Gent – Mechelen 2:1 (kon.) | Liége – Lierse 3:0 (kon.) | Oostende – Brugge 1:2 (kon.)
KV Oostende
1:2 (1:1)
Club Bruggy KV
cz Nedeľa 04.08.2013, 20:30 • Albertparkstadion, Oostende • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dnes máme na programu belgickou Jupiler Pro League, která nám nabídne 2. kolo. Domácí tým KV Oostende změří síly se svým soupeřem Club Brugge KV. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 6.5, kurz na remízu pak 4.3 a kurz na výhru hostujícího týmu 1.5. Bookmakeři tak označili KV Oostende za outsidera.

Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Joeri Van De Velde, na čarách mu budou asistovat Luc Leroy a Rien Vanyzere. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Bart Vertenten.

Místem, kde se veškeré dění dnes bude odehrávat je Albertparkstadion, který sídlí v Oostende. Tento stadion má kapacitu 8 125 míst.

Tým KV Oostende v 1. kole nestačil na Genk, kterému podlehl 3:0, a na svém kontě tak má 0 bodů a v tabulce je až na poslední pozici.

Celek Club Brugge KV si v 1. kole poradil s týmem Sporting Charleroi a porazil ho hladce 2:0. Na svém kontě má 3 body a v tabulce mu patří 3. příčka.

KV Oostende: Kudimbana ─ Brouckaert, Luissint, Schmisser, De Schutter, Dessaer, Brillant, Van Imschoot, Jonckheere, Siani, Depoitre.

Club Brugge KV: Ryan ─ Hogli, De Bock, Engels, Mechele, Blondel, Refaelov, Verstraete, Gudjohnsen, De Sutter, Bolingoli.

Rozhodčí: Van De Velde ─ Leroy, Vanyzere.

Rozhodčí přivedl dnešní aktéry na zelený pažit. Zápas začne o pár minutek později.

1

1
    Domácí hráči hrají v červeno-žlutých dresech a v červených trenýrkách.

1
    Hosté oblékli pruhované dresy, a to černo-modré a trenýrky černé.

4
    Bruggy právě vstřelily branku!
    Hosté dostali výhodu rohového kopu, ale nic z něj nevytěžili. Pak u míče zůstali a dostali další výhodu standardní situace. Ve vápně se uvolnil hlavičkující BJÖRN ENGELS, jenž přesnou trefou nedal domácímu brankáři šanci. Na gól přihrával Refaelov.

6
    Hráči celku Club Brugge KV jsou u balonu, ale nyní se s ním pohybují pouze na vlastní polovině a nikam nespěchají. Rychlý gól je zřejmě uklidnil.

7
    Domácí hráči vybojovali míč ve svůj prospěch a zkusili to dlouhým nákopem za obranu. Nicméně bylo z toho pouze autové vhazování.

8
    Další autové vhazování pro Oostende. Domácí fotbalisté se drží na soupeřově polovině a bojují, ale zatím neúspěšně.

12
    Hra je zatím velmi opatrná a vyrovnaná. Žádné šance k vidění nejsou. Doufejme, že obraz hry se zlepší.

12
    Domácí fotbalisté se opět dostali na útočnou polovinu, ale ze vstřelené branky se neradovali. Míč na střelu si připravil Jonckheere, ale jeho pokus byl zablokován.

14
    Na pravé straně svým protihráčům utekl Brouckaert, který se dostal do obrovské šance, ale brankář Ryan byl pozorný a jedovatý pokus zneškodnil.

16
    Gudjohnsen přihrál svému spoluhráči, kterým byl Bolingoli. Druhý jmenovaný se dostal ke střele, ale Luissint mu ji zablokoval.

22
    Hru doprovází řada nepřesností a mnoho faulů, doufejme, že se to zlepší.

23
    Domácí zahrávali volný přímý kop, ale střelecký pokus byl zblokován na rohový kop.

23
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Domácí tým vytěžil z rohového kopu maximum! Ze všech hráčů nejvýše vyskočil hlavičkující FRÉDÉRIC BRILLIANT, který se nemýlil a hezkou střelou vyrovnal na 1:1.

24
    Denis Dessaer fauloval Blondela a sudí ho potrestal žlutou katou.

26
    Refaelov zahrával volný přímý kop a volil střelu, která mu vůbec nesedla a branku neohrozila.

30
    Brilliant byl opět v šanci, ale tentokrát Ryana nepřekonal, a stav skóre se tak nezměnil. Nicméně střela to byla pěkná a mířila k tyči.

32
    Domácí celek zahrával rohový kop, ale soupeře neohrozil. Pro centrovaný míč si vyskočil Ryan a lapil jej do rukavic.

33
    Teď hlavičkoval Depoitre, ale Ryan byl pozorný a celou situaci si pohlídal.

40
    Domácí fotbalisté hrají velmi aktivně a někdy až nebezpečně, ale to k fotbalu patří. Napadají svého soupeře v každé situaci a hosty to asi i bolí.

43
    V posledních minutách se na hřišti odehrává příliš moc faulů, ale sudí karty šetří.

43
    Dessaer odcentroval míč ke vzdálenější tyči, ale sudí hru přerušil pro ofsajdové postavení, ve kterém jeden z domácích fotbalistů uvízl.

45
    První poločas bude nastaven o 1 minutu.

Druhý poločas začne přibližně v 21:35.

První poločas příliš moc zajímavých momentů nepřinesl, ale fanoušci obou táborů se mohli radovat ze vstřelené branky. Hostující fanoušci se radovali ve 4. minutě, když se trefil Engels a domácí fandové v minutě 23., kdy na 1:1 vyrovnal Brilliant. Domácí fotbalisté se prezentovali agresivní hrou a svého soupeře často napadali. K vidění bylo také dost faulů. Doufejme, že poločas druhý přinese zlepšení.

46

49
    Druhý poločas pokračuje ve stejném stylu, obraz hry se nezměnil. Domácí jsou ale hodně aktivní na míči a nyní budou zahrávat rohový kop.

50
    Jonckheere odcentroval míč ke vzdálenější tyči, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k němu nedostal. Ze všech nejvýše vyskočil Ryan a balon lapil do rukavic.

53
    De Sutter se provinil faulem a domácí dostali výhodu standardní situace. Nicméně nevytěžili z ní vůbec nic, protože Ryan si pro balon vyskočil a uklidil jej do náruče.

55
    Parádní přihrávku obdržel Depoitre, ale nepodařilo se mu vystřelit a Ryan si pro míč rychle doběhl. Šance na gól to byla ideální, ale Depoitre pouze promáchl.

56
    Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Lior Refaelov, přichází Maxime Lestienne.

57
    Bolingoli postupoval sám na levém křídle, kde si navedl míč na střelu a zkusil své štěstí, avšak to mu nepřálo.

57
    Bolingoli při střele ublížil svému protihráči, ale vypadá to, že bude v pořádku.

60
    Niels De Sutter si pomohl nedovoleným způsobem a rozhodčí ho potrestal žlutou kartou.

62
    Žlutou kartu vyfasoval také Birger Verstraete.

64
    Hosté jdou dnes podruhé do vedení. O důležitý gól se postaral BOLI BOLINGOLI, který byl důrazný a tvrdou střelou poslal balon do brány. Na gól přihrával Lestienne, jenž se prezentoval výbornou přihrávkou ke vzdálenější tyči.

66
    Kouč Juan Garrido udělal druhou změnu v sestavě. Své už dnes má odehráno Eidur Gudjohnsen, kterého vystřídal Shangyuan Wang.

70
    Hosté mají k dispozici už pouze jedno střídání, ale domácí mohou vystřídat ještě třikrát. Uvidíme, jak kouč Vanderbiest zareaguje na nepříznivý stav.

71
    Trenér Vanderbiest udělal první změnu v sestavě. Ze hry odešel Michiel Jonckheere, kterého nahradil Thomas Foket.

73
    Brandon Mechele za nedovolený zákrok vykoledoval žlutou kartu.

75
    De Schutter špatně odkopl míč a toho mohl využít Lestienne, jenž zkusil své štěstí a okamžitě pálil do míče, avšak brankář Kudimbana si připsal brilantní zákrok a jedovatou střelu zlikvidoval.

79
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Denis Dessaer, přichází Wouter Moreels.

80
    Další, kdo vyfasoval žlutou kartu, byl Tom De Sutter.

81
    Poslední změnu v sestavě provedli hosté. Ze hry odešel Boli Bolingoli, kterého na poslední minutky nahradil Victor Vazquez.

86
    Bookmakeři označili KV Oostende, v dnešním utkání, jako outsidera. Nicméně tento tým prokazuje, že se umí prát a do zápasu dává úplné maximum. A co je důležité, umí být vyrovnaným soupeřem.

88
    Vedoucí skóre mohl navýšit Lestienne. Dva domácí obránci se dopustili chyby, Lestienne je čistě obral o míč a pospíchal s ním směrem k soupeřově brance. Brankáře sice překonal, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Šance to byla obrovská.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.

90+3
    Jeden z hostujících hráčů pospíchal sám na brankáře, ale překonat ho nedokázal. Kudimbana vyběhl z brány a střelecký pokus úspěšně zneškodnil.

Dnešní utkání navštívilo 7 382 diváků.

Střely celkem: KV Oostende 11:8 Club Brugge KV.

Střely na branku: KV Oostende 5:4 Club Brugge KV.

Držení míče: KV Oostende 53% ─ 47% Club Brugge KV.

Ač byl domácí celek považován za outsidera, byl na hřišti lepším týmem. Ukazují to i statistiky z dnešního utkání. Nicméně hraje se na góly a těch dali dnes více hosté. Domácí KV Oostende nestačilo na Club Brugge KV a podlehlo jim 1:2. Z tříbodového zisku se tak radují hosté. Děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc. (22:30:07)