Sokolov – Varnsdorf 1:0 (kon.) | Ústí n. L. – Žižkov 1:0 (kon.) | Bohemians – Třinec 1:3 (kon.)
Vltavín – Zlín 2:2 (kon.) | Frýdek-Místek – Táborsko 3:0 (kon.) | Vlašim – Karviná 0:3 (kon.)
MFK Frýdek-Místek
3:0 (2:0)
FC SILON Táborsko
cz Sobota 24.08.2013, 17:00 • Stovky • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobré odpoledne z Frýdku-Místku. V pátém kole Fotbalové národní ligy na sebe narazí dosavadní vedoucí celek ligy Frýdek a Táborsko, které momentálně okupuje 10. pozici.

Jedná se o první vzájemný zápas těchto týmů. V minulém kole domácí Frýdek vyhrál na hřišti posledního Zlína 1:0, Táborsko doma remizovalo bez branek s Baníkem Most. V týdnu se Frýdek představil v poháru České pošty, kde prohrál s dalším účastníkem FNL Třincem 2:1.

MFK Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Silveira, Žídek, Literák, Vrťo, Mozol, Šrom, Lukáš, Vašenda, H. Prokeš. Lavička: Dobrovolný, Soukup, Korneta, Talián, Kovařík, J. Prokeš, Hlaváč

FC MAS Táborsko: Toma – Kotrba, Šiml, Strnad, Ciferský, Presl, Mráz, Potočný, Šimák, Javorek, Sladký. Lavička: Mariotti, Štrbák, Kočí, Vukadinovič, Musiol, Tusjak, Varyš

Rozhodčí: J. Kalenda.

1

1
    Hned v první minutě se do velké šance po zaváhání gólmana Prepsla dostal hostující Potočný, Prepsl ale svou chybu napravil a střelu Potočného vyrazil na roh

5
    Šimákův přímý kop Mozol v pohodě odvrátil

6
    Vašenda chtěl ohrozit gólmana Tomu střelou z dvaceti metrů, místo toho ale promáchl

9
    Hostující Javorek z poza šestnáctky střelou bránu netrefil

11
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Prokeš utekl obraně po pravé straně, nacentroval na Mozola, ten hlavou sice bránu ještě netrefil, ale k míči se opět dostal HYNEK PROKEŠ a střelou z úhlu posílá Frýdek do vedení!

15
    Prokeš utekl obraně tentokrát po levé straně a vybojoval rohový kop

16
    Pro Prokeše to byl už 4. gól v sezóně a dostal se do čela tabulky střelců

20
    Na dlouhý míč si naběhl domácí Lukáš, při pokusu obehrát gólmana Tomu byl faulován a bude se kopat penalta!

20
    Toma za svůj faul uviděl žlutou kartu

21
    A penaltu Frýdek proměňuje, HYNEK PROKEŠ poslal Tomu na druhou stranu a dává svou druhou branku v utkání.

33
    Domácí se hrnuli do dalšího brejku, Prokeš narazil Lukášovi a ten mohl jít sám na gólmana, tomu ale zabránil včasným zákrokem Kotrba

36
    Přímý kop Šimáka šel přímo do náruče gólmana Prepsla

36
    Potočný centrem hledal Strnada, ten zakončoval ve skluzu, bránu ale netrefil

38
    Strnad se na ofsajdové hranici dostal k míči, přihrál do velké šance Javorkovi, ten ale mířil přímo do středu branky na Prepsla

39
    Presl přízemním centrem z pravé strany našel úplně volného Potočného, ten ale trestuhodně bránu netrefil

45
    Na dlouhý pas si naběhl Šimák, jenže ale ani tentokrát hosté nedokázali zamířit mezi tři tyče, Šimákův pokus bránu ani pořádně neohrozil, bude se kopat od brány

Frýdku stejně jako v minulých domácích zápasech první poločas vyšel, v součtu všech třech prvních poločasů má skóre 10:0. Stav zápasů mohl být ale úplně opačný, především ke konci poločasu si Táborsko vytvořilo obrovské šance, jenže ani jednu nedokázalo proměnit, Frýdek si vytvořil v podstatě pouze 2 šance, obě ale na rozdíl od hostů proměnil.

54
    Vrťo se skvěle uvolnil a unikal po pravé straně, obehrát Ciferského už ale nedokázal

57
    Do dalšího brejku se dostali domácí, Šrom uvolnil Prokeše, ten se pokusil poslat míč před bránu, obránci ale jeho centr odvrátili

58
    Lukáš našel na hraně ofsajdu nabíhajícího Prokeše, ten sám před Tomou ale selhal a míč střelil pouze do gólmana Táborska

59
    Mrázův pokus z voleje šel vysoko nad bránu domácích

62
    Unikajícího Lukáše sice obrana Táborska ještě dokázala zastavit, míče se ale zmocnil VÁCLAV MOZOL, který se dostal až před Tomu a střelou k tyči zvyšuje na rozdíl tří branek!