Jan Hájek
Jan Hájek (2)
2
7 6
cz Sobota 17.08.2013, 12:58 • WBM centrální kurt • Challenger Meerbusch (antuka)

Já se s vámi loučím a u dalších on-line přenosů opět někdy na počtenou. (14:32:45)

Papírové předpoklady se tedy nakonec potvrdily. Nejvyrovnanější pasáží zápasu byl jednoznačně první set, ve kterém se bojovalo o každý míček, a kde ani jeden z hráčů nebyl výrazně lepším na dvorci. Ve druhém setu už možná Mečířovi došly trochu síly, a i když si zpočátku oba hráči drželi své servisy, postupem času se hra více a více přelévala na stranu Jana Hájka. Ten si nakonec vydobyl sérii mečbolů, z nichž jeden dokázal využít. Jan Hájek si tak na Challengeru v Meerbuschu zahraje finále! Soupeř bude znám z druhé semifinálové dvojice: Huta-Galung – Riba-Madrid. Tento zápas začne za malou chvíli.

Konec zápasu

3:6
    Jan Hájek je bojovník! Přestože po celou výměnu musel čelit vynikajícím úderům soupeře, míček vždy dokázal vrátit na druhou stranu. Když už se Mečíř dostal do útoku a do pozice, kdy mohl výměnu ukončit, poslal na druhou stranu příliš dlouhý míček. Vítězem zápasu se tak stává Jan Hájek!

40-A
    Vzápětí Mečíř zahazuje jednoduchý míč na síti, který posílá ven z kurtu a dává Hájkovi k dispozici další mečbol!

40-40
    Při Mečířovi nyní stáli všichni svatí! Po odehraném míčku se balón zastavil o pásku, ale stihl se překulit na druhou stranu.

30-40
    Mečíř i při nevýhodné pozici riskuje a zatím mu to vychází, Hájek poslal míček za základní čáru.

15-40
    Hájek posílá míček do sítě.

0-40
    Neuvěřitelný míček! Hájek byl v poměrně netenisové pozici a míček zahrál v defenzívě na druhou stranu dvorce, kde ovšem Mečíř neměl šanci být včas.

0-30
    Výborný útok Hájka a nadějné vedení 30:0!

0-15
    Mečíř se sice po servisu soupeře dostal do hry, ale, jako už po několikáté dnes, poslal míček za základní čáru.

3:5
    Dvojchyba Slováka přichází v tu nejméně vhodnou dobu! Hájek bude podávat na vítězství v zápase!

30-40
    Mečíř posílá míček do sítě a čelí brejkbolu soupeře!

30-30
    Pokud je delší výměna, má výrazně navrch český rodák. Nyní se to opět potvrdilo při další nevynucené chybě Mečíře.

30-15
    Hájek lítal z jednoho konce dvorce na druhý, ale na připraveného Mečíře na síti prostě neměl.

15-15
    Mečířův riskantní úder musel potvrdit ještě rozhodčí, ale nakonec je stav srovnán.

0-15
    Hájek i na returnu útočí a zvolená taktika mu přináší ovoce, Mečíř v defenzívě chybuje.

3:4
    Konec přestávky, podávat bude Miloslav Mečíř.

3:4
    Následuje přestávka a výměna stran.

3:4
    Hájek přiriskoval servis a tlačil míček k lajně, Mečíř jej sice dohnal, ale vrátil pouze do sítě.

30-40
    Nyní však kazí český tenista.

15-40
    Hájek už měl výměnu téměř prohranou, ale na poslední chvíli vrátil míček do dvorce a jeho soupeř jej posléze poslal ven z kurtu.

15-30
    Další skvělý první servis.

15-15
    Hájek krotí emoce soupeře prvním servisem.

15-0
    Další famózně zahraný úder.

3:3
    Výborně zahraný míček v záklonu sklízí potlesk publika. Mečíř úderem přesně na čáru nedal soupeři šanci.

A-40
    Hra na vyčkávanou vychází Mečířovi. Hájek se sice dlouho držel ve hře, pak ale míček poslal za základní čáru.

40-40
    Míček získává Mečíř.

30-40
    A další zbytečně přiriskovaný úder! Hájek vrátil téměř nemožný míček a jeho protivník jej posléze nepochopitelně zkazil!

30-30
    Před slovenským hráčem byl volný téměř celý kurt, ale Mečíř zbytečně riskoval a poslal míček ven z kurtu!

30-15
    Mečíř si sice útok příliš dobře nepřipravil, ale Hájek k jeho štěstí poměrně jednoduchý míček poslal do sítě.

15-15
    Mečíř ale zbytečně kazí dvojchybou.

15-0
    Úžasná výměna, kde se oba hráči navzájem střídali v útočení a bránění, nakonec končí vítězným míčem pro Mečíře.

2:3

2:3

2:3
    První eso v zápase v podání českého tenisty!

0-40
    Pokažený return Mečíře při druhém podání soupeře.

0-30
    Další nevynucená chyba Slováka.

0-15
    Hájek opět dokázal soupeře rozpohybovat a jako výsledek předvedené hry získává bod.

2:2
    Nevydařený forhend Hájka znamená srovnání stavu ve druhém setu – 2:2.

40-15
    Útok hned po servisu, Hájek bez šance.

30-15
    Mečíř poprvé v zápase zvolil variantu kraťasu, ale míček byl až příliš krátký.

30-0

15-0
    Hájek se prezentuje agresivní hrou, ale při takovém stylu hry nesmí chybovat. Nyní se chybě nevyvaroval.

1:2
    Opět rychlá hra při podání Hájka. Oba hráči jsou zatím na servisu stoprocentní a téměř bezchybní.

0-40
    Mečíř soupeři pomáhá nevynucenými chybami, jednu takovou nyní předvedl po úderu bekhendem.

0-30
    Míček získává Hájek.

0-15
    Při podání je ale český tenista velice úspěšný, nyní předvedl opět ukázkový útok.

1:1
    Snad nejrychlejší výměna za celý zápas. Hájek i na čtvrtý pokus kazí a bude podávat.

40-0
    Nyní Hájek úder podcenil a poslal jej do sítě.

30-0
    Opět první podání a dlouhý return Hájka.

15-0
    Výborný první servis vyhnal Hájka daleko ven z kurtu.

0:1
    Skvělá změna směru, kterou Mečíř nečekal, po sérii úderů přišel bekhend po čáře, na který snad ani nešlo zareagovat.

15-40

15-30
    Nyní se skvělým returnem ukazuje Mečíř.

0-30
    Další rychlý balón, na který soupeř nestihl zareagovat.

0-15
    Útok hned po servisu vychází.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Jan Hájek.

0:0
    První set nemohl být vyrovnanější, přestože favoritem zápasu by měl být podle předpokladů český tenista, zatím se papírové statistiky příliš neuplatňují. Hráči si dlouhou dobu drželi své servisy, aby si je ke konci prvního setu oba dva navzájem vzali. Nakonec skončil set lépe pro našeho hráče, který lépe zvládl tie-break. Zároveň se vám omlouváme za problémy v onlajnu na začátku utkání způsobené špatným internetovým připojením. Snad již vše bude do konce utkání v pořádku, chybějící výměny průběžně doplníme.

0:0

6:7
    Opět dobrý první servis a po returnu Mečíře za základní čáru vede Jan Hájek v semifinále Challengeru v Meerbuschu 1:0 na sety.

4-6
    Hájek si pomáhá servisem a získává dva setboly!

4-5
    Mečíř se nyní ukvapil a bez jakékoliv přípravy poslal míček vší silou na druhou stranu, jenže se netrefil do kurtu.

4-4
    Dobrý první servis a hra je opět srovnaná.

3-4
    Mečíř se chystal do útoku, nakonec však ani nemusel, protože svůj úder poslal do sítě.

3-3

3-3

3-3

3-2
    Hájkův finální úder málem vyšel, nakonec však skončil pár milimetrů vedle čáry.

2-2
    Bekhend Hájka ulétl daleko ven z kurtu.

1-2
    Hájek prostřelil Mečiara, který stál na síti, i když, nutno podotknout, s velkou dávkou štěstí.

1-1
    Mečiar si ale vše vynahrazuje při skvělém returnu z druhého servisu Hájka.

0-1
    Křižný míček Hájka vychází, Mečiar se dostal až pod síť, odkud neměl šanci na útok.

6:6
    Po dlouhé době delší výměna opět končí ve prospěch českého tenisty, jenž si nyní počkal na chybu soupeře, která přišla.

30-40
    Hájkův úder trefuje pouze hranu rakety a z úst českého tenisty je slyšet silná nespokojenost.

15-40
    Dobrý druhý servis a bekhend Slováka do sítě.

15-30
    Hájkův pokus a o křižný balón nevychází.

0-30
    Mečíř sice zahnal soupeře hluboko za základní čáru, ale nakonec finální úder zkazil a poslal ho ven z kurtu.

0-15
    Hájek získává bod i z druhého servisu, jeho soupeři return vůbec nevyšel.

6:5

6:5
    Poměrně lehký balón Hájek zahazuje a nyní bude podávat na udržení se v prvním setu.

40-30
    Připravený útok ihned po servisu a Hájek se pouze koukal na rychlý forhend Slováka.

30-30
    Opět nepřesný míček od Mečíře a Hájek těží z držení míčku ve hře.

30-15
    Další bod po podání Mečíře.

15-15
    Dobrý útok hned po servisu, Mečíř si ještě naběhl na síť, to ale nebylo potřeba, Hájek poslal míček daleko za základní čáru.

0-15
    Mečířův bekhend dnes neslouží, tak, jak by měl. Míček končí v síti.

5:5
    Fantastický bekhend v podání Slováka! Přestože psychická výhoda by měla být na straně našeho zástupce, je to přesně naopak!

40-15
    Neuvěřitelný return přesně na čáru znamená pro Mečíře dva brejkboly!

30-15
    Hájek dvakrát odvrátil smeč soupeře, potřetí už však neměl šanci.

15-15
    Slovák ale posléze opět podceňuje vážnost situace a lehký balón posílá do sítě.

15-0
    Hájkův bekhend byl příliš dlouhý a Mečíř si připisuje lehký bod.

4:5
    Hájek doběhl těžký míček a rozhodil soupeře, ten posléze výměnu podcenil a balón poslal do sítě! Hájek bere Mečířovi servis a bude podávat na vítězství v prvním setu!

40-AV
    Mečíř chybuje a posílá míček do sítě.

40-40
    hájek poslal míček do autu a máme tu opět shodu.

40-AV
    Už pátá chyba v řadě a Hájek má rázem výhodu při podání soupeře!

4:4
    Mečíř posílá míček do autu a máme tu shodu!

4:4
    Mečíř si připisuje dvojchybu a hra se nám dramatizuje.

40-15
    Přesný kraťas Hájka drží českého tenistu v tomto gemu!

40-0
    Bekhend po čáře znamená hladké vedení Mečíře.

30-30
    A hned po něm podobný balón.

15-30
    Mečíř se poprvé v tomto gemu dostal k míčku a zahrál jej skvěle.

0-30
    Další rychlá výměna – 30:0.

0-15
    Jan Hájek si pomáhá prvním servisem a získává míček.

3:2

3:2
    Čtyři úspěšné míče za sebou znamenají pro Miloslava Mečíře vedení v prvním setu – 3:2.

40-15
    A po něm hned další, Hájek na returnu zatím poměrně bezmocný.

30-15
    Výhodu podání zatím Mečíř umí využít, další úspěšný balón.

15-15
    Slovenský tenista ale rázem získává bod.

0-15
    Jan Hájek si připisuje první úspěšný míček při servisu soupeře.

30-0

15-0
    Bekhend Hájka končí v síti.

1:1
    Mečíř kazí return a stav je tak srovnán.

0-40
    Hájek se s ničím nepáře a rychlý bekhendem vede už 40:0.

0-30
    Mečířův dlouhý balón skončil až za základní čarou.

0-15
    Dobrý první servis a bod pro českého rodáka.

1:0
    Mečíř rozpohyboval soupeře a po sérii přesných úderů na čáru si drží servis.

A-40
    Dlouhá výměna končí po chybě v síti. Výhoda pro Mečíře.

40-40
    Hájek háže do autu.

40-30

30-30
    Vynikající útok Mečíře, Hájek lítal po dvorci, ale nakonec soupeř kazí.

15-30
    Hájek v gemu vede, počkal si na chybu soupeře, a ta nakonec přišla.

15-15
    Mečíř si pomohl prvním servisem, pak ale míč zkazil.

15-0
    Jan Hájek první míček kazí a háže ho do autu.

0:0

Za malou chvíli se začne.

Podání vyhrál slovenský tenista Miloslav Mečíř.

Oba hráči již pochodují kolem kurtu a připravují se po psychické stránce na dnešní zápas. Za malou chvíli začne rozcvičení.

Vítěz prvního hraného semifinále se ve finále utká s lepším z druhé semifinálové dvojice: Huta-Galung – Riba-Madrid.

Zápas je na programu od 13 hodin, favoritem tohoto duelu je bezesporu náš tenista Jan Hájek, svou roli však bude muset potvrdit. Na předešlém turnaji v Kitzbühelu skončil český rodák již v osmifinále, má tak dnes určitě velkou chuť a hlad po úspěchu, zvláště v situaci, kdy cesta do finále je otevřená. Oba hráči se však na okruhu ATP tour ještě nikdy spolu neutkali, a tak si dnes v tomto ohledu odbudou premiéru.

Slovenský pravoruký tenista se v žebříčku okruhu ATP tour aktuálně nachází na 272.místě. Pětadvacetiletý Mečíř má na antuce rovněž pozitivní bilanci. Z 41 zápasů jich hned 29 vyhrál. V Meerbusch si v prvním kole poradil se srbem Krajinovičem (6:4, 6:3), v osmifinále porazil svého krajana Pavola Červenáka (6:1, 7:5) a ve čtvrtfinále otáčel zápas proti Simonu Greulovi (3:6, 6:4, 7:5).

Jan Hájek
    V žebříčku okruhu ATP tour mu náleží 124.pozice. Teprve nedávno třicetiletý tenista, jenž drží raketu v pravé ruce, má letos na antuce formu. V challengeru v německém Meerbusch zatím dokráčel do semifinále bez ztráty jediného setu. V prvním kole si hravě poradil s Markem Semjanem (6:3, 6:4), v osmifinále stejným výsledkem porazil Maxima Gonzaleze (6:1, 6:4) a ve čtvrtfinále mu k výhře nad domácím tenistou Bastianem Knittelem pomohl skreč soupeře. Celková bilance Jana Hájka na antuce v letošním roce činí 25 výher a 14 porážek.

Zdravím všechny příznivce tenisu. Challenger v Meerbuschu má dnes na programu semifinálová klání a chybět u nich nebude ani český tenista Jan Hájek. O postup do finále bude bojovat se slovenským tenistou Miloslavem Mečířem. Favoritem zápasu je náš český zástupce, roli však bude muset potvrdit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.