Pavľučenkovová – Kvitová 1:2 (kon.) | Koukalová – Vesninová 2:1 (kon.)
0
0 1
cz Piatok 23.08.2013, 19:09WTA New Haven - Connecticut Open (tvrdý povrch)

Já se tímto s vámi loučím, u dalších on-line přenosů opět na počtenou. (20:08:54)

Za to Petra Kvitová dnes podala stabilní výkon, který stačil na postup do finále. Jako nasazená turnajová trojka bude ve finále v New Havenu mírnou favoritkou, nasazená jednička Sara Erániová a turnajová dvojka Kerberová už vypadly. Na soupeřku si však Petra bude muset ještě počkat. Vzejde z druhého semifinále: Halepová-Wozniacká.

První semifinále tak skončilo velice rychle, nehrálo se ani celou hodinu! Klára Zakopalová dnes opravdu neměla svůj den, na kurtu zkazila, co se dalo, a ani po prvním setu (0:6) se nedokázala vzpamatovat a dále pokračovala ve špatném výkonu. Pár světlých chvilek předvedla až na samotném konci zápasu, kdy už v podstatě o nic nešlo a ona tak konečně mohla hrát uvolněně. I to ji však stačilo na uhrání jediného gemu v zápase, a tak se s turnajem loučí.

Konec zápasu

6:1
    Třetí mečbol již Petra Kvitová využívá! Poslední míček zakončila esem!

A-40
    Jenže banální úder opět končí v síti.

40-40
    Nyní Kláru zachraňuje čára, ale za riskantní hru nyní sklízí ovoce.

40-30
    Ještě není konec! Return jako z říše snů nyní zahrála Klára, Kvitová se na míček pouze dívala.

40-15
    Zakopalová kazí return a čelí dvěma mečbolům soupeřky!

30-15
    První útočný forhend Petry Klára ještě odvrátila, na druhý už neměla nárok.

15-15
    Dvojchyba Kvitové.

15-0
    Kvitová opět použila boční rotaci a soupeřka míček nestihla doběhnout.

5:1
    Do třetice všeho dobrého. Zakopalová uhrála první gem v tomto zápasu, přesto už je asi pozdě.

15-40
    A po něm další! To je Klára, kterou známe! Musí ji ovšem pustit hlava a nervy.

15-30
    Další brilantní úder Kláry! V pokleku zahrála vítězný bekhend přesně na lajnu.

15-15
    Tvrdý forhend Petry se ve vzduchu ještě zatočil.

0-15
    Jedna z mála světlých chvilek Kláry, která po dlouhé výměně dokázala zahrát vítězný úder.

5:0
    Konec přestávky, podávat bude Klára Zakopalová.

5:0
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:0
    Povedený servis Petry znamená vedení ve druhém setu 5:0!

40-30
    Úder Petry končí v síti.

40-15
    Míček získává Kvitová.

30-15
    Klára nyní do míčku jen tak plácla a poslala jej na lajnu. Jenže po vybraném "challenge" se ukázalo, že to byl aut.

15-15
    Zakopalová si musí seřídit mušku, opět posílá míček daleko do autu.

0-15
    Kvitová se dopouští nevynucené chyby. Těch jsme dnes příliš mnoho neviděli.

4:0
    A z druhého servisu Petra samozřejmě útočí.

40-0
    Těžko může být Klára pod ještě větší dekou, dopouští se již třetí dvojchyby.

30-0
    Forhend končí v autu, takové chyby Klára nemůže dělat.

15-0
    Zakopalová si u sítě vybrala špatnou stranu, Kvitová totiž přímo běžela do jejího úderu a míček poté zabila.

3:0

3:0
    Upřímně, podobný vývoj zápasu mnoho lidí nečekalo. Hraje se něco málo přes půl hodiny a Petra Kvitová je pouhé tři gemy od postupu do finále! Dokáže Klára Zakopalová vývoj zápasu zdramatizovat?

3:0

3:0
    Příliš dlouhý return pro Kláru, která v semifinále stále čeká na svůj první vyhraný gem!

40-15
    Přesný první servis Petry.

30-15
    Jednoduchý úder končí v síti. Dnes už typický obrázek hry Kláry.

15-15
    Kláře nepomohla ani páska, která Kvitovou sice zmátla, přesto výměna končí lépe pro českou tenisovou jedničku.

0-15
    Dvojchyba Petry, dnes již druhá.

2:0
    Úžasný první servis, poté další skvělý úder na lajnu, ale Petra všude byla včas!

40-0

30-0
    Ne a ne, Klára Zakopalová dnes nemá ze své hry co nabídnout. Brání se i při vlastním podání.

15-0
    Forhend Kláry končí daleko za kurtem.

1:0
    Nyní Klára míček vrátila, ale Petra si ji poté vychutnala a míčkem přesně k čáře se ujímá vedení ve druhém setu.

40-0
    Opět return končí za základní čarou.

30-0
    Return Zakopalové se zatím nelepší, stále má do ideálu hodně daleko.

15-0

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.

0:0
    Obě tenistky dnes doslova soupeří s prvním podáním. Zatímco první servis Kláry se v prvním setu pohyboval okolo 33%, Kvitová měla snad ještě horší čísla. Jenže zatímco při druhém servisu Petry výhoda podání stále pokračovala, u Zakopalové tohle říct nelze.

6:0
    A po ní další. První set končí bleskovým tempem a kanárem Petry Kvitové – 6:0

40-15
    Nyní zbytečná chyba Kláry a míček končí v síti.

30-15

15-15
    To prostě nejde, Zakopalová poslala na druhou stranu skvělý útočný úder, ale Kvitová ho stihla doběhnout a poslat přesně na čáru.

0-15
    Kvitová pokaždé při druhém servisu soupeřky riskuje, nyní se jí zvolená taktika neoplatila.

5:0

5:0
    Zakopalová jen kroutí hlavou, neví co má dělat. My bychom věděli, dělat méně zbytečných chyb a dostat Petru více do výměny. Jenže to se lehce řekne.

5:0

5:0
    Eso na závěr gemu a schyluje se nám ke konci prvního setu.

40-30
    Jenže při prvním servisu Petry není šance!

30-30
    Nyní poměrně jednoduchý míček posílá Kvitová do autu a Zakopalová v sobě probouzí naději.

30-15
    Přehlídka bekhendových úderů končí vítězně pro Zakopalovou.

30-0
    Dlouhá výměna končí opět úspěšněji pro českou daviscupovou jedničku.

15-0
    Odfláknutý return Kláry.

4:0
    Petra soupeřku zmátla a krátkým míčkem získává i druhý brejkbol!

A-40
    Ani dva skvělé údery někdy nestačí! Kvitová se nyní skvěle ubránila útoku soupeřky.

40-40
    Nyní si ale Klára pomohla prvním servisem a v útoku pokračovala, dokud Petra neudělala chybu.

A-40
    Druhá dvojchyba Kláry nepřichází ve vhodnou chvíli.

40-40
    Petra ale nyní kazí.

A-40
    Jenže úžasný křižný bekhend Kvitové je prostě nechytatelný!

40-40
    Pokud má Klára k dispozici první servis, i ona je velice nebezpečná.

40-30
    Petra z druhého servisu opět útočila, ale tentokrát její míček zastavila páska.

40-15
    Zakopalová při úderu zavrávorala a poslala míček do sítě.

30-15
    Připravený útok Petry končí také vítězným úderem přesně na čáru.

15-15
    Kvitová druhý servis soupeřky zabíjí.

0-15
    Hodně riskantní úder Kláře vychází.

3:0
    Zápas je zatím velice jednoznačný, Klára Zakopalová nemá mezihru, hodně chybuje a zatím v zápase soupeří spíše sama se sebou. Za stavu 0:3 jde na servis a proti ní stojí brejk soupeřky.

3:0

3:0
    V gemu vítězí Kvitová.

40-15
    Přiriskovaný úder Petry končí pár čísel za čarou.

40-0
    Výborná hra Kvitové na síťi, Klára se snažila soupeřku přehodit, ale neúspěšně.

30-0
    Chyba hned po returnu a Klára už se začíná na sebe zlobit.

15-0
    Forhend Zakopalové míří do sítě.

2:0
    Petra ale soupeřce nakonec podání bere, jelikož z returnu hned zaútočila a svými pověstnými údery dohnala soupeřku k chybě.

40-30
    Míček získává Zakopalová.

40-15
    Po prvním servisu Zakopalová poslala na druhou stranu riskantní úder, ale trefila ho náramně.

40-0
    Dvojchyba Zakopalové.

30-0
    Opět ta samá pohádka, tentokrát Kláře nevyšel úder forhendem.

15-0
    Bekhend Kláry letí daleko za základní čáru.

1:0

1:0

1:0
    Petra Kvitová si podání nakonec pohlídala, zahrála kraťas a Zakopalová na něj nestihla zareagovat.

40-30
    Nejlepší výměna. Zakopalová zaútočila, ale její soupeřka odpověděla ještě lepším úderem, který poslal Kláru do obrany.

30-30
    Zakopalová riskovala a chtěla poslat míček na základní čáru, ale o pár milimetrů přesáhla.

15-30
    Kvitové uletěl forhend daleko do autu. Lehký bod pro Zakopalovou.

15-15
    Druhá výměna už byla dlouhá a Zakopalová poslala míček do autu.

0-15
    Kvitová zahajuje zápas dvojchybou.

0:0

Kvitová začíná podávat.

Obě hráčky již stojí na kurtu a začínají se rozehrávat.

V generálce na US Open mají fanoušci šanci vidět ryze české semifinále. Je tak jasné, že naše vlajka bude mít zastoupení i v plánovaném finále turnaje. Favoritkou zápasu je jednoznačně Petra Kvitová, ovšem pozor, vzájemné zápasy mají obě hráčky naprosto vyrovnané. V průběhu kariéry se Kvitová se Zakopalovou utkaly celkem čtyřikrát, každá z nich si odnesla po dvou výhrách. Vzhledem k tomu, že výkony české tenisové jedničky a nasazené turnajové trojky letos značně kolísají, může být dnešní semifinále pořádné drama!

PETRA KVITOVÁ (CZE)

Česká jednička a nasazená trojka na tomto turnaji se nachází na 9. pozici na žebříčku. Minulý rok tento turnaj vyhrála a tak obhajuje velkou část bodů. Vypadnutí ve čtvrtfinále by znamenalo úbytek bodů z konta Petry.

Výkony rodačky z Bílovce se pohybují na velké houpačce. Bohužel tento rok se jí nedaří potvrzovat roli favoritky a prohrává s níže postavenými hráčkami na okruhu. V Carlsbadu to byla Virginie Razzanová, v Torontu Sorana Cirsteaová a v Cincinnati bývalá světová jednička Caroline Wozniacká, která se také utápí v herní krizi.

V New Havenu se v prvním kole utkala s kvalifikantkou Annikou Beckovou, kterou porazila po třísetové bitvě 4:6,6:3 a 6:3 a v osmifinále narazila na další kvalifikantku Alison Riskeovou. Tímto zápasem se Petra také protrápila, ale přetavila ho ve vítězný po výsledku 7:6,4:6 a 6:3. Ve čtvrtfinále čekal Petru velký oříšek v podání Rusky Pavljučenkovové. Po prvním setu čelila česká daviscupová jednička vyřazení, ale stejně jako její dnešní soupeřka dokázala vývoj čtvrtfinále otočit ve svůj prospěch. Dramatickou koncovku třetí sady nakonec zvládla v poměru 7:5.

KLÁRA ZAKOPALOVÁ (CZE)

Aktuálně 33. hráčka světa se po tomto turnaji posune žebříčkem nahoru, jelikož minulý rok tu nestartovala a její bodové konto bude obohaceno o další body.

České tenistce vyšel hlavně úvod sezóny a měsíc červenec. Na úvod sezóny se dostala do finále v čínském Šen-čenu, kde podlehla domácí Li Na po třísetové bitvě. Velice slušný výsledek uhrála Klára i v All England Clubu, kde vypadla s neoblíbenou Li Na ve 3. kole po výsledku 8:6 ve 3. setu. Ovšem forma Kláry neklesla a v Palermu a švédském Bastadu se dostala až do semifinále, kde prohrála se Sarou Erraniovou a Serenou Williamsovou.

Cesta do semifinále v New Havenu byla těžká, ale Klára jí zvládla. V 1. kole diváci viděli československý souboj. Klára po velké bitvě porazila Dominiku Cibulkovou 3:6,6:3 a 6:3. I přes to, že ve druhém setu byla o brejk pozadu. V osmifinále už to bylo snadnější, mladá Portoričanka Monica Puigová nekladla takový odpor a Klára jí zdolala 6:4,6:1. Ve čtvrtfinále si poradila s Ruskou Jelenou Vesninovou 2:1 na sety, když celý zápas musela otáčet. Nakonec však tuto bitvu zvládla, když nasázela soupeřce ve druhém setu kanára a v rozhodující sadě vyhrála 6:4.

Uvidíme, jak dopadne dnešní zápas, ve kterém je outsiderkou podle papírových předpokladů.

Pěkný páteční podvečer! Turnaj v americkém New Havenu, poslední prověrka před nadcházejícím US Open, má dnes na programu semifinálové boje. Pro českého fanouška je velmi potěšující, že český tenis v něm má hned dvojnásobné zastoupení. O postup do finále se totiž spolu utkají Petra Kvitová a Klára Zakopalová.

Ve druhém, pozdějším semifinále se střetne Dánka Caroline Wozniacká s nenasazenou Rumunkou Simonou Halepovou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.