Štěpánek – Monaco 3:0 (kon.) | Martin – Arvidsson 3:0 (kon.)
Djokovič – Pospisil 3:0 (kon.) | Lacko – Eriksson 3:0 (kon.)
Berdych – Mayer 3:1 (kon.) | Tipsarević – Raonić 2:3 (kon.)
Markus Eriksson
0
2 3 4
Piatok 13.09.2013, 17:47Davis Cup

Slovensko tak vedie po prvom hracom dni nad Švédskom 2:0 a ja sa s vami s týmto konštatovaním lúčim. Ďakujem vám za pozornosť a verím, že sa stretneme aj pri ďalších víťazných zápasoch slovenských tenistov. (19:33:46)

Máme za sebou aj druhé dnešné singlové stretnutie a máme dôvod na radosť. Lukáš Lacko bol jasne lepší vo všetkých štatistických ukazovateľoch a svojmu súperovi zobral 6 krát servis. Eriksson predivedol síce lepšie hru ako jeho tímový kolega Arvidsson,ale na aktuálne 86.hráča svetového rebríčka to nestačilo. Zajtra čaká našich tenistov náročná štvorhra, kde budú Švédi favoritmi.

Koniec zápasu

6:4
    A je koniec! Lukáš Lacko využíva hneď svoj prvý mečbal a tak v tomto zápase potvrdil rolu papierového favorita a porazil Markusa Erikssova po troch setoch 6:2, 6:3 a 6:4, rovnako ako Andrej Martin. Zápas trval len 1 hodinu a 40 minút.

40-30
    Je to tu! Lukáš Lacko sa dostáva po 1 hodine a 39 minútach k prvému mečbalu.

30-30
    Vzápäti pridáva eso a je to po 30.

30-15
    Zatiaľ však nepúšťa Lukáša Lacka k mečbalom.

30-0
    Pridáva aj ďalšiu a Lacko je už len dva fiftíny od víťazstva.

15-0
    Eriksson začal pod tlakom nevynútenou chybou.

5:4
    Lukáš Lacko pridal ešte ôsme eso a predivedol ukážkový gem. Teraz pôjde jeho súper podávať na udržanie sa v zápase a bude pod tlakom. Držme Lukášovi palce, nech zápas čo najskôr ukonči. Teraz je na to príležitosť.

40-0
    Následne zahral priamý fiftín z podania.

30-0
    Lukáš pokračuje siedmym esom.

15-0
    Markus Eriksson zahral svoj bekhend od autu a daroval fiftín Lackovi.

4:4
    Napokon si Eriksson bez problémov podržal svoj servis a vyrovnal na 4-4. Tretí set je skutočne vyrovnaný.

30-40
    Eriksson od začiatku diktoval tempo výmeny a dopracoval sa ku gembolu.

30-30
    Tú však vykompenzoval kvalitným forhendom.

15-30
    Lacko spravil ďalšiu nevynútenú chybu.

15-15
    Pekná výmena,ktorú zakončil Eriksson víťazným volejom zo siete.

15-0
    Na vlastnom servise začal Eriksson dlhým úderom.

4:3
    Lukáš Lacko odčinil svoju chybu skvelým esom a tak sa opäť dostáva do vedenia v treťom sete. 4-3.