Steven Diez (8)
2
6 4 6
Utorok 10.09.2013, 15:03Challenger Meknes (antuka)

Máme za sebou veľmi vyrovnané stretnutie, na konci ktorého mal pevnejšie nervy kanadský tenista Diez, ktorý porazil Sikory v troch setoch 2:6, 6:4, 3:6. Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok večera. (17:17:32)

Koniec zápasu

3:6
    Hneď ten prvý je úspešne premenený a to znamená, že víťaznom dnešného stretnutia sa stáva Steven Diez.

15-40
    Diez sa vďaka výbornému podanie dopracoval k dvom mečbalom!

15-30
    A už iba 2!

15-15
    Odpoveď Dieza bola naozaj blesková a je už iba 3 loptičky od výhry v stretnutí.

15-0
    Pri jeho podaní však začal lepšie slovenský tenista.

3:5
    Diez hneď svoj prvý brejkbal využíva a je tu to, čo som spomínal. Kanadský tenista ide podávať na víťazstvo v stretnutí.

15-40
    Kanaďan má dokonca k dispozícii 2 brejkbaly! Ak sa mu ich podarí využiť, tak to bude veľmi nepríjemné pre Sikoru.

15-30
    Diez sa dokonca dostáva do výhody. Tak náš tenista si teraz bude musieť dať veľký pozor, aby neprišiel o svoje podanie.

15-15
    Odpoveď Dieza na seba nenechala dlho čakať a zrovnáva. Obaja hráči majú po 15.

15-0
    Loptu získava Sikora.

3:4
    Tak hneď ten prvý je využitý. Diez je tak vo vedení 3:4.

15-40
    Kanaďan sa dopracoval k dvom gembalom, uvidíme ako s nimi naloží.

15-30
    Sikora však znižuje výborným riternom.

0-30
    V zápätí aj druhú! Stretnutie je naozaj vyrovnané, sme svedkami boja o každú jednu loptičku.

0-15
    Loptu získava Diez.

3:3
    No druhý už ale nie a tak Adrian Sikora zrovnáva stav v treťom sete na 3:3.

40-30
    Prvý je vďaka bojovnosti Dieza odvrátený.

40-15
    Máme tu dva gembaly pre Sikoru. Podarí sa mu ich využiť?

30-15
    Slovenský tenista je však opäť v menšej výhode.

15-15
    Jeho súper však bleskurýchlo odpovedá. V týchto chvíľach sme svedkami naozaj vyrovnaného tenisové stretnutia.

15-0
    Na podaní Sikora a získava aj prvý fiftín.

2:3
    A ten aj využíva! Požičané si tak berie späť a znižuje stav tretieho setu na 2:3.

40-30
    Sikora sa nakoniec ku brejkbalu predsa len dostáva!

30-30
    Kanaďan bojuje o potvrdenie brejku ako lev! Teraz to potvrdil výborným podaním.

30-15
    Diez odpovedá a nepúšťa svojho súpera k brejkbalu. Nie aspoň na túto chvíľu.

30-0
    Hneď na to druhú! Tak, žeby Sikora takto bleskovo odpovedal na stratu svojho podania?

15-0

1:3
    A hneď ten prvý je premenený! Tak to je naozaj veľká smola nášho tenistu, ktorý svojho súpera od druhého k setu pri svojom podaní takmer k ničomu nepustil. Teraz musí bojovať o to, aby svoje podanie získal späť.

15-40
    Tak ale teraz mu to už nevyšlo, to znamená, že jeho súper si vybojoval 2 brejkbaly!

15-30
    Zdá sa, ale že náš hráč bojuje o každú loptičku, vďaka svojej bojovnosti zostáva stále v hre o udržanie svojho servisu.

0-30
    A v zápätí aj druhý! Tak ak by Sikora stratil svoje podanie, bola by to veľká škoda.

0-15
    Na podaní slovenský tenista, ale prvý fiftín získava jeho súper.

1:2
    Tak nakoniec áno, druhý gembal je premenený a Diez je vo vedení 1:2.

40-A
    Gembal číslo 2 pre Dieza, vyjde to Kanaďanovi na druhý pokus?

40-40
    Tak pozor! Teraz sme svedkami zhody.

30-40
    Prvý je však odvrátený. Uvidíme ako dokáže kanadský tenista naložiť s tým druhým.

15-40
    Máme tu dva gembaly pre Dieza.

15-30
    Sikora znižuje na 30:15.

0-30
    V zápätí aj druhú. Tak to je naozaj zaujímavé s akou istotu hrajú pri svojom servise obaja hráči. Bude naozaj veľmi zaujímavé, komu sa z týchto dvoch ako prvému podarí prelomiť súperove podanie.

0-15
    Diez na podaní a získava prvú loptičku vďaka tvrdému servisu.

1:1
    Tak áno! Slovenský tenista predchádza od druhého setu veľmi dobrú hru! Dúfajme, že bude mať prívlastok víťazná.

40-0
    Možnosť na čistú hru pre Sikoru, uvidíme, či mu to vyjde.

30-0
    Od druhého setu servuje Sikora priam ako vymenený! Svojmu súperovi dáva len veľmi málo šancí na úspech.

15-0

0:1
    Kanadský tenista to na druhý krát ale zvládol a tak získava prvý gem.

40-A
    Diez si však vybojoval ďalší brejkbal.

40-40
    Tak nie! Máme tu zhodu.

30-40
    Gembal pre Deza, dokáže ukončiť prvú hru?

30-30
    Po výbornom riterne nášho tenistu to už ale neplatí.

15-30
    Bližšie k zisku prvej hry je však opäť Diez.

15-15
    Sikora však odpovedá a obaja majú po 15.

0-15
    Na podanie začína podobne, ako v predchádzajúcich dvoch setoch kanadský tenista, no na rozdiel od nich, teraz je to on, čo získava prvý fiftín.

0:0
    Adrian Sikora vstav doslova z mŕtvych, keď po prvom sete, ktorý prehral hladko 6:2, dokázal v tom druhom zobrať súperovi podanie a keďže svoje si držal na 100% tak druhý set získava pomerom 6:4.

6:4
    Na druhý krát mu to však už vyšlo a vyrovnáva stav stretnutia na 1:1!

40-30
    Prvý je však odvrátený. Čo ten druhý?

40-15
    Tak žeby to už teraz vyšlo nášmu hráčovi? Adrian Sikora má k dispozícii 2 setbaly.

30-15
    Diez však znižuje na 30:15.

30-0
    V zápätí získava aj druhý fiftín. Od zisku druhého setu ho tak delia iba loptičky.

15-0
    Sikora podáva na víťazstvo v prvom sete a svoje podanie začal lepšie.

5:4
    Po tom, čo Diez pomerne ľahko získava svoje podanie tu máme znížené na 5:4 z pohľadu nášho hráča.

0-40
    Možnosť na čistú hru pre kanadského tenistu je tu, vôbec prvý krát v tomto sete.

0-30
    V zápätí aj druhú! Tak Sikora, to jednoduché určite mať nebude.

0-15

5:3
    To sa mu aj podarilo a od zisku druhého setu ho delí iba jedna hra!

A-40
    Gembal si vybojoval Sikora, je tak iba krôčik od toho, aby získal svoj servis.

40-40
    Ten je ale minulosťou. Zhoda číslo 1 je na svete.

30-40
    Diez si svojou aktívnou hrou vybojoval brejkbal!

30-30
    Sikora ale bojuje, čo mu sily stačia. Obaja hráči majú po 30.

15-30
    Zatiaľ tomu všetko nasvedčuje. Diez je iba kúsok od toho, aby získal brejkbal.

15-15
    Diez odpovedá. Podarí sa mu v tejto hre zobrať súperove podanie? Na túto otázku dostaneme odpoveď najbližších pár minút.

15-0

4:3
    Koniec prestávky, podávať bude Adrian Sikora.

4:3
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:3
    Po dlhých výmenách, ukončil svoje podanie a znižuje na 4:3.

40-A
    Gembal si teraz vybojoval Diez.

40-40
    Tak nie, ešte si na to musíme počkať. Fiftín získava Diez a teda aj odvracia brejkbal.

A-40
    Pri tomto podaní získava náš hráč druhý brejkbal. Podarí sa mu na druhý pokus prelomiť súperove podanie?

40-40
    Ani tento brejkbal však nevyužil a máme tu zhodu.

40-30
    Tak, žeby Sikora zobral aj druhé podanie svojmu súperovi?

30-30
    Hneď na to si pripisuje ďalší výherný fiftín a razom majú obaja hráči po 30.

15-30
    Sikora odpovedá brevúrnym riternom 30:15.

0-30
    V zápätí aj druhú. Diez ešte bojuje o to, aby dnešné stretnutie ukončil v druhom sete, no bude to mať veľmi ťažké.

0-15

4:2
    Ten je už ale využitý, Sikora potvrdil brejk a dostáva sa do vedenia 4:2.

A-40
    Gembal číslo 2 pre Síkoru je na svete.

40-40
    Brejkbal Dieza je minulosťou. Zhoda číslo 2.

40-A
    Zoberie si Diez svoje podanie naspäť? všetko nasvedčuje tomu, že áno!

40-40
    Máme tu však zhodu. Tak zdá sa, že táto hra bude ešte veľmi zaujímavá.

40-30
    Sikora je však opäť vo výhode a je len kúsok od potvrdenia brejku.

30-30

15-30
    Ale pozor, zdá sa, že Sikora na malú chvíľu poľavil a jeho súper sa to snaží využiť.

15-15
    Diez však odpovedá a zrovnáva. Po 15.

15-0
    Sikora podáva na potvrdenie brejku a začal veľmi dobre. Ako inak, ako získaným fiftínom.

3:2

3:2

3:2
    Tento krát mu to už ale vyšlo a prvý krát v dnešnom stretnutí berie svojmu súperovi podanie.

40-15
    Nás tenista má k dispozícii 2 brejkbaly. Podarí sa mu využiť čo i len jeden? Predchádzajúce 4 zostali nevyužité.

30-15
    Sikora sa ale dostáva opäť na koňa.

15-15
    Diez kontruje a zrovnáva. Obaja majú po 15.

15-0

2:2
    Tretí gembal už ale Sikora využil a zrovnáva stav na 2:2.

40-30
    Kanaďan získava hneď v zápätí aj druhú loptičku, ešte to môže byť zaujímavé.

40-15
    Čistá hra z toho nakoniec nebude.

40-0
    Možnosť na čistú hru. Sikora je v druhom sete pri svojom podaní naozaj suverénny. Uvidíme však, že do kedy mu to vydrží.

30-0
    V zápätí získava aj druhú loptičku.

15-0
    Sikora sa svojim tvrdým servisom dostáva do vedenia 15:0, zdá sa, že o víťazstvo v zápase bude bojovať až do poslednej loptičky.

1:2

1:2

1:2
    Prvý gembal Diez využil a je opäť vo vedení, tento krát 1:2.

15-40

15-30
    Sikora však odpovedá a znižuje na 15:30.

0-30
    Výborný servis a je to už 30:0.

0-15
    Diez teraz začal lepšie, ako predchádzajúce svoje podanie.

1:1
    Tento krát to už Sikorovi vyšlo a vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1.

40-0
    Sikora si vybojoval možnosť na čistú hru, ako sme však mohli vidieť pred malou chvíľou to nič neznamená.

30-0
    V zápätí aj druhú, stav je 30:0 pre slovenského tenistu.

15-0

0:1

0:1

0:1
    Ten svoju prvú možnosť na ukončenie svojho servisu premenil a dostáva sa do vedenia 1:0.

40-A
    Diez získava výhodu gembalu.

40-40
    Tak to je neuveriteľné, Diez dokázal odvrátiť aj tretí brejkbal a máme tu zhodu.

40-30
    Aj druhú! Tak, ak toto náš tenista nevyužije, väčšiu šancu na prelomenie súperovho podania už asi mať nebude.

40-15
    Prvý je odvrátený.

40-0
    Je k tomu veľmi blízko, po tom, čo získal aj tretí fiftín získava aj tri brejkbaly.

30-0
    A v zápätí aj druhú, tak žeby Sikora prvý krát prelomil súperove podanie?

15-0
    Na podanie sa dostáva kanadský tenista, ten ale podobne, ako v prvom sete loptičku prehráva.

0:0
    Máme za sebou prvý set, v ktorom bol úspešnejší Steven Diez a nášmu hráčovi nedal príliš veľa možností na úspech. Diez vyhral prvý set hladko 6:2.

2:6
    Kanadský tenista využil hneď prvý setbal a druhý krát berie svojmu súperovi podanie.

15-40
    Diez získava tretiu loptičku za sebou a k dispozícii má hneď 2 setbaly. Podarí sa mu využiť čo i len jeden?

15-30
    No, toto ale môže byť nepríjemná situácia. Sikora prehráva túto loptičku a jeho súper je iba krôčik od zisku setbalu.

15-15
    Sikora sa nevzdáva. Koniec prvého setu sa snaží oddialiť.

0-15

2:5

2:5

2:5
    Diez získava aj túto hru a od zisku prvého setu ho delí už iba jedna hra.

15-40
    Steven Diez má k dispozícii 2 gembaly.

15-30
    Po výbornom servise z rakety kanadského tenistu to už ale neplatí.

15-15
    Sikorova odpoveď a obaja majú po 15.

0-15
    Diez začal svoje podanie už klasicky lepšie ako jeho súper a získava ďalší fiftín.

2:4
    Čistá hra je realitou, slovenská tenista znižuje na 2:4.

40-0
    Tak, žeby z toho bola čistá hra pre nášho tenistu?

30-0
    V zápätí aj druhú. Ak by Sikora prehral aj túto hru, podľa môjho názoru, na zisk prvého setu môže zabudnúť.

15-0

1:4

1:4

1:4
    Tak nakoniec to ale Sikorovi nebolo nič platné. Diez potvrdzuje svoj brejk a dostáva sa do vedenia 1:4.

30-40
    Tak, žeby náš tenista ožil? Diez to zdá sa, nebude mať až také jednoduché.

15-40
    Tá je však odvrátená a Sikora kontruje výborným riternom.

0-40
    Možnosť na druhú čistú hru pre Dieza.

0-30
    A v zápätí aj druhú, tak nič nenasvedčuje tomu, že by si náš tenista mal zobrať požičané späť.

0-15

1:3
    Diezovi to už ale vyšlo. Podanie Adriana Sikoru je prelomené a kanadský tenista sa dostáva do vedenia 1:3, naviac ide podávať na potvrdenie brejku.

30-40
    Brejkbal kanadského hráča Stevena Diaza je ale na svete. Dokáže ho využiť? Doplním informáciu, že Sikorovi sa to v prvej hre nepodarilo.

30-30
    Odpoveď Sikora a možnosť, že by sa Kanaďan dopracoval k brejkbalu odvracia, teda aspoň na túto chvíľu.

15-30

15-15
    Slovenskému tenistovi až na pár podaní servis v dnešnom stretnutí nejde, ak to takto bude pokračovať ďalej, je iba otázka času, kedy mu Diez zoberie podanie.

15-0
    Sikora odpovedá tvrdým servisom. 15:0.

1:2
    Tá sa aj stáva realitou. Diez sa dostáva do vedenia 1:2.

0-40
    Zdá sa, že kanadský tenista začal hrať svoju hru. Vybojoval si tri fiftíny a je tak blízko k prvej čistej hre.

0-30
    A v zápätí aj druhú, naplno tak využíva výhodu svojho podania.

0-15

1:1
    Tomu to však už na druhý pokus vyšlo. Sikora zrovnáva stav v prvom sete na 1:1.

40-30
    Diez však odpovedá a sťažuje nášmu tenistovi situáciu.

40-15
    A v zápätí aj ďalšiu, čo značí, že Sikora má dve gembaly.

30-15

15-15
    Odpoveď Dieza a obaja hráči majú po 15. Tak zdá sa, že budeme svedkami veľmi vyrovnaného stretnutia, najbližší priebeh by nám mal napovedať viac.

15-0
    Na podaní náš tenista a získava prvý fiftín.

0:1

0:1

0:1
    Ten ho aj využíva a získava prvú hru, síce s problémami, ale predsa.

40-A
    V zápätí je tu gembal pre Dieza.

40-40
    Tak nie, na brejk si ešte musí počkať. Máme tu zhodu.

40-30
    Hneď v prvej hre stretnutie má Sikora výhodu brejkbalu, dokáže ho využiť?

30-30
    Ale pozor, odpoveď Sikoru a razom majú obaja hráči po 30.

15-30
    Diez sa dostáva do vedenia. 30:15.

15-15
    V zápätí majú obaja hráči po 15.

15-0
    No podaní kanadský tenista, no prvý fiftín získava náš hráč Adrian Sikora.

0:0
    Stretnutie práve začalo.

Začiatok stretnutia odložený na 14:00.

Slovenský tenista Adrian Sikora si zmeria sily v challengeri v marockom Meknese s Kanaďanom žijúcim v Španielsku Stevenom Diezom. Sikora je v turnaji nenasadeným hráčom, pričom jeho súper je hráčom nasadený ako 8. Slovákovi patrí v svetovom rebríčku 327.priečka, Diezovi 231. Uvidíme, ako dopadne pre Sikoru toto 1.kolo turnaja v Meknese.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 13:30.