Omsk – A. Mytišči 4:3 (kon.) | Barys – Petrohrad 2:5 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Čerepovec 3:1 (kon.)
Jekaterinburg – Jaroslavľ 0:4 (kon.) | Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Novgorod – Nižnekamsk 0:2 (kon.)
Viťaz – Ufa 2:3 (kon.) | S.Moskva – CSKA Moskva 3:2 (kon.) | Doneck – Riga 2:4 (kon.)
Dinamo Minsk – Lev 1:3 (kon.)
Barys Nur-Sultan
2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
SKA Petrohrad
Štvrtok 12.09.2013, 15:00KHL

Domácim hráčom nemožno počas tretej časti hry uprieť snahu niečo s výsledkom spraviť, ale SKA Petrohrad je mimoriadne skúsené mužstvo a svoj pohodlný štorgólový náskok si už nenechalo vziať. O korekciu výsledku sa v poslednej časti hry postaral Roman Savčenko.
    SKA Petrohrad teda zostáva naďalej neporazeným tímom a odváža si z hlavného mesta Kazachstanu plný bodový zisk.

Ďakujeme vám za pozornosť, zostaňte nám verní aj pri ďalších prenosoch. Dovidenia. (17:25:52)

60:00

59:06
    Domáci v plnom počte. Dawes sa vrátil z trestnej lavice.

58:00
    Domáci opäť odvolali Ahonena z bránky. Hrá sa teda 5 na 4.

57:56
    Zakázané uvoľnenie, hra sa opäť presťahuje do obrannej tretiny SKA Petrohrad.

57:06
    A je po akýchkoľvek nádejách domáceho tímu. Nigel Dawes hral so zdvihnutou hokejkou, pôjde na trestnú lavicu.

56:17
    Domáci odvolali Ariho Ahonena z bránky. Budú hrať power play.

56:17
    Jurij Alexandrov (SKA) 2.min. Presilovka Barysu Astana.

55:51
    Barys Astana dala gól!
    Domáci predsa len využili túto presilovku, presadil sa ROMAN SAVČENKO. Asistencia: Talgat Žajlavov.

55:10
    Barys Astana počas presilovky nevie nič vymyslieť, päť minút dokonca zápasu. Hostia kontrolujú vývoj.

54:00
    Tentokrát vylúčenie hostí, Alexej Semenov si pôjde oddýchnuť za hákovanie.

53:45
    Domáci v plnom počte.

52:25
    Puškarjov unikol aj v oslabení, ale jeho slabá strela nebola vôbec nebezpečná.

51:45
    Ďalšie vylúčenie na strane domácich pre Romana Savčenka.

51:35
    Jeden z domácich hráčov teraz vystrašil Saláka, no bez gólového efektu.

50:10
    Dokonca stretnutia nám zostáva necelých 10 minút a zdá sa, že domáci už nenájdu sily na skorigovanie stavu.

50:05

48:45
    Hostia sa usadili v útočnom pásme domácich a Kovalčuk svojou nečakanou strelou narobil domácemu gólmanovi problémy.

48:05
    Savčenko odchádza na trestnú lavicu za držanie. SKA Petrohrad má k dispozícii presilovú hru.

46:32
    Hostia v plnom počte.

45:55
    Barys nevie počas presilovky nič vymyslieť, hostia sa s prehľadom bránia.

44:32
    Domáci budú mať možnosť na skorigovanie výsledku. Roman Červenka hákoval – 2 min.

44:10
    Dawes sa snažil predrať do útočnej tretiny, ale vystavil svojich spoluhráčov do ofsajdu.

43:31
    Nebezpečná strela Alexeja Ponikarovskeho, Ahonen puk zachytil do svojho náručia. Vhadzovanie v obrannom pásme Barysu.

43:10
    Puškarjov sa snažil niečo vymyslieť v útočnom pásme, nepochodil však.

42:36
    Aj hostia kontrujú po strele Panarina, ktorú Ahonen iba s námahou vyráža pred seba.

42:00
    Žajlavov bojuje o puk za bránkou hostí, ale obrana SKA funguje bezchybne, domáci sa do čistej gólovej príležitosti nemôžu zatiaľ dostať.

41:10
    Starčenko skúšal pozornosť Saláka z pravej strany, ale táto propagačná strela ho nemohla vystrašiť.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine sa naplno prejavili kvality hráčov SKA Petrohrad a postupne Ponikarovskij, Červenka a Kalinin prekonali Ahonena. Hostia vedú 1:5 a o víťazovi stretnutia sa zdá byť už rozhodnuté, alebo vstanú domáci predsa len z popola a spravia ešte niečo s týmto stretnutím? Uvidíme v tretej tretine.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:01
    Roman Červenka mohol definitívne dostať domáci tím na kolená, ale Ahonen ešte stihol zatiahnuť ručnú brzdu. Stav ostal nezmenený.

38:30
    Petrohrad dal gól!
    Opäť výborná práca Iľju Kovalčuka, ktorý našiel úplne voľného DMITRIJA KALININA a ten nezaváhal. Asistencie: Iľja Kovalčuk a Roman Červenka.

36:46
    Ale presilovka domácich dlho netrvala, Dawes hákoval a odchádza na trestnú lavicu.

36:28
    Presilovka domácich. Semenov 2 min. za krošček.

35:10
    Brandon Bochenski je dnes veľmi aktívny, vyslal ďalšiu strelu na Saláka, ale ten sa nenechal zaskočiť.

34:34
    Fanúšikovia Barysu Astana začínajú na domácich hráčov pískať, samozrejme s vývojom zápasu nemôžu byť spokojní.

33:16
    Hráči domáceho tímu teraz pôsobia bezradným dojmom, naopak sú to hostia, ktorí neustále dobiedzajú na Ahonena.

32:26
    ROMAN ČERVENKA využíva presilovú hru SKA Petrohrad a posúva hostí už do trojgólového vedenia. Asistencie: Patrick Thoresen a Dmitrij Kalinin.

30:51
    Domáci obránca Mike Lundin hákoval a dostáva menší trest.

30:06

29:20
    Ďalšia strela Bochenskeho smerom na Saláka. Český reprezentačný gólman drží dvojgólový náskok hostí.

29:00
    Domácim zatiaľ príliš táto presilovka nevychádza, hostia vyhodili puk cez celé klzisko. Barys zakladá ďalšiu presilovkovú akciu.

28:06
    Presilová hra domácich. Alexandrov vylúčený za podrazenie.

27:50
    Strela domáceho Dustina Boyda našla opäť Alexandra Saláka pripraveného. Vhadzovanie v útočnom pásme Barysu.

27:00
    Hostia vedú zaslúžene, majú tlak, ktorý korunovali aj gólom na 1:3.

25:56
    SKA sa dostáva do vedenia o 2 góly. Presadil sa ALEXEJ PONIKAROVSKIJ. Asistencie: Andrej Sigarjov a Jurij Alexandrov.

25:10
    Na druhej strane páli Kovalčuk z ľavej strany, ale Ahonen úspešne zasahuje.

24:20
    Dustin Boyd to skúšal backhendom, ale český gólman Salák bol pripravený.

22:30
    Judinova strela od modrej čiary, domáca obrana ju zblokovala.

21:40
    Domáci majú menšie problémy pri rozohrávke, podarilo sa im však vyhodiť puk do stredného pásma.

21:10
    Strelu domáceho Spiridonova obráncovia SKA zblokovali.

Vhadzovania: 10-15

Po prvej dvadsaťminútovke vedú favorizovaný hostia z Petrohradu na ľade Astany 1:2. Gólový film zápasu otvoril ostrostrelec Iľja Kovalčuk, aby následne domáci Boyd vyrovnal. Do šatní napriek tomu odchádzajú spokojnejší hostia, keď sa počas presilovej hry presadil Viktor Tichonov.

Zatiaľ sa stále nepodarilo nadviazať spojenie s Astanou. Pevne verím, že sa tak čoskoro udeje a my budeme môcť sledovať plnohodnotný prenos.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:17
    Za hostí putuje na trestnú lavicu strelec prvého gólu SKA Iľja Kovalčuk.

18:08
    Hostia sa opäť dostávajú do vedenia, keď sa presadil VIKTOR TICHONOV. Asistencie: Iľja Kovalčuk a Roman Červenka.

17:03
    Za hákovanie si pôjde sadnúť na trestnú lavicu domáci obránca Lakiza.

14:47
    Obojstranné vylúčenie. Na strane domácich Gavrilin, za hostí putuje na trestnú lavicu Panarin.

14:00
    Ospravedlňte prosím technické problémy pri prenose z Astany. Dúfajme, že sa to čo najskôr vyrieši.

12:22
    Barys Astana dala gó!
    Domáci vyrovnávajú stav zápasu, keď sa v skrumáži pred bránkou presadil DUSTIN BOYD. Asistencie: Nigel Dawes a Brandon Bochenski.

10:05
    Hostia otvárajú skóre stretnutia, keď sa presadil IĽJA KOVALČUK. Asistencia: Jevgenij Ketov

10:00
    Máme za sebou prvú desaťminútovku zápasu. Zatiaľ to je vyrovnané. Vhadzuje sa v útočnej tretine SKA.

09:45

07:55
    Domáci si vytvorili opäť počas presilovej hry veľký tlak, ale Salák odoláva. Vo veľkej príležitosti sa ocitol Upper.

07:45
    Domáci si opäť zahrajú presilovú hru. Alexej Semenov je vylúčený za hru so zdvihnutou hokejkou.

07:30
    Bochenski v dobrej pozícii pred Salákom nepochodil. Domáci už mohli viesť, následne Dawes v ďalšej príležitosti. Domáci ožili.

04:40
    Hostia v plnom počte. Domáci presilovú hru nevyužili.

03:00
    Dustin Boyd sa ocitol sám pred Salákom, ale ten ho vychytal, domáci teraz tlačia v tejto presilovke hostí.

02:40
    Presilová hra domácich. Igor Makarov dostáva 2 min. za sekanie.

01:49
    Ďalšia strela na Ahonena, tentokrát v podaní Igora Makarova, hostia sú v úvode stretnutia aktívnejší.

00:20
    Hráč hostí Patrick Thoresen vyslal na brankára Ahonena jedovatú strelu, ktorá ho poriadne ohrozila.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Hráči Astany a Petrohradu sú už na ľadovej ploche. Vypočujeme si hymny oboch krajín a zápas bude zahájený. V zostave SKA Petrohrad chýba najväčšia opora zadných radov Kevin Dallman.

Pekné popoludnie, o pár minút budete spolu s nami sledovať prenos z Kontinentálnej hokejovej ligy medzi domácimi HC Barys Astana a SKA Petrohrad. Kto si udrží status neporaziteľnosti aj po tomto zápase sa dozvieme už v nasledujúcich desiatkach minút.

HC Barys Astana: Ahonen (Polujektov) – Blochin, Lundin, Boyd, Dawes, Bochenski – Lakiza, Savčenko, Rudenko, Spiridonov, Upper – Kolesnikov, Semjonov, Žajlavov, Poliščuk, Starčenko – Rachmanov, Gavrilin, Puškarjov

SKA Petrohrad: Salák (Nalimov) – Kalinin, Kutejkin, Martensson, Červenka, Thoresen – Semenov, Alexandrov, Šipačjov, Ketov, Kovaľčuk – Judin, Rjasenskij, Tichonov, Panarin, Kučerjavenko – Berdjukov, Makarov, Sigarjov, Ponikarovskij

Rozhodca: Kadyrov, Olenin – Birin, Medvedev.