Sevilla – Atlético Madrid 1:3 (kon.) | Rayo Vallecano – Elche 3:0 (kon.) | Vigo – Espanyol 2:2 (kon.)
Almería – Villarreal 2:3 (kon.)
Rayo Vallecano
3:0 (2:0)
Elche CF
Pondelok 19.08.2013, 20:00 • Estadio del Rayo Vallecano • Španielska LaLiga

A je koniec! Rayo Vallecano tak dnešný zápas vyhráva rozdielom triedy, keď Bueno pridal druhý gól v 74. minúte a obrana domácich už zostala do konca zápasu stopercentná. Po treťom inkasovanom góle, už nemali hostia ani tendenciu s výsledkom niečo spraviť.

Odomňa je to všetko, ďakujem Vám za pozornosť a niekedy nabudúce dovidenia. (21:52:24)

90+1
    Aj v nadstavenom čase sledujeme trend z posledných minút a tým je hra v strednej časti ihriska, zápas sa nám chýli ku koncu.

90
    Beží nám posledná minúta riadnej hracej doby, štvrtý rozhodca ukazuje, že nadstavovať nad rámec riadneho hracieho času sa budú 2 minúty.

89
    Hra sa tak presúva znova do stredu ihriska, brankári sa v posledných minútach veru príliš veľa nenarobili.

88
    Po ďalšej kombinácii hostia nezískali ani len rohový kop, lopta sa mimo hracej plochy odrazila od útočníka Elche.

87
    Po ľavom krídle si s loptou nabiehal Coro, ten ale nemal komu vpredu prihrať a tak loptu len odovzdal súperovi.

86
    Po krátkej chvíli boli hostia odzbrojení a loptu dopredu ťahá Larrivey.

85
    Na útočný výlet sa teraz vydalo Elche CF, avšak nedostávajú sa na dostrel Cobeñovej brány.

83
    Aj naďalej sa ale hrá na polovici Elche, domáci svojmu súperovi absolútne nič nedovoľujú.

82
    Zápas sa viac menej dohráva, už ani jeden z tímov neukazuje takú iniciatívu smerom dopredu.

80
    Teraz nastala trošku komická situácia, odrazená lopta priletela k striedačke hostí, kde poslala k zemi jedného člena bezpečnostnej služby.

80
    Je vidieť, že domáci hráči sú pri chuti, hrajú v pohode a s rozhľadom, súpera do ničoho nepúšťajú.

79
    Bangoura posielal ďalšiu nebezpečnú loptu popred bránu hostí, Larriveymu chýbal jediný krok a mohlo byť 4:0.

77
    Posledný krát strieda aj domáci tím, z ihriska odchádza Galeano, na jeho miesto vybieha Adrián.

77
    Hostia sa ešte snažia spraviť niečo s výsledkom, nedarí sa im to však, loptu nedokážu dotiahnuť na dostrel Cobeñovej brány.

76
    Prichádza posledné striedanie na strane hostí, z ihriska odchádza Aaron Níguez, toho nahradí I'Anson.

75
    Tak zdá sa, že majú domáci víťazstvo vo vrecku, do konca stretnutia zostáva 15 minút a trojgólové vedenie je už naozaj priepastné.

74
    Rayo Vallecano dalo gól! Naopak, gól prišiel na opačnej strane, takmer cez kopirák rovnaký ako ten posledný, ALBERTO BUENO si loptu potiahol až k šestnástke a takmer z 20 metrov vypálil delovku, po ktorej sa Manu Herrera iba bezmocne natiahol. Bueno tak strieľa dnes svoj druhý gól a zvyšuje na 3:0.

72
    Rivera vybojoval v šestnástke súpera takmer stratenú loptu poslal ju Corovi, ktorý zakončoval síce už z uhla, jeho strela bola však dobre mierená. Cobeño bol však proti a loptu chytá.

71
    Ojedinelú šancu znížiť teraz budú mať hostia, získavajú totiž priamy kop z takmer hranice šestnástky.

69
    Vyzerá ale, že bude v poriadku a zapája sa do hry.

68
    Nepríjemne sa teraz zrazili dvaja spoluhráči z Vallecana, horšie to dopadlo pre Buena, ktorý dostal zásah do chúlostivých partii.

67
    Striedanie prichádza aj na strane domácich, zápas končí pre Tita, toho vymení Arbilla.

67
    Hra aj naďalej prebieha v strede ihriska, hostia sú ale behavejší, viac napádajú súpera pri rozohrávke.

66
    Druhé striedanie na strane Elche CF prichádza v 66 minúte, z ihriska odíde Generelo, ktorého nahradí Mantecón.

65
    Ale napriek tomu sledujeme občasné útočné výpady domáceho tímu, ktorý by si rád poistil vedenie ešte jedným gólom.

64
    Horšie je to už pre nás, divákov. Hra sa zdržuje v strede poľa, čo určite nieje najvábivejší pohľad na hru.

63
    Domáci hrajú v pohode, čas pomaly ubieha, do konca stretnutia zostáva niečo cez 25 minút, ak bude zápas pokračovať v podobnom duchu, ustrážiť si dvojgólové vedenie nebude problém.

62
    Veľmi pekná kombinácia domácich na hranici šestnástky súpera. Z pravej strany posielal loptu do šestnástky Bangoura a Pereovi chýbali iba centimetre k tomu aby strelil svoj druhý gól v zápase.

61
    Bueno teraz nepekne fauloval súpera, ale ani tentoraz karta neprichádza.

60
    Domáci si zatiaľ udržujú pohodlný dvojgólový náskok, brankár Cobeño v podstate v druhom polčase nemal žiadnu prácu.

58
    Zdá sa, že zranenie Manua znamená, že v zápase nemôže pokračovať. Prichádza tak nútené striedanie, na ihrisko vybieha Fidel.

58
    Ten ale nevyužívajú, zostávajú však pri šestnástke súpera.

57
    Dočasnú presilovku o jedného hráča využívajú domáci, ktorí vybojovali aspoň rohový kop.

57
    V hre sa po kratšom prerušení pokračuje, Manu opustil hraciu plochu v opatere lekárov.

55
    Domáci naďalej tlačili, avšak prišiel rýchly protiútok hostí, ktorý im príliš nevyšiel, čo je však dôležitejšie Saúl predviedol naozaj nepekný šlapák na Manua a čo je ešte prekvapivejšie rozhodca nevyťahuje žiadnu kartu.

54
    Domáci teraz narušili rozohrávku súpera, Larrivey však nemohol hrať, nachádzal sa totiž mimo hry.

53
    Nepríjemná strela letela na brankára hostí, ten ale nakoniec zasahovať nemusel, strela bola zablokovaná a lopta je znova v strede ihriska.

52
    Zaútočiť tak teraz budú môcť domáci, ktorí navyše získali priamy kop z celkom výhodnej pozície.

51
    Ďalšiu útočnú snahu hostí ukončuje útočný faul.

51
    Aaron Níguez vidí za nedovolený zákrok ďalšiu žltú kartu.

50
    Na opačnej strane loptu do šestnástky posielal Coro, tomu sa ale nepodarilo prekvapiť a prelobovať brankára Cobeño, pretože lopta letí ponad brvno.

49
    Ten v opatere lekárov odchádza za postrannú čiaru a v hre sa môže pokračovať.

48
    Hra sa presunula do stredu ihriska, kde bol nepekne faulovaný práve Larrivey, na trávnik vybieha aj lekársky tím.

47
    Po peknej kombinácii sa sám na brankára rútil Larrivey, toho ale v poslednej chvíli zastavuje ofsajd.

46
    Na úvod druhého polčasu vidíme zvýšenú aktivitu zo strany domácich, popred bránu Elche preletela nebezpečná lopta, tá ale končí až za postrannou čiarou.

46
    Začal druhý polčas.

Hráči dnes po druhý raz opúšťajú svoje šatne, o malý okamih pokračujeme.

Ten sa im ale nepodarilo využiť a tak hráči odchádzajú do šatní za stavu 2:0. Skóre najprv otvoril Alberto Bueno, o štyri minúty sa presadil Alberto Perea. Inak nesledujeme príliš oku lahodiaci futbal. Šancí na obidvoch stranách bolo minimálne, nie tak ešte s prívlastkom gólových. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý začne zhruba o 21:04.

Prvý polčas skončil.

45+1
    V tej ešte hostia získavajú priamy kop z celkom výhodnej pozície.

45
    Štvrtý rozhodca signalizuje, že nad rámec riadneho hracieho času sa bude nadstavovať 1 minúta.

44
    Rayo Vallecano dalo gól! Domáci pridávajú druhý gól! Z ničoho nič sa zo stredu ihriska vynoril ALBERTO PEREA, ktorý vypálil z veľkej diaľky. Brankár hostí sa síce natiahol, loptu ale nechytil a tak domáci vedú už 2:0.

43
    Avšak, nesledujeme príliš zvýšenú snahu hostí o vyrovnanie, zrejme si to už nechajú na druhú polovicu hracieho času.

41
    Domáci pokračujú v svojej hre, nepúšťajú hráčov Elche na svoju polovicu, skôr udržujú hru v strede ihriska. Určite si budú chcieť jednogólové vedenie odniesť do šatne.

40
    Rayo Vallecano dalo gól! Po rýchlom protiútoku sa na pravej strane dostal k lopte Saúl, ktorý posielal loptu do šestnástky a z druhej vlny nechytateľne vystrelil ALBERTO BUENO, ktorý otvára dnešné skóre.

38
    Po dlhšom čase vpred vyrazili hostia, po faule navyše získavajú priamy kop.

37
    Domáci sa teraz čoraz častejšie dostávajú do pokutového územia súpera, obrana Elche ale priestor prehusťuje, čím veľmi znepríjemňuje život útočníkom Vallecana.

36
    Priamy kop, ktorý získali domáci výmenou za faul na José Carlosa nevyužili, v šestnástke nastal zmätok medzi domácimi hráčmi, nevedeli sa dohodnúť, kto pristúpi k lopte, čo výrazne uľahčilo prácu obrane Elche.

35
    Ten bol následne faulovaný a vyzerá to tak, že už nebude môcť pokračovať v hre, preto prichádza striedanie, na jeho miesto na ihrisko vybieha Alberto Perea.

33
    Domáci získali vhadzovanie na súperovej polovici, po peknej kombinácii sa na rohu pokutového územia k lopte dostal José Carlos, ktorý opäť vystrelil, ale tentoraz sa jeho strela nevmestila do priestoru brány.

32
    A tak sledujeme tradičný obraz hry a tým je neustály súboj o loptu v strede ihriska.

31
    Domáci rozvinuli peknú útočnú akciu, poslali loptu na ľavé krídlo kde bol Bangoura, ten ale školáckou chybou o loptu prišiel, keď mu ušla mimo hracej plochy.

30
    Ten sa ale domácim nedarí využiť hra sa presúva do stredu ihriska.

30
    Aaron Níguez sa teraz čuduje verdiktu rozhodcu, keď fauloval prenikajúceho hráča po pravom krídle. Rozhodca David Fernández je ale neoblomný, píska priamy kop.

29
    Do protiútoku sa okamžite púšťali hostia, zastavil ich ofsajd.

29
    Domáci sa oslobodili, okamžite sa pustili do útoku, Tito si ale v útoku nerozumel so spoluhráčom a loptu stráca.

28
    Obrana center do šestnástky odvrátila iba za postrannú čiaru, vhadzovanie pre hostí.

27
    Hostia sa však aj naďalej tlačia do útoku, po faule Gálveza získavajú priamy kop, tentoraz ale veľmi ďaleko od brány.

26
    Ten sa im nepodarilo využiť, navyše Botía v útoku fauloval, takže rozohrávať bude Cobeño.

25
    Na opačnej strane po nevydarenom protiútoku získavajú hostia aspoň rohový kop.

23
    Po dlhšom čase prišla peknejšia akcia, ktorá bola zakončená aj strelou, jej autorom bol José Carlos, brankár Manu Herrera všetko sledoval a loptu chytá.

22
    Na pravej strane operoval Tito, jeho center do šestnástky bol však zablokovaný, navyše hostia získavajú vhadzovanie.

21
    Tento trend pokračuje aj naďalej, veľmi atraktívny futbal zatiaľ veru nesledujeme.

20
    Tam Coro zozadu fauloval José Carlosa, žltá karta tentoraz neprichádza.

19
    Z toho však nebezpečná situácia pre domáci tím nevznikla, hra sa opäť presúva do stredu ihriska.

18
    Hostia začínajú byť aktívnejší, navyše si teraz vybojovali priamy kop cca 20 metrov od brány Vallecana.

17
    Veľkú príležitosť na otvorenie skóre mal teraz Aaron Níguez! Po perfektnej prihrávke z pravého krídla od Manuho prišla strela, ktorej chýbali len centimetre a skončila by v Cobeñovej sieti.

15
    Domáci to znova skúšali smerom dopredu, tentoraz po ľavom krídle, vďaka nepresnej prihrávke o loptu prichádzajú.

14
    Prvá vydarenejšia akcia v zápase prichádza v 14. minúte, z hranice šestnástky vystrelil Larrivey, ten ale netrafil Herrerovu bránu.

13
    Ďalšiu žltú kartu v zápase vidí za nepríjemný šlapák Săpunaru. Ten fauloval José Carlosa.

12
    Tito teraz inkasoval nepekný úder lakťom do tváre, zdá sa však, že to nebude až tak vážne a po chvíli sa zapája do hry.

11
    Ďalšiu kombináciu Elche pri šestnástke súpera ukončuje postavenie mimo hry Lombána.

10
    Ten ale doslova zbabrali a tak sa bude môcť domáce mužstvo oslobodiť.

9
    Hostia sa pustili vpred, na súperovej polovici vybojovali aspoň prvý rohový kop v zápase.

8
    Hrozilo, že sa Coro sa pustí sám na brankára, Gálvezovi nezostávalo nič iné ako ho zozadu faulovať, za čo uvidí prvú kartu žltej farby v zápase.

7
    Skúšali to teraz domáci, ich snahu ale ukončuje nepresná prihrávka. Sami sa tak vyháňajú až k stredovej čiare.

6
    Zatiaľ sa ani jednému z tímov príliš nedarí prejsť do útoku a tak sa neustále hrá v strede ihriska.

5
    Dopredu sa tak snažili prejsť domáci, obranný val hráčov Elche bol ale pred šestnástkou nepriepustný a tak sa domáci vrátili s loptou až na vlastnú polovicu.

4
    Hostia získali vhadzovanie takmer pri rohovej zástavke na súperovej polovici, skúšali to dlhým vhadzovaním do šestnástky, obrana domácich ale ich úmysel vystihla a loptu posiela do bezpečia.

3
    Napriek tomu zatiaľ sledujeme opatrný futbal, také to úvodné oťukávanie.

2
    Krátko na to však prišla prvá strela na bránu hostí, aj keď skôr propagačného charakteru, takže Manu Herrera nemal väčšie problémy s jej chytením.

1
    Domáci začali opatrne, po rozohrávke sa okamžite stiahli na svoju polovicu a s rozohrávkou sa príliš neponáhľajú.

1
    Stretnutie práve začalo.

Hráči obidvoch mužstiev sú už na hracej ploche, domáci dnes budú hrať v bielo-červených dresoch, hostia nastúpia v čiernom.

Rayo Vallecano: Cobeño – Tito, Galeano, Nacho Martínez, Gálvez, Roberto Trashorras, José Carlos, Saúl, Larrivey, Bueno, Bangoura

Elche CF: Manu Herrera – Manu Herrera, Săpunaru, Cisma, Lombán, Botía, Rivera, Generelo, Aaron Níguez, Manu, Coro, Carles Gil

Rozhodca: David Fernández – José Fernández, Jorge Canelo.

Aj napriek tomu, stávkové kancelárie do úlohy favorita stavajú práve domáci tím. Kurz na výhru domácich sa pohybuje okolo hodnoty 2,3, na remízu 3,1 zatiaľ čo na výhru hostí až 3,3.

Tieto dva tímy sa naposledy spolu stretli ešte v roku 2011, ešte v druhej najvyššej lige. Vtedy sa zrodilo víťazstvo Elche 2:1. Zaujímavosťou je, že od roku 1997 kedy sa tímy proti sebe postavili prvý raz v histórii sa ani jeden zápas neskončil výhrou Rayo Vallecano. Uvidíme teda, či sa dnes aspoň trochu prepíše história.

Príjemný pondelkový večer Vám prajem a vítam Vás pri ďalšom zápase 1. kola najvyššej španielskej Primera División. V dnešnom večernom stretnutí na seba narazia Rayo Vallecano a Elche CF.

Domáci tím, ktorý v minulej sezóne skončil na 8. priečke dnes bude určite chcieť vstúpiť do nového ročníka víťazstvom. Cez leto však do tímu príliš veľa posíl nepribudlo, naopak z tímu odišiel Leonardo Baptistão za 7 mil. € do konkurenčného Athlética Madrid. V piatich prípravných zápasoch madridský tím 2x zvíťazil, raz remizoval a dvakrát prehral.

Elche CF

Tím, ktorý sa do najvyššej španielskej ligy vrátil po 25tich určite nebude mať pred novou sezónou veľké oči. Do tímu takisto nepribudli žiadne väčšie posily, hlavným cieľom teda zrejme bude účinkovanie v najvyššej súťaži aj o rok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 20:00.