Chabarovsk – Riga 2:1 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 4:2 (kon.) | Novokuzneck – Lev 3:5 (kon.)
Novosibirsk – HC Slovan 3:1 (kon.) | Ufa – Nižnekamsk 2:1 (kon.) | Novgorod – Jaroslavľ 5:0 (kon.)
Kazaň – Čerepovec 1:0 (kon.) | D. Moskva – Petrohrad 2:6 (kon.)
Admiral Vladivostok
4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
CSKA Moskva
Piatok 27.09.2013, 11:00 • Fetisov - Arena • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 11:00.

Nováčik Kontinentálnej hokejovej ligy sa v zápase proti moskovskému CSKA predstaví prvýkrát v tejto sezóne pred domácim publikom. Všetky doterajšie zápasy odohral Admiral na ľade súperov. Kým v prvých štyroch stretnutiach dokázal uhrať 4 body, tak v ostatných troch zápasoch nebodoval. V Ufe, Magnitogorsku a ani Čeljabinsku na svojich súperov nestačil, ale treba povedať, že spomenuté tri mužstvá patria určite medzi to lepšie čo KHL ponúka. V nasledujúcich domácich dueloch budú určite hráči Admiralu chcieť uhrať čo najviac bodov a viac sa tak priblížiť pozíciám pre play off, kedže momentálne im patrí až 25. priečka v celej KHL a horšie sú na tom už iba tímy Chabarovsk, Dynamo Minsk a Slovan Bratislava. Najproduktívnejším hráčom Vladivostoku je nemecký reprezentačný útočník Felix Schutz (2+4).

CSKA Moskva
    Americký tréner v CSKA John Torchetti má v tomto období dosť veľké starosti so zložením kádra pretože na listine zranených hráčov má opory tímu ako Ivan Nepryayev, Fyodor Fyodorov, Yakov Rylov, Nikita Zaitsev a do dnešného stretnutia aj hviezdu mužstva Alexeia Morozova, ktorý už bol podľa posledných správ z listiny zrenených hráčov vyškrtnutý. Znamená to, že by v dnešnom stretnutí na ľade Vladivostoku mal byť trénerovi Torchettimu k dispozícii. CSKA sa už v tejto sezóne stihla blisnúť viacerými dobrými výsledkami, keď porazila Dinamo Moskva alebo AK Bars Kazaň. Najproduktívnejším hráčov je Alexander Radulov (2+8) a CSKA Moskva momentálne okupuje 7. miesto v Západnej konferencii so ziskom 13 bodov.

Hostia z Moskvy budú určite chcieť získať na ľade nováčika KHL všetky 3 body a či sa im to nakoniec podarí vás pozývame sledovať v našom online prenose.

Admiral Vladivostok: Lundstrom (Ivannikov) – Osipov, Antropov, Porseland, Ternavsky, Zemchyonok, Perry, Poleshchuk, Kostromitin – Lisin, Bergfors, Schutz – Lesnukhin, Drugov, Bortnikov – Pervushin, Barbashev, Kuznetsov – Grachyov, Sokolov, Nikitenko

CSKA Moskva: Staňa (Proskuryakov) – Pervyshin, Misharin, Denisov, Goncharov, Naumenkov, Gimayev, Kurbatov – Zharkov, Grigorenko, Prokhorkin – Filppula, Zubov, Shirokov – Lyubimov, Reid, Saprykin – Zainullin, Kamayev, Fefelov

Rozhodca: Belov Alexei, Bondar Denis – Chernyshev Alexander, Matyusha Andrei.

Pekné dopoludnie pri sledovaní online prenosu ruskej KHL. Admiral Vladivostok nastúpi proti celku CSKA Moskva. Hostia sa dnes budú musieť zaobísť bez Alexandra Radulova, ktorý bol včera dopísaný na listinu zranených hráčov a mal by tam figurovať najbližšie 4 týždne. Nenastúpi ani Alexei Morozov, a tak je to pre hostí značné oslabenie. Uvidíme ako sa so stratou týchto hráčov tím CSKA vysporiada. V bránke hostí uvidíme nášho Rastislava Staňu.

Obe mužstvá sú už nastúpené na ľadovej ploche. Pre domácich to je menšia slávnosť pretože hrajú prvý duel na domácom ľade v histórii KHL. Vladivostok bude hrať v modrých dresoch, hostia z Moskvy v bielo-červenej kombinácii dresov.

Prebieha príhovor prezidenta KHL Medvedeva. Začiatok duelu bude samozrejme o niečo posunutý.

A na slávnosti sa objavuje aj muž, po ktorom je Aréna vo Vladivostoku pomenovaná – Vyacheslav Fetisov. Tento muž vhodí aj slávnostné buly stretnutia. Práve sa tak stalo.

Už doznievajú tóny hymny Ruskej federácie, stretnutie nám o malú chvíľu odštartuje.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:09
    Shirokov (CSKA) ihneď po vhadzovaní pred gólmanom domácich zasúval puk medzi jeho betóny, ostrý začiatok hostí.

00:44
    Presilovka domácich. Pervyshin je vylúčený za podrazenie. Možnosť pre domáci tím otvoriť skóre.

01:35
    Domáci sú nasťahovaní v útočnej tretine, ale puk si nevedia dostatočne presne prihrávať, je to po rohoch.

02:44
    Hostia sa ubránili presilovke domácich, ktorí nič svetoborné nedokázali vymyslieť.

03:15
    Polshchuk pálil od modrej čiary, ale jeho strela ani nemierila medzi tri žrde bránky hostí.

03:42
    Saprykin hľadal pred bránkou Lyubimova, tomu však puk preskočil čepeľ hokejky a tak z toho šanca nebola, následne už, ale prichádza zákrok Lundrstoma po zakončení hosťujúceho Zainullina.

04:55
    Hostia sú vďaka svojej aktivite častejšie pred bránkou domácich, zatiaľ však bez vážnejšej príležitosti.

05:02
    Lundstrom opäť zasahuje pri zakončení Sergeia Shirokova, puk zakryl a nasleduje vhadzovanie po jeho pravici.

06:08
    Akcie Admiralu končia väčšinou v rohoch klziska, teraz tam bojuje o puk Grachyov spolu so Sokolovom. Hostia v defenzíve pozorní.

07:34
    Staňa zasahuje po strele domáceho útočníka. Domáci sa snažia a čoraz viac to skúšajú.

07:49
    Ale teraz budú hrať v oslabení. Yegor Antropov si sadá na trestnú lavicu za bránenie v hre. Presilová hra CSKA Moskva.

08:35
    Hosťujúci Shirokov v dobrej palebnej pozícii počas tejto presilovky netrafil bránku Lundstroma a následne ten istý hráč zblízka vo veľkej možnosti na skórovanie, ale Lundstrom jeho pokus zneškodnil

09:49
    Domáci v plnom počte. Tesne pred koncom presilovky to ešte skúšal Grigorenko, ale strely hostí sú zatiaľ dosť nepresné.

10:27
    Zharkov (CSKA) sa natlačil pred Lundstroma od ľavého mantinelu, ale nemal komu prihrať, zakončuje tak iba do betónov domáceho gólmana.

11:15
    Aj domáci pohrozili, ale Rasťo Staňa chytá zatiaľ bez problémov. Igor Bortnikov sa ho snažil prekonať.

11:43
    Prebieha reklamná prestávka, hrá sa rýchly hokej, uvidíme komu sa podarí otvoriť skóre zápasu.

12:07
    Pervushin pálil od modrej, ale strela domáceho obráncu letela tesne vedľa bránky Staňu.

12:44
    Opäť Bortnikov ohrozuje Staňu. Vystrelil švihom, jeho strelu však stihol jeden z obráncov hostí zblokovať na ochrannú sieť.

13:15
    Saprykin neuspel pre Lundstromom, ktorý zaľahol puk a rozhodca hru prerušuje. Vhadzovanie v útočnej tretine CSKA Moskva.

13:47
    Domáci Kuznetsov tvrdo bojoval za bránkou hostí o puk, nakoniec však z toho nič nevyťažil pretože jeho spoluhráči sa tomu len prizerali a neprišili mu na pomoc. Do útoku sa už ženú hostia.

14:24
    Porseland (VLA) to neurobil na vlastnej modrej najlepšie a hostia sa skoro dostali do dobrej príležitosti, Lundstrom však včas zasahuje.

14:48
    Niclas Bergfors vyprášil ľavý betón Rasťa Staňu, keď sa v útočnom pásme dokázal pekne uvoľniť a tvrdo zakončiť.

15:55
    Na ľade vidíme množstvo osobných súbojov z oboch strán, útočníci oboch tímov sa len veľmi ťažko dokážu presadzovať v prehustenom priestore.

16:43
    Ďalší zákrok domáceho brankára, tentokrát pálil hosťujúci Goncharov.

17:11
    Hostia usadení v útočnej tretine, zatiaľ však takisto väčšinou po rohoch klziska. Domáca obrana je veľmi pozorná.

17:32
    Zharkov (CSKA) hľadá pred bránkou spoluhráča, ale opäť tam domáca obrana umne prehusťuje priestor.

18:37
    Vladivostok dal gól!VIKTOR DRUGOV otvára skóre zápasu. Krásnou prudkou strelou prekonáva Staňu, tomu ako sa zdá prešiel puk pomedzi betóny. Domáci vedú. Bez asistencie.

19:14
    Domáci po strelenom góle pokračujú v aktivite na bránku Staňu. Ternavsky sa prebil do zakončenia, ale gólman hostí tentokrát úspešne zasahuje.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Máme za sebou prvú tretinu stretnutia, po ktorej vedú domáci hráči 1:0. O prvý gól Admiralu v histórii KHL na domácom ľade sa postaral útočník druhej formácie Viktor Drugov, ktorý krásnou strelou našiel priestor medzi betónmi gólmana Staňu. Všetko je však naďalej otvorené.
    Druhá tretina začne približne o 12:00.

Strely na bránku po 1. tretine: 7-9

20:01
    Začala druhá tretina.

20:38
    Vladivostok dal gól!ENVER LISIN strieľa gól hneď na začiaku druhej tretiny. Bleskový protiútok domácich zakončil Lisin medzi betóny Staňu. Bez asistencie.

20:48
    Vladivostok dal gól!Úvod druhej časti ako hrom. VIKTOR DRUGOV sa dostal k odrazenému puku a strelou do prázdnej bránky dáva tretí gól domácich. Asistencia: Sergei Lesnukhin.

20:48
    Rastislava Staňu strieda v bránke hostí Ilya Proskuryakov.

22:34
    Hostia nevedia kam skôr skočiť! Domáci chcú pridať ďalší gól a práve strelec toho druhého Lisin vystrašil Proskuryakova.

23:57
    Hostia sa Shirokovom snažia znížiť, ten krúži s pukom v útočnej tretine, ale bezúspešne.

24:19
    Presilovka hostí. Na trestnej lavici sedí domáci Lisin za podrazenie.

24:50
    CSKA Moska dala gól!
    Hostia využívajú presilovú hru. NIKOLAI PROKHORKIN prepasíroval puk za chrbát Lundstroma strelou zblízka. Hostia sa tak vracajú kontaktným gólom do zápasu. Asistencie: Andrei Pervyshin a Ilya Zubov.

25:27
    CSKA je opäť v útočnej tretine a snaží sa tlačiť na bránku domácich.

26:14
    V tejto tretine sme teda videli už 3 góly, teraz prebieha reklamná pauza. Pre domácich to vyzerá veľmi nádejne.

27:23
    Hostia v postavení mimo hry, vhadzuje sa v strednom pásme.

28:04
    V týchto chvíľach kopa nepresností na oboch stranách. Domáci majú vhadzovanie v útočnej tretine.

28:37
    CSKA pritlačili domácich v útočnom pásme, Pervyshin nahadzoval na Lundstroma, ale hostia to nedokázali tečovať a brankára domácich ohroziť.

29:02
    Lundstrom zasahuje po nepríjemnej strele Olega Saprykina, ktorý to dobre mieril, ale lapačka brankára Admiralu vystrelila včas a puk chytila.

29:46
    Hostia prevzali iniciatívu, Zhrakov to skúšal na Lundstroma, ten je však pozorný, domáci teraz väčšinou vyrážajú do rýchlych brejkov.

30:20
    Ilya Zubov osamotený pred Lundstromom! Brankár domácich má v týchto fázach zápasu plné ruky práce, počína si zatiaľ veľmi dobre.

30:52
    Fefelov (CSKA) bol za pomoci spoluhráčov odnesený z ľadovej plochy, inkasoval tam nepríjemný úder od domáceho Pervushina.

32:14
    Hosťujúci útočník Brandon Reid sa pretlačil pred bránku domácich, ale nedokázal skórovať.

33:40
    Vladivostok dal gól!Domácim vychádza v tejto tretine úplne všetko. DENIS OSIPOV backhandom zakončuje ponad rameno Proskuryakova. Asistencia: Niclas Begfors.

34:11
    Hosťujúci Zharkov nedotiahol na prihrávku svojho spoluhráča, ak by sa tak stalo ocitol by sa osamotený pred Lundstromom a teda vo veľkej šanci, škoda pre hostí.

35:13
    Domáci hráči majú trojgólový náskok a logicky sa už neženú za každú cenu do útoku, prehusťujú obrannú modrú čiaru a znepríjemňujú hosťom prechod do útočnej tretiny.

36:21
    Závar pred domácou bránkou, vykorčuľoval spoza nej Prokhorkin a snažil sa prekvapiť domáceho gólmana, ten bol opäť pripravený a strelu chytá.

36:55
    Lundstrom zasahuje tentokrát pri zakončení Grigorenka, tlak hostí na bránku domácich je teraz veľký.

37:11
    CSKA v postavení mimo hry a reklamná prestávka, domáci sa môžu troška oklepať a načerpať sily.

37:37
    Zainullin kočuľoval z ľavého krídla sám na Lundstroma, ale zakončuje nad jeho bránku, veľká šanca hostí na zníženie.

39:11
    Ternavsky sa snaží upratať puk do bezpečia, hostia stále dobiedzajú, ale streliť gól sa im veľmi nedarí, už im v tejto tretine veľa času naostáva.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Domácim vyšlo v tejto časti hry všetko na čo siahli. V prvej minúte druhej časti hry zaznamenali 2 góly a hoci hostia počas presilovky Prokhorkinom znížili boli to opäť domáci, ktorí pridali Osipovom štvrtý gól. Vedú tak trojgólovým rozdielom a majú slušne našliapnuté na trojbodový zisk z tohto zápasu.
    Tretia tretina začne približne o 12:50.

Strely na bránku po 2. tretine: 17-16

40:01
    Začala tretia tretina.

40:01
    Tretia tretina nám teda začala a hostia z Moskvy sú jednoznačne na ťahu ak chcú ešte s výsledkom niečo spraviť.

40:24
    Grigorenko bojoval o puk za domácou bránkou, ale domáci hráči ho získavajú a posúvajú do strednej tretiny.

41:37
    Domáci zatiahnutí vo vlastnom obrannom pásme, Porseland vyhadzuje na zakázané uvoľnenie.

41:52
    Ďalší zákrok Lundstroma po zakončení Brandona Reida spoza bránky Admiralu.

44:00
    Presilovka pre domáci Vladivostok. Za podrazenie putuje na trestnú lavicu hosťujúci Brandon Reid. Domáci hrali ešte pred vylúčením hrali dlhú dobu šiesti, hostia nie a nie prerušiť dotykom akciu.

44:45
    Admiral je za vlastnou bránkou, ani počas presilovky sa už domáci netlačia silou mocou dopredu.

45:29
    Domáci mali možnosť prečíslenia 3 na 2, ale Drugov nenahral presne a pokazil tak možnosť na strelenie gólu.

46:00
    Hostia v plnom počte.

46:18
    CSKA už veľa času neostáva, vhadzuje sa v strednom pásme, hostia by už potrebovali znížiť.

46:26
    Lundstrom v domácej bránke musí byť neustále v strehu, hostia od začiatku tretej časti v útočnej tretine, Filppula to teraz skúšal.

47:13
    A je to tu! Hostia boli v tlaku a zaslúžene znižujú. Ilary Filppula elegantne našiel spoza bránky ILYU ZUBOVA a ten nachytal Lundstroma – 4:2! Asistencie: Ilary Filppula a Denis Denisov.

48:53
    CSKA sa neustále tlačí do útoku, gól Zubova im ešte dodal nádej, ale stále majú čo robiť, domáci vedú o 2 góly.

50:00
    Začala sa posledná desaťminútovka tretej tretiny stretnutia.

50:17
    Saprykin pri prechode do pásma neuspel a domáci sa dostávajú k puku, zakladajú postupný útok.

51:43
    Felix Schutz sa dostáva do brejku na Proskuryakova, ale svoj samostatný nájazd zakončuje iba vedľa pravej žrdky, teraz mohol Schutz rozhodnúť zápas.

51:49
    Tréner hostí si vzal time out.

52:36
    Domáci pokračujú v prehusťovaní obrannej modrej, CSKA sa snaží kombinačne prenikať do pásma, je to však veľmi zložité.

53:07
    Vladimir Zharkov drží puk za bránkou Lundstroma, ale teraz to je dosť statické zo strany hráčov CSKA. Domáci sa s prehľadom bránia.

53:34
    Sokolov (VLA) sa už dostával do palebnej pozície, jeden z obráncov CSKA si však ľahol a zablokoval ho, Sokolov už nemal priestor na zakončenie.

54:41
    Hostia tlačia v útočnom pásme, všemožne sa snažia streliť tretí gól, domáci už len vyhadzujú puky.

55:15
    Aktivita CSKA naďalej pokračuje. Blíži sa však naplnenie riadneho hracieho času a CSKA prehráva o 2 góly!

56:04
    Strela Gimayeva tesne minula pravú tyčku bránky Lundstroma, domáci si vydýchli.

56:35
    Domáci sa dopustili zakázaného uvoľnenia a nemôžu teda vystriedať, odvolajú ešte hostia Proskuryakova?

56:46
    Tentokrát ofsajd CSKA, keď Goncharov už nestihol zachytiť puk v útočnom pásme.

57:20
    Deštruktívna hra domácich prináša želané ovocie, hostia zatiaľ nedokázali streliť tretí gól.

58:00
    Už len 2 minútky!

58:14
    Hosťujúci gólman stále vo svojej bránke, ale hostia teraz prichádzajú o útočné pásmo.

59:19
    Domáci Antropov na trestnej lavici za nedovolené bránenie v hre. Hostia si ešte zahrajú presilovku.

59:19
    CSKA v šiestich hráčoch, Proskuryakov na striedačke.

59:58
    Je rozhodnuté, dve sekundy pred koncom je ešte hra prerušená. Už sa nič nestane a domáci vyhrajú.

60:00

Admiral Vladivostok víťazi vo svojom prvom stretnutí v KHL na domácom ľade 4:2! Treba povedať, že domáci podali maximálne disciplinovaný výkon hlavne smerom dozadu a podaril sa im hlavne vstup do druhej tretiny, keď 2 gólmi v rozpätí 20 sekúnd navýšili svoje vedenie na 3:0. Hostia sa v tretej tretine veľmi snažili o zvrat, ale okrem gólu Zubova sa na viac nezmohli, hoci aktivita bola na ich strane.
    Ďakujem vám za pozornosť a želám pekný deň, dovidenia. (13:23:30)

Peter Kašický

Góly a asistencie: 19. Drugov, 21. Lisin, 21. Drugov (Lesnukhin), 34. Osipov (Bergfors) – 25. Prokhorkin (Pervyshin, Zubov), 48. Zubov (Filppula, Denisov)

CSKA Moskva: Staňa (od 21. Proskuryakov) – Pervyshin, Misharin, Denisov, Goncharov, Naumenkov, Gimayev, Kurbatov – Zharkov, Grigorenko, Prokhorkin – Filppula, Zubov, Shirokov – Lyubimov, Reid, Saprykin – Zainullin, Kamayev, Fefelov

Rozhodca: Belov Alexei, Bondar Denis – Chernyshev Alexander, Matyusha Andrei

Diváci: 5 500