Lorenzi – Berdych 0:3 (kon.) | Veselý – Kudla 1:3 (kon.)
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych (5)
3
6 6 6
cz Utorok 27.08.2013, 21:57 • Granstand • US Open - muži - US Open (tvrdý povrch)

Český tenista měl naprosto raketový vstup do zápasu a během necelé půl hodiny vyhrál první set a získal soupeřovo podání na začátku toho druhého. Při podání soupeře se mu dnes dařilo, nicméně hned dvakrát si prohrál také svůj servis. Ve druhé sadě vedl už 5:1, avšak Lorenzi snížil na 4:5 ze svého pohledu a měl k dispozici brejkbol. Tomáš ale zapeklitou situaci zvládl a ve třetí sadě za stavu 1:1 získal pět gemů v řadě. Za necelých 100 minut tak zaslouženě postupuje do 2. kola, Lorenzi dnes prostě naprosto neměl nárok. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešní noci. (23:46:55)

Konec zápasu

1:6
    Ten druhý už ale ne! Lorenzi zahrál dobře na síti, jenže Tomášovi se na závěr povedl naprosto fantastický prohoz a utkání tedy končí!

15-40
    První po dobrém podání odvrácen.

0-40
    Dvojchyba Lorenziho a tři mečboly pro Tomáše!

0-30
    Opět brilantní return a těsný aut soupeře, poslední dva fiftýny!

0-15
    Skvělý úder podél čáry z forhendu, ještě to chce tři míčky pro Tomáše.

1:5
    Aut Lorenziho a Tomáš potřebuje jediný gem, podávat bude italský hráč.

40-A
    Přímý bod z podání a výhoda, Tomáš kráčí za vítězstvím a už je celkem v pohodě.

40-40
    Eso Tomáše a je tu shoda, jestřábí oko Lorenzimu nepomohlo.

A-40
    Tomáš chybuje na bekhendu a Lorenzi se dostává k dalšímu brejkbolu!

40-40
    Lorenzi prodlužuje utkání a máme tu další shodu.

30-40
    Return Lorenziho skončil v těsném autu, Tomáš je ve finiši.

30-30
    Lorenzi bojuje jako lev a rozběhal soupeře, český tenista plácl do míčku a ten zastavila páska.

15-30
    Lorenzi tlačil na pilu, Tomáš vyhazuje míček za základní čáru a je vidět, že opět ztrácí koncentraci.

0-30
    Po výborném servisu také druhý.

0-15
    Tomáš dohrává utkání a získává první fiftýn šesté hry.

1:4
    Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.

1:4
    Následuje přestávka a výměna stran.

1:4
    Opravdu velká drzost od českého hráče. Ten si dovolil return z bekhendu, míček se stočil nakonec na lajnu a Lorenzi ani nereagoval! Je tedy zřejmě definitivně rozhodnuto, Tomáši chybí k vítězství jen poslední dva gemy!