Chodov – Liberec 6:3 (kon.) | Tatran – Bulldogs 7:6 (kon.)
cz Štvrtok 05.09.2013, 20:00Livesport Superliga (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Tatran Omlux Střešovice: Kafka (Rebro) – Řehoř, Podhráský, Nushart, Wild, Heřmanský, Deutsch, Fořt, Vávra T., Richter, Riebauer, Vávra M., Slavík, Gruber, Fridrich, Dušek, Ježek, Syrovátko, Hartman, Kolísko

itelligence Bulldogs Brno: Kejík – Smíšek, Kadlec, Kostka, Jalový, Kočí, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Zítko, Koutný

Utkání začne přibližně za 5 minut.

Dnes uvidíme utkání prvního a osmého týmu tabulky z loňské sezony. Ani jeden z týmů nedokráčel do finále a ambice pro letošní sezonu jsou jistě vyšší. Zatímco Tatran v play off nestačil v semifinále na Chodov, brněnští bulldoci si vylámali zuby už v prvním kole na famozních Vítkovicích.

V minulé sezoně se oba týmy potkali při mistrovském utkání dvakrát. Bilance obou soupeřů byla vyrovnaná, každý vyhrál jeden zápas.

Týmy nastupují. Domácí Tatran je v trochu netradiční žluté.

Zahajovací pětky jsou na hřišti.

00:01

11:43
    Další skvělý Rebrův zákrok! Pokus, který mu šel nad pravou nohu, opět za střešovického brankáře neprošel.

0:18
    Domácí se hned po 18 sekundách hry dostávají do vedení! Úspěšným střelcem je JAKUB GRUBER. Asistence: Marek Vávra.

01:00
    Hosté přesně minutu po začátku utkání srovnávají stav utkání! ALEŠ JAKŮBEK prostřelil domácího gólmana. Asistence: Jiří Juhaňák.

01:16
    Bulldogs právě vstřelili branku!

A Brno po pár sekundách po vyrovnávací brance dokonce otáčí skóre zápasu! Autorem branky je JIŘÍ KOUTNÝ. Asistence: David Sládeček.

Úvod utkání přinesl hned tři rychlé góly v jedné minutě.

02:28
    Tatran dává gól a vyrovnává na 2:2! Branku vstřelil MILAN FRIDRICH. Bez asistence.

04:35
    Rychlý florbal. Další šance Fridricha.

05:00
    Rozhodčí musí uklidňovat hru.

05:08
    Střešovice opět obrací vývoj dnešního duelu! JIŘÍ KOLÍSKO se prosazuje nádhernou ranou z dálky. Asistence: Kryštof Hartman.

07:15
    Hra se na chvíli uklidnila, i když má stále velmi vysoké tempo.

07:34
    Střešovice právě vstřelily branku!
    Domácí vedou už o dvě branky. MAREK VÁVRA po Gruberově nahrávce dává čtvrtý gól Tatranu. Asistence: Jakub Gruber.

08:00
    Brňané snižují na rozdíl jediného gólu. Autorem branky je DAVID COUFAL. Asistence: Jiří Juhaňák.

9:10
    Rebro teď vyrazil skvělou ránu, která mířila přímo do šibenice.

10:40
    Domácí defenzíva dobře brání a hosté se nemohou dostat k nějaké větší akci, jež by mohla vést ke gólu.

11:43
    Další bezchybný Rebrův zákrok! Pokus, který mířil domácímu gólmanovi nad pravou nohu, za střešovického strážce svatyně opět neprošel.

14:40
    Marek Vávra se ocitl sám před před Kejíkem, když dostal pěknou přihrávku zpoza branky! Gólman Bulldogs byl však v tomto mini-souboji úspěšnější.

16:00
    Heřmanský si svojí střelou téměř ze středu hřiště na Kejíka nepřišel.

17:15
    Na ploše se začíná přiostřovat, zákroky jsou mnohdy opravdu až na hranici pravidel.

17:30
    Nushartova střela jen těsně minula hostující branku.

18:30
    Michal Podhráský teď omylem nepovedenou nahrávkou málem přihrál Koutnému, který ale jen těsně míček nezachytil.

19:30
    Sládeček nikoho ze svých spoluhráčů nenašel před střešovickou brankou.

20:00

20:01

20:38
    Buldoci se hned po startu druhé části usadili v domácím obranném pásmu ve snaze vyrovnat. Tatran dokázal míček do středního pásma dostat až po třiceti sekundách.

22:00
    Hostující florbalisté trpělivě kombinují a snaží se dostat k Rebrově brance.

23:10
    Medrekův pokus mířil vysoko nad domácí bránu.

24:40
    Střešovičtí ve druhé části značně zvolnili a Buldoci mají více možností ohrožovat domácí branku.

25:15
    T. Vávra obral o míček u mantinelu Kočího a běžel sám na hostující branku! Kejík ho však skvělým zákrokem dokázal vychytat. Tatran stále vede nad Bulldogs 4:3.

25:58
    Dušek se snažil zatlačit Komendu do rohu. Sudí to posoudil jako bránění ve hře a Brno si tak zahraje přesilovku.

27:28
    Ale Tatran mohl v oslabení přidat pátý gól! Fridricha, jenž byl sám před bránou, opět výborně vychytal Kejík a znovu podržel svůj tým.

27:58
    Hraje se pět na pět.

28:36
    Grich mohl srovnat! To by ovšem nesměl minout prázdnou branku Tatranu!

31:12
    Tempo utkání se trošku zvolnilo.

31:53
    Coufal, podobně jako předtím Grich, měl před sebou prázdnou bránu! Ale ani on nedal! Neuvěřitelné.

32:35
    Slavík povedenou stahovačkou obešel protihráče a poté hledal Fridricha před bránou, který ale očividně nahrávku nečekal, a tak se k míčku nedostal.

32:40

Ač Buldoci tlačili, vyrovnávací branku nedali, a tak přichází trest! JAKUB SLAVÍK prostřelil střelou přes obránce Kejíka. Asistence: Milan Fridrich.

35:00
    Dnešní utkání sleduje 200 diváků.

35:44
    Kočí odzbrojil od míčku Marka Vávru.

36:00
    M. Vávra byl před Kejíkem, kde dostal lob na prsa a poté střílel ze vzduchu na brněnského brankáře, který si však s jeho pokusem poradil.

36:15
    Buldoci už potřetí ve druhé třetině netrefili prázdnou branku! Tentokrát nešťastníkem Mendrek.

37:00
    Domácí Tatran po vstřelené brance trochu ožil a opět je Brnu více než vyrovnaným soupeřem.

37:30

A navíc střílí svoji šestou branku a utíká do tříbrankového trháku! TOMÁŠ NUSHART propálil Kejíka. Asistence: Michal Podhráský.

38:21
    Marek Vávra se opět objevil před Kejíkem, tentokrát však přihrávku nedostal.

39:00
    Neskutečné! Kadlec, jako čtvrtý v pořadí z brněnského celku(!), netrefil prázdnou branku!

39:46
    Sládeček doslova zalehl domácí Fridricha, jako faul to posouzeno nebylo.

40:00

Hosté prohrávali po první třetině pouze o jednu branku, a tak nebylo nic ztracené. Ve druhé části navíc tlačili, jenomže je (a to dost výrazně) zradila koncovka. Čtyřikrát Bulldogs netrefili prázdnou branku! Tatran navíc skóroval dvakrát a vede tak před závěrečným dějstvím 6:3. Pro hosty bude poslední část velice těžká, jistě se však pokusí alespoň o zdramatizování výsledku.

40:01

40:10
    Hosté mají problémy zejména s Markem Deutschem, přes kterého se jen těžko prochází.

41:20
    Brněnští mají, stejně jako na začátku předchozí třetiny, na svého soupeře tlak.

42:26
    Nushart tvrdě dohrál Sládečka, který skončil až na domácí střídačce. Rozhodčí však zůstává v klidu.

43:05

Brno ještě nic nebalí a snižuje na 4:6! Střela DAVIDA SMÍŠKA skončila až za Rebrem. Asistence: David Coufal.

44:23
    Sládeček si naběhl na Smíškovu náhru, ovšem promáchl a domácí branku tedy neohrozil.

46:20
    Podhráský obětavě vstoupil do velmi tvrdé rány.

47:27
    Marek Vávra jako jeden z nejlepších hráčů Tatranu inkasuje od hostujících florbalistů ránu za ránou.

49:00
    Buldoci po vstřelené brance ale začínají být více nervozní a hra se tak teď vyrovnala.

49:40
    Ovšem i tak mohli hosté vstřelit kontaktní gól! Po střele jednoho z Bulldogs zvonila za Rebrem tyč!

51:11
    Jakůbek se dral zteč domácí brance, jenomže Marek Vávra mu sekl do hole, a tak se brněnský hráč moc daleko nedostal.

51:11
    A Vávra byl také za tento zákrok vyloučen – dvě minuty, sekání. Hosté stále mají šanci vyrovnat.

53:00
    Aleš Jakůbek je jedním z nejaktivnějších hráčů Brna.

53:11
    Vávra rovnou ze střídačky skočil na záda Komendovy a riskoval tak další vyloučení. To ovšem nepřišlo.

53:50
    Dušek teď nepustil k útočné akci Sládečka a navíc zakládá protiútok svého týmu.

54:25
    Bulldogs se nadechují k závěrečnému náporu.

54:46
    Na druhé straně se však Nushart pokusil překvapit Kejíka a zasunout mu kotouč do brány po otočce zpoza branky. Hostující brankář úspěšnější.

55:36

Akce bratrů Marka a Tomáše Vávry teď končí sedmým gólem v Kejíkově síti! MAREK VÁVRA dával gól. Asistence: Tomáš Vávra

55:36
    Trenér brněnského celku si vybírá time-out.

55:36
    Ten už je u konce. Do konce 4 minuty a 24 sekund, Střešovice stále vedou nad Brnem 7:4!

53:13

Hosté ale ještě v power-play střílí svůj pátý gól! Trefuje se PETR KADLEC. Asistence: Jiří Juhaňák.

57:42

A ze zápasu je rázem drama! Buldoci střílí svoji druhou branku v přihře bez brankáře a snižují na 6:7! JIŘÍ BAUER dokázal překonat Rebra. Asistence: Jiří Juhaňák.

58:00
    Dvě minuty do konce, Střešovice drží těsný náskok 7:6!

59:30
    Rebro stále nedostal sedmý vyrovnávací gól, půl minuty před koncem pořád vede Tatran!

60:00

Zajímavě se vyvíjela třetí třetina. Nejprve snížil za hosty na 4:6 David Smíšek. Poté ale domácí opět navýšili vedení o tři branky, když se trefil Marek Vávra. V posledních chvílích hry však Bulldogs dokázali dvakrát skórovat v power-play. Vyrovnat však nedokázali, a tak domácí zvítězili těsně 7:6.

Nejlepší hráči utkání:
    Šimon Dušek (Střešovice) a Aleš Jakůbek (Brno).

Já se s vámi loučím a u dalších on-line přenosů se těším na počtenou. (22:12:09)

Góly a asistencie: 1. Gruber (Vávra), 3. Fridrich, 6. Kolísko (Hartman), 8. Vávra M. (Gruber), 33. Slavík (Fridrich), 38. Nushart (Podhráský), 56. Vávra M. (Vávra T.) – 1. Jakůbek (Juhaňák), 2. Koutný (Sládeček), 8. Coufal (Juhaňák), 44. Smíšek (Coufal), 54. Bauer (Juhaňák), 58. Bauer (Juhaňák)

ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice: Rebro (Kafka) – Řehoř, Podhráský, Nushart, Wild, Heřmanský, Deutsch, Fořt, Vávra T., Richter, Riebauer, Vávra M., Slavík, Gruber, Fridrich, Dušek, Ježek, Syrovátko, Hartman, Kolísko
    Bulldogs Brno: Kejík – Smíšek, Kadlec, Kostka, Jalový, Kočí, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Zítko, Koutný, Komeda, Knotek, Hrazdíra, Grábl, Jurčík, Mendrek, Sládeček, Grich, Pexa, Bauer, Konečný, Veselý, Ondráček, Jakůbek