Atlético Madrid – Vigo 2:1 (kon.) | Sevilla – Almería 2:1 (kon.) | Getafe – Real Betis 3:1 (kon.)
Bilbao – Valencia 1:1 (kon.)
Athletic Club Bilbao
1:1 (0:1)
Valencia CF
Nedeľa 06.10.2013, 21:00 • San Mamés Barria • Španielska LaLiga

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem dobrú noc! Vidíme sa pri ďalších onlajnoch! (22:53:26)

Je dobojované! Athletic Bilbao dokázal v druhom polčase aspoň vyrovnať nepriaznivé skóre z prvého polčasu a na domácej pôde remizoval v súboji tabuľkových susedov proti Valencii 1:1. Domáci tím sa v záverečných minútach snažil o strelenie víťazného gólu, no zverenci Ernesta Valverdeho sa musia uspokojiť aj s bodom.

90+3
    Domáci útočia do plných, hostia sa bránia a počítajú sekundy do konca zápasu...

90+2
    Susaetov center však nenarobil hosťom takmer žiadne komplikácie. Jeho pas našiel na prednej žrdi Héldera Postigu, ktorý okamžite vykopol loptu do bezpečia.

90+1
    Domáci môžu streliť víťazný gól po rohovom kope.

90
    Rozhodcovia pridávajú druhému polčasu tri minúty.

89
    Toquerov center bol Víctorom Ruízom zblokovaný za postrannú čiaru.

88
    Susaeta opäť robil starosti hosťujúcej defenzíve. Tentokrát jeho prízemný pokus Guaita bez problémov kryl.

87
    Zblokovaný center Susaetu končí v rukách Guaitu.

86
    Hostia sa snažili zaútočiť, ale ich akcia stroskotala na nepresnej prihrávke Canalesa, ktorý nepresne hľadal Guardada.

85
    Banegov následný center odpratala domáca defenzíva bez problémov do bezpečia.

84
    Mikel Rico sa previnil taktickým faulom na Jonasa.

83
    Domáci si skvele rozumeli v šestnástke hostí, no ich zakončenie zblokoval jeden z hosťujúci obrancov.

82
    Aduriz dostal nepríjemný zásah kopačkou od hosťujúceho hráča, no žltá karta sa neudeľovala.

81
    Hélder Postiga mieril po presnom centri hlavou nad bránku Iraizoza.

80
    Iraola dostal krásny pas do behu, no bol v postavení mimo hry.

79
    Miroslav Djukić vyťahuje posledné striedanie, Barragána nahradil Víctor Ruíz.

77
    Domácich tento gól každopádne skvele nakopol, v záverečných minútach sa budú snažiť zvrátiť vedenie na svoju stranu.

76
    Hostia sa okamžite snažili zaútočiť, ale domáca defenzíva si dala pozor.

75
    Bilbao dalo gól!
    Domáci sa dočkali vyrovnávajúceho gólu! O presný zásah sa postaral MIKEL RICO, ktorý nemal problém hlavou zasunúť loptu do prázdnej bránky po skvelom sklepnutí De Marcosa!

74
    Hostia po druhýkrát striedajú. Pomalým krokom naťahuje čas a nervy domácich priaznivcov Pabón, ktorého nahradil Canales.

73
    Krížny nakopávaný pas Gurpegiho bol na Iraolu pridlhý. Lopta končí za postrannou čiarou.

72
    Vzápätí prvé striedanie na strane hostí, Alcácera nahradil Hélder Postiga.

72
    Posledné striedanie domácich, Toquero nahradil Muniaina.

71
    Pabónov center z ľavej strany bol zblokovaný k domácim hráčom, ktorí môžu rýchlo zaútočiť.

70
    Pabón sa snažil prešprintovať domácich obrancov, no Iraola opäť predviedol skvelú defenzívnu prácu.

69
    Jonas sa dostával do skvelej pozície, no v poslednej chvíli sa skvelým obranným zákrokom prezentoval Iraola.

68
    Portugalský stopér Valencie Ricardo Costa razantným odkopom zastavil nádejnú akciu Bilbaa.

67
    Po Pabónovom centri sa k hlavičke dostal Feghouli, no mieril nad bránku Iraizoza.

66
    Guardado prečítal Banegovu kľučku a tým vybojoval loptu pre domáci tím, ktorý bude mať čo robiť, aby otočil skóre vo svoj prospech.

65
    Striedajúci Iturraspe sa nezapojil do hry práve najlepšie, jeho nakopnutá lopta bola veľmi nepresná a skončila na tribúne.

64
    Druhé striedanie Athletica Bilbao. Odišiel tvorca hry Beňat, ktorého nahradil Iturraspe.

63
    De Marcos sa dostal do dobrej pozície, ale domáci útočník mieril z otočky vedľa bránky.

62
    Athletic Bilbao začína mať častejšie loptu na kopačkách, no ak chce skórovať, musí prvorade spresniť rozohrávku v ofenzíve.

61
    Muniain si odvážne obhodil Barragána, no ten sa nedal nachytať na jeho kľučku a čistým zákrokom mu v sklze vypichol loptu.

60
    Každopádne sa hrá vo vysokom tempe, peknej kombinačnej hre však chýba iba gólové korenie – góly.

59
    Peknú kombináciu hostí prekazil Iraola, ktorý skvele prečítal úmysel Pabóna a získal loptu pre svoj tím.

58
    Domáci sú stále smerom dopredu neškodní. V úvode druhého polčasu to boli práve hostia, ktorí mohli ešte navýšiť svoje vedenie.

57
    Barragán sa vydal na útočný výlet a po obrovskom zaváhaní domácej defenzívy mohol zvýšiť vedenie hostí! Jeho dobre myslený lob však mieril nad bránku!

56
    Následný rohový kop zahrával Banega, ale jeho center domáci hráči bez problémov pokryli.

55
    Banega pekne nabil na strelu Jonasovi, ktorého pokus z prvej poriadne natiahol Iraizoza!

54
    Hráči Valencie zatiaľ prekvapujú svojím herným prejavom, keďže sú aktívni aj smerom dopredu. Za pochvalu stojí aj fakt, že sa snažia podržať loptu a nezbavujú sa jej nerozumnými myšlienkami.

53
    Exekútorom štandardky bol tradične Beňat, ale jeho center vyhlavičkoval Jéremy Mathieu.

52
    Domáci budú po zblokovanom centri Susaetu zahrávať rohový kop.

52
    Ricardo Costa si nerozumel so svojimi spoluhráčmi, jeho prihrávka skončila za postrannou čiarou.

51
    Muniain sa pekne uvoľnil, ale svoju individuálnu akciu zakončil iba strelou do náručia Guaitu.

50
    K zakončeniu sa dostali aj domáci, ale Beňatov pokus bol veľmi nepresný.

49
    Hostia sú v úvodných minútach prekvapivo aktívnejší, domáci sa zatiaľ iba hľadajú.

48
    Pabón posielal spätnú prihrávku, ktorú Iraizoz vyrážal iba pred seba, kde loptu definitívne dostal do bezpečia Iraola.

47
    Jonas napriahol z hranice šestnástky, no jeho pokus Iraizoz kryje.

46
    Domáci nastúpili do druhého polčasu s jednou zmenou. Novým hráčom na ihrisku je Aduriz, ktorý nahradil Andera Herreru.

46
    Začal druhý polčas.

Máme za sebou prvý polčas, po ktorom vyhráva 1:0 hosťujúca Valencia. Paradoxne sú však aktívnejší domáci hráči, ktorí však svoju aktivitu nedokázali pretaviť do gólov. Hostia sa dostali do vedenia v závere prvého polčasu po premenenej penalte Banegu. Spoločne sa môžeme tešiť na druhý polčas, ktorý začne okolo 22:03.

Prvý polčas skončil.

45+2
    Gurpegi sa postavil do cesty Pabónovi, ktorého nepekne poslal na zem. Za tento zákrok by sa nehanbil žiadny hokejista, domáci futbalista zaslúžene vidí žltú kartu.

45+2
    Roh zahrali domáci nakrátko, následný center dostali hostia až na tretíkrát do bezpečia.

45+1
    Center z ľavej strany odkopol Costa na rohový kop.

45
    Nadstavujú sa dve minúty.

44
    Domácich síce tento gól zaskočil, no do polčasovej prestávky dajú všetko do vyrovnávajúceho gólu.

43
    Valencia dala gól!
    Loptu si na bieldy bod postavil DAVID BANEGA, ktorý s absolútnym prehľadom premenil nariadenú jedenástku! Na jeho prudký pokus pod brvno nemal Iraizoz žiadny nárok!

41
    Feghouli si v pokutovom území vypýtal faul a hostia budú zahrávať pokutový kop!

40
    Hostia opäť zaútočili, Pabónov center však tentokrát našiel iba dobre postaveného brankára Iraizoza.

38
    Guardado veľmi nepresne prihrával, čím založil akciu hostí. Tú však vzápätí odčinil, keďže na hranici pravidiel zastavil prenikajúceho Susaetu.

37
    Barragánov prízemný center nenašiel nikoho v bielom drese, lopta prešla celým pokutovým územím.

36
    Hostia sa v podstate zbavili lopty. Nepresná prihrávka končí pri Iraizozovi, ktorý rozohráva novú akciu Athletica.

34
    Hostia trošku zaváhali v zadných radoch a domáci okamžite rozbehli rýchlu akciu, ktorú nepresnou strelou zakončil Beňat.

33
    Hosťujúci tvorca hry Jonas sa fantasticky uvoľnil a krásnou strelou poriadne natiahol Iraizoza, ktorý skvelým zákrokom podržal svoj tím!

32
    Po Barragánovom centri sa k zakončeniu dostal Dorlan Pabón, ale jeho pokus zvnútra šestnástky bol zblokovaný.

31
    Beňatov center od rohovej zastávky dostal Ricardo Costa do bezpečia.

30
    Po obrannom zákroku Mathieu budú mať domáci k dispozícii rohový kop.

29
    Hostia sa snažia o peknú kombináciu, domáci však hráčov Valencie dobre pokrývajú.

28
    Po priamom kope hostí však nasledovala iba veľmi nepresná strela Javiho Fuega.

27
    Saborit videl za tvrdý faul na Barragána zaslúženú žltú kartu.

26
    Domáci si opäť nerozumeli v rozohrávke, hráči Valencie môžu začať novú akciu.

25
    Jonas hľadal v malom vápne Alcácera, no jeho center chytil Iraizoz do svojich rúk.

24
    Jerémy Mathieu razantným odkopom za postrannú čiaru prekazil nádejnú akciu domácich.

23
    Barragán sa vydal na útočný výlet, no ocitol sa v postavení mimo hry.

22
    Saborit sa po ošetrení konečne dostal na ihrisko. Hlavný rozhodca ho totiž poriadne dlho naťahoval, kým mu povolil vstúpiť na hraciu plochu.

21
    Domáci obranca musí byť ošetrený mimo ihriska, Bilbao bude na chvíľu v oslabení.

20
    Saborit dostal v súboji s Feghoulim úder do tváre. Hosťujúci hráč za to inkasuje žltú kartu.

19
    Guaita kryje presnú hlavičku po rohovom kope domácich.

17
    Po prudkom centri sa k hlavičke dostal Laporte, ale hlavou mieril nad bránku.

16
    Guardado v rohu ihriska nedovolene zastavil prenikajúceho Susaetu. Domáci môžu pohroziť po štandardke.

15
    Domáci sa opäť snažili preniknúť po pravej strane, tentokrát bol však Susaetov center zblokovaný priamo do rúk Guaitu.

14
    Hráči Athletica Bilbao majú optickú prevahu, no nejedná sa o taký tlak, aký domáci vytvárali v úvode stretnutia.

13
    Domáci mali v priebehu niekoľkých sekúnd k dispozícii hneď dva rohové kopy, no ani v jednom prípade signálmi neprekvapili hosťujúcu defenzívu.

12
    Susaeta bol v hlavičkovom súboji s loptou už za postrannou čiarou.

11
    Po Susaetovom centri sa k hlavičke dostal De Marcos, Guaita bol však na mieste.

10
    Domáci si vypracovali peknú akciu, na ktorej konci bol De Marcos, ale jeho krížna strela skončila vedľa.

9
    Athletic Bilbao ukľudnil svoju rozohrávku a pokojne kombinuje vo svojich zadných radoch.

8
    Nepresnú nakopnutú loptu zachytil Gurgegi a domáci môžu založiť rýchlu akciu.

7
    Beňat prišiel o loptu v strede poľa, ktorú mu čisto vzal Fuego.

5
    Do ofenzívy sa osmelili aj hostia, Jonas sa však individuálne nepresadil.

4
    Susaetov center nenašiel nikoho z domácich hráčov, jeho pas preletel cez celé pokutové územie.

3
    Domáci futbalisti držia loptu a snažia sa postupne prepracovať pred bránu hostí.

2
    Domáci aktívne vstúpili do zápasu, no opäť si nerozumeli vo finálnej fáze. Nepresná prihrávka končí pri Guaitovi, ktorý rozohráva novú akciu Valencie.

1
    Center Susaetu končí iba v rukaviciach Guaitu.

1
    Stretnutie práve začalo.

-1
    Úvodný výkop budú mať hráči Athletica Bilbao.

Athletic Club Bilbao: Iraizoz – Iraola, Gurpegi, Laporte, Saborit – Rico, Beňat – Susaeta, Herrera, Muniain – De Marcos
    Náhradníci: Iago, Toquero, Morán, Etxeita, Aduriz, San José, Iturraspe

Valencia CF: Guaita – Barragán, Costa, Mathieu, Guardado – Fuego, Banega – Feghouli, Jonas, Pabón – Alcácer
    Náhradníci: Doménech, Míchel, Canales, Parejo, Ruíz, Cartabia, Postiga

Rozhodca: Carlos Del Cerro.

Program 8. kola španielskej La Ligy uzatvorí súboj Athletic Bilbao – Valencia. V súboji tabuľkových susedov je miernym favoritom domáce Bilbao.

Athletic Bilbao podáva v La Lige veľmi striedavé výkony, víťazstvá striedajú prehry. Napriek tejto bilancii sa klub nachádza na priaznivej piatej priečke. V najbližšom zápase tento klub na domácej pôde vyzve Valenciu, proti ktorej sa bude snažiť potvrdiť úlohu mierneho favorita. V tomto stretnutí nenastúpi za Bilbao zranené trio Ibai – Balenziaga – Kike Sola.

Valencia síce vstúpila do novej sezóny domácim víťazstvom 1:0 proti Málage, ale v ďalších troch kolách vždy ťahali za kratší koniec. Následne sa však tento klub konečne prebral a momentálne drží štvorzápasovú sériu výhier. Naposledy sa Valencii podarilo vo štvrtok zvíťaziť 2:0 na pôde ruského Krasnodaru. Týmto víťazstvom si zverenci Milana Djukiča odčinili zaváhanie z úvodného kola v skupine A, keďže na domácej pôde prehrali 0:3 proti anglickej Swansea. Po úspešnom dueli na pohárovej scéne sa bude Valencia chcieť presadiť aj na ligovom poli, kde vycestuje na pôdu Athletica Bilbao. Do boja o cenné body sa nezapojí zranené duo Diego Alves – João Pereira.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 21:00.