Chabarovsk – Riga 2:1 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 4:2 (kon.) | Novokuzneck – Lev 3:5 (kon.)
Novosibirsk – HC Slovan 3:1 (kon.) | Ufa – Nižnekamsk 2:1 (kon.) | Novgorod – Jaroslavľ 5:0 (kon.)
Kazaň – Čerepovec 1:0 (kon.) | D. Moskva – Petrohrad 2:6 (kon.)
Amur Chabarovsk
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
HC Dinamo Riga
Piatok 27.09.2013, 10:00KHL

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný deň. (12:13:30)

Zápas je na konci. V powerplay nakoniec gól nepadol, aj keď domáci mali k nemu viackrát blízko. Domáci Amur tak postrážil tesný náskok a v stretnutí víťazí.

60:00

59:40
    Buly v blízkosti hosťujúcej brány, Tellqvist sa musí vrátiť. Do konca zostáva 20 sekúnd.

58:54
    Muršák mohol rozhodnúť dnešný zápas, unikol hosťujúcim obrancom, nedokázal však trafiť prázdnu bránu.

58:34
    Už nie je na čo čakať, hostia odvolávajú brankára a posielajú na ľad šiestého hráča.

58:00
    Oddychový čas pre hostí.

57:29
    Hostia sú usadení pred Muryginom a kombinujú. Domáci Amur nevie kam skôr skočiť. Tlak začína stúpať.

56:42
    Indrašis mohol teraz puk dorážať do poloodkrytej časti brány, v rozhodujúcej chvíli mu však puk preskočil čepeľ.

56:00
    Hostia navyšujú tempo, domáci sa už nikam neponáhľajú a sústredia sa na poctivú defenzívu.

55:45
    Murygin zachytil aj pokus Insrašisa, ktorý zakončoval zblízka.

54:48
    Zakázané uvoľnenie Amuru. Domáci sa v posledných minútach len bránia.

54:13
    Prvá formácia hostí sa usadila na dlhšiu dobu b útočnom pásme, celá kombinácia bola zakončená strelou Wilsona do betónov Murygina.

53:55
    Pokus Szczechuru z ľavého kruhu pre vhadzovanie bol tečovaný domácim obrancom mimo.

53:32
    Hostia sú stále aktívnejším tímom, skóre je však priaznivejšie pre Amur.

52:16
    Marcel Hossa je v tretej tretine dosť viditeľný. Avšak ani jeho piaty pokus nezamieril za pozorného Murygina.

51:34
    Hostia sú v plnom počte a môžu sa vrhnúť do útoku.

50:55
    Šťastie vyskúšal od ľavého mantinelu aj obranca Bykov, trafil ale len náruč pripraveného Tellqvista.

50:12
    Strela Loginova od modrej, Tellqvist radšej prerušuje hru.

50:00
    Domáci kombinujú v útočnom pásme, zatiaľ sa ale nemôžu dostať k strele. Zároveň sa nám začala posledná desaťminútovka tretej tretiny.

49:33
    Domáci Chabarovsk bude hrať v početnej výhode. Vylúčený bol Meija za vrazenie na mantinel.

48:55
    Opäť Hossa a znovu pripravená lapačka Murygina. Ten bude mať s pribudajúcim časom stále viac a viac práce.

48:14
    Strela Marcela Hossu z ľavého krídla, Murygin bol pripravený.

47:29
    Hostia sa okamžite tlačia do útoku, domáci zatiaľ dobre bránia modrú čiaru.

46:04
    Chabarovsk dal gól!
    Riga bola v tretej tretine možno lepším tímom, gól však padol an druhej strane. Strelu ako z dela vyslal an hosťujúceho brankára Tellqvista DENIS JEŽOV od modrej čiary. Hosťujúci brankár možno na strelu videl, ale nemohol ju zastaviť. Asistencie: Alexander Junkov, Jevgenij Orlov.

45:00
    Marcel Hossa chcel zlomiť nemohúcnosť hosťujúceho tímu ohroziť v tretej tretine domácu bránku, jeho pokus z ľavého krídla končí v náručí Murygina.

44:25
    Chabarovsk v plnom počte.

43:36
    Ani teraz nedokázali hostia vymyslieť nebezpečnú strelu a domáci sa tak rýchlo oslobodzujú.

42:59
    Hostia kombinujú v útočnom pásme, chýba im však strela.

42:25
    Šanca pre hostí z Rigy. Vylúčený bol domáci Stepanov za hákovanie.

41:39
    Aktuálne sledujeme v hre obidvoch celkov veľa nepresností. Nikto nechce pustiť toho druhého do vedenia a je to opatrné.

40:58
    Presilovku domáci využiť nedokázali, Riga je v plnom počte.

40:32
    Domácim sa nedarí dostať do pásma a tak to vyzerá tak, že presilovku nevyužijú.

40:01
    Začala tretia tretina.

Druhá tretina je na konci. Videli sme opäť jeden gól, tentokrát sa o neho postarali hostia. Riga výrazne pridala na svojom hernom prejave a v druhej tretine bola lepším tímom. Amur však ubral z plynu a tak sme miestami sledovali nudný hokej.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:50
    Vyzerá to tak, že v tejto tretine sa domáci už do vedenie nedostanú.

39:36
    Domácim sa presilovka nedarí podľa ich predstáv.

38:58
    Domáci Chabarovsk si zahraje v početnej výhode. Sandis Ozolinš je vylúčený za podrazenie.

37:35
    Po nebezpečnej strele Bukartsa sa o dorážku pokúšal Pujacs, nepretlačil ale betón dobre postaveného Murygina. Následne sa o hosťujúceho hráča postarali domáci obrancovia.

37:16
    Amur sa nevie v tejto tretine dostať do výraznejšieho tlaku, sú to prave hostia, ktorí prebrali iniciatívu.

36:44
    Cibulskisov pokus z ľavého kruhu pre vhadzovanie končí opäť na pripravenom Muryginovi.

35:57
    Sotnieks si po ľavom krídel nakorčuľoval do útočného pásma, po jeho strele Murygin švihom prerušil hru.

35:30
    Hostia z Rigy sú momentálne lepším tímom a viac zamestnávajú Murygina.

34:29
    Ozolinš napriahol od modrej čiary, jeho strela orazítkovala beton dobre postaveného Murygina.

34:00
    Ďalší pokus Marcela Hossu, Murygin však ramenom vyráža mimo.

33:32
    Orlov si narazil puk s Junkovom, jeho prechod do útočného pásma však pribrzdil hvizd rozhodcu. Ofsajd.

32:53
    Domáci Chabarovsk je v plnom počte.

32:12
    Domáci vyhadzujú puk preč zo svojho pásma.

31:58
    Pokus Bukartsa končí v náručí pripraveného Murygina.

31:28
    Hosťom sa zatiaľ nedarí usadiť v útočnom pásme.

30:53
    Vzápätí bude hrať Riga presilovku. Na 2 minúty bol vylúčený Sedunov.

29:12
    Dinamo Riga dalo gól!
    Hostia z ničoho nič udreli a vyrovnávajú na 1:1. Prsty v tom tentokrát mal slovenský útočník MARCEL HOSS, ktorý z pravého krídla zaskočil domáceho brankára. Murygin mal čiastočne zakrytý výhľad a na puk dobre nevidel. Bez asistencie.

27:30
    Druhá tretina zatiaľ neprináša tak pekný hokej, ako prvá tretina. Hostia síce vylepšili svoj herný prejav, ten domáci ale dosť upadol.

26:35
    Nahodenie Cibulskisa od modrej čiary nikto z jeho spoluhráčov netečoval, voľný puk pred svojim bránkoviskom kryje Murygin a prerušuje hru.

26:03
    Marcel Hossa a jeho prvá strela v zápase. Pokus slovenského reprezentanta od pravého mantinelu ale domáceho gólmana nemohol zaskočiť.

25:33
    Dzerinš a jeho dve strely po sebe z ľavého krídla, pred Muryginom však nebol nikto, kto by clonil a tak to pre domáceho brankára nebola náročná situácia.

24:55
    Strela Fisenka z ľavého kruhu pre vhadzovanie, Tellqvist a jeho vyrážačka boli na mieste.

24:16
    Do rýchlej kontry unikol domáci Muršák, s jeho strelou z pravého krídla však nemal Tellqvist veľa problémov.

23:39
    Pokus Wilsona bol stečovaný domácou obranou do ochrannej siete, buly pred Muryginom.

23:15
    Hostia sú usadení v pásme Amuru a kombinujú s pukom. Zatiaľ im chýba strela.

22:43
    Na strane hostí ale registrujeme mierne zlepšenie, hra sa momentálne odohráva v strednom pásme.

21:55
    Hru však stále kontrolujú domáci.

21:28
    V strehu však musí byť aj Murygin. Vo svojej lapačke našiel puk po ľahkej strele Pavlovsa z medzikružia.

20:39
    Strela domáceho Bilalova od modrej, Tellqvist bol opäť pozorný.

20:10
    Úvodné buly druhej tretiny vyhrali opäť domáci. Bude mať druhá tretian podobný priebeh ako tá prvá?

20:01
    Začala druhá tretina.

Strely po prvej tretine: 19-3

Prvá tretina je už za nami. Videli sme len jeden gól, o ktorý sa postaral český útočník Petružálek. Domáci Amur je zatiaľ jednoznačne lepším tímom, hostia dnes toho ešte veľa nepredviedli. Domáci brankár Murygin nemusel riešiť žiadnu náročnú situáciu.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:55
    Posledné prerušenie hry, v prvej časti sa už nič prevratné nestane.

19:35
    Tretina sa už len dohráva, domáci majú puk vo svojej moci.

18:50
    Jedovatá strela Junkova z ľavého krídla a znovu presný zákrok Tellqvista.

18:04
    Sedunov napriahol na modrej čiare, jeho pokus končí znovu na pripravenom brankárovi hostí.

17:35
    Strela Orlova od pravého mantinelu končí v náručí pripraveného Tellwvista, ten si na nedostatok práce rozhodne sťažovať nemôže.

16:48
    Domáci naďalej kombinujú s pukom na hokejkách, hosťujúca Riga v prvej tretine prakticky nič nepredviedla. Ako keby boli hostia ešte v lietadle.

15:05
    Domáci sa teda opäť usadili v útočnom pásme, celá akcia bola zakončená prudkou strelou obrancu Reeseho od modrej čiary. Tellqvist na puk síce dobre nevidel, napokon ho však trafil do výstroje.

14:55
    Hra sa teraz o niečo upokojila a domáci sa pokúšajú nadýchnuť k ďalšiemu tlaku.

14:27
    Pokus Stepanova z ľavého krídla, Tellqvist na puk dobre videl a v pokoji prerušil hru.

13:47
    Hostia hrajú v plnom počte.

13:09
    Amuru zbytok presilovky navychádza podľa predstáv.

12:44
    Riga už hraje vo štvorici.

12:33
    Hostia vyhadzujú puk do stredného pásma, vyzerá to tak, že sa ubránia.

12:09
    Domáci kombinujú v útočnom pásme, ich strely z veľkej diaľky lietajú dosť mimo.

11:47
    Chabarovsk si zahrá presilovku 5 na 3! Puyats bol vylúčený za sekanie na 2 minúty.

11:06
    Domáci rozpútali v útočnom pásme kolotoč, k strele sa však nedostali. Hostia sa oslobodili vyhodením cez všetky čiary.

10:44
    Prvé vylúčenie v zápase. Presilovku si zahrajú domáci. Sotnieks bol vylučený za krošček na 2 minúty.

09:06
    Stepanov vletel ako víchor do útočného pásma po pravom krídle, jeho strela švihom končí v lapačke pripraveného Tellqvista.

08:21
    Napriek tomu domáci jasne diktujú tempo hry.

07:15
    Chabarovsk sa teraz nevie dostať do vyloženej príležitosti.

06:52
    Hostia sa dostávajú do tempa a domáca obrana mala prvé problémy.

06:40
    Litovčenko a jeho strela z ľavého kruhu pre vhadzovanie, Tellqvist radšej prerušil hru.

05:25
    Pokus Cibulskisa na druhej strane, Murygin pripravený.

04:38
    Rýchly gól vlial domácim ešte viac chutí a tak pokračujú v aktívnej hre.

03:56
    Pre hostí z Rigy to nie je začiatok, aký si predstavovali a tak sa budú musieť rýchlo otrepať.

03:37
    Domáci sa dostávajú do skorého vedenia! Prsty v tom mal český útočník JAKUB PETRUŽÁLEK, ktorý premenil prvú vážnejšiu príležitosť. Bez asistencie.

01:36
    Amur sa dostáva do útoku a snaží sa rozpútať úvodný tlak.

01:00
    Úvodná minúta bola opatrná z obidvoch strán, oba celky sa len oťukávajú.

00:05
    V bráne domácich nastúpil Murygin a v bráne hostí Tellqvist.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Amur Chabarovsk: Jerjomin (Murygin) – Reese, Bilalov, Sedunov, Loginov, Ježov, Bykov, Terjajev – Muršák, Petružálek, Krjukov – Korotkov, Junkov, Orlov – Tarasov, Lugin, Litovčenko – Fisenko, Stepanov, Smurov.

HC Dinamo Riga: Tellqvist (Cimermanis) – Ozolinš, Cibulskis, Robinson, Pujacs, Redlihs, Sotnieks, Siksna – Wilson, Pavlovs, Hossa – Kuzmenkovs, Niživijs, Cipulis – Skvorcovs, Dzerinš, Meija – Siksnis, Szczechura, Indrasis, Bukarts..

Prajem pekné dopoludnie pri sledovaní onlajn prenosu zo stretnutia Kontinentálnej hokejovej ligy. Ja Vám prinesiem zápas, kde sa stretne domáci Amur Chabarovsk s hosťujúcim Dinamom Riga. Začiatok zápasu je naplánovaný na 10:00 SEČ v Platinum Arena v Chabarovsku.

Domáci hokejisti, zverenci trénera Popihina nemôžu byť spokojní so vstupom do tejto sezóny. Po siedmych dueloch figurujú až na poslednom mieste Východnej konferencie so ziskom 5 bodov. Začali domácou prehrou 3:4 s Vladivostokom po nájazdoch, potom neuspeli na ľade Novokuznecku 1:3 a po predlžení prehrali aj v Novosibirsku 2:3. prvé víťazstvo prišlo prekvapujúco s Ufou, keď vyhrali 4:3 po predlžení na ich ľade. Ich šnúra na klziskách súperov pokračovala v Nižnemkamsku, kde prehrali jasne 2:6. S Čeljabinskom vybojovali aspoň bod za prehru 1:2 po nájazdoch. V poslednom zápase Amur prehral na ľade Magnitogorsku dosť jasne 2:6. Ako sa bude dariť hokejistom z ďalekého východu Ruska v dnešnom zápase?

Hostia z metropoly Lotyšska sú na tom úplne odlišne. Po 9 zápasoch majú na konte 6 víťazstiev a len tri prehry, z toho jedna po predĺžení. Riga figuruje v tabuľke Západnej konferencie na 3.mieste so ziskom 18 bodov, lepšie je na tom už len Dinamo Moskva a SKA Petrohrad. Dinamo začalo utrápeným víťazstvom proti Minsku 2:1, potom zničili nováčika v Záhrebe 1:5, a prerušili série Spartaku Moskva po víťazstve 1:3. Riga uspela aj v Donbasse a jej prvé zaváhanie prišlo až proti CSKA Moskva, keď prehrali 1:2 po nájazdoch. Následne doma nestačili na Kazaň a prehrali 1:3. Lotyši potom tento neúspech odčinili víťazstvom po predlžení nad Dinamom Moskva 3:2. V poslednom zápase hostia prehrali doma s Novgorodom. Podarí sa Rige vrátiť na víťaznú vlnu?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 10:00.