Anderlecht – Kortrijk 0:1 (kon.) | Waregem – Liége 1:0 (kon.) | Gent – Genk 1:2 (kon.)
R.S.C. Anderlecht
0:1 (0:1)
KV Kortrijk
cz Nedeľa 06.10.2013, 14:30 • Stade Constant Vanden Stock • Belgická Jupiler Pro League

To je pro dnešek vše. Díky za pozornost a na shledanou. (16:30:24)

Infarktový závěr zápasu už žádnou branku nepřinesl. Za ohromujícího pískotu se oba celky odebírají do šaten. Kortrijk vítězí na půdě favorita z Brusselu 1:0.

90+6
    Skvělý Darren Keet vyskočil nejvýš a míč má plně ve své moci.

90+6
    Zřejmě poslední šance Anderlechtu. Rohový kop!

90+5
    Kde nechali střelci mušku? Sólo přes půlku hřiště si vyzkoušel také Elimane Coulibaly. S žádnou kličkou se netrápil a poslal míč z hranice vápna metr vedle levé tyče!

90+4
    Cheikhou Kouyaté byl v solidní pozici na malém vápně, ale místo razantního zakončení se rozhodl centrovat. S tím už si obrana hostí poradila.

90+2
    No to snad není možné! Cyriac se řítil od poloviny hřiště zcela osamocen na Darren Keeta. Výstavní kličkou se zbavil jeho pozornosti, ale před prázdnou bránou osudově zaváhal a trefuje pouze boční síť!

90+1
    Útočný faul odpískán Cyriacovi.

90
    Kvůli zdržení při výměně hlavního arbitra se bude nastavovat celých 7 minut!

89
    Míč zaduněl o dvoučlennou zeď a končí v autu.

88
    Zajímavá standardní situace pro Anderlecht. Z 31 metrů se Praet chystá nacentrovat do vápna.

87
    Palec dolů pro fanoušky Anderlechtu, kteří se zhruba od 70. minuty rozhodli místní fotbalisty častovat pískotem. Domácí by v závěru spíše potřebovali jejich podporu.

85
    Alespoň nějaký zápis do historie dnešního utkání pro Elimana Coulibalyho – ofsajd.

83
    Zdvižený praporek sudího zastavuje Franka Acheamponga.

82
    Teddy Chevalier si v souboji pomohl šlapákem. Sudí vše viděl a píská.

81
    Ivan Santini potáhl za dres Youri Tielemanse a nemůže následovat nic jiného než žlutá karta.

80
    Začíná poslední desetiminutovka dnešního utkání. Podaří se domácím vstřelit vytoužený gól?

77
    Nebojša Pavlović si z dnešního utkání odnese minimálně jednu žlutou kartu. Hosté se soustředí na defenzivu a z toho pramení čas od času nějaký ten faul. V tomto případě oceněný žlutou barvou.

77
    Domácí kazí obyčejnou rozehrávku a publikum dává hlasitě najevo, jak moc se jim dnešní výkon Anderlechtu pozdává.

74
    Tak oba týmy i rozhodcovská squadra vyčerpaly všechny možnosti ke střídání. Můžeme se čile věnovat poslední čtvrthodince zápasu.

71
    A ještě jedno střídání. Na lavičku náhradníků usedá Sacha Kljestan, své místo přepouští čerstvému Demy De Zeeuwovi.

71
    A střídají také domácí. Odpracováno má dnes Bram Nuytinck, svůj tým přichází posílit Chancel Mbemba.

69
    Chvilky oddechu využívají hosté k poslednímu střídání. Ze hřiště odchází Mustapha Oussalah, opačným směrem putuje Baptiste Martin.

67
    No a jsme svědky málo vídaného střídání. Ze hřiště odchází zřejmě zdravotně indisponovaný hlavní sudí Jonathan Lardot. Do pracovního se obléká čtvrtý rozhodčí Jérome Efong Nzolo. Popřejme mu tedy, aby do rozjetého vlaku naskočil bez nejmenších potíží.

65
    Za ostrý skluz je potrestán žlutou kartou Gertjan De Mets.

63
    Na odražený balón si počíhal Guillaume Gillet a napálil ho vší silou na Keeta. Ten s pořádnou porcí štěstí chytá.

63
    Domácí stupňují svůj tlak. K dispozici mají rohový kop!

62
    Teddy Chevalier nahrazuje na poslední půlhodinu vyčerpaného Brechta Capona.

60
    Youri Tielemans pálí bez přípravy velice nepřesně.

59
    Fanoušci Anderlechtu dostávají své miláčky pod zbytečný tlak. Každou nepřesnou přihrávku oceňují ohlušujícím pískotem a na domácích je vidět stupňující se nervozita.

57
    Frank Acheampong potáhl míč po levém křídle a nabídl ho pasem do druhé vlny sbíhajícímu Cyriacovi. Domácí útočník ale prováhal ten správný okamžik ke střele. Začal vymýšlet a pak už bylo pozdě.

56
    Domácí by si měli dávat větší pozor na to, kde stojí. Do další ofsajdové pasti byl lapen Cyriac.

54
    Slibně se rozvíjející akci ukončuje ofsajdové postavení Franka Acheamponga.

52
    Obzvláště fotbalista Kortrijku vypadá otřeseně. Snad budou ale oba zápasníci v pořádku.

51
    Tvrdý souboj před brankářem Thomasem Kaminskim. Na zemi zůstává ležet dvojice Bram Nuytinck – Stijn De Smet.

48
    Ten rozehráli po vzoru plzeňské Viktorky. Ale postupnou kombinací se sami dostali až k půlicí čáře.

47
    Domácí začínají pěkně od podlahy. Vybojovali si rohový kop.

46
    O první přestávce vymysleli domácí své první střídání. Matías Suárez podle mého názoru předvedl v prvním poločase solidní výkon, domácí lodivod byl ale jiného názoru a do druhého poločasu místo něj posílá Franka Acheamponga.

46

Podaří se domácím otočit průběh utkání, nebo hosté udrží hubený jednobrankový náskok? Sledujte náš onlajn přenos i ve druhém poločase, který začíná přibližně v 15:33.

Máme za sebou prvních čtyřicet pět minut. Optickou převahu měli domácí, kteří si vypracovali i celou řadu šancí. Ve fotbale se ale hraje na góly. A z tohoto pohledu jsou jednoznačně šťastnějším týmem hosté. Zásluhy trefy Ivana Santiniho se dostali v samotném závěru první půle do vedení.

45+2
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Tak to je tvrdý direkt. Na cestu do šatny přibalil domácím ve druhé minutě nastavení IVAN SANTINI jeden dáreček. Střela z voleje z hranice vápna a Thomas Kaminski neměl nárok.

45
    Rozhodčí Lardot nastaví v prvním poločase jednu minutu.

44
    Massimo Bruno zakličkoval na pravém křídle a připravil luxusní střeleckou pozici pro Cyriaca. Domácímu forvardovi se zakončení nepovedlo. Střela doprostřed branky nebyla tím správným řešením.

43
    Matías Suárez našel přesným pasem hlavu Sachy Kljestana, který z bezprostřední blízkosti trefuje spojnici břevna a tyče!

41
    Darren Keet zatím s centrovanými míči nemá sebemenší potíže.

41
    Hned vzápětí další kop od rohového praporku pro RSC Anderlecht.

39
    Přetažený balón končí nikým netečován v zámezí.

39
    Řízný centr Massima Bruna odvrací hostující obrana na roh.

38
    Mustapha Oussalah se probil k hlavičce, ale zamířil dva metry nad břevno.

37
    Fabrice N'Sakala chtěl konstruktivně rozehrát, přesto že byl pod tlakem presujícího soupeře. No, nezadařilo se, a bude to rohový kop hostů.

34
    Guillaume Gillet hledal ve vápně Matíase Suáreze. Centrovaný balón ale letěl příliš vysoko.

32
    Aktivní Matías Suárez si přehodil míč z pravé nohy na levou a pokusil se o překvapivou střelu z levé strany. Míč mu ale sjel z kopačky a nebylo z toho nic.

31
    Pro vysoký míč si s přehledem vyskočil Darren Keet.

31
    Cyriac padá v pokutovém území k zemi a domácí fanoušci se dožadují penalty. Sudí kroutí hlavou, bude to pouze rohový kop.

29
    V ofsajdu hned dva útočníci KV Kortrijk.

29
    Rohový kop už byl jen slabým odvarem předchozí obrovské šance.

28
    Megašance Kortrijku. Rychlý brejk zakončoval do odkryté klece Ivan Santini, míč z brankové čáry vykopl jeden z domácích obránců. Bude následovat rohový kop.

26
    Centr Massima Bruna zamířil přímo do rukavic Darrena Keeta.

23
    Pan Lardot se ještě vrací k nedovolenému zákroku na unikajícího Suáreze a uděluje Brechtu Caponovoi žlutou kartu.

22
    Matías Suárez se uvolnil po levém křídle a pěknou ránou protáhl Darrena Keeta. Někteří fanoušci už zvedali ruce nad hlavu, ale to se zavlnila pouze boční síť.

21
    Domácí obránce už je na nohou. Můžeme pokračovat.

21
    Na trávníku zůstává ležet Fabrice N'Sakala. Sudí Lardot raději přerušil hru.

18
    Sacha Kljestan se pokoušel probít do vápna. Neúspěšně.

17
    Další ofsajd. Tentokrát se proti pravidlům provinil Elimane Coulibaly.

15
    Sudí odpískal ofsajd Ivanu Santinimu, ale troufnu si říct, že se zmýlil. Tohle ofsajd nebyl ani náhodou.

14
    Youri Tielemans to vzal na sebe. Pořádný rozběh, prudká střela, ale přesně do náruče Darrena Keeta.

13
    Standardní situace z necelých 30 metrů pro Anderlecht.

13
    Obrana domácích odkopává míč ven z pokutového území.

12
    Centrovaný balón propadl za obranu Anderlechtu, kde se ho chtěl zmocnit právě čerstvý muž na trávníku, De Smet, ale zradilo ho zpracování. Domácí obránci odkopávají na roh.

9
    Matías Suárez přistižen v ofsajdovém postavení.

7
    První střídání dnešního utkání přichází již v 7. minutě. Hřiště musí opustit zraněný Benito Raman, nahradí ho Stijn De Smet.

4
    Ostrý zákrok Michaela Heylena na Suáreze neunikl pozornosti hlavního arbitra.

2
    Centr Matíase Suáreze vypadl Keetovi z rukavic. Poblíž ale nebyl nikdo z domácích, aby míč dorazil do branky.

1

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Čekáme až sudí foukne do píšťalky a zahájí zápas.

RSC Anderlecht: Kaminski – Gillet, Kouyaté, Nuytinck, N´Sakala – Bruno, Tielemans, Kljestan, Suárez – Praet – Cyriac
    Náhradníci: Roef, Deschacht, de Zeeuw, Milivojević, Najar, Acheampong, Mbemba

KV Kortrijk: Keet – Heylen, Reynaud, Tomašveić – Capon, De Mets, Pavlović, Oussalah – Raman – Coulibaly, Santini
    Náhradníci: Pillot, Martin, Peotrvić, De Smet, Ragolle, Chevalier, Mahau

Rozhodčí: Lardot – Cremens, Stalport.

Pokud nemáte možnost zhlédnout utkání osobně, sledování onlajn přenosu by mělo být jasnou volbou!

RSC Anderlecht
    Anderlecht je doma králem. Divoké výhry nad Mechelenem (5:0), Charleroi (5:2) nebo Gentem (4:1) dávají tušit, že Kotrijk rozhodně nečeká procházka růžovou zahradou. Anderlecht potřebuje v nedělním zápase za každou cenu bodovat, aby neztratil kontakt s vedoucí dvojicí Bruggy – St. Lutych.

KV Kortrijk
    Hosté vstoupí do utkání z pozice mírného outsidera. Z posledních 16 vzájemných zápasů se z vítězství radovali pouze jedenkrát. Nicméně jedna věc jsou historické statistiky a druhá věc je současná forma. A tu chlapci z Kotrijku nemají vůbec špatnou. Sedmá příčka v tabulce a 13 nasbíraných bodů toho budiž jasným důkazem.

"Jubilejní" desáté kolo nejvyšší belgické soutěže potěší diváky v neděli odpoledne zápasem mezi RSC Anderlecht a KV Kortrijk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.