Čeljabinsk – Novokuzneck 5:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.) | Ufa – Vladivostok 4:1 (kon.)
Nižnekamsk – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Čerepovec – Záhreb 6:2 (kon.) | Jaroslavľ – S.Moskva 1:2 (1:2 po s.n.)
A. Mytišči – Doneck 1:0 (kon.) | Petrohrad – Dinamo Minsk 5:1 (kon.)
SKA Petrohrad
5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
HC Dinamo Minsk
Streda 18.09.2013, 17:30 • Ice Place • KHL

V poslednej časit sme videli už len jediný zásah ato aj tak na jej samom konci. O tom, že zápas nakoniec skončí 5:1 rozhodol Ketov. Domáci si so svojim súperom poradili bez problémov, držali ho na krátko a podľa očakávaní dominovali. Ďakujem vám za pozornosť pri dnešnom prenose, ktorý bol značne ovplyvnení technickými problémami, s ktorými sa pri komentovaní trápim už dlhšiu dobu. Lúči sa s vami Michal Bakoš, komentátor tohto stretnutia. Prajem príjemný zvyšok tohto večera. (19:46:26)

60:00

59:00
    Začala sa posledná minúta zápasu. Oba tímy, no hlavne hostia čakajú na záverečnú sirénu.

58:00
    Petrohrad dal gól!
    Domácim sa predsa podarí vyhrať aj tretiu tretinu. KETOV dostal vynikajúcu prihrávku od Šipačjova, puk poslal presne do horného rohu Haugenovej brány, ktorý inkasoval prvý zásah od príchodu do brány. Asistencia : Šipačjov.

57:05
    Domáci sa snažili o rýchlu kombináciu, no o puk kvôli nepresnosti prišli.

56:15
    Akoby si rozhodcovia prečítali môj komentár a okamžite vylučujú. Na dve minúty si nútene oddýchne Andrej Stas.

55:50
    Rozhodcovia už nechcú kúskovať hru a v závere majú miernejší meter. Zákroky na hrane nepískajú.

54:50
    Thoresen bol v ofsajde. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

53:20
    Prihrávku pred bránu hostí žiadny z Petrohradčanov nespracoval. Minsk sa následne uvoľnil len za cenu zakázaného uvoľnenia.

52:25
    Puk síce väčšinu tretej tretiny držia hostia, no šancí si vypracovali len minimum. Domáci už len zápas dohrávajú a kontrolujú si vedenie.

51:25
    Jefimenko sa nepríjemne narazil na mantinel. Po pár chvíľach sa chvalabohu sám postavil a odkorčuľoval na striedačku Minsku,

50:00
    Veľkú šancu mal na strane hostí Jacob Micflikier, no proti Ježovovi nepochodil. Dramatizácia zápasu sa nekoná,

49:20
    Haugen sa rozhodol vydať za vlastnú bránu, no rozohral len na hokejku domáceho hráča, ktorý sa ale k zakončeniu nedostal. Zle si spracoval puk.

48:20
    Meleško so Stasom bojovali o puk v obranne jtretine Petrohradu, no proti domácim obrancom sa presadiť nedokázali. Puk je v strednom pásme.

47:20
    Ofenzívna akcia SKA vážnejšie nebezpečenstvo nepriniesla. Domácim to však vadiť nemusí, majú pohodlný náskok.

46:10
    Gavrus sa dokázal uvoľniť aj zakončil, no jeho strela skončila len na mantinely za Ježovou bránou.

45:02
    Domáci fanúšikovia sú s priebehom zápasu nesmierne spokojní a v hľadisku vidíme mexické vlny.

44:20
    Ježov chcel rozohrať, no nakoniec si to rozmyslel a puk podržal.

43:20
    Domáci zvládli hru v oslabení a sú v plnom počte.

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 4. Andrej Kuteikin (Tony Martensson), 19. Šipačjov (Riazenski), 35. Skačkov (Alexandrov, Ketov), 35. Tichonov (Burdasov), 58. Ketov (Šipačjov) – 31. Platt (Gavrus, Meech)

SKA Petrohrad: Ježov (Korobov) – Chudinov, Semjonov, Kutějkin, Alexandrov, Judin, Rjasenskij– Martensson, Červenka, Thoresen, Panarin, Šipačjov, Ketov, Burdasov, Kučerjavenko, Tichonov, Makarov, Sigarjov, Malyšev, Skačkov
    HC Dinamo Minsk: Lalande (Haugen)- Krajíček, Goroško, Šinkevič, Meech, Chernook, Filičkin, Lisovec – Micflikier, Kalužnyj, Platt, Gavrus, Zacharov, Irgl, Jefimenko, Stas, Meleško, Kitarov, Dadonov, Kirjuščenkov

Rozhodca: Lalande (Haugen – 35. min) – Krajíček, Goroško, Šinkevič, Meech, Chernook, Filičkin, Lisovec – Micflikier, Kalužnyj, Platt, Gavrus, Zacharov, Irgl, Jefimenko, Stas, Meleško, Kitarov, Dadonov, Kirjuščenkov