Rusko U18 – Fínsko U18 7:3 (kon.) | Kanada U18 – Švajčiarsko U18 4:3 (2:0 po s.n.) | SR 18 – USA U18 2:5 (kon.)
Česko U18 – Švédsko U18 5:2 (kon.)
Rusko U18
7:3 (3:0, 0:3, 4:0)
Fínsko U18
Streda 07.08.2013, 14:00Hlinka Gretzky Cup

To je od nás z tohto stretnutia všetko, nezabudnite priamy prenos sledovať aj večer, kedy do bojov o prvé body naskočia Slováci.

Ďakujeme za pozornosť. (16:14:59)

Rusi postupujú do semifinále!

Najlepší hráč Fínska v stretnutí Niku, z Rusov si cenu prevzal Lazarev.

60:00

59:40
    Rusi si užívajú posledné sekundy zápasu, o malý moment vytryskne gejzír postupovej radosti!

59:24
    Ešte vylúčenie, dokonca dvojnásobné na strane Fínska. Na trestnú lavicu vidíme odchádzať Atte Mäkinena a Markusa Haapanena.

59:20
    Rusi sa takisto s cieľom zbytočne sa nezraniť nehrnú do útoku. Stretnutie sa už iba dohráva.

58:40
    Fíni už rezignovali, pri puku ruskí hokejisti.

58:00
    2 minúty do konca stretnutia, puk v strednom pásme.

57:32
    Rusko dalo gól!

A fínskym nádejám je definitívny koniec! MAXIM LAZAREV do prázdnej brány spečatil ruský postup do semifinále!

57:06
    Neuveriteľný kolotoč, puk lieta z hokejky na hokejku, Fíni sa snažia zo všetkých síl!

56:38
    Rusi v plnej sile, Fínsko stále v útoku a bez brankára!

56:00
    Napätie by sa dalo krájať, tieto situácie sa aj ťažko opisujú. Fíni bez gólmana, zovreli súpera v pásme a ten sa bráni hlava-nehlava.

Prázdna fínska brána!

54:38
    Cvetkov na trestnej lavici, Fíni ešte môžu hrať!

53:57

A už je zrejme rozhodnuté! Aj keď netreba zabúdať na to, čo už dnes Fíni dokázali. Obrovský výbuch radosti na strane Ruska spôsobil JEVGENI NAZARKIN, ktorý ostal nikým nechránený na pravom kruhu.

52:00
    Kähkönen pracuje čo mu sily stačia, Fíni pritvrdili.

51:12
    Rusko v plnom počte.

51:07
    Lammiko si sadá na trestnú lavicu za krosček, stretnutie je poriadne dramatické.

51:00
    Sami Niku mal zníženie na hokejke! Po strele z pravého kruhu minul bránu iba o pár centimetrov.

50:23
    Rusi dokorčuľovali puk v útočnej tretine, podržali ho tam a získali niekoľko cenných sekúnd.

50:00
    Fínsko sa ihneď po buly usadilo v pásme, ale až na Nikolišinovu ranu do gólmana nedokázalo nebezpečne vystreliť. Práve naopak, Rusi sa oslobodzujú.

49:12
    Svečnikov sa poberá na trestnú lavicu, budú nasledovať krušné chvíle pre Rusov.

49:02
    Rusi neustále nasťahovaní v útočnom pásme a súpera odmietajú pustiť k puku.

48:00
    Čas sa neúprosne kráti a fínski hokejisti zjavne nervóznejú viac a viac s každou pribúdajúcou minútou. Vôbec sa im nedarí útočiť.

45:15
    Sidorov po nenápadnej strele schoval puk medzi betónmi a odtiaľ sa ho pokúšal vyhrabať Lämsä a postupne sa k nemu pridali ďalší spoluhráči. Bola z toho iba zbytočná strkanica po odpískaní.

44:45
    Rusko naďalej veľmi aktívne pristupuje ku všetkým herným činnostiam a zovrelo súpera v pásme.

44:00
    Dervukovu tvrdú bombu gólman iba zrazil, nanešťastie pre Fínov však na hokejku Nikolišina. Vzápätí ale Kähkönen menšie zaváhanie napravuje nádherným zákrokom.

43:40
    Rusko ani zďaleka nepoľavuje, ba naopak. Neustále je natlačené pred súperovým gólmanom.

42:52

Rusi to s postupom do semifinále myslia vážne! V krátkom časovom slede sa opäť vracajú do stretnutia. Postaral sa o to ARTUR BOLTANOV. Bez asistencií.

42:35
    Lämsä pálil z kruhu, ale nebol dostatočne presný. Puk minul priestor Sidorovej brány.

41:58

Rusom sa predsa len podarilo založiť útočnú akciu a zakončiť ju presným zásahom! MAXIM LAZAREV bol najdôraznejší pred bránou a zúročil tým snahu celého tímu. Asistencia: Sidorov.

41:26
    Rusi opäť musia rozohrávať až spoza vlastného gólmana, fínsky tím sa skvele bráni.

40:50
    Fínom sa hneď v úvode oslabenia podarilo poslať puk cez všetky čiary.

40:32
    Lammikku oslabí svoj tím.

20:20
    Rantanen spoza brány hľadal Lämsu, ale tomu sa puk iba skĺzol po hokejke a skončil mimo priestoru brány.

40:01
    Začala tretia tretina.

Druhá tretina priniesla zaujímavý zvrat. Zatiaľ čo Rusi sa už jednou nohou videli v semifinále, Fíni vyštartovali do tejto časti hry s obrovským odhodlaním a to premenili na vyrovnanie skóre.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:30
    V závere tretiny ešte chcel na ruské hokejky prinavrátiť vedenie Nikolišin, ale Kähkönen bol pozorný a puk za svoj chrbát nepustil.

39:00
    Do konca druhej tretiny ostáva jediná minúta.

37:36
    Fíni v plnom počte.

36:50
    Rusi sa v presilovke všemožne snažia ohroziť Kähkönena, ale bez výsledného efektu. Nevedia sa prepracovať k strele.

35:36
    Opäť sa vylučuje. Za krosček oslabí Fínov Kiviranta.

35:07
    Fínsko dalo gól!
    V stretnutí je jednoznačne vidieť, že sa hrá o semifinále! Fíni predvádzajú neuveriteľný obrat a vyrovnávajú. Postaral sa o to SAMI NIKU. Asistencia: Miko Rantanen.

34:46
    Vylúčenie na strane Ruska, Svečnikov na dve minúty za hákovanie.

34:37

33:45
    Vo vlastnom oslabení sa pokúsili pohroziť Rusi, ale fínsky gólman bol pozorný a puk schoval v lapačke.

33:02
    Fíni síce hrajú v početnej výhode, ale nijako im to nepomáha. Pred Sidorovou bránou sa nie a nie usadiť.

32:27
    Ljamkin sa previnil podrazením, Rusko sa musí dve minúty brániť.

31:58
    nazarkin správne prečítal situáciu a pred fínsku bránu vyslal dobre mierenú strieľanú prihrávku. Včas ju tečoval Svečnikov, ale iba pár centimetrov od žrde.

31:05
    Fíni v pätici.

30:40
    Z bezprostrednej vzdialenosti vypálil Fazlejev, ale jeho pokus bol v poslednej chvíli zrazený.

30:15
    Rusko ostáva pred súperovou bránou a páli jedna radosť. Skúšal to aj Dervuk, ale nik z jeho spoluhráčov nedokázal tečovať.

29:50
    Nikolišin zdvihol divákov zo sedadiel! Jeho strela z ľavého kruhu opečiatkovala žrď!

29:05
    Niku sa previnil podrazením, za čo si vyslúžil dvojminútový trest.

28:50
    Stretnutie má už úplne iný náboj ako v prvej dvadsaťminútovke. Hra sa v rýchlosti prelieva zo strany na stranu.

28:00
    Rozdiel je už teda iba jednogólový a Rusi začínajú byť stále viac a viac nervóznejší. Naopak, Fínov presné zásahy povzbudili a neustále sa tlačia do vyrovnania.

27:20
    Čo sa Fínom nepodarilo počas početnej výhody sa im podarilo hneď po nej! JUHO LAMMIKKO vypálil na Sidorovu bránu a puk skončil až za čiarou. Asistencia: Kimi Leppävuori.

25:41

25:05
    Rusi dokonca vyhadzujú puk cez všetky čiary, Fíni sa musia vrátiť za vlastného gólmana.

24:30
    Rusko sa stiahlo pred vlastného gólmana a veľmi pozorne bráni dvojgólový náskok.

23:41
    A Fíni majú možnosť ešte viac skorigovať skóre. Na trestnú lavicu odchádza za napadnutie Nasybullin.

23:25
    Fíni znižujú expresným gólom po vhadzovaní. Rusko sa ešte ani nespamätalo z toho, že sa už hrá a Sidorov už musel vyťahovať puk zo svojej siete. Tvrdou ranou okamžite po výhernom buly sa presadil MARKUS HAAPANEN. Asistencia: Joel Kirivanta.

23:12
    Zinoviev vypálil po rýchlom prechode do pásma, ale jeho strela preletela tesne vedľa ľavej žrde.

22:45
    Rusi sa s aktuálnym výsledkom stále neuspokojili a je ich plný ľad.

22:00
    Nádherne a hlavne obetavo sa cez celé klzisko predral Kamenev, ale v závere jeho akcie sa pokĺzol a skončil na ľade.

21:08

20:55
    Fíni sa síce usadili v útočnej tretine, ale vystrelili iba raz. V samom závere presilovky vystrelil od modrej čiary Haapanen, ale len mimo priestoru brány.

20:21
    Ruskí hokejisti vo štvorici.

20:01
    Začala druhá tretina.

Po prvej tretine majú k semifinále lepšie nakročené ruskí hokejisti, ktorí už vedú rozdielom troch presných zásahov. V úvode druhej časti hry budú mať Fíni ešte 19 sekundovú výhodu o dvoch hráčov, uvidíme, či sa im počas nej podarí vrátiť do stretnutia.

Ďalšia tretina začne približne o 14:50.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:50
    Na ľade sa to poriadne rozohnilo! V záverečných sekundách tretiny Sidorov nevedel kam skočiť, ale napokon za pomoci vlastných obrancov všetko vyriešil a neinkasoval.

19:08
    Opäť sa vylučuje na oboch stranách. Nasybullin za napadnutie, Kirivanta za podrazenie.

19:00
    Kamenev sa previnil podrazením a oslabí svoj tím.

18:54
    Vzájomné vylúčenie, previnili sa Cvetkov a Lammikko. Obaja za hrubosť.

18:19
    Kirill Pilipenko sa seknutím a dal tak súperovi možnosť na zníženie náskoku. Podarí sa Fínom skórovať?

17:12

Rusi sa nezastavujú a súperovi poriadne "nakladajú" aj naďalej. Už na rozdiel troch presných zásahov zvýšil tvrdou ranou MAXIM RYŽKOV po prihrávke priamo do medzikružia. Asistencie: Artur Boltanov, Sergei Bojkov

16:30
    Fíni sú síce aktívni, ale v zakončení sa im vôbec nedarí.

14:50
    Naopak, po rýchlom prieniku Svečnikova sa na opačnej polovici ihriska mohli do tretice radovať ruskí hokejisti, ale nestalo sa tak. Kähkönen tentokrát bezproblémovo zasiahol.

14:32
    Sidorov si opäť na puk nesiahol. Fíni zvýšili svoju aktivitu a tlačia sa smerom dopredu. Výnimkou nie je ani Miro Mäkinen, ktorého strelecký pokus však skončil mimo priestoru brány.

12:30
    Fíni sa snažia vrátiť do hry, ale to vôbec nie je také jednoduché. Sidora ani neohrozili.

11:47

Poriadna rana pre Fínov! Rusko v priebehu dvoch minút pridáva druhý gól v stretnutí. Nikolišin nabil KIRILLOVI PILIPENKOVI a ten bez väčších problémov prepálil súperovho gólmana. Asistecia: Ivan Nikolišin.

10:48

Hráči v červených dresoch sa ujímajú vedenia! Postaral sa o to ľahkým nahodením ILJA DERVUK. Asistenciu si pripisuje Vladislav Kodola.

09:13
    Hostia v plnom počte.

08:55
    Rusko v závere presilovej hry prišlo o útočné pásmo.

08:40
    Rusi sú stále natlačení vo vlastnom útočnom pásme, ale chýba im zakončenie.

08:10
    Šaripzjanov konečne poslal na fínskeho gólmana preislovkovú strelu, ale tá nepatrila do kategórie nebezpečných. Kähkönen si s ňou bez problémov poradil.

07:40
    Rusi síce ihneď vyhrali buly a usadili sa pred súperovým gólmanom, ale v ich podaní sledujeme iba množstvo prihrávok a žiadnu strelu.

07:13
    Vylúčenie aj na opačnej strane. Podrazením sa previnil Väinöla.

07:00
    Aho to skúšal niekoľkými šikovnými kľučkami, až to napokon prekombinoval a vystavil tak spoluhráča ofsajdu.

05:21
    Domáci v plnom počte.

04:56
    Ryžkov vo vlastnom oslabení dostal puk a okamžite vypálil, ale bránu minul. Cenné sekundy však nazbieral.

04:25
    Naopak, rýchly prechod na opačnú stranu, strela a gólman Kähkönen puk pre istotu prikryl. Takto sa hrajú oslabenia.

04:10
    Rusom sa zatiaľ darí brániť úplne excelentne, Fíni sa ešte k presilovkovému zakončeniu nedostali.

03:21
    Prvé vylúčenie stretnutia. Rus Dervjuk oslabí svoj tím za nedovolené bránenie.

02:37
    Postavenie mimo hry aj na opačnej strane. Fínsky pokus o prechod bol prirýchly.

01:58
    Rusko sa v strednom pásme zmocnilo puku a okamžite chcelo vniknúť do útočnej tretiny, lenže tam ešte boli zvyšní hráči v červených dresoch a rozhodca píska ofsajd.

01:40
    Rusi zatlačili súpera do pásma, ale nevedia presne zakončiť. Všetky pokusy končia na zadnom mantineli a tak sám fínsky gólman pomáha svojim spoluhráčom s rozohrávkou.

01:00
    Aj Fíni sa na malý moment zmocnili puku, ale ďaleko s ním nezašli. Kalapudas nedokázal prejsť stredným pásmom popri mantineli ako to pôvodne plánoval.

00:30
    Rusi vyhrali buly a okamžite rozohrali útočnú akciu. Nikolišin sám prešprintoval cez celé klzisko, ale k strele sa nedostal.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Hráči aj rozhodcovia už sú na ľadovej ploche, pred úvodným buly si ešte vypočujeme štátne hymny oboch krajín.

Rusko: Sidorov – Cvetkov, Sleptsov, Dervuk, Nazarkin, Šaripzjanov, Nasybullin, Bojkov, Ljamkin – Zinoviev, Nikolišin, Vovčenko – Svečnikov, Kodola, Lauta – Pilipenko, Fazlejev, Lazarev – Boltanov, Kamenev, Ryžkov

Fínsko: Kähkönen – Väinöla, Rouhiainen, Niku, Tervo, Keskitalo, Leppävuori, Parikka, Haapanen – Rantanen, Lämsä, Lammikko – Kiviranta, Honkanen, Jääskeläinen – Hopponen, Kalapudas, Aho – Kauppinen, M. Mäkinen, A. Mäkinen

Rozhodca: Lokšík, Stano – Kacej, Tvrdoň.

Vážení fanúšikovia, vitajte pri sledovaní prvého zápasu tretieho hracieho dňa Ivan Hlinka Memorial Cupu v piešťanskej EASTON aréne. Už o niekoľko minút si hokejky skrížia mladíci z Ruska s Fínmi. Oba celky bojujú o postup do semifinále, takže sa určite máme na čo tešiť.

Prvou previerkou Rusov na turnaji boli naši chlapci. Rusko hneď v prvý deň preukázalo svoju silu a zvíťazilo pomerom 2:1. Naopak, včera už odchádzali zverenci trénera Baulina sklamaný po prehre s Američanmi 2:4.

Fíni ešte prehru v tomto ročníku Memoriálu nezažili. V prvom stretnutí zdolali Američanov tesne 3:2 po predĺžení a včera rozstrieľali Slovákov 5:1.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:00.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 11. Dervuk (Kodola), 12. Pilipenko (Nikolišin), 18. Ryžkov (Boltanov, Bojkov), 42. Lazarev (Sidorov), 43. Boltanov, 54. Nazarkin, 58. Lazarev – 24. Haapanen (Kiviranta), 28. Lammikko (Leppävuori), 36. Niku (Rantanen)

Rusko U18: Sidorov – Cvetkov, Sleptsov, Dervuk, Nazarkin, Šaripzjanov, Nasybullin, Bojkov, Ljamkin – Zinoviev, Nikolišin, Vovčenko – Svečnikov, Kodola, Lauta – Pilipenko, Fazlejev, Lazarev – Boltanov, Kamenev, Ryžkov
    Fínsko U18: Kähkönen – Väinöla, Rouhiainen, Niku, Tervo, Keskitalo, Leppävuori, Parikka, Haapanen – Rantanen, Lämsä, Lammikko – Kiviranta, Honkanen, Jääskeläinen – Hopponen, Kalapudas, Aho – Kauppinen, M. Mäkinen, A. Mäkinen

Rozhodca: Lokšík, Stano – Kacej, Tvrdoň