Čeljabinsk – Novokuzneck 5:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.) | Ufa – Vladivostok 4:1 (kon.)
Nižnekamsk – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Čerepovec – Záhreb 6:2 (kon.) | Jaroslavľ – S.Moskva 1:2 (1:2 po s.n.)
A. Mytišči – Doneck 1:0 (kon.) | Petrohrad – Dinamo Minsk 5:1 (kon.)
Severstaľ Čerepovec
6:2 (0:1, 4:1, 2:0)
KHL Medveščak Záhreb
Streda 18.09.2013, 17:00KHL

Týmto sa s Vami lúčim a verím, že sa vidíme čoskoro pri sledovaní onlajn komentárov na našom portáli onlajny.eu

Pekný večer, prípadne dobrú noc praje Jozef Martančík

Do komentovania (19:31:45)

Vážení športoví priatelia!
    Zápas bohatý na góly medzi Severstalom Čerepovec a Medveščakom Záhreb sa práve skončil pomerne jednoznačným výsledkom 6:2. V tretej tretine sa presadili už len domáci hráči a to Mons a Bumagin.

Výsledok jednoznačne odpovedá aj na otázku, ktorý z celkov bol dnes aktívnejší. Záhreb si dokázal za celý zápas vypracovať v podstate len dve nebezpečné šance, z ktorých následne aj skóroval. Na skúsenejších súperov v KHL, ako je napríklad Čerepovec to stačiť môže tak v jednom zápase z 10. Dnes boli ale domáci hráči vo väčšej hernej pohode a to znamená, že 3 body ostávajú doma v Čerepovci.

60:00

59:38
    Situácia sa opakuje. Opäť dvaja domáci hráči v prečíslení na jedného obrancu Záhrebu! Tentokrát volili nahrávky, ale prekombinovali to.

58:49
    V prečíslení 2 na 1 sa teraz našli dvaja hráči Čerepovca. Hráč ktorý ťahal po pravej strane sa ulakomil a vystrelil.

58:24
    Strelec gólu Mons sa ocitol pri striedačkách a vyprovokoval šarvátku. Hráči v bielom mu okamžite vysvetlili, čo si o tom myslia. Najaktívnejší bol Cheechoo, no na trestnú lavicu si sadne iba Mons.

57:21
    Severstal Čerepovec dal gól!

BUMAGIN spracoval pred modrou čiarou kuriózne vyhodený puk od brankára Brusta. Ten sa nestihol pripraviť na okamžitú strelu a okamžite inkasoval.

54:56
    Čáslava si vymenil puk s Kiselevichom a druhý menovaný vystrelil ranu. Tá bola nepresná a trafila len mantinel, ale takým spôsobom že sa puk vynoril na druhej strane brány a VIDELL videl puk ako prvý! Nemal problém ho doraziť zo vzdialenosti bránkoviska. Asistencie: Kiselevich, Čáslava

54:04
    Oddychový čas domácích si vypýtal tréner Čerepovca.

53:58
    Willsie si ide sadnúť na trestnú lavicu. Svoj dôraz prehnal a bude potrestaný za napadnutie.

53:16
    Klimenko sa dostal k puku ako slepé kura k zrnu a skúšal ohroziť Brusta! Aj sa mu to podarilo a na teč a dorážku čakal pripravený Bumagin.

53:00
    A opäť Ivan Švárny! Strelu bez náprahu kryje úspešne Štepánek.

52:12
    Brust odvážne vykorčuľoval z brány s cieľom vypichnúť puk útočiacemu domácemu hráčovi. Nevyšlo mu to, ale celú situáciu vyriešil Ivan Švárny, ktorý patrí k obranným oporám Záhrebu v dnešnom zápase.

51:26
    V sľubnej šanci sa ocitol po prihrávke cez polku ihriska Medvedev, ale nevládal preto radšej vystriedal.

48:48
    Ivan Švárny teraz čakal na svojich spoluhráčov, ktorí museli prestriedať. Po tomto akte vykorčuľoval spoza brány a založil útok.

47:34
    Jessiman je opäť v hre, to znamená, že je Záhreb v plnom počte.

46:42
    Mons to skúšal spred brány po peknej kombinácii s Andersenom.

45:34
    Jessiman sa previnil v súboji a ide si oddýchnuť za 2 minúty za faul lakťom.

45:13
    V tejto tretine sme dokopy ešte nič nevideli, ak nerátame prvú šancu. Inak je hokej v tretej tretine len o korčuľovaní medzi tretinami.

Jozef Martančík

Góly a asistencie: 25. Shinin, 25. Videll (Bushuyev), 27. Mons, 37. Berdnikov, 55. Videll (Kiselevich, Čáslava), 58. Bumagin – 20. Murley (Willsie, Kostovic), 40. Thomas (Foster)

Severstaľ Čerepovec: Stepanek, Artemyev – Serkin, Stasenko, Andersen, Shinin, Caslava, Popov, Kiselevich – Berdnikov, Bushuyev, Videll, Gimbatov, Mons, Antipov, Medvedev, Bumagin, Klimenko, Kovyrshin, Buchnevich,
    Dedunov

KHL Medveščak Záhreb: Vasiljevic, Brust – Montador, Švárny, Martinovic, Foster, Carle, Katic – Linglet, Thomas, Walker, Murray, Cheechoo, Vesce, Koren, Murley, Wilsie, Kane, Jessiman, Bjorkstrand, Kostovic

Rozhodca: Belov Alexei, Odins Eduard, Sazonov Ivan, Chernyshev Alexander