Omsk – Jaroslavľ 5:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – A. Mytišči 4:1 (kon.) | Jekaterinburg – Petrohrad 4:6 (kon.)
Barys – Čerepovec 10:1 (kon.) | Novgorod – Čeljabinsk 3:4 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:3 (1:0 po s.n.)
Viťaz – Metallurg Magnitogorsk 4:5 (kon.) | D. Moskva – Nižnekamsk 4:0 (kon.) | S.Moskva – HC Slovan 5:0 (kon.)
Dinamo Minsk – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Doneck – Lev 3:2 (po pr.) | Záhreb – Riga 1:5 (kon.)
po s.n. (1:0)
Ak Bars Kazaň
3:3 (2:0, 0:2, 1:1)
HC Salavat Julajev Ufa
Nedeľa 08.09.2013, 15:00KHL

Sledovali sme naozaj vyrovnaný zápas. Oba tímy si tretiny rozdelili bratsky. Prevahu na hracej ploche však mali hosťujúci hráči. Zápas vyústil až do predĺženia a následného rozstrelu. Jediným exekútorom, ktorý rozvlnil sieť bol Alexander Burmistrov, ktorý si v dnešnom zápase pripísal aj dve asistencie.
    Štatistiky:
    Strely na bránku: 28:44
    Vylúčenia:5:4
    Presilovkové góly:2:2

Prajem Vám príjemný zvyšok nedeľného dňa. (17:51:43)

65:00
    ALEXANDER BURMISTROV rozhodol o dnešnom zápase až v samostatných nájazdoch. A tak si po dnešnom zápase pripisuje 2 asistencie a 1 rozhodujúci gól.

Chlystov nedáva a Barulin si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

Chlystov má na hokejke nádej hostí.

Burmistrov sa s pukom moc nehral a Vasilevskijmu nedal žiadnu šancu. Švihom nekompromisne striľa gól. 1:0.

Burmistrov začne tretiu sériu.

Nie nedokázal. 0:0.

Za hostí je druhý muž Makarov. Dokáže prekonať Barulina?

Vasilevskij úspešne chytá. 0:0.

Stapleto nje druhý muž v rade za Kazaň.

Hartikainen strieľa len do Barulina. stav sa teda nemení 0:0.

Od hostí ide prvý Hartikainen.

Pesonen strieľa mimo bránku. 0:0.

Prvý na nájazd pôjde domáci Pesonen.

Samostatné nájazdy začínajú.

Sme naozaj zvedavý koho si tréneri oboch celkov vyberú na samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:20
    Hralo sa dlhšiu dobu pred Barulinom. A napokon to vyzerá že o zápase rozhodnú samostatné nájazdy.

63:39
    Vasilevskij ma napokon viac práce v predĺžení ako sa mohlo zdať zo začiatku.

63:25
    Medvedev skúšal opäť, no tentokrát backhendovkou, ale len do brankára hostí.

63:18
    Prvý zákrok Vasilevskijho v predĺžení. Pokryl nahodený puk pred korčulujúcim Medvedevom.

62:00
    Domáci majú veľký problém vymaniť sa spod nátlaku hráčov Salavat Julajevu.

61:38
    Hostia sú oveľa aktívnejší a nepúšťajú domácich do útočnej tretiny.

60:10
    A máme tu hru 4 na 4. Prvú strelu na bránu mal Makarov. Jeho pokus letel ale priamo na Barulina a tak zápas pokračuje.

60:01
    Začalo predĺženie.

V tretej tretine padlo po jednom góle na oboch stranách. najprv to vyzeralo veľmi nádejne pre hráčov Kazane keď v prvých 30 sekundách tretej tretiny dokázali vstreliť potrebný vedúci gól. No netrvalo to veľmi dlho a Ufa využila ďalšiu presilovku. Tretia tretina sa tak dohrala v kľuda prevažne v strede a bez vážnejších šancí.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:37
    Vyzerá to tak že v dnešnom stretnutí uvidíme ešte predĺženie.

59:01
    Makarov sám nepokrytý pred bránou sa nevedel zorientovať, kde sa nacházda puk a napokon jeho strela z otočky končí veľmi ďaleko od brány.

58:29
    Po dlhšej dobe sa môže prestriedať. Hra je prerušená.

58:00
    Gluchov je pri chuti, ale Barulova sa mu nepodarilo na dvakrát prekonať.

57:46
    Hartikajnen mohol rozhodnúť zápas, keby sa mu podarilo trafiťletiaci puk. No nestalo sa tak a stav sa teda nemení.

37:00
    Kazaň chce potvrdiť rolu favorita na domácej scéne a vyvíja veľký nátlak na Vasilevskijho.

55:16
    Salavat Ufa dala gól!
    Neuveriteľný zápas. Ufa zrovnáva na 3:3 a zápas tak naberá nový rozmer. Využitá presilovka v podaní Salavat Julajev.KIRILL KOLCOV si nádherne nakorčuloval medzi kruhy na náhravku od Makarova a dobre položenou hokejkou prekonáva bezproblémov Barulina. Asistencia: Makarov

55:00
    Zubarev nahadzoval na bránu, no po puk si prišiel Barulin a ukryl ho pod sebou.

34:40
    Proshkin skúšal na dvakrát od modrej ale ani jeden z jeho pokus nerozvlnil sieť za Barulinovým chrbtom.

53:20
    Domáci výborne bránia a vyhadzujú puk.

53:24
    Obuchov oslabil svoj tím a môže ho to stáť veľa. Pôjde si posedieť na dve minúty za podrazenie. Ufa má jedinečnú príležitosť.

51:50
    Hostia zvyšujú aktivitu, ale zatiaľ bezgólovo.

51:12
    Barulin mal teraz prácu za troch. Séria striel a tečov však neskončila za jeho chrbtom. Najprv sa rútil sám Filatov,ktorého odzbrojil Medvedev a následne dorážal Kolcov. Výborný Barulin sa opäť vyznamenal.

50:00
    Hostia sa teraz objavujú stále v postavení mimo hry.

49:30
    Barulin sa vyznamenal krásnym zákrokom, keď strelu Svitova chytil reflexne vo svojej lapačke.

49:20
    Varnakov sa vracia na ľad. Počet hráčov sa vyrovnáva.

48:53
    Kazaň sa výborne bráni a každý puk posiela cez všetky čiary čo najďalej.

48:04
    Ružička späť na lade. Začína sa nátlak Ufy.

47:20
    A počet hráčov je rovnaký. bude sa hrať 4 na 4. Varnakov vylúčený za hákovanie.

37:12
    Korneyev to skúšal nahodeným pukom do pásma, ale Ufa sa výborne ubránila.

46:23
    Domáci majú teda ďalšiu početnú výhodu a je otázne či ju dokážu opäť využiť.

46:03
    A napokon je to slovenský hokejista Štefan Ružička, ktorý si posedí na dve minúty za hákovanie.

45:20
    Hráči Kazane sa rútili dopredu v pomere 2 na 2. Puk na zakončenie dostal Varnakov, ale jediný spôsob ako ho zastaviť bolo podrazenie a tak pôjde jeden z hostí na trestnú lavicu.

43:30
    Petrvo ukazuje svoju bojovnosť a tentokrát vybojoval vhadzovanie pre svoj tím.

42:59
    Stapleton mohol dnes druhý krát zvyšovať. Jeho backhandovka narobila problémy Vasilevskijmu a puk chvíľku poskakoval pred prazdnou bránkou. K dorážke sa nikto nedostal.

42:36
    Dlho sa neprerušovalo a tak Proshkin zobral puk a podržal ho za svojou bránkou. Oba celky tak stihli prestriedať.

41:35
    Hostia ale ukazujú, že nezaspali na vavrínoch a Gluchov striela presne, ale nepresne.

40:47
    Opäť sa mohlo upravovať Vasilevskij teraz likvidoval vyrážačkou strelu Stapletona.

40:25
    Bars Kazaň dala gól!
    Kazaň útočí hneď na začiatku tretiny. ďalšia využitá presilovka a Salavat Julajev má čo robiť. Nikulin prense nahral medzi dva kruhy na KIRLLa PETROVOVA, ktorý si puk chvíľku ťahal a a našiel nekryté miesto nad lapačkou. Asistencia: Nikulin.

40:02
    Ufa bude musieť začiatok tretiny odohrať bez vylúčeného Zubareva.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine padol rovnaký počet gólov ako v tej prvej, ale tentokrát na opačnej strane. Salavatu Julajev sa napokon vyplatila útočná aktivita a využitá presilovka. V 29. minúte sa trafil Chlystov a v 35. kapitán hostí Proshkin. Hostia tretiu tretinu začnú bez vylúčeného Zubareva.

Ďalšia tretina začne približne o 16:46.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:35
    Domáci si teda pár sekúnd zahraju ešte presilovku.

39:35
    A napokon je tak Zubarev za hrubý zákrok smeruje na trestnú lavicu.

39:35
    Zubarev sa dostal do stretu so Svitovom. Svitov ostáva otrasený na ľade a vyzerá to na vylúčenie Zubareva.

39:33
    Vhadzuje sa opakovane pred Vasilevskijm. Obukhov hľadal slabé miesto pod lapačkou, ale neúspešne.

39:20
    Burmistrov mohol dostať svoj tím do vedenia. Jeho pokus Vasilevskij so štastím udržal v lapačke.

38:22
    Filatov celý nadšený korčuloval s pukom dopredu, ale bezchybný Medvedev ho bezproblémovo odstavil.

37:40
    Vasilevskij po dlhom čase prerušuje hru a puk skrýva pod svojou lapačkou.

35:40
    Domáci hráči ale nevyzerajú oveľa aktívnejšie. Práve naopak opäť sa zatvárajú vo svojej tretine.

34:31
    Ufe sa to napokon podarilo. Využíva neustály nátlak na domáceho Barulina. Po nastrelenej týčke od Dubrovskijho sa k puku dostáva VITALI PROSHKIN, ktorý našiel prázdne miesto medzi Barulinovými betónmi a zrovnáva.Asistencie: Zinoyev.

33:12
    Hráči oboch celkov nemajú teraz moc času na striedanie. Hra je veľmi dynamická a nie je kedy striedať.

32:47
    Babchuk dal teraz príležitosť domácim svojou nepresnosťou. Podržal ho jeho brankár Vasilevskij.

32:06
    Stapleton chcel všetko zobrať na svoje triko a tak vypálil veľmi tvrdú strelu, ktorej ale chýbala potrebná presnosť a tak končí iba za bránou.

31:55
    Sopel nádherne tečoval strelu Filatova, ale gól by bol len vtedy, ak by v bráne nestál pozorný Barulin.

31:05
    Čas sa znovu zastavil Dubrovsky si nabiehal po puk až do bránkoviska, kde doáci bránili svojho gólmana a strhla sa tam menšia šarvátka. Vylučovať sa ale nebude.

30:29
    Medvedev sa v zadných radoch dnes naozaj snaží nič nepustiť. S rozohrávkou má ale väčšie problémy.

30:01
    Hra sa nám prerušuje z dôvodu zrážky Mirnova s domácim gólmanom. Mirnov bol veľmi rýchli a nedokázal zastaviť a tak triafa Barulina kolenom do miest ochrannej prilby.

30:00
    Ufa sa určite neuspokojuje a chce pokračovať v nátlaku.

28:30
    Vincour mohol svoj tím opäť dostať na koňa. V poslednej chvili zaváhal a puk mu ušiel ďaleko od hokejky.

28:12
    Ufa ihneď využíva presilovku a nátlak z posledných 2 minút. Ružička našiel pred bránkou DENISA CHLYSTOVA, ktorý chvíľu váhal ale napokon v problémovej pozícií znižuje a využíva presilovku. Asistencia: Ružička,Proshkin.

27:50
    Tretia presilovka pre hostí Obuchov sa previnil podrazením pred bránkou.

26:59
    Známy obraz z prvej tretiny sa znovu opakuje. Ufa si znovu vytvára tlak pred Barulinovou bránou.

26:36
    Mirnov sa rútil po pravej strane na Barulina, vypálil, ale priamo do Barulinovej lapačky. Stav sa tak nemení.

26:10
    Borque stál v ofsajde, čo je škoda lebo to bolo len o kúsok a šiel by sám na Vasilevskijho.

25:35
    Mohlo sa meniť skóre a opäť v prospech domácich. Dopredu sa rútila štvorica hráčov v zelenom, ale Medvedev nedokázal presne prihrať na hokejky spoluhráčov.

23:48
    Vhaudovať sa teda bude opäť pred Barulinom. Druhá tretina má grády a hrá sa zo strany na stranu.

22:58
    Ufe sa konečne podarilo vymaniť spod nátlaku a rýchlo smerujú dopredu. Ružička skúša priamo na bránku, ale Barulin znovu výráža na sieť.

22:04
    Kazaň kombinuje v útočnej polovičke, ale k strele stále nedochádza.

21:45
    Bars Kazaň vyzerá po prestávke trošku prebudená a konečne sa nehrá len v jednej útočnej tretine.

21:05
    Tak ako na jednej tak i na druhej strane. Za Kazaň to skúšal Varnakov. Jeho pokus taktiež tečovaný na ochrannú sieť.

20:54
    Medvedev na ľade. Domáci sa úspešne ubránili.

20:26
    Proshkin skúšal z prava nahodiť puk pred Barulina, ale v hŕstke hráčov sa puk poodrážal a konči na ochrannej sieti.

20:01
    Salavat Julajev pokračuje ešte 53 sekúnd v presilovke z prvej tretiny.

20:01
    Začala druhá tretina.

Je za nami prvá tretina zápasu medzi AK Bars Kazaň – HC Salavat Julajev Ufa. Lepší vstup do zápasu mali domáci hráči, ktorý vstrelili rýchli úvodný gól a následne využili dvojnásobnú presilovku. Po týchto dvohc góloch sa však hry ujala Ufa, ktorej hráči celý zvyšok zápasu držali puk v útočnej tretine. Ufa tak nastúpi do druhej tretiny veľmi odhodlaná a pripravená streliť gól.

Ďalšia tretina začne približne o 15:52.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:43
    Grishinova strela vyzerala sľubne. Ufa takmer využila presilovku, ale to by sa najprv niekto musel dostať k dorážke puku. Kazaň sa tak nezhodou hostí oslobodzuje vyhodeným pukom.

18:54
    Opäť šanca pre hostí. Na trestnú lavicu teraz korčuluje Medvedev za držanie.

18:32
    Dvojnásobný asistent Burmistrov zatúžil aj po góle. Z otočky pálil na Vasilevskijho ale ten nezaspal a vyráža puk.

18:01
    Hráči Salavatu teraz veľmi kľudne. I keď by sa mali ponáhlať a byť tímom, ktorý napáda, nikam sa neponáhľajú.

17:14
    Glukhov bol naštartovaný a pripravený dať gól no najprv by nesmel byť v ofsajde.

16:43
    Jarullin naskakuje na ľad a domáci sú opäť v plnej sile.

15:45
    Domácim sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary a môžu rýchlo prestriedať.

15:15
    Prvý kto skúšal využiť presilovku bol Sopel. Strela však bola veľmi neúspešná.

14:43
    Prvá presilovka aj na strane hostí. Na trestnú lavicu smeruje Jarullin za hákovanie.

13:48
    Pohľad na hraciu plochu pripomína presilovku hostí, ale nie je tomu tak. Barulin musí byť v strehu.

12:40
    Trošku dlhší súboj o puk sa odohrával v rohu klziska medzi Svitovom a Makarovom. Ku puku sa nakoniec dostal Makarov.

12:09
    Babčuk skúšal dotiahnúť súpera strelou od modrej čiary. Barulin si pripisuje opäť zákrok.

11:15
    Vyzerá to tak, že Kazaň zo svojej aktivity upustila a naopak Ufa sa tlačí viac do útočnej tretiny.

10:48
    Na opačnej strane skúšal Chlystov, ale Barulin sa nenechá prekonať takouto strelou.

9:45
    Vincour je hráč, ktorý vyrobil ďalšiu akciu domácich. Svitov zakončoval a následne chcel aj dorážať, ale to ho už Vasilevskij mal pod kontrolou.

8:30
    Stapleton skúšal z ľavej strany tvrdú strelu, no tentokrát Vasilevskij nemusel zasahovať.

8:17
    Barulin je zatial bez významnejšieho zákroku. Strely čo smerujú na jeho bránku sa nedajú ani nazvať strelami.

07:30
    Ufa sa snažila opäť prejsť do útočnej tretiny, ale obrana Kazane dnes funguje zatial na 110%.

06:53
    Ufa už v plnom počte.

06:48
    Hartikainen sa aj v oslabení dokázal predrať kľučkou pred bránu domácich, ale Barulin mu skórovať nedovolil.

05:54
    Stále ale pokračuje presilovka domácich.

05:28

Domáci tak využívajú dvojnásobnú presilovku. Burmistrov nádherne našiel SHAUNA HESHKOVA a ten svojou prízemnou ranou nekompromisne zvyšuje. Asistencie: Burmistrov.

04:44
    Sergej Zinovjev je ďaľší hosťujúci hráč, ktorý oslabý svoj tím dvojnásobne za podrazenie.

4:13
    Petrov skúšal zvýšiť na dvojgólový naáskok, no jeho pokus bol tečovaný Vasilevským na ochrannú sieť.

3:45
    Štefan Rúžička je prvý vylúčený hráč a už smeruje na dve minúty na lavičku.

03:05

Rýchli vstup domácich do zápasu. Burmistrov skúšal veľmi jednoducho nahodiť puk pred bránku odkiaľ sa ihneď odrazil medzi kruhy a TIM STAPLETON nemal problém trafiť do voľného priestoru brány. Asistencia: Alexander Burmistrov

02:05
    Prvý výpad si vychutnala už aj Ufa. Pihlströma bol hneď obraný o puk a tak sa všetci hráči presúvajú opäť pred Vasilevskijho.

01:10
    Domáci sa zabývali v útočnej tretine a nepúšťajú hráčov Ufy k puku.

00:48
    Mali sme tu aj prvú strelu domácich. Po vyhratom buly to skúšal Pesonen. Puk končí len na sieti. Vhadzovanie sa opakuje.

00:01
    Úvodné buly vyhrali domáci hráči.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

AK Bars Kazaň: Barulin (Yaroslavlev) – Nikulin, Korneyev, Heshka, Medvedev, Zacharčuk, Tokranov, Yarullin – Pesonen, Tkachyov, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Vincour, Bourque – Obukhov, Abdullin, Lukojanov – Faizullin

HC Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Tarkki) – Zubarev, Proshkin, Koltsov, Sopel, Grishin, Babchuk, Isangulov, Gurkin – Ružička, Khlystov, Zinovyev – Makarov, Filatov, Hartikainen – Mirnov, Mereskin, Pihlström – Dubrovsky, Gluchov, Slepyshev

Rozhodca: Gofman, Odins – Balodis, Birin.

Azda najviac sa poznajú hráči Kazane a Ufy. Hovorí o tom 37 zápasov odohratých počas fungovania Kontinentálnej hokejovej ligy. V playoff sa tieto dva tímy nestretli iba počas prvého ročníka, ďalšie roky už narážali na seba vo vyradzovacej časti pravidelne.
    Kazaň a takisto aj Ufa už dokázali vyhrať Gagarinov pohár, Kazani sa to však podarilo už 2krát a to hneď v úvodných dvoch sezónach vtedy novovzniknutej ligy.
    Do tímu Kazane pribudlo viacero hokejových hviezd Ruska. Alexei Morozov z CSKA, Danis Zaripov z Magnitogorsku a Nikolay Zherdev vystužili útočné rady minuloročného semifinalistu KHL, fín Niko Kapanen takisto pomôže tomuto tímu v novej sezóne. Do obrany pribudol Denis Kulyash – skúsený 30-ročný hokejista.
    Z Ufy viac hráčov odchádzalo, ako prišlo, napriek tomu v ich kádri stále sú zaujímavé mená. Ivan Vishnevsky, Vladimir Denisov
    už naplno zarezávajú v novom tíme, do brány sa bude znovu stavať fín Iiro Tarkki.
    Kazaň prehrala počas prvého kola v Nižnekamsku výsledkom 1:3, naopak Ufa uspela v Novgorode po samostatných nájazdoch 3:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:00.

Patrik Ondrovič

Góly a asistencie: 4. Stapleton (Burmistrov), 6. Heshkov (Burmistrov), 41. Petrovov (Nikulin), rozh. náj. Burmistrov (t.s.) – 29. Chlystov. (Ružička, Proshkin), 35. Proshkin (Zinoyev), 56. Kolcov (Makarov)

Ak Bars Kazaň: Barulin (Yaroslavlev) – Nikulin, Korneyev, Heshka, Medvedev, Zacharčuk, Tokranov, Yarullin – Pesonen, Tkachyov, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Vincour, Bourque – Obukhov, Abdullin, Lukojanov – Faizullin

Rozhodca: Gofman, Odins – Balodis, Birin