HC Slovan Bratislava
6:2 (3:0, 3:1, 0:1)
Vienna Capitals
Piatok 09.08.2013, 18:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • European Trophy

Skončilo nám hokejové predstavenie s víťazným koncom pre domáci HC Slovan, ktorý si tak do tabuľky pripísal prvé tri body. Pomerom striel 32:29 ukončili chlapci match, Slovan tretiu tretinu viacmenej vypustil a už len dohrával a šetril sily na ďalší zápas. V utorok tu v aréne privítame suseda zo stovežatej, tím HC Sparta Praha a veru, minulý rok sme s týmto súperom prehrali, máme čo vracať. Najlepšími hráčmi zápasu boli vyhlásení: treťou hviezdou zápasu Markus Schlacher, druhou hviezdou zápasu Libor Hudáček a hviezdou zápasu dvojgólový Michal Sersen. Ceny najlepším odovzdal Ján Lipiansky. Žiaľ, nemáme informáciu o počte divákov, tento údaj zadáme až dodatočne. Z Bratislavy je to na dnes odo mňa všetko, dobrú noc a pekný víkend všetkým želá Vladimír Korduliak. Do utorka dovidenia priatelia. (20:27:57)

60:00

59:45
    Puk na hokejkách HC Slovan, je dobojované!

59:32
    Hostia v plnom počte.

59:02
    Standing ovation a búrlivý potlesk tribún ukončí dnešný match...

58:25
    Slovan hrá veľmi nepresne v pásme, akciu teraz pokazil Kukumberg, no nemusí nám to byť ľúto, je tu záver stretnutia, v ktorom Slovan jasne dominoval.

57:38
    Nie a nie sa dostať do pásma, Vienna perfektne bráni svoju 4 minútovu oslabovku.

57:15
    Akcia začína z hĺbky vlastného pásma, Slovan vyráža vpred.

56:46
    Opäť posielajú hostia puk von z pásma, Slovan sa nikde ponáhľať nemusí.

56:16
    Slovan to roztočil na chvíľku v pásme, hosťom sa však na čas podarilo vyhodiť puk z pásma.

55:39
    Vondrka to teraz vyskúšal strelou na Zabu, ten v pokľaku bezpečne Michalov strelecký pokus kryje.

55:32
    V rovnaký čas vyfasoval Fraser dve minúty za seknutie a dve za krosček. Poďme Slovan.

55:32

55:15
    Domáci nehrajú presilovku dobre, majú síce tlak, no puk v rohu klziska.

54:45
    Fraser sa dostal do šance, z ničoho nič sa objavil pred Kopřivom, no našťastie triafa len do jeho náruče.

53:32
    Veľa hráčov na ľade UPC Vienna, trest za hráčsku lavicu v podobe dvoch minút odsedí Hartl.

53:17
    Gratton pekne vystrelil, Kopřiva jeho strelu betónom zráža do rohu klziska.

52:38
    Hudáček sa dostal do šance, no triafa len do gólmana Zabu.

51:38
    Opäť vylúčenie na strane domáceho tímu, Mojžíš dostal dve minúty za hákovanie.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 6. Sersen (Sigalet, Miklík), 9. Sersen (Miklík, Škoula), 20. Šťastný (Mikúš), 23. Mráz (Ďatelinka), 35. Bartovič (Škoula, Netík), 40. Hudáček (Sigalet, Ďatelinka) – 28. Schlacher, 52. Oulette (Veideman)

HC Slovan Bratislava: Kopřiva (Janus) – Sersen, Škoula, Sigalet, Mojžíš, Štajnoch, Ďatelinka, Kolena, Brejčák – Bartovič, Bližňák, Netík – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Daňo, Kukumberg, Hudáček – T. Mikúš, Šťastný, R. Mráz
    Vienna Capitals: Zaba (Kickert) – Fraser, Lakos, Veideman, Schweda, Matheson, Fletcher, Klimbacher, Hartl – Olsson, Schiechl, Ferland – Keller, Oulette, Sylvester – Fortier, Gratton, Rotter – Puschnik, Fischer, Schlacher

Rozhodca: Baluška, Jonák, Tvrdoň, Orolín

Diváci: 7.616