šprintuje za pukom zbytočne, vhadzovať sa bude pred bránkou domáceho Rejzviča.

03:42
    Gól Dinama bol pôvodne pripísaný Derljukovi, ktorý sa snažil strelu Bojkova ešte tečovať, ale nakoniec puk nezasiahol a gól patrí Bojkovovi.

02:55
    Domáci sa nevedia dostať zo svojej tretiny.

02:11
    Toto bol veľmi rýchly gól ! ALEXANDER BOJKOV sa presadil strelou od modrej, z ľavej strany. Asistencia: Maxim Karpov.

01:20
    Záborský je aktívny. Teraz bojuje o puk za bránkou Dinama, ale spoluhráči odišli striedať.

00:56
    Dlhý pas na Záborského, hostia zachytili puk v strednom pásme.

00:05
    Úvodné buly vyhrali domáci hokejisti a už sa snažia niečo v útoku vymyslieť.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Na ľad už prichádzajú domáci hokejisti. Nasledovať bude Ruská hymna.

Do tohto zápasu by mal zasiahnuť na domácej strane dvaja slovenskí hokejisti – Ivan Baranka a Tomáš Záborský.

Avangard Omsk: Rejzvič (Kostin) – Kuljaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Jegoršev, Vorobjov, Ljamin, Miljukov – Semin, Kosticyn, Frolov – Popov, Perežogin, Záborský – Kvaša, Ivanov, Badjukov – Kalinin, Mozer, Berdnikov

Dinamo Moskva: Jerjemenko (Barzman) – Korjagin, Novák, Solovjov, Mironov, Bojkov, Derljuk, Barantsev – Volkov, Gorovikov, Komarov – Cvetkov, Kokarev, Karsums – Glazačev, Babenko, Karpov – Pesťunov, Mosaljov, Kvapilzer, Berdnikov

Rozhodca: Gusev, Ščeňjov – Koposov, Otmachov..

Prajem príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja! Kontinentálne hokejová liga pokračuje ďalším kolom a teda aj slušnou porciou zápasov. Ja Vám prinesiem prenos zo zápasu medzi Avangardom Omsk a Dinamom Moskva. Čaká nás určite zaujímavé stretnutie, kde budú domáci potrebovať bodovať, keďže momentálne sa nachádzajú na poslednom mieste celej KHL a na to určite nie sú v Omsku zvyknutí. Úvodné buly je naplánované na 14:00 SEČ. Pred začiatkom si poďme predstaviť oba tímy.

Zverenci českého trénera Miloša Říhu sa od začiatku sezóny trápia. Aktuálne im patrí posledné nelichotivé miesto v tabuľke KHL so ziskom 9 bodov a skóre 25:51. Avangard ťahá až osem zápasovú sériu prehier. Treba dodať, že všetky tieto zápasy prehrali vysokým rozdielom. Teraz ich čaká po dlhom čase zápas na domácom ľade, keďže sa vrátili z tripu na ihriskách súperov. Domáci potrebujú zlepšiť defenzívu a byť efektívnejší v koncovke. Doma vyhrali naposledy ešte 12.9 proti Mytišči 4:3. Podarí sa Omsku po tak dlhom čase potešiť domácich fanúšikov a poraziť druhý tím tabuľky?

Dinamo Moskva

Hostia majú úplne iné starosti. Zverenci trénera Znaroksa sú so ziskom 28 bodov na druhom mieste tabuľky a na prvý Petrohrad strácajú 4 body. Moskovčania nemajú problémy ani v koncovke, keďže doposiaľ zaťažili súperových brankárov 40 gólmi, zatiaľ čo 31 inkasovali. Dinamu teraz začína trip na klziskách súperov po piatich zápasoch na domácom ľade. V poslednom zápase porazili Spartak 2:1. Dokáže Dinamo potvrdiť papierové predpoklady a zvíťazí na ľade posledného tímu celej KHL?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 3. Bojkov (Karpov), 10. Komarov (Volkov), 12. Karpov (Babenko), 38. Karpov, 39. Karsums (Kokarev, Cvetkov), 42. Karpov (Cvetkov, Karsums)

Dynamo Moskva: Jerjemenko (Barzman) – Korjagin, Novák, Solovjov, Mironov, Bojkov, Derljuk, Barantsev – Volkov, Gorovikov, Komarov – Cvetkov, Kokarev, Karsums – Glazačev, Babenko, Karpov – Pesťunov, Mosaljov, Kvapilzer, Berdnikov

Rozhodca: Gusev, Ščeňjov – Koposov, Otmachov.