Vítkovice – Pardubice 6:5 (po pr.) | Plzeň – K. Vary 4:3 (2:0 po s.n.) | Chomutov – Slavia 6:7 (1:2 po s.n.)
Hradec Králové – Litvínov 2:3 (0:1 po s.n.) | Liberec – Kladno 1:3 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 4:3 (2:1 po s.n.)
Sparta Praha – Třinec 8:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
Berani Zlín
4:3 (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)
HC Kometa Brno
cz Piatok 27.09.2013, 18:20 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga (ČR)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín. ANTONÍN HONEJSEK si připisuje vítěznou trefu v samostatných nájezdech.

Zlínský mladíček si opět připravil nějakou fintičku a ta zaručuje prozatimní vedení domácích – 2:1.

Tomáš Svoboda se prosazuje střelou mezi betony – 1:1

Filip Čech vymetl nádherně horní růžek – 1:0

63:56
    Zlín bude hrát šest vteřin pět na tři a poté 1:54 vteřin pět na čtyři. Vyloučen je Tomáš Žižka (KOM) na dvě minuty za sekání.

62:02
    Jan Hruška (KOM) 2 minuty za podražení.

61:56
    Honejsek parádně vyšperkoval akci a ještě hledal na brankovišti volného Holíka. Durhý jmenovaný byl podražen a Zlínští budou hrát přesilovou hru.

58:52
    Marušákovi přeskočil puk přes hokejku a toho chtěl využít unikající Burian. Zlínský bek lehce štouchl do brusle brněnského útočníka a ten podklouzl. Kometa bude mít výhodu další přesilovky v závěru utkání.

55:52
    Kometa právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ ŽIŽKA zůstal zcela sám u levé tyče a využil perfektní přihrávku od Tomáše Svobody a máme srovnáno. Závěr zápasu bude ještě dramatický. Asistence: Tomáš Svoboda, David Nosek.

54:45
    Je tu možná poslední šance pro Kometu ke srovnání. Vyloučen je Marek Melenovský (ZLN) 2 minuty za hákování.

51:43
    Köhler dorážel na brněnském brankovišti, Trvaj nevěděl, kde má puk a nakonec jej měl pod betonem.

50:24
    Leoš Čermák (KOM) 2 minuty za hrubost.

50:24
    Antonín Honejsek (ZLN) 2 minuty za hrubost.

50:11
    Berani se musí z obrovského tlaku Komety otřepat a Rostislav Vlach si vyžádal oddechový čas.

49:30
    Jakub Svoboda selhal v obrovské šancim když minul horní růžek zlínské klece.

47:24

47:24
    Petr Zámorský (ZLN) 2 minuty za hrubost.

43:13
    Hostům dvojnásobná přesilovka značne pomohla. Štůrala dokázal vyrazit bombu od Kováčika, ovšem na dorážku VOJTĚCHA NĚMCE do odkryté branky už reagovat nedokázal. Asistence: Leoš Čermák, Jozef Kováčik.

42:38
    Radim Tesařík (ZLN) 2 minuty za sekání.

41:14
    Kempný zahodil tutovou šanci. Kotouč se po střele jednoho z obránců odrazil přímo před odkrytou branku a brněnského beka. Kempný ale trestuhodně trefil boční síťku. Tato šance může později Kometu mrzet.

40:23
    Aktivní nástup Komety do poslední třetiny končí první brankou hostujících hokejistů. Leoš Čermák předložil puk před odkrytou branku PAVLU JENYŠOVI, pro kterého nebyl problém zakončit do prázdné branky. Asistence: Leoš Čermák.

35:58
    Brněnský útočník byl otřesený po zákroku Melenovského (ZLN), který vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

29:44
    První přesilovka pro Kometu. Tomáš Valenta (ZLN) 2 minuty za podražení.

27:55
    Zlín právě vstřelil branku!
    Obránci Komety teď byli dezorientovaní včetně brankáře Trvaje. Dělovku Marušáka Trvaj vyrazil pouze před osamoceného ZDEŇKA OKÁLA, kterému stačilo puk doklepnout do odkryté sítě. Protesty kapitána hostí jsou zbytečné. Asistence: Jiří Marušák, Marek Melenovský.

23:59
    ANTONÍN HONEJSEK přebruslil brněnskou defenzívu, následně si poradil i s vysunutým Trvajem, a z posledních sil puk zasunul jednou rukou do sítě. Excelentní akce zlínského mladíčka byla korunována druhou brankou Zlína. Asistence: Petr Holík, Patrik Urbanec.

20:49
    První vyloučení dnešního utkání. Potrestán je David Nosek (KOM) 2 minuty za nedovolené bránění.

16:49
    Štůrala opět bravurně zasahuje. Zlínský brankář tentokrát vychytal blafák Jakuba Svobody.

14:34
    FILIP ČECH se zmocnil kotouče po parádní přihrávce Honejska, obešel si obránce Komety a pohotovou střelou nad pravý Trvajův beton posílá svůj celek do vedení. Asistence: Antonín Honejsek.

12:49
    Vojtěch Němec si pohrál s kotoučem a obloučkem se snažil překvapit Štůralu. Zlínský brankář opět výborně zasahuje!

11:32
    Štůrala výborně vytěsnil špičkou betonu Hruškovu ostrou střelu zápěstím.

10:03
    Balaštíkova střela zápěstím se pouze otřela o boční síťku.

5:30
    Holík uháněl zcela sám na Trvaje, brněnský brankář výborně holí puk vyrazil. Obrovská šance Zlína zůstává nevyužita.

0:19
    Po nahození Marušáka selhal ve stoprocentní šanci Kubiš. Zlínský útočník měl dostatek času na přípravu střely, ale trefil pouze ležícího Trvaje. Z dorážky neuspěl ani Balaštík.

Ivo Raiskub

Góly a asistencie: 15. Čech (Honejsek), 24. Honejsek (Holík, Urbanec), 28. Okál (Marušák, Melenovský), rozh. náj. Honejsek – 41. Jenyš (Čermák), 44. Němec (Čermák, Kováčik), 56. Žižka (Svoboda, Nosek)

Berani Zlín: Štůrala (Kašík) – Valenta, Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík – Kubiš, Leška, Balaštík – Veselý, Čajánek, Ondráček – Čech, Holík, Honejsek – Köhler, Melenovský, Okál.
    HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) – Hanzlík, Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík – Káňa, Čermák, Jenyš – J. Svoboda, Hruška, T. Svoboda – Burian, Koreis, Dočekal – Holec, Němec, Křivohlávek.

Rozhodca: Hradil, Husička – Hlavatý, Tošenovjan