Fínsko U18 – USA U18 3:2 (po pr.) | Švajčiarsko U18 – Švédsko U18 3:2 (kon.) | SR 18 – Rusko U18 1:2 (kon.)
Česko U18 – Kanada U18 0:4 (kon.)
Česko U18
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Kanada U18
cz Pondelok 05.08.2013, 19:00 • Zimní stadion Tereza Břeclav. Kapacita 4039 míst k sezení. • Hlinka Gretzky Cup

Pro dnešek je to z Břeclavi vše, u dalších přenosů se na vás těšíme už zítra kdy hraje nejprve Kanada se Švédskem a večer ČR se Švýcarskem. (21:09:20)

Skončil nám úvodní duel českého národního týmu na Ivan Hlinka Memorial Cup 2013. Proti velkému favoritovi hrál snaživě ale střelecky se neprosadil, takže z výhry se zaslouženě raduje zámořský tým.

Nejlepší hráči: Vaněček (CZE) a Bilia (CAN) – v obou případech se jedná o gólmany svých týmů.

60:00

59:58
    Velká snaha našich o vstřelení alespoň čestného úspěchu je zmařena nedorozuměním dvou hráčů na modré. Kanada se osvobozuje.

59:48
    Naši budou hrát 5 na 3. Bishop (CAN) dostává 2 min. za podražení.

58:57
    Dal Colle (CAN) dostává 2 min. za podražení.

58:21
    Češi jsou v plném počtu.

58:10
    Poslední střelu této přesilovky vyslal Fabbri – byly nepřesná a puk opouští naši třetinu.

57:45
    Vaněčkovy betony byly tentokrát včas u sebe proti pokusu Dal Colleho.

57:24
    Fleury si najel do brankoviště na střílenou přihrávku, Vaněček odolal.

56:45
    Dobře zasáhl Vaněček ve spolupráci s obráncem u své levé tyče.

56:21
    Bohužel máme dalšího vyloučeného – Pyrochta (CZE) dostal 2 min. za držení.

55:40
    Český útok se zastavil na pozorné kanadské obraně.

54:55
    Nepřesnosti ve středním pásmu na obou stranách vyústili v šanci Fabbriho. Vaněček ramenem vyráží.

54:27
    Naši to zkusili ve dvou po pravém křídle, ale zastavil je ofsajd.

54:06

53:20
    Chyba našich při rozehrávce, naštěstí bez následků.

53:00
    Vhazování před Biliou.

52:46
    Tvrdý boj o puk svádějí hned čtyři hokejisté v rohu kanadské třetiny. Úspěšnější tentokrát naši.

52:06
    Hawryluk (CAN) jde na trestnou za nedovolené bránění.

51:32
    Češi v plném počtu.

51:20
    Skvěle Jenyš – zasáhl puk ve vzduchu a posunul jej za modrou.

50:58
    Opět český gólman pozorný ve svém brankovišti.

50:48
    Bennett zlomil svou střelou hůl, další šanci hostů maří Vaněček.

50:18
    Matula to dvakrát schytal pukem do nohou. A přesto zůstávají Kanaďané u puku a vyměňují si ho na modré čáře.

50:00
    Kanaďané nás mocně svírají.

49:32
    Pavel Zacha (CZE) míří na lavici hříšníků – 2 minuty za sekání.

49:00
    Pastrňák v šanci poté co se k němu dostal puk z poza branky, Bilia však ohrožen příliš nebyl.

48:16
    Vopelka to zkusil po levém křídle, jeho nahození spoluhráči nevyužili.

47:44
    Tvrdé souboje o puk v naší třetině, nakonec černá guma projela za modrou čáru.

47:01
    Chartier obkroužil Vaněčkovu svatyni a vystřelil, puk zřejmě ani neprošel na brankáře.

46:25
    Karabáček zamotal soupeři svými kličkami hlavu, ale nakonec se zámořští hráči ubránili.

46:21
    Kanada je v plném počtu.

45:51
    Kanada vyhodila puk mimo hrací plochu, ale bylo to se zásahem hrazení čili vylučovat se nebude.

45:00
    Naši se ukázkově nasunuli do útočného pásma, ovšem chybou na modré o ně zase přišli.

44:21
    Haydn Fleury (CAN) vyloučen na 2 minuty za faul kolenem.

44:05
    Kotala pěkně nabil Veselému, ale jeho střelu Bilia ramenem se štěstím zkrotil.

43:48
    Fabbri je nebezpečný hráč. Křížem krážem projíždí českou třetinou a se svým útokem drží puk v našem obranném pásmu.

43:08
    Hraje se převážně ve středním pásmu, žádný z týmů se nedokázal protlačit do zakončení.

41:49
    Sražená Zachova střela.

41:24
    Kanada právě vstřelila branku!
    Další využitá přesilovka Kanady a je to 0:4.DANIEL AUDETTE tvrdou střelou po ledě dokončil spolupráci svých krajanů. Asistence Brayden Point a Aaron Ekblad.

40:50
    Pyrochta (CZE) 2 min. podražení

Kotala zatáhl puk po křídle a nabídl jej spoluhráčům. Ti však nabídku před brankou nevyužili.

40:01

Také druhá třetina přinesla opticky vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. A pořád platí, že zatímco našim se nepodařilo zatím využít žádnou, Kanadané se díky využitému TS opět mohli jednou radovat.

Třetí třetina začne v 20:32.

40:00

39:48
    Závěr třetiny se odehrál v podání několika soubojů o puk u mantinelu, ale skóre se už asi měnit nebude.

39:12
    Ještě spousta všelijakých odrazů před českým brankovištěm. Kanaďané se naštěstí nedostali do pořádného zakončení.

59:08
    Češi jsou v 5.

39:00
    Pokračuje přesilovka hostů, jsou stále nastěhováni v našem pásmu.

38:13
    Fabbri si s Dalem Collem vyměnil puk a sám pak z bezprostřední blízkosti zakončoval. Vaněček odolal!

37:55
    SPENCER WATSON své trestné střílení proměňuje. Jeho střela prošla do branky pod Vaněčkovou lapačkou.

37:55
    Trestné střílení! Watsonovy skočil pod nohy český obránce a podrazil ho.

37:26
    Mikliš vyhazuje bekendem přes všechny čáry a na chvíli náš tým osvobozuje.

37:08
    Dominik Mašín (CZE) putuje na trestnou lavici. Faul následoval po kanadské šanci.

36:57
    Pýcha obkroužil bránu soupeře, ale puk mu přičiněním kanadského obránce utekl.

36:47
    Hosté se snažili kombinovat v našem pásmu, ale Pyrochta jim vzal puk a sám rozjel pěknou protiakci.

35:40
    Kanadský útok končí po tvrdém souboji za naší brankou, následná protiakce Čechů ukončena nepřesnou příhrou.

35:30
    Utkání sleduje 1174 diváků. Na stadionu je poměrně dobrá atmosféra.

35:15
    Liberecký talent Zacha se s tím nepáral. Jakmile se dostal k puku, nesnažil se v situaci 2 na 2 přihrát a hned pálil. Bilia měl dobrý výhled a ukryl pryž v rukavici.

34:30
    Super zákrok Vaněčka provazem na brankové čáře proti Audettovi. Kanadský hráč naštěstí puk nestačil zvednout.

33:59
    Neill na ledě, Kanada je v 5.

33:53
    Bilia kryje puk. Vhazování po jeho levici.

33:47
    Tvrdý projektil z hole Zbořila jen těsně míjí roh Biliovy branky.

33:19
    Hráči ze zámoří vyhazují.

32:45
    Karabáček se dobře proháčkoval vpřed a zavezl tak touš do útočné zóny.

32:25
    Obrovská šance našeho týmu. Kanaďané už byli úplně rozebraní a stačilo trefit poloodkrytou bránu – puk však po teči končí mimo.

31:59
    Carl Neill (CAN) si odpyká 2 minuty za hákování. Musel faulovat českého hráče, který pronikal s pukem na holi na zadní tyč. Brankář byl v té době už na zemi.

32:05
    Naši začínají akci za vlastní brankou.

31:50
    Vrána si krásně vykličkoval s pukem z rohu přel Biliu, ten však jeho bekendový pokus maří.

31:07
    Češi jsou v plné početní síle.

30:49
    Další naše vyhození – tentokrát to byl Kotala.

30:31
    To byla šance na brejk. Jeden z českých mladíků dojel nepřesnou přihrávku Kanaďanů a místo postupu do situace 2 na 2 nahrával dopředu svému kolegovi. Dal Colle holí baseballově zastavil puk.

30:09
    Matula vyhazuje přes všechny čáry.

30:01
    Vaněček vyráží, obrana puk odráží do bezpečí.

29:07
    Ondřej Mikliš (CZE) 2 min. za nedovolené bránění.

28:41
    Přihrávka na zadní tyč, kde byl osamocený Hawryluk, ale netrefuje odkrytou bránu!

28:29
    Fabbri vyprášil Vaněčkovy betony!

28:16
    Zámořští hokejisté se málem dostali do situace 2 na 1, ale nezaviněný pád jejich akci zmařil.

28:05

27:17
    Razantní výhoz přes všechny čáry. Naši musí zakládat útok od Vaněčka.

27:13
    Pastrňák zavezl puk do útočné třetiny a nabídl jej do druhé vlny Mašínovi. Jeho střela končí v Biliově výstroji.

26:05
    Jayce Hawryluk (CAN) vyloučen na 2 minuty. Přesilová hra pro český výběr!

25:50
    Kanaďané se udrželi v našem pásmu, ale střelu Neilla od modré Veněček loví do lapačky.

25:37
    Kanaďané si vtipně několikrát předali puk. Dostali se z rohu až před bránu. Na konci kombinace byl Audette, ale nedokázal výrazně zakončit.

25:25
    Fabbriho střela z pravého kruhu byla českou holí přizvednuta do ochranné sítě.

24:12
    Tvrdý boj o puk za kanadskou brankou – úspěšnější hráči v červených dresech, tedy Kanaďané.

23:30
    Chartier to zkusil po vyjetí z poza branky, ale neprošel. Následně likviduje v pohodě lapačkou Vaněček střelu Carriera od modré.

23:00
    Puk mimo led, vhazování na naší modré.

22:30
    Lemieux se dral po pravém křídle, ale česká obrana jej v rohu zneškodnila.

22:11
    Vhazování před kanadským gólmanem.

21:20
    Výborné napadání Vrány vyústilo v zisk puku a následně i šanci Pasňáka – Bilia vyráží ramenem.

20:20
    Český útok hatí nepřesnost, Kanaďané mají puk za valstní brankou.

20:01

Máme za sebou první třetinu českého vystoupení na turnaji. Herně to rozhodně nevypadalo proti favoritovi vůbec špatně, ale nedaří se proměňovat šance, zatímco Kanaďané už se trefili dvakrát. Proto je skóre příznivější pro našeho soupeře.

Druhá třetina začne asi v 19:48

20:00

19:58
    HAYDN FLEURY napřáhl z hranice levého kruhu a jeho bomba se zastavila až v šibenici české branky. Další využitá přesilovka kanaďanů znamená jejich vedení 2:0. Asistence Aaron Ekblad.

19:33
    Český tým vyhazuje přes všechny čáry.

19:27
    Další tvrdý projektil od modré krotí Vaněček ve výstroji.

19:22
    Zblokovaná střela Ekblada. Nicméně "Javorové listy" mají stále puk v našem pásmu.

18:33
    Jakub Vrána (CZE) odpyká týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

18:19
    Fabbri jako matka kachna následována českými "mláďaty" stále držel puk. Nakonec o něj přeci jen přišel.

18:05
    Fabbri byl dostatečně důrazný u mantinelu ve své třetině a následně vyváží puk až do třetiny útočné.

17:41
    A ještě jednou – po špatné přihrávce českých hráčů v útočné třetině.

17:20
    A znovu.

17:04
    Zámořský protivník se osvobozuje.

16:50
    Pyrochtovo nahození od modré letí nad branku.

16:34
    Karabáček v dobré pozici před bránou faulován Clarkem Bishopem (CAN). Tahle česká lajna hraje opravdu dobře.

16:22
    Kandská rozehrávka z vlastní třetiny je protečována ještě před červenou čarou – tohle nemůže být nic jiného než icing.

16:12
    Švarcovi se na modré zapletl puk pod nohama, je to ofsajd české reprezentace.

15:43
    Chybná rozehrávka českého obránce, Watsonovi střela naštěstí vůbec nesedla.

15:27
    Vopelkovův pokus od modré tečoval Jenyš těsně mimo.

14:41
    Po doteku Vaněčkovy vyrážečky trefuje touš ochrannou síť za bránou.

14:30
    Pastrňák hledal před brankou najíždějícího Vránu, kanadská obrana však příhru zblokovala.

14:05
    Vaněček podržel Hawrylukovu střelu z pravého křídla.

13:35
    A další tvrdý ale čistý zákrok českého týmu – tentokrát to schytal Brendan Lemieux

12:58
    V rohu kanadského pásma vznikl dvojblok, ze kterého se chvíli nemohl vymotat kotouč. Nakonec ho získali Kanaďané.

12:35
    Fleuryho nahození tlumí Vaněček pod svou lapačkou, hra přerušena.

12:22
    Bennettův zajímavý pokus z mezikruží míří metr mimo bránu.

11:45
    Vopelka si pěkně vyjel s pukem z poza branky, ale Biliu nepřekvapil.

11:29
    Další gólově vypadající akce domácího týmu! Situace 3 na 2 končí na chráničích kanadského gólmana.

10:51
    Parádní zákrok Vaněčka lapačkou u levé tyčky nyní zabránil skórovat Virtanenovi.

10:06
    Na malém prostoru vzniklo přečíslení 2 na 1. Zacha nahrával doleva na Kotalu, jehož střela zápěstím míjí cíl! Pohledná akce. Zápas má zatím vyšší tempo než odpolední klání Švýcarska se Švédskem.

09:21
    Důraz našich mladíků za vlastní brankou vedl k zisku puku, ale následná rozehra byla nepřesná.

08:41
    Práce pro Bigliu po protiútoku Čechů. I nyní kanadský brankář kotouč pouze vyráží.

07:34
    Škoda, Vránovi při přechodu do útočné třetiny kotouč sjel z hole.

07:15
    Kanadský gólman Bilia si nebezpezpečně zahrával se svou rozehrávkou a málem se mu to nevyplatilo. Jen kousek chyběl k vypíchnutí puku a skórvání do prázdné branky.

07:02
    Hra přerušena pro přihrávku rukou.

06:52
    Češi přeci jen udrželi útočné pásmo. Odpoutali se od hrazení, Karabáček si nabruslil na střed a nebezpečně pálil. Bilia vyráží těsně mimo!

06:10
    Český útok po levém křídle skončil na nepřesné přihrávce a tak jdou dopředu opět hráči ze zámoří.

05:54
    Icing českého týmu.

05:45
    Vaněček má kotouč v moci. Následuje tlačenice v jeho brankovišti.

05:30
    Kanaďané kombinují v naší třetině, ale jejich snažení končí na Vaněčkových betonech.

04:48
    Kanaďané si na útočné modré nepřesně nahráli a dopředu se dral Vopelka. Natlačil tělo před oba obránce a ještě dokázal nebezpečně vystřelit na vzdálenější tyč. Brankář Bilia byl pohotový.

03:57
    Dobré napadání přináší Kanadě zisk kotouče.

02:24
    Zámořský tým se prosazuje v přesilovce. MICHAEL DAL COLLE dostal po buly přihrávku od Ekblada a trefil svou střelu přesně. Asistence Aaron Ekblad a Robby Fabbri.

02:09
    Hned po bully před Vaněčkem střílel od modré Ekblad, ale český gólman byl pozorný.

02:05
    Strkanice před Vaněčkem, který přikryl kotouč.

01:38
    Češi se osvobozují.

01:10
    Hicketts si dal dobře tělo před Pavla Pýchu (CZE) a ten ho musel hákovat – 2 min.

00:52
    Po nahození Kotaly si Bilia v kanadské brance raději puk ukryl v náručí.

00:01

Česká republika U18: Vaněček (Pechek) – Zbořil, Pyrochta, Pýcha, Mašín, Mikliš, Zahradníček, Ščotka, Matula – Karabáček, Zacha, Kotala – Pastrňák Veselý, Vrána – Vopelka, Kovařčík, Jenyš – Černoch, Kuťák, Švarc

Kanada U18: Bilia (McDonald) – Hickets, Ekblad, Fleury, McKeown, Pilon, Neill, Carrier – Bennett, Point, Watson – Dal Colle, Fabbri, Virtanen – Chartier, Bishop, Hawryluk – Lemieux, Audette, McCann.

Rozhodčí: Hribik, Šír – Hlavatý, Tošenovjan.

Ve večerním duelu prvního hracího dne se český výběr střetne s favorizovanou Kanadou.

Příjemné odpoledne z Břeclavi! Místní zimní stadion hostí společně se slovenskými Piešťany také letos přehlídku těch nejlepších světových hokejistů do 18 let na turnaji s názvem Ivan Hlinka Memorial Cup. V břeclavské skupině se kromě domácího Česka utkají týmy Kanady, Švédska a Švýcarska, druhá skupina v Piešťanech zahrnuje Slovensko, Finsko, Rusko a USA.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

David Bohata

Tomáš Vlček

Góly a asistencie: 3. Dal Colle (Eklblad, Fabbri), 20. Fleury (Ekblad), 38. Watson (t.s.), 42. Audette (Point, Ekblad)

Česko U18: Vaněček (Pechek) – Zbořil, Pyrochta, Pýcha, Mašín, Mikliš, Zahradníček, Ščotka, Matula – Karabáček, Zacha, Kotala – Pastrňák Veselý, Vrána – Vopelka, Kovařčík, Jenyš – Černoch, Kuťák, Švarc

Rozhodca: Hribik, Šír – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 1.300