Nicolas Almagro
Nicolas Almagro (12)
1
3 7 3
cz Utorok 06.08.2013, 18:12ATP Montreal - Omnium Banque National présenté par Rogers (tvrdý povrch)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:13.

Světový mužský tenis se v tomto týdnu přestěhoval do Montrealu, kde je na programu turnaj kategorie ATP 1000. Na tomto turnaji startuje také Radek Štěpánek, který v prvním kole vyzve Nicolase Almagra ze Španělska.

Český tenista je momentálně 54. hráčem světa a v tomto utkání rozhodně není považován za favorita a to i přes velmi kladnou bilanci s Almagrem. Ze čtyř zápasů vyhrál rodák z Karviné hned tři, naposled slavil úspěch v Davis Cupu. Jedinou prohru zapsal v loňském roce na americkém grandslamu US Open. Štěpánek již v Americe odehrál jeden turnaj a to minulý týden ve Washingtonu, kde zvládl dvě utkání s Johnsonem a Llodrou a nestačil až v osmifinále na Tursunova. I toto utkání však měl velmi dobře rozehrané, no nezvládl ho.

Na druhé straně kurtu bude stát momentálně 14. hráč světa, pro kterého tímto turnajem začíná americká část sezóny. Almagro jako Španěl samozřejmě nejvíc vyhledává antuku, ale ani otevřené dvorce ve Spojených státech mu nejsou úplně proti srsti. Vždyť v roce 2011 zde v Montrealu došel až do čtvrtfinále.

Zápas je plánován jako úplně první v pořadí na kurtu číslo 9 a v Montrealu bude v tuto dobu pravé poledne. U nás bude v tuto dobu přesně 18:00.

Zápas otevře servisem Radek Štěpánek.

0:0

15-0
    Radek Štěpánek otevřel utkání a hned začal esem.

30-0
    Také druhý fiftýn zápasu jde na konto rodáka z Karviné.

40-0
    Tři gemboly jsou tu a zisk prvního gemu by tak měl být pouze formalitou.

40-15
    Po esu přichází v prvním gemu také dvojchyba.

1:0
    Nakonec však Radek Štěpánek bez větších problémů uhrává svůj první servis.

0-15
    Také Almagro začíná dobře při svém podání.

0-30
    Opět fiftýn pro Španěla.

15-30
    Dvojchybu si při svém prvním vystoupení na podání neodpustil ani Almagro.

15-40
    Přesto má španělský tenista dva gemboly.

1:1
    Také Almagro dovolil soupeři uhrát jediný fiftýn a je tak okamžitě srovnáno na 1:1.

15-0
    Štěpánek otevírá 3. gem dobře.

30-0
    Opět další fiftýn pro českého tenistu.

40-0
    Štěpánek má k dispozici tři gemboly a také tento gem při svém podání by měl v pohodě uhrát.

40-15
    Čistá hra to však ani nyní nebude.

40-30
    Almagro se snaží průběh třetího gemu co nejvíce zdramatizovat.

2:1
    Třetí gembol už Štěpánek proměnil a dostává se tak do vedení 2:1.

2:1
    Následuje přestávka a výměna stran.

0-15
    Tvrdý povrch samozřejmě hráčům pomáhá při podání a dnes tak zřejmě moc brejků neuvidíme.

0-30
    Španěl pokračuje v pohodlné hře při svém servisu.

0-40
    Tři gemboly dávají šanci na čistou hru.

2:2
    První čistá hra zápasu je tu.

15-0
    Radek musel do výměny přes druhý servis, ale i tak fiftýn dokázal vybojovat.

30-0
    Další fiftýn pro českého reprezentanta.

30-15
    Almagro snižuje na 30:15, ale stále má blíže k zisku gemu Štěpánek.

30-30
    To již neplatí, poprvé v zápase je tu stav po třicet a tak je Štěpánek poprvé pod tlakem.

40-30
    K brejkbolu se však Almagro zatím neprodral.

3:2
    Nakonec Štěpánek ustál situaci bez většího problému a s velkým přehledem tak uhrává i tento svůj servis.

3:2

15-0
    Vstup do šestého gemu patří Štěpánkovi.

15-15
    Patnáct oba.

15-30
    Almagro uhrál druhý fiftýn v řadě a rázem je to on, kdo má lépe nakročeno k zisku této hry.

15-40
    Dva gemboly pro 12. nasazeného hráče tohoto turnaje.

30-40
    Míček získává Štěpánek.

40-40
    Almagro musel hrát přes své druhé podání a nezvládl to, je tu shoda a šance pro Štěpánka zaútočit na servis soupeře.

40-A
    Jenže Almagro přichází se svým prvním esem v utkání.

3:3
    Štěpánek sice srovnal na shodu, ale to nestačilo. Almagro nakonec bez potíží uhrál své podání. Na první brejkbol v utkání stále čekáme.

0-15
    Vstup do dalšího gemu má lepší Španěl a tak snad to nebude znamenat větší komplikace.

15-15
    I přes druhý servis dokázal Štěpánek servis uhrát.

30-15

40-15
    Dva gemboly pro rodáka z Karviné.

40-30
    Již třetí dvojchyba Radka Štěpánka v utkání.

4:3
    Jenže po dvojchybě Štěpánek gem v pohodě ukončuje.

4:3

15-0
    Začíná se blížit koncovka prvního setu a tím je na hráče vyvíjen i větší tlak.

30-0
    Almagro se dostává do tlaku při svém podání ve velmi nevhodnou chvíli.

40-0
    Balíček tří brejkbolů dostal Štěpánek jako dárek a má tak velkou šanci nakročit k zisku prvního setu.

5:3
    Hned první z nich je využit a Štěpánek tak rázem půjde servírovat na zisk prvního setu.

15-0
    Důležitý gem je před námi a Radek ho otevřel úspěšně.

15-15
    Almagro se však jistě nevzdá a zkusí s vývojem ještě něco udělat.

15-30
    Almagrova šance se začíná stávat stále reálnější.

30-30
    K brejkbolům se však Almagro zatím nepropracoval.

30-40
    Tak první brejkbol Almagra v utkání je zde a Štěpánek si tak cestu pořádně komplikuje.

40-40
    Španělský tenista však tuto šanci nevyužívá.

A-40
    Nyní má už český hráč pro změnu setbol a šanci první set rychle ukončit.

6:3
    To se také povedlo a Radek Štěpánek tak vstupuje do zápasu velmi dobře.

0:0
    První set trval jen něco málo přes půl hodinu a oba tenisté ho začali velmi sebevědomím výkonem na podání. V osmém gemu však Almagro přišel o své podání čistou hrou a to celý první set rozhodlo. Španěl sice ještě měl šanci na obrat v gemu devátém, ale brejkbol nevyužil.

0-15
    Druhý set otevírá na podání Almagro a začal dobře.

0-15
    Také do druhého gemu vstupuje lépe favorit zápasu.

15-15

30-15

30-30
    Hned při svém prvním podání ve druhém setu bude mít Štěpánek problémy s udržením servisu.

30-40
    Dvojchyba situaci komplikuje o to víc, máme tu brejkbol.

0:2
    Poprvé v utkání přichází Radek o svůj servis a vstup do druhého setu tak jistě není jeho nejpovedenější.

0-15
    Naopak Almagro vypadá, že ho začátek dalšího setu zastihl v pohodě.

0-30
    Opět fiftýn pro Almagra.

15-30

30-30
    Štěpánek uhrál dva míče v řadě a rázem se může poprat o servis soupeře.

40-30
    Český tenista se opravdu dostal až k brejkbolu a může tak okamžitě získat svůj ztracený servis zpět.

1:2
    Almagro gem ukončuje dvojchybou a tím tak nepotvrzuje brejk z předchozí hry. Radek je zpět ve druhém setu.

1:2

0-15
    Do čtvrtého gemu však vstupuje lépe Almagro a tak se situace Radkovi opět malinko komplikuje.

0-30
    Také další výměnu získal pro sebe Španěl.

15-30

30-30
    Štěpánek však dvěma fiftýny v řadě nepouští soupeře k brejkbolům.

40-30
    A brejkbol nebude mít Almagro ani teď.

2:2
    Čtyři uhrané míče v řadě pro českého tenistu a rázem je tak srovnáno na 2:2.

15-0
    Daviscupový reprezentant České republiky otevírá dobře i další gem.

30-0
    Také další výměna jde na konto Štěpánka, Almagro evidentně není v pohodě a je třeba toho využít.

30-15
    Jenže eso mu jistě pomůže.

40-15
    Dva brejkboly jsou na světě a velká šance převážit misky vah na svou stranu.

40-30
    První ze dvou brejkbolů je odvrácen.

3:2
    Ten druhý už Radek Štěpánek využil a ze stavu 1:2 dokázal průběh setu otočit a rázem vede 3:2 a půjde podávat.

3:2

15-0
    Za potvrzením brejku se vydal český tenista úspěšně.

30-0
    Navíc přidává eso.

40-0
    Tři gemboly dávají dostatečný náskok českému hráči.

4:2
    Dalším esem ukončuje Štěpánek tento gem a je již velmi blízko vítězství v zápase.

0-15
    Další gem již musí Almagro bezpodmínečně uhrát, jinak by zápas již téměř jistě ztratil.

15-15
    Jenže již svou šestou dvojchybou si situaci komplikuje.

15-30
    Po dvojchybě přichází eso.

15-40
    Dva gemboly pro Nicolase Almagra v sedmém gemu druhého setu.

30-40
    První z šancí Almagra dokázal Štěpánek odvrátit.

40-40
    Ani druhá šance není využita a tak Almagro bude muset o tento svůj servis těžce bojovat.

40-A
    Až k brejkbolu však cesta Štěpánka nevede.

4:3
    Almagro nakonec ustál svůj servis a po snížení na 4:3 tak může zabojovat o toto utkání.

4:3

15-0
    Rodáka z Karviné dělí dva uhrané servisy od postupu do dalšího kola, v tom prvním případě začal dobře.

30-0
    Opět fiftýn pro Štěpánka.

40-0
    Tři gemboly dávají dostatečný náskok.

5:3
    Čistou hrou udržel Štěpánek svůj servis a má skvěle nakročeno k vítězství.

0-15
    Míček získává Almagro.

15-15

15-30
    Španělský tenista se snaží ještě zabojovat.

30-30
    Třicet oba a boj o tento gem pokračuje.

40-30
    Dokonce se český tenista prodral k mečbolu již v tomto gemu!

40-40
    První mečbol však využit není.

40-A
    Nyní už se k výhodě prodral Almagro.

5:4
    Nicolas Almagro odvrátil mečbol a nakonec své podání udržel. Po krátké pauze však půjde servírovat na ukončení zápas Štěpánek.

5:4

0-15
    Almagro se rozhodně nevzdává a zkouší ještě zabojovat.

0-30
    Bohužel zatím český tenista tento důležitý gem nezvládá.

0-40
    Tři brejkboly má Nicolas Almagro a rázem je tak zpět v utkání.

15-40
    První ze tří brejkbolů Štěpánek dokázal odvrátit, ale stále jsou tu dvě hrozby.

5:5
    Proti tomu druhému však Štěpánek vyrobil dvojchybu a tak se rázem bude o druhý set těžce bojovat.

15-0
    Tento gem bude opět hodně důležitý.

15-15
    Almagro soupeře k většímu náskoku nepouští.

15-30

15-40
    Dva gemboly pro Španěla.

30-40
    První z nich Štěpánek odvrátil, ale soupeř je velmi blízko vedení 5:6.

5:6
    Nicolas Almagro za stavu 3:5 odvracel mečbol a rázem je ve vedení 5:6 a Štěpánek půjde podávat na udržení se ve druhém setu.

15-0
    Radek tentokrát do gemu při svém podání začíná velmi dobře.

30-0
    Také další fiftýn jde na konto rodáka z Karviné.

40-0
    Takto hrát př gemu za stavu 5:4, tak již mohl být Štěpánek v šatně.

40-15
    Almagro se snaží ještě vyhnout zkrácené hře.

6:6
    To se mu však nepodařilo. O osudu druhého setu rozhodne zkrácená hra.

1-3
    Almagro si stále drží svůj servis a to mu dává do zkrácené hry velkou šanci na úspěch.

1-4
    Také další bod pro Španěla.

2-4
    Před výměnou stran dokázal český tenista snížit.

3-4
    Štěpánek však dokázal také ustát obě svá podání a oživil své naděje.

3-5
    Almagro zatím ve zkrácené hře uhrál všechny svá podání.

3-6
    Tato informace platí i po další výměně. Jsou tu tři setboly pro Nicolase Almagra.

4-6
    První z nich dokázal Radek smazat, ale stále jsou tu dva.

6:7
    Almagro ukončuje druhý set již při podání Štěpánka a o všem tak rozhodne třetí set.

0:0
    Do druhého setu vstoupil Almagro velmi dobře, získal servis soupeře, ale poté nedokázal brejk potvrdit. Naopak Štěpánek vývoj setu otočil, za stavu 5:3 měl dokonce mečbol. Ten nevyužil a následně v dalším gemu přišel o své podání. Nakonec slavil úspěch jeho soupeř ve zkrácené hře a nás tak čeká třetí set.

15-0
    Do třetího setu vstupuje na podání Štěpánek a začal dobře.

15-15

30-15
    Vstup do třetího setu je samozřejmě velmi důležitý.

30-30
    A hned v prvním gemu to bude při servisu Štěpánka velký boj.

40-30
    K brejkbolu však zatím Almagra nepouští.

40-40
    Shoda.

A-40
    Také nyní získává důležitý bod Štěpánek.

1:0
    Nebylo to vůbec snadné, ale úvodní gem třetí sady získává rodák z Karviné.

0-15
    Jistě nás ve třetím setu čeká obrovská bitva. Štěpánek byl vítězství velmi blízko, ale nyní ho čeká těžká zkouška ohněm.

15-15

30-15
    Rýsuje se šance na případný brejkbol.

40-15
    Brejkboly jsou zde a hned rovnou dva!

2:0
    Hned první z nich dokázal český reprezentant využít a může tak být rázem mnohem veselejší. Jednou však dnes nadějné vedení ztratil a tak je důležité neztratit koncentraci.

15-0
    Za potvrzením brejku se vydal Štěpánek dobře.

30-0

40-0
    Tři gemboly jsou zde a to již vypadá velmi dobře.

40-15
    Almagro ještě zkouší o tento gem zabojovat.

40-30
    Už druhý ze tří gembolů je pryč a nyní už by si tak měl dát Štěpánek větší pozor.

3:0
    To nejlepší možnou cestou ukončil český hráč tento gem. Svým osmým esem upravuje stav třetího setu už na 3:0.

3:0

0-15
    Samozřejmě je tento gem pro Španěla velmi důležitý.

0-30
    Ten si to zřejmě také uvědomuje.

0-40
    Tři gemboly dávají Almagrovi pohodlný náskok.

15-40
    Již devátá dvojchyba Nicolase v utkání, Štěpánek jich má na svém kontě osm.

3:1
    Celý gem je však následně v pohodě dohrán. Almagro sice snížil, ale stále je jeden brejk pozadu.

0-15
    Hlavně servis je nyní pro Štěpánka důležitý, vstup do gemu při svém podání mu nevyšel podle představ.

0-30
    Navíc přidává dvojchybu.

0-40
    Jsou tu tři brejkboly a Almagro se může vrátit do utkání.

3:2
    Čistou hrou přišel český tenista o své podání a tím i o slibný náskok.

3:2

15-0
    Snahu o rebrejk Štěpánek neskrývá.

15-15

30-15
    Opět je to náš tenista, který má blíže k zisku gemu.

30-30
    K brejkbolu se však zatím nepropracoval.

40-30
    Poslední informace již neplatí, velká šance na opětovné odskočení je zde!

4:2
    Povedlo se! Almagro nedokázal potvrdit servisem předchozí brejk a tak má Štěpánek opět blíže k postupu.

15-0
    Nyní bude jistě důležité potvrdit předchozí gem úspěšným servisem.

30-0
    Další fiftýn pro českého hráče.

40-0
    Eso přichází v pravý čas, jen tak dál.

40-15
    Čistá hra to sice nebude, ale to by nemuselo vadit.

5:2
    Radek Štěpánek dokázal uhrát tento gem bez větších potíží a dostává se tak do vedení 5:2. Nad Almagrem visí opět hrozba ztráty utkání, podobný stav zažil už ve druhém setu.

5:2

0-15
    Tento gem zahájil Almagro dobře.

0-30

0-40
    Celkem v pohodě zřejmě uhraje Almagro svůj servis, větší drama bude tak zřejmě až v dalším gemu.

5:3
    Je sníženo na 5:3, nyní tak půjde Štěpánek již podruhé dnes podávat na postup do dalšího kola.

15-0
    Tentokrát začal dobře.

30-0
    Tak již pouze dva míče chybí Štěpánkovi k vítězství.

40-0
    Jubiléjní desáté eso přidává Štěpánkovi na konto tři mečboly.

6:3
    I přes druhé podání dokázal Radek Štěpánek proměnit svůj mečbol a tím tak ukončil toto utkání.

Konec zápasu

Radek Štěpánek měl velkou šanci ukončit utkání ve dvou setech, ale nedokázal to. V tom třetím však nedal Almagrovi moc šancí a vyřadil tak 12. nasazeného hráče tohoto turnaje již v prvním kole. Štěpánek tak upravil vzájemnou bilanci s tímto soupeřem na 4:1 pro sebe.

Ve druhém kole turnaje ATP 1000 v Montrealu se Radek Štěpánek utká s vítězem zápasu John Isner – Vasek Pospisil.

Z mé strany je to k utkání již úplně vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u tenisu zase příště. (20:01:00)