Wawrinka – Berdych 3:1 (kon.) | Murray – Istomin 3:1 (kon.)
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych (5)
1
6 1 66 2
cz Streda 04.09.2013, 02:08 • Louis Armstrong Stadium, USTA Billie Jean King National Tennis Center, Flushing, Queens, New York • US Open - muži - US Open (tvrdý povrch)

To je ode mne vše, přeji Vám krasnou noc, pokud jdete spát, a pokud právě vstáváte, krásné ráno a někdy zas napočtenou. (05:04:42)

Pro Tomáše Berdycha tímto utkáním končí US Open. Do zápasu nevstoupi špatně a po 30 minutách získal první set v poměru 6:3, ve druhé sadě se karta začala obracet, Berdychovi nevycházelo prakticky nic, zatímco Wawrikovi na co šáhl a za dalších 30 minut bylo na sety srovnáno. Ve třetí sadě měl dlouho navrh Stanislas Wawrinka, ale Tomášovi se povedlo jej dotáhnout do tie-breaku. Tam již vedl o tři body, ale nakonec jej ztratil. Ve čtvrté sadě již nenašel protizbraň především na výborný servis Wawrinky a sám si ten svůj dvakrát nepodržel. Loňský semifinalista tedy letos končí již v osmifinále.

Konec zápasu

6:2
    A je dobojováno! Tomáš se opět nevešel do dvorce a Stanislas Wawrinka využívá hned první nabídnutý mečbol.

40-15
    A jsou dva mečboly, Berdych volejem trefuje síť.

30-15
    Teď již po zákaldní čáře Wawrinka lítal sem a tam, ale míče měl všechny jen ten poslední neusměrnil do dvorce.

30-0
    Wawrinka přešel z obrané situace do útočné změnou umístění svých úderů, poslední z nich mířil do pravé starny dvorce, kde Berdych nebyl.

15-0
    Tomáš tento gem nezačal nejlépe, opět ho zradil forhend.

5:2
    A do třetice a je z toho hra. Wawrinka vede již ve čtvrtém setu 5:2.

40-15
    Znovu prudké a usměrněné podání, na to se nedá ani reagovat.

30-15
    To je to co potřebuje Tomáš výborný servis, fiftýn pro Wawrinku.

15-15
    Dvojchyba.

15-0
    Prudké podání ven z kurtu.

4:2
    Který následně po chybě Tomáše Berdycha využívá a vede 4:2.

40-15
    Wawrinka zahrál míč po lajně a získal brejkbol.

30-15
    Berdych si soupeře připravil pár úderama ven ze dvorce, aby pak míč usměrnil do odkryté částio dvorce.

30-0
    Tomáš si připravil výborně útok, ale nezvládl náběh na síť, když jeho volej končí v síti.

15-0
    Další jednoduchý bekhend od základní čáry zastavuje páska.

3:2
    Hra Wawrinka! Výměna vedená ven z dvorce byla nerozhodná, tak se Berdych rozhodl změnit cíl svých úderů a to se mu stalo osudným, neboť do útoku přešel soupeř a Tomáš zahrál pouze aut.