Rusko U18 – Fínsko U18 7:3 (kon.) | Kanada U18 – Švajčiarsko U18 4:3 (2:0 po s.n.) | SR 18 – USA U18 2:5 (kon.)
Česko U18 – Švédsko U18 5:2 (kon.)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
2:5 (0:4, 2:1, 0:0)
USA U18
Streda 07.08.2013, 17:30Hlinka Gretzky Cup

Stretnutie sa skončilo, do semifinále postupujú Američania!

To je od nás pre dnešok všetko, ďakujeme za pozornosť. (19:51:31)

60:00

59:38
    Už sa nič neudeje, Američania pomaly ale isto oslavujú postup.

59:00
    Minúta do konca stretnutia.

58:37
    Stretnutie sa už iba dohráva, puk je v strednom pásme.

58:00
    Do konca tretiny ostávajú dve minúty. Už je teda takmer isté, že Slováci skončia bez bodu a do semifinále postúpia z prvého miesta v B skupine Američania.

57:25
    Američania vyhadzujú puk cez všetky čiary a domáci hokejisti sa poň musia vrátiť.

57:09
    Slováci naďalej veľmi aktívne v útočnej tretine.

56:42
    Spoza brány dostal prihrávku Koch a vysunutý z modrej čiary prudko vypálil. Mieril však iba do stredu brány.

55:38
    Slovensko oddychový čas.

55:12
    Slováci sa nevedia udržať v útočnom pásme. Nech sa snažia akokoľvek, vždy musia puky zbierať v strednej tretine.

54:23
    Vylúčenie na strane USA. Svoj tím na dve minúty oslabí za seknutie Wagner.

Opravujeme informáciu z konca 52. minúty. Hráčom odvezeným záchranármi bol Dominik Novák, nie Patrik Maier.

52:58
    Tak túto strelu som už takmer videla v sieti! V medzikruží stojaci Connor dostal puk a z prvej vypálil, ale Škorvánek reflexívne vyráža.

52:27
    Phelps dostal pred bránu veľmi sľubnú prihrávku, ale bol zle natočený a nedokázal ju správne spracovať.

51:59
    Novák po údere do hlavy na ľade zamieril na striedačku, tam sa opäť postavil, ale následne padol späť na lavičku a tak lekári musia už po druhýkrát vyťahovať nosidlá a odnášať slovenského hokejistu. Dúfajme, že s Dominikom to nebude nič vážne.

51:36
    Američania ostávajú v útočnom pásme, no nedarí sa im prepracovať k strele.

50:59
    Schmaltz kombinoval s pukom za bránou, ale nepodarilo sa mu ho prepasírovať do nebezpečného priestoru.

50:00
    10 minút ostáva do konca stretnutia. Američania si už pomaly ale isto dávajú pozor na zbytočné súboje a riziko zranení.

49:30
    Halama chcel s pukom na hokejke preniknúť z vlastnej obrany až do útočného pásma, ale jeho úmysel stroskotal už v polovici hracej plochy.

48:43
    Domáci v plnom počte.

48:16
    Škorvánek sa opäť predvádza istým zákrokom. Musím však pripomenúť, že z môjho pohľadu už zakončenia Američanov nie sú také dôrazné ako pred niekoľkými desiatkami minút.

47:30
    Slováci sa ale neoslobodili nadlho. USA sa vzápätí natlačili pred Škorvánka, ale ten puk prikryl lapačkou a tak je strkanica už pomerne bezpredmetná.

47:05
    Slovensko sa oslobodilo vyhodením puku cez všetky čiary.

46:43
    Vylúčenie na domácej strane. Novák sa previnil sekaním, za čo si odpyká dvojminútový trest.

46:15
    Američania v plnom počte okamžite chceli zamieriť do útoku, ale vysoký forčeking Slovákov im situáciu poriadne znepríjemnil.

45:47
    Hostia v plnom počte.

45:30
    Slováci sú síce nasťahovaní v útočnej tretine, ale k strele sa opäť nevedia prepracovať.

44:45
    Americkí hokejisti puk vyhodili cez všetky čiary a nikam sa neponáhľajú.

44:29
    Halama prudko vypálil na hosťujúcu bránu, ale presilovkový gól si do štatistík nezapísal. Gólman Weyrick prevetral svoju lapačku.

44:15
    Slováci sa hneď po buly usadili v pásme, ale zatiaľ sledujeme v ich podaní iba sériu prihrávok.

43:47
    Brankár Škorvánek prikryl puk, ale hosťujúci útočníci ešte neférovo a hlavne zbytočne dobiedzali. Na trestnú lavicu odchádza Phelps.

42:19
    Paločko mieril po ľavom krídle na bránu hostí a tvrdo vypálil, ale túto bombu zblokoval obranca stojaci pred ním.

40:50
    Američania sa ihneď v úvode usadili pred Škorvánkom.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej časti hry sme videli hneď v úvode nepríjemné zranenie Slováka Kundráta. To takmer okamžite potrestal Haščič v nariadenom trestnom strieľaní a o 15 sekúnd neskôr pridal presný zásah aj Jaroš. V 26. minúte Connor ešte zvýšil na zatiaľ aktuálnych 2:5.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:38
    V závere ešte v útočnom pásme Američania, Slováci ich s ťažkosťami iba vytláčajú k mantinelu.

39:00
    Minúta do konca tretiny.

38:35
    Connor šprintoval za nahodeným pukom, ale predbehol ho gólman Škorvánek a kus gumy pred ním prikryl. Inkasoval za to spŕšku ľadom.

38:00
    Maier vybojoval puk, ale nemal komu prihrať a tak ho vzápätí aj stratil. Do konca druhej tretiny ostávajú ešte dve minúty.

37:33
    Už už to vyzeralo na protiútok domácich, ale všetko zastavilo ofsajdové postavenie.

36:00
    Americkí hokejisti sú stále nasťahovaní v útočnom pásme a všetko teda nasvedčuje tomu, že Slováci ani dnes žiaden bodík nezískajú.

34:43
    Snively sa sám predral azda celým klziskom, ale vo finálnom zakončení nepochodil. Tvrdým hitom ho odstavil jeden z našich hokejistov.

34:05
    Connor si vytvoril priestor v medzikruží a takmer to aj využil. Puk mu však v poslednej chvíli poodskočil a zakončovať teda nemohol.

33:32
    Slováci sa ešte snažia skorigovať skóre, previnili sa ale iba zakázaným uvoľnením.

33:17

32:41
    Američania sa dokonca dostali do samostatného úniku! Aktívny Wagner zakončoval ale o niečo vyššie než to plánoval a puk minul hornú žrď o niekoľko centimetrov.

32:05
    Američania stále ukážkovo bránia. Puk vyhadzujú na opačnú polovicu klziska a Slováci sa poňho opäť raz musia vrátiť.

31:39
    Američania sa hneď v úvode oslabovky oslobodili vyhodením puku cez všetky čiary.

31:17
    Vylúčenie na strane USA. Malmquis na dve minúty za držanie.

31:05
    Iverson sa rozhodol páliť takmer od modrej čiary, ale triafa iba cloniaceho hráča stojaceho pred Škorvánkom.

29:29
    Na opačnej strane sa vzápätí Slováci snažili svoju chybu napraviť. Pred Weyrickom vznikol poriadny zmätok a vrátane samotného brankára nikto dlho nevedel, kde je puk. Napokon sa "našiel" niekde pod telami hráčov ležiacich v bránkovisku.

27:48
    Slovenská obrana akoby zaspala hru a nechala Wagnera robiť si čo chce! Ten to takmer potrestal, ale len takmer. Bránu minul iba o pár centimetrov.

27:00
    Slovensko v pätici.

26:41
    USA dalo gól!
    KYLE CONNOR si nakorčuľoval do medzikružia a odtiaľ svižnou ranou tvrdo prepálil puk až pod hornú tyč Škorvánkovej brány. Američania vyhrávajú päťgólovým rozdielom a kráčajú tak za víťazstvom v skupine.

25:36
    Doughty vôbec súpera nešetril! V útočnej tretine si urobil priestor na strelu a takmer sa už radoval z presného zásahu, ale napokon ho schladil Škorvánkov betón.

25:00
    Slovensko prišlo o výhodu presilovej hry. Patrrik Koch hral vysokou hokejkou.

25:00
    Malmquist nepoľavuje! Aj tentokrát sa ocitol sám pred Škorvánkom, ale ani teraz nepochodil.

24:30
    Slováci ale vôbec nezačínajú početnú výhodu ideálne! Američania sa dokonca dostali do prečíslenia, po ktorom Wagner posielal puk pred bránu pre Malmquista, ale ten nemieril presne.

23:13
    Domáci v plnom počte, začína sa dlhá presilovka Slovákov.

22:27
    Slovensko dalo gól!
    Slováci vzápätí znížili na rozdiel dvoch gólov. CHRISTIÁN JAROŠ iba 15 sekúnd po predchádzajúcom presnom zásahu bezprostredne po buly vsietil svoj prvý gól na turnaji.

22:12
    Američan Matha bude za svoj hrubý zákrok pykať. Tím oslabí na 5 minút a do konca stretnutia si už nezahrá.

22:12
    ADAM HAŠČIČ sa podujal trestného strieľania a blafákom pomedzi nohy gólmana znížil na rozdiel troch gólov.

Zraneným hráčom je Kundrát a nevyzerá to s ním vôbec dobre. Veríme, že Filip bude v poriadku.

Na ľadovej ploche ostal ležať jeden zo Slovákov po narazení na mantinel. ten na trestné strieľanie určite nepôjde, lekári ho z ľadu odnášajú na nosidlách.

22:12
    Slovensko bude mať k dispozícii trestné strieľanie.

21:13
    Vylúčenie na strane Slovenska. Svoj tím oslabí Romančík.

20:35
    Američania hneď v úvode zamierili do útočnej tretiny a roztočili tam kolotoč.

20:01
    Začala druhá tretina.

Po prvej tretine je v piešťanskej EASTON aréne pomerne jednoznačné skóre. Slováci na svojho súpera vyslovene nestíhajú a už po dvadsiatich minútach prehrávajú rozdielom triedy.

Ďalšia tretina začne približne o 18:20.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:07
    NICK SCHMALTZ dnes skutočne hviezdi, tentokrát využil zmätok pred bránou Slovenska a zvýšil na rozdiel už štyroch presných zásahov. Asistencie si pripisujú Paul Bittner a Austin Poganski.

18:55
    KEEGAN IVERSON využil bleskurýchly prechod do útočnej tretiny Slovákov. Nenápadnou strelou spoza modrej čiary nachytal na hruškách Pajpacha. Asistencia: Dominic Turgeon.

17:58
    Američania pristupujú k hre aj napriek aktuálnemu stavu veľmi zodpovedne. Neustále sa tlačia do zakončenia, Pajpach zatiaľ odoláva.

17:31
    Sily na ľade sa vyrovnali, v plnej sile už hrajú aj Slováci.

16:43
    USA v plnom počte.

16:24
    Americkí hokejisti sa dostávajú už do dvojgólového vedenia! NICK SCHMALTZ využil nepozornosť slovenského obrancu na vlastnej obrannej modrej čiare, vzal mu puk a v samostatnom úniku zoči-voči Pajpachovi nezaváhal a strelou pomedzi betóny zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

15:31
    Sily na ľade sa vyrovnajú. Na trestnú lavicu odchádza za podrazenie domáci Haščič.

15:09
    Američania začali v oslabení perfektne a puk okamžite poslali cez všetky čiary.

14:43
    Wagner sa previnil podrazením a Američania sa budú opäť brániť.

13:58
    Slováci sa okamžite pokúšajú o vyrovnanie, ale rýchly pokus o protiútok skončil zakázaným uvoľnením.

12:53
    Američania sa po nenápadnej akcii dostávajú do vedenia. Strelu smerujúcu medzi tri žrde Pajpach vyrazil pred seba, ale nanešťastie pre Slovákov iba na hokejku voľného PAULA BITTNERA. Asistencia: Nick Schmaltz.

10:40
    Slováci dokázali hráčov USA "vyštvať" z útočnej tretiny.

10:00
    Za sebou máme prvú desaťminútovku stretnutia, zatiaľ bez gólových zásahov. Aktuálne pri puku o čosi aktívnejšie USA.

09:42
    Pozornému oku hlavných arbitrov neuniklo postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, hrať sa bude v strednom pásme.

09:30
    Schmaltz vypálil pomerne tvrdo, ale minul priestor Pajpachovej brány.

08:49

08:23
    Pajpach najskôr vychytal v zmätku pred bránou protihráčov, ale vzápätí mohli na opačnej strane skórovať jeho krajania! Holešinký z ľavej strany posielal puk pred bránu, ale Halamovi sa len lízol o hokejku a tak zakončiť nedokázal.

07:12
    Americkí hokejisti sa okamžite nasťahovali do útočného pásma.

06:49
    Slováci sa budú po prvýkrát v stretnutí brániť. Milý odchádza na trestnú lavicu za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

05:39
    Holešinský rozmútil vody pred americkým gólmanom. Ten puk prikryl lapačkou, ale nie so stopercentnou istotou a tak sa ešte zomlela strkanica.

05:06
    Halama od pravého mantinelu nabil puk Kratochvílovi, ale ten osamotený pred bránou svoju šancu trestuhodne zahodil!

04:23

03:29
    Američania sa bránia bez zjavnejších ťažkostí, puk letí cez všetky čiary až za Pajpacha.

03:06
    Ivanič vypálil po krížnej prihrávke cez celé pásmo, ale trafil iba lapačku Werycka.

02:33
    USA vo štvorici.

02:23
    Ďalšie vylúčenie na strane USA, Dougherty oslabí svoj tím.

01:30
    Slováci sú nasťahovaní v útočnej tretine, ale nedarí sa im presne zakončiť.

00:59
    Po Jarošovom streleckom pokuse od útočnej modrej čiary puk tečoval Paločko a puk skončil u gólmana USA. Všetko však úplne zbytočne, rozhodca pískal ofsajd.

00:33
    Vylúčenie USA, Poganski na dve minúty za podrazenie.

00:12
    Slováci sa hneď v úvodných sekundách dostali do útoku, ale Romančíkovu strelu zblokoval jeden z protihráčov.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Pred stretnutím si vypočujeme hymny oboch krajín.

Slovensko: Pajpach – Romančík, Maier, Jaroš, Koch, Ivanič, Bilík, Bajanik, Moravčík – Holešinský, Halama, Paločko – Milý, Sukeľ, Haščič – Kundrát, Kratochvíla, Krasničan – Novák, Adamčík, Petráš

USA: Weyrick – Carlo, Wolff, Haydon, Mantha, Dougherty, Nardella, Phelps, Rosburg – Poganski, Schmaltz, Bittner – Wahlin, Snively, Connor – Dudek, Wagner, Malmquist – Iverson, Turgeon, Milan

Rozhodca: Baluška, Mülner – Šefčík, Výleta.

Vážení fanúšikovia, vitajte pri poslednom zápase základnej B skupiny Ivan Hlinka Memorial Cupu. Poznáme už prvého postupujúceho semifinalistu spomedzi celkov hrajúcich v Piešťanoch. Stali sa ním ruskí reprezentanti.

Američania teda musia v tomto stretnutí získať aspoň dva body a môžu sa radovať z postupu medzi štvoricu najlepších.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 23. Haščič, 23. Jaroš – 13. Bitner (Schmaltz), 17. Schmaltz, 19. Iverson (Turgeon), 20. Schmaltz (Bittner, Poganski), 27. Connor

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Pajpach (Škorvánek) – Romančík, Maier, Jaroš, Koch, Ivanič, Bilík, Bajanik, Moravčík – Holešinský, Halama, Paločko – Milý, Sukeľ, Haščič – Kundrát, Kratochvíla, Krasničan – Novák, Adamčík, Petráš
    USA U18: Weyrick – Carlo, Wolff, Haydon, Mantha, Dougherty, Nardella, Phelps, Rosburg – Poganski, Schmaltz, Bittner – Wahlin, Snively, Connor – Dudek, Wagner, Malmquist – Iverson, Turgeon, Milan

Rozhodca: Baluška, Mülner – Šefčík, Výleta