Trenčín – Martin 3:2 (3:2 po s.n.) | Trnava – Ferencvároš TC 3:0 (kon.) | Kladno – Beroun 3:1 (kon.)
Jihlava – Třebíč 2:0 (kon.) | Lev – Mníchov 10:5 (kon.) | Motor ČB – Krasnojarsk 1:5 (kon.)
Havířov – Šumperk 6:2 (kon.) | Nové Zámky – Orange 20 3:4 (kon.) | Přerov – Vsetín 7:0 (kon.)
Ústí n/L – Litvínov 3:1 (kon.) | Slavia – Znojmo 4:3 (kon.) | Berani Zlín – Vítkovice 2:3 (kon.)
Benátky n/J – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Prostějov – Břeclav 7:0 (kon.) | Pelhřimov – High1 4:6 (kon.)
Žďár n/S – Technika Brno 5:5 (kon.) | K. Vary – Sterzing 6:3 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.)
AZ Havířov
6:2 (1:2, 1:0, 4:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
cz Štvrtok 22.08.2013, 18:00 • K&K PNEU Aréna Havířov • Prípravný zápas

Z Havířova se loučí Josef Nudera a u dalších onlajn přenosů napočtenou.

Havířov vyhrává utkání poměrem 6:2, kdy o svém vítězství rozhodla závěrečná třetina. V závěru už chyběly Šumperku síly a Havířov dokázal své šance plně využít.

Jan Tesařík jel na Danečka rozvážně. Havířovský brankář mu puk vypíchnul.

Martin Jakúbek přestřelil branku.

Adam Červenka se tentokráte mezi betony netrefil.

Radim Haas zkusil kličku, ale trefil pouze Rozuma.

Aleš Staněk svůj nájezd proměnil, puk umístil kousek vedle betonů Danečka.

Jaroslav Koma zkusil ruský blafák, ale minul branku.

Nyní se pojedou na každé straně 3 samostatné nájezdy.

60:00

59:44
    Havířovské publikum vytleskává poslední sekundy utkání.

58:47
    Havířov rozehrává útočnou akci od své branky.

57:59
    Na trestnou lavici usedl Tomáš Sedlák na dvě minuty za držení protihráče.

56:54
    Deutsch se dostal ke střele z kruhu, zkusil pozornost Rozuma, který v této zkoušce obstál.

54:39
    Havířov právě vstřelil branku!
    A je tady další využitá šance AZetu! Tentokráte jeli na jednoho obránce Šumperku Radim Haas a Jan Kolařík. Oba si několikrát vyměnili puk a RADIM HAAS dostal puk až do kuchyně, kdy jen puk dorazil za Rozuma.
    Asistence: Jan Kolařík.

53:24
    To už nevydržel brankář Vajner a do branky putuje Kevin Rozum.

53:24
    Ale přeci jen jsme se dočkali! Po pasáži bez šancí si s pukem najel před Vajnera MIKULÁŠ RIMMEL a trefil se pod lapačku. Zde si vybral svou slabou chvíli brankář Draků.
    Asistence: Jaroslav Koma.

53:09
    Po delší době se čeká na větší příležitost.

51:51
    Šumperk zvádnul oslabení a nyní může zahájit stíhací jízdu.

51:41

50:37
    Maruna chtěl posunout puk na Klimíčka, ale v dráze puku byl hůl bránícího hráče a Šumperk vyhodil.

49:39
    Ovšem bylo to jen za cenu faulu. Na trestné lavici už sedí Ondřej Starý za sekání.

49:30
    Sztefek se prodral až před brankáře Vajnera, který puk vyrazil.

Dnešní utkání sleduje 1 157 diváků.

48:04
    Na ledě se ztrhla menší roztržka mezi dvěma hráči, vše se uklidnilo a hra bude pokračovat.

46:36
    Havířovu se navíc nabídnutou přesilovou hru povedlo využít a odskakuje už na 4:2! DAVID VIDELKA se dostal k odraženému puku před brankou, který k němu posunul Radim Haas a trefil se nad vyrážečku Vajnera.
    Asistence: Radim Haas.

46:19
    Dvě minuty za vysokou hůl obdržel Martin Novotný. AZ si zahraje navíc ještě přesilovku.

45:30
    Povedená akce Havířova končí vedoucí brankou utkání. ROBERT ŘÍČKA se dostal před brankáře Vajnera a po bekhendové kličce ho překonal! Svůj podíl má na této brance i Koma, který mu puk poslal.

44:41
    Marek Haas se dostal k zakončení z kruhu, ale puk letěl opět mimo branku.

43:25
    Havířov se usadil v pásmu Draků, ale žádná střela není zatím nebezpečná, pouze jedna trefila zboku oblouk brankové konstrukce.

43:04

42:33
    Aleš Holík minul jen těsně tyčku Danečkovy branky.

42:19
    Lukáš Daneček musel nastavit svou lapačku proti nebezpečné střele Šumperka.

41:37
    Havířov se osvobozuje. Šumperk musí začít od své branky.

41:04
    Jan Kolařík, dvě minuty za držení hole.

40:01

Ve druhé třetině se stav utkání srovnal, Havířov začíná Šumperk přehrávat, jde vidět, že mají Draci v nohách několik zápasů během posledních pár dnů. Uvidíme, co nám nabídne závěrečné dějství o zápletku je postaráno.

40:00

39:51
    Na konci druhé třetiny se ještě jednou přerušuje pro ofsajd. Vhazuje se před Vajnerem.

39:19
    Puk uvíznul na brankové konstrukci a hra se přerušuje.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:47
    Zakázané uvolnění Havířova, hra se stěhuje před Danečka.

38:29
    Přesilovka AZetu je u konce, Šumperku se opět podařilo vyhodit.

38:01
    Patrik Rimmel se pokusil o střelu od modré, ale Vajner puk vyděl a puk mu šel přímo do lapačky.

37:34
    Říčka nejprve puk zavezl do pásma a po delší době se dostal i ke střele, která ale zamířila přímo do hrudi Vajnera.

36:50
    Šumperku se dvakrát podařilo vyhodit puk z pásma.

36:22
    Ondřej Starý, dvě minuty za podražení.

36:19
    Pechanec přestřelil branku Vajnera.

35:45
    Brankář Daneček bez masky po střetu s protihráčem.

35:23
    Jaroslav Koma poslal přihrávku Sztefkovi, který pálil ihned zprvní. Nyní se vyznamenal brankář Vajner. Hosté v plném počtu.

34:14
    Havířov měl k dispozici velkou šanci, puk už jel na prázdnou branku, ale Tomáš Sedlák zachytil puk až na brankové čáře a vyhodil!

33:24
    A Havířov má navíc výhodu přesilové hry! Na dvě minuty za sekání pyká Adam Červenka.

32:56
    MARTIN JAKÚBEK se dostal do samostatného úniku a jeho zakončení bylo bravurní. Střela k tyčce těsně nad betony! Jakúbek ukázal velmi rychlé nohy.
    Bez asistence.

32:38
    Patrik Moskal se před Danečkem dostal hned ke dvěma dorážkám, ale puk vždy proskákal mimo.

32:03

31:16
    Maruna posílal puk směrem na dva volné spoluhráče před Vajnerem, ale ani jeden z nich puk netrefil.

30:51
    AZ se po delší době usadil v pásmu Draků.

30:30
    AZ se nedaří rozehrát přesilovkovou akci.

30:03
    Tomáš Pastor, dvě minuty za krosček.

29:45
    Sztefek dostal puk do jízdy, ale jeho zakončení šlo mimo tři tyče brankáře Vajnera.

29:32
    Na ledě se momentálně nic moc neděje. Další zakázané uvolnění.

29:01
    Šumperk se při přechodu do útočné třetiny provinil ofsajdem.

28:12

27:57
    Šumperk má ještě 15 sekund přesilovou hru.

27:30
    Michal Skoumal se trefil někam na rameno Danečka, který měl problémy puk vyrazit mimo.

26:44
    Michal Sztefek se rozhodl v úniku dvou na jednoho pro střelu, ale puk se odrazil od bránícího hráče do ochranné sítě.

26:28
    Tomáš Sedlák se od modré čáry trefil přesně do plastronu Danečka.

26:12
    Robert Říčka, dvě minuty za podražení. Šumperk dostává výhodu přesilové hry.

25:44

25:10
    Patrik Rimmel přestřelil branku z pozice od modré čáry.

24:33
    Šumperk opět vyhodil.

24:27
    Vajner přikryl puk pod lapačku, AZ se dostal do útočného pásma, kde se bude vhazovat.

23:43
    Aleš Holík putuje na trestnou lavici za vyhození puku z hrací plochy.

22:27
    Šumperk vyhazuje až k Danečkovi.

21:49
    Na dvě minuty za sekání zamířil na trestnou lavici Václav Chomič.

21:14
    Havířov ve snaze o rychlou rozehrávku zahrál puk až na icing.

20:23
    Plášek i Holík ztroskotali na připraveném Danečkovi.

20:01

V první třetině jsme viděli 3 branky, nejdříve se do dvoubrankového vedení dostal Šumperk zásluhou své posily Patrika Moskala a Kobzy. Havířov reagoval snížením v 16. minutě, kdy se perfektně trefil Kolařík.

20:00

19:54
    Škumát se ještě zkusil prosadit z otočky, ale puk šel hodně mimo brankoviště.

19:23
    Daneček musel opět puk vyrazit, aby zamezil brance. Nedlouho na to musel svou akci v brance opakovat.

19:05
    Domácí v plném počtu. Šumperk až na jednu velkou šanci nic nevymyslel.

18:11
    Draci se na chvíli dostali do pásma, ale Havířov nyní vyhazuje.

17:22
    Janeba se dostal k dorážce před Danečkem, který si skvěle poradil a svými betony puk vytěsnil mimo!

17:05
    Jan Maruna putuje na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

16:49
    Potom, co se podařilo Havířovu snížit následovala nepřesné rozehrávka a icing.

15:14
    Martin Jakúbek nastřelil puk na zadní mantinel potom, co minul branku. Ke kotouči se dostal JAN KOLAŘÍK a jeho střela se dostala až za brankovou čáru.
    Asistence: Martin Jakúbek.

14:55
    Martin Jakúbek se dostal do dobré šance před Vajnerem, ale brankář Draků opět uspěl.

14:39
    Jaroslav Janeba se pokusil překvapit přes obránce, ale Daneček puk dobře viděl a ukryl jej do lapačky.

13:41
    Pechanec se Sztefkem se drali dopředu, ale přihrávka Pechance byla dost nepřesná a minula svůj cíl.

12:36
    Mikuláš Rimmel se z mezikruží trefil do ramena Vajnera.

12:31
    Šlahař poslal puk směrem k Říčkovi, ale ten puk nestačil dojet a skončil v rohu.

10:17
    Draci právě vstřelili branku!
    A Šumperk nabídnutou přesilovou hru ihned využil! Důrazně si před brankou počínal Jan KOBZA a puk protlačil za brankáře Danečka.
    Asistence: Tomáš Langr, Tomáš Brunec.

09:53
    Miroslav Škumát obdržel dvě minuty za podražení.

09:15
    Plášek se dostal do zajímavé pozice, když dorážel před Danečkem. Havířovský brankář si s touto situací poradil.

08:31

08:06
    AZ hraje přesilovou hru.

07:41
    Bezuška posunul puk na Kolaříka, který se ale z úhlu trefil pouze do betonů připraveného Vajnera.

07:05
    Deutsch trefil rameno Vajnera, chvíli po něm se Pechanec trefil pouze do něj.

06:30
    Tomáš Brunec, dvě minuty za faul loktem.

06:27
    Chomič se dostal v rychlém brejku do šance, ale Daneček skvěle zasáhnul.

06:00
    A přesilovku si zahraje i Šumperk, na trestnou lavici zamířil na dvě minuty za vysokou hůl Mikuláš Rimmel.

05:38
    Robert Říčka dorážel zprvní u zadní tyčky v jasné pozici, ale Vajner se na brankové čáře neskutečně roztáhnul!

04:26
    AZ zamknul Draky a Daneček puk jen tak tak za něj nedostal.

03:45
    Na dvě minuty za vysokou hůl putuje na trestnou lavici Aleš Staněk.

02:37
    PATRIK MOSKAL se dostal před Danečka a z kruhu se trefil pod lapačku. Lukáši Danečkovi puk jen propadl a došoural se za brankovou čáru.
    Asistence: Aleš Holík.

01:53
    Jaroslav Koma napálil puk na Vajnera, ten skončil jen na horní tyčce!

01:47
    Jakub Šlahař jen nahodil puk na Vajnera, ale ten nakonec musel zasahovat.

01:36
    Nepřesná rozehrávka havířovského celku znamená zakázané uvolnění.

00:31
    Jakúbek poslal křižnou přihrávku na Kolaříka, ale ten se do žádného zakončení nakonec nedostal.

00:01

Příjemný večer z havířovské K&K PNEU Arény, kde se za malou chvíli odehraje přátelské utkání mezi Havířovem a Šumperkem. Hráči se za za chvíli objeví na ledě.

AZ Havířov: Daneček L. (Matoušek) – Vosátko, Bezuška, Krisl, Rimmel P., Klimíček, Koma, Graca, Deutsch – Jakúbek, Haas R., Kolařík, Říčka, Daneček J., Šlahař, Rimmel M. "C", Škumát, Sztefek, Maruna, Pechanec, Videlka

Salith Šumperk: Vajner (Rozum) – Holík, Novotný, Tesařík, Starý, Navrátil, Pastor, Sedlák, Gewiese – Staněk, Moskal, Plášek, Haas M. "C", Chomič, Červenka, Brunec, Kobza, Langr, Skoumal, Půhoný, Janeba

Oba celky se spolu v letošní přípravě už jednou potkaly, bylo to zhruba před týdnem, kdy vyznělo vzájemné měření sil lépe pro ligového nováčka z Havířova, který si ze Šumperku přivezl cennou výhru 4:3 a po typicky bojovném výkonu v zápase, kterému opět nechyběl náboj. Právě i druhé měření sil by mělo přinést zajímavý a pohledný hokej, kterému by neměl chybět náboj.

Utkání se hraje v Havířov od 18 hodin.

Na druhou stranu Šumperk nezažívá po výsledkové stránce vůbec dobrou přípravu. První výhru v přípravě si připsal až ve čtvrtém střetnutí, když porazil doma Vsetín. Draci se pohybují v tabulce 1. ligy v posledních letech vždy na spodních patrech tabulky. Poslední zápas odehráli včera na svém ledě s Havlíčkovým Brodem.

AZ Havířov proplouvá přípravou velmi povedeně, vždyť během ní si připsal jen dvě porážky. Na domácím ledě s extraligovým Třincem a na ledě Olomouce, to se jednalo právě o poslední utkání tohoto celku. AZ může dále zkoušet ideální složení kádru a zkušený lodivod Jan Daneček bude mít opět možnost vidět hráče v akci.

Přípravy na novou ligovou sezonu jsou v plném proudu a dnes se můžeme těšit na jeden z těchto zápasů, kdy se proti sobě postaví Salith Šumperk a nováček 1. ligy AZ Havířov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Josef Nudera

Góly a asistencie: 16. Kolařík (Jakúbek), 33. Jakúbek, 46. Říčka (Koma), 47. Videlka (Haas), 54. Rimmel M. (Koma), 55. Haas (Kolařík) – 3. Moskal (Holík), 11. Kobza (Langr, Brunec)

DRACI PARS ŠUMPERK: Vajner (od 54. Rozum) – Holík, Novotný, Tesařík, Starý, Navrátil, Pastor, Sedlák, Gewiese – Staněk, Moskal, Plášek, Haas M. "C", Chomič, Červenka, Brunec, Kobza, Langr, Skoumal, Půhoný, Janeba

Rozhodca: Fiala, Šutara – Barteček, Stonavský

Diváci: 1 157