Kazaň – Omsk 0:0 (*15:30) | Metallurg Magnitogorsk – Novokuzneck 3:1 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 3:4 (po pr.)
Nižnekamsk – Vladivostok 6:5 (2:1 po s.n.) | Čerepovec – Dinamo Minsk 4:2 (kon.) | Jaroslavľ – Doneck 3:4 (po pr.)
Petrohrad – Záhreb 3:0 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
3:4 (1:1, 2:1, 0:1)
Amur Chabarovsk
Pondelok 16.09.2013, 15:00 • UFA ARENA • KHL

Videli sme veľmi kvalitné stretnutie. Hostia výkonom prekvapili. Hoci sa zápas vyvíjal v prospech domácich hostia boli aktívny a nakoniec zaslúžene víťazia. V predĺžení rozhodol Čech Petružálek a Amur si tak pripisuje prvé víťazstvo v tejto sezóne.

Ďakujeme vám za pozornosť. Lúči sa s vami Peter Kašický. Dovidenia.

64:50
    Chabarovsk dal gól! JAKUB PETRUŽÁLEK rozhoduje o tom, že zápas nebude mať dohru v nájazdoch. Amur rozohral presilovú hru parádne a pripravil pozíciu pre českého snajpra, ten nezaváhal. Amur Chabarovsk víťazí. Asistencie: Vladimir Loginov a Artjom Krjukov.

64:35
    Veľká šanca Amuru na skórovanie.

64:35
    Príliš veľa hráčov na ľadovej ploche (UFA). Krátka presilovka hostí. Hostia si vzali time-out.

64:20
    Ešte Pihlstrom podkuruje hosťujúcej obrane, opäť neúspešne.

63:29
    Hartikainen (UFA) bol v sľubnej príležitosti, ale Järvinena nie je ľahké prekonať.

62:45
    Jakub Petružálek sa dostal k odrazenému puku a v dobrej pozícii neprekonal gólmana domácich. Dobrá šanca Amuru.

62:10
    Domáci sa tlačia do zakončenia, snažia sa rozhodnúť zápas mimo nájazdov.

61:36
    Antti Pihlstrom vystrelil na Järvinena málo dôrazne. Následne šanca Filatova po vhadzovaní.

61:21
    Makarov (UFA) sa pošmykol v dobrej pozícii, nestihol tak zakončiť. Vhadzovanie v obrannej tretine Amuru.

60:41
    Muršak to skúšal samostatne, ale proti presile domácich obráncov nemal nárok.

60:01
    Začalo predĺženie.

Zápas ide do predĺženia. Hostia boli v tretej časti hry aktívny a zásluhou Loginova vyrovnali. Mohli aj vyhrať, ale Dylan Reese spálil v závere veľkú príležitosť.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:53
    Zrejme uvidíme predĺženie.

59:44
    Reese (CHAB) mal na hokejke rozhodnutie, netrafil puk podľa predstáv.

58:38
    Chabarovsk dal gól! A zaslúžené vyrovnanie hostí! VLADIMIR LOGINOV od modrej čiary prepálil Tarkkiho. Asistencie: Mikhail Fisenko a Andrej Stepanov.

Peter Kašický

Góly a asistencie: 11. Hartikainen (Filatov, Makarov), 22. Chlystov (Filatov, Makarov), 26. Kolcov (Makarov, Sopel) – 5. Petružálek, 23. Muršak (Krjukov), 59. Loginov (Fisenko, Stepanov), 65. Petružálek (Loginov, Krjukov)

HC Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Vasilevskij) – Zubarev, Proškin, Grišin, Sopel, Kolcov, Babčuk, Isangulov, Gurkin – Chlystov, Ružička, Zinovjev – Hartikainen, Filatov, Makarov – Kajgorodov, Pihlstrom, Dubrovsky – Gluchov, Slepyšev, Pankov
    Amur Chabarovsk: Järvinen (Jerjomin) – Reese, Bykov, Loginov, Sedunov, Bilalov, Ježov, Terjajev – Petružálek, Korotkov, Junkov – Muršak, Orlov, Krjukov – Tarasov, Fisenko, Lugin – Smurov, Stepanov, Šiškanov

Rozhodca: Akuzovskij, Belov – Misyur, Raming