Den Haag – Eindhoven 2:3 (kon.) | Nijmegen – Groningen 1:4 (kon.) | Twente – Waalwijk 0:0 (kon.)
Heerenveen – Alkmaar 4:2 (kon.)
FC Twente
0:0 (0:0)
RKC Waalwijk
cz Sobota 03.08.2013, 19:45 • De Grolsch Veste • Holandská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Zdravím všechny fotbalové příznivce, nejvyšší nizozemská soutěž Eredivisie má na programu první kolo a právě v rámci sobotních duelů na sebe narazí i domácí FC Twente, které přivítá RKC Waalwijk.

Domácí Twente v loňském ročníku asi nenaplnilo to, co očekávalo před sezónou. Twente skončilo na 6. místě a letos má domácí celek určitě ambice na lepší umístění. Příprava Twente byla hodně pestrá Tento celek odehrál spoustu přátelských utkání. Aberdeen, Osasuna nebo Bochum. Z těchto tří zápasů však Twente vyhrát ani jeden nedokázalo a tak je obrovským očekáváním, v jaké herní pohodě vstoupí Twente do nového ročníku.

Na druhé straně RKC Waalwijk, ten obsadil v loňském ročníku 14. pozici a od sestupových příček ho dělily pouze čtyři body. Stejně jako domácí, i Waalwijk odehrál hodně přípravných zápasů, jeden také proti Ajaxu, se kterým prohrál 5:1. Většinu přátelských zápasů hosté odehráli proti celkům z Nizozemí nebo Belgie a i Waalwijku se v těchto zápasech příliš nedařilo.

Oba celky se v minulém ročníku střetly dvakrát. Příliš branek nepadalo. Na domácím hřišti Twente remizovalo 0:0 a na hřišti soupeře rozhodla jediná branka Tadiće, který tak rozhodlo o vítězství Twente.

Větším favoritem jsou zcela jistě domácí. To však nemusí nic znamenat. Potvrdí Twente roli favorita nebo se Waalwijk postará o překvapení? Sleduje online přenos.

1

1
    O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté.

2
    Dlouhý míč až za obranu Twente končí v zámezí a u míče už domácí.

3
    Domácí Tanda teď hledal Castaignose, ten však jeho úmysl nepochopil a míč končí v autu.

4
    Twente je podle očekávání zatím aktivnější, na první ohrožení jedné či druhé brány ale stále čekáme.

5
    Nepřinese ho ani další útok Waalwijku, v ofsajdové pasti nachytán útočník Joachim.

7
    První rohový kop zápasu pro domácí celek.

8
    Poměrně velký závar před bránou Šedy vyřešil Lamey, který se zorientoval nejlépe a odkopl míč do bezpečí.

9
    Domácí získávají další možnost rozehrávky standartní situace, tentokrát i z hodně přijatelné pozice!

10
    Tentokráte však celou situaci vyřešil hostující brankář, který si pro míč bez problémů došel.

11
    Zatím sledujeme opravdu fotbal na jednu stranu, hosté se k míči v podstatě vůbec nedostávají, k ohrožení brány se ale Twente ještě nedostalo.

13
    Zajímavý centr teď posílal Gutierrez do velkého vápna. Nebýt pozorného Šedy, míč se možná stočil až do brány.

14
    Domácí jsou opravdu lepším celkem a jejich tlak stále roste, což pochopili i domácí fanoušci.

15
    Obrovská šance Twente! Výborný pas teď za obranu dostal Castaignos, ten stál už sám před hostůjícím brankářem, míč mu ale poskakoval a tak jeho střela postrádala razanci, brankář Šeda si s jeho pokusem poradil!

16
    Následně domácí vybojovali další rohový kop, už druhý ve svůj prospěch.

17
    Obránci hostů si poradili jen za cenu dalšího rohového kopu.

18
    Další veliká šance domácích! Nedůraz obrany Waalwijku potrestal Promes, který už stál naprosto sám před brankářem Šedou, který jeho střelu ještě vyráží na další roh!

19
    Další roh už nebezpečí pro hostující obranu nepřinesl a hosté tak mohou vydechnout.

20
    Z ničeho nic přišla velká příležitost hostů! Přihrávku zhruba dvanáct metrů od brány dostal úplně volný Anderson, jeho rána z první jen o centimetry míjí domácí bránu!

22
    Zápas se nyní hraje ve velkém tempu, vypadá to, že nervozita z hráčů už opadla.

23
    Dobrá možnost pro hosty, kteří teď budou rozehrávat přímý kop jen kousek za hranicí velkého vápna.

24
    Míč si vzal na starost hostující Braber, který k radosti domácích fanoušků trefuje pouze dobře postavenou zeď.

25
    Nádhernou individuální akcí se teď prezentoval Tanda, poslední klička však už byla zbytečná a u míče tak hosté.

27
    Už to vypadalo, že sám na Šedu bude postupovat Promes, v tom ale zazněla píšťalka hlavního sudího, který domácímu útočníkovi píská útočný faul.

28
    Další zajímavý útok domácích zastavuje praporek čárového rozhodčího – ofsajd.

29
    Twente má stále navrch, další brankové příležitosti ale zatím nepřicházejí.

30
    A nepřijde ani po střele Janssena, který míří vysoko nad hostující bránu.

31
    Domácí to teď zkouší z každých pozic, příkladem byl Janssen, i jeho střela ale nepřesná.

32
    Velký závar před bránou Šedy! Výborný centr poslal do vápna z levé strany John! Ke střele z jedenácti metrů už napřahoval Castaignos, výborně to však provedl Amieux, který míč v poslední chvíli uklízí do bezpečí.

34
    Hosté teď hrají opravdu velmi pasivně a je evidentní, že do poločasu už nechtějí inkasovat.

35
    V pokutovém území teď upadl Castaignos a domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu. Hlavní rozhodčí ale zůstává klidný.

36
    V ofsajdové pasti nachytán domácí Janssen, kterému se tento verdikt příliš nelíbí.

37
    Výborně to teď myslel Gutierrez, který už posílal Castaignose do úniku. Domácí útočník ale jeho úmysl nepochopil a u míče hostující brankář.

38
    Ten vůbec nikam nepospíchá, což se samozřejmě nelíbí domácím fanouškům, kteří pískají.

40
    Za chvíli se nám rozeběhne poslední pětiminutovka prvního poločasu a na úvodní branku stále čekáme. Nejblíže k ní byli domácí.

41
    Castaignos v dalším ofsajdu, tentokráte se však pomezní rozhodčí mýlil.

42
    Hodně tvrdý zákrok teď předvedl Tanda na van Mosselvelda a může být rád, že nevidí žlutou kartu.

43
    Konec prvního poločasu se nám blíží a zatím to nevypadá, že by se skóre do poločasu ještě mělo měnit.

44
    Tak přeci jen! Výbornou střelu z velké vzdálenosti na Šedu vyslal Tanda! Jeho tvrdý pokus jen o centimetry míjí hostující bránu!

45
    Rozhdočí už sleduje hodinky, tak uvidíme, jestli něco nastaví.

45+1
    Hlavní sudí Higler přidal jednu minutu nad rámec první půle, ta se už spíše z povinnosti jen dohrává.

První poločas je tedy za námi. Domácí byli po celý první poločas aktivnější a také si vybojovali velké brankové příležitosti! Ani jednu ovšem nevyužili a mohl přijít trest z kopačky Andersona. Ten byl ale také nepřesný a tak se jde do kabin za stavu 0:0. Uvidíme, s čím přijdou oba celky do druhého poločasu, který začne zhruba ve 20:46.

46

47
    Aktivněji do druhého poločasu vstoupili podle očekávání domácí, kteří zatím jen kombinují na vlastní polovině.

48
    Braber si ve vápně zpracoval míč rukou, což neuniklo hlavnímu rozhodčímu.

50
    Obrovská šance domácích! Z obrovské vzdálenosti napřáhl Gutierrez. Jeho střela už mířila do šibenice, ale nádherný zákrok předvedl brankář Šeda, který míč ještě dokázal vyrazit na břevno.

51
    Čtvrtý roh v zápase pro domácí celek.

52
    Ten ale nebezpečí nepřinesl, brankář hostů si pro míč došel.

53
    Domácí fanoušci jsou teď opravdu hodně slyšet a doslova ženou domácí za úvodní brankou.

55
    Hosté budou nejvíce hrozit z rychlých brejků, což nyní potvrdil i Lamey, jeho pokus ale končí vysoko nad bránou.

56
    Zajímavou střelu vyslal i na druhé straně John, i jeho pokus je ale nepřesný.

57
    Momentálně sledujeme spoustu nepřesností, domácí teď volí střely z hodně velkých vzdáleností, což asi není zrovna ideální řešení.

58
    První střídání v zápase. Dohráno má Tanda, kterého nahrazuje Ebecilio.

59
    Domácím chybí finální přihrávka, tak uvidíme, jestli to bude právě Ebecilio, který tuto činnost svým příchodem na hřiště posílí.

60
    Další nepřesná střela z kopačky Janssena, ta končí vysoko nad bránou.

61
    Vstupujeme do poslední třetiny zápasu a na úvodní branku stále čekáme.

62
    Druhé střídání na domácí straně, odešel Janssen, kterého nahradil Eghan.

64
    Byl to Promes, který se dostal k hlavičce, v těžké pozici ale míří vedle brány Šedy.

65
    Na hostujících hráčích je evidentně znát, že by pro ně měla remíza cenu zlata, hru hodně natahují.

66
    V jasném ofsajdu Joachim, který míč po odpískání ještě trochu posunul dále a může být rád, že nevidí žlutou kartu.

67
    Bjelland teď napřáhl z velké vzdálenosti, jeho pokus letí mimo tři tyče Šedy.

69
    Domácí se ale nemohou dostat do žádné větší šance, obrana hostů je zatím pozorná.

70
    Že by teď? Šestý roh pro fotbalisty v červených dresech.

71
    Hostující obrana odvrací pouze za cenu dalšího rohu pro Twente.

72
    Rozhodčí Higler ale viděl ve vápně útočný faul Rosalese. Brankář Šeda s rozehrávkou pochopitelně nikam nespěchá.

73
    První střídání i na domácí straně. Odchází Castelen, kterého nahrazuje Slager.

74
    V této chvíli se ani nedá říci, že by domácí byli lepším celkem, troufám si tvrdit, že sledujeme nejslabší pasáž hry.

75
    První žlutou kartu zápasu vidí hostující Anderson.

76
    Poslední střídání v domácích řadách. Ze hřiště už míří Koppers, místo kterého na trávník vbíhá Martina.

77
    Zajímavý přímý pro domácí, jak s nim naloží?

78
    Míč si postavil Promes, který se rozhodl pro střelu. Ta ale trefuje pouze hostující zeď.

79
    Domácím už opravdu moc času nezbývá a pokud chtějí tři body, musejí přidat.

80
    Další velký závar v pokutovém území Waalwijku! Promes a Castaignos už se natahovali po míči, ten ale končí v bezpečí pro hostující fotbalisty.

81
    Zajímavou standartní situaci nyní vybojovali i hosté, konkrétně Schet.

82
    Z tohoto mráčku ale rozhodně nezaprší, špatně rozehraná standartní situace byla doslova lahůdkou pro brankáře Marsmana.

83
    Podruhé střídají i hosté. Velmi pomalým krokem ze hřiště odchází Amieux, místo kterého míří na hřiště Apau.

84
    A ještě jedno střídání na hostující straně, úplně poslední. Dohráno má také Anderson, kterého nahrazuje Jungschläger.

86
    Pád Gutierreze v pokutovém území a domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu. Hlavní sudí ale ukazuje, že se o faul v žádném případě nejednalo.

87
    Waalwijk už opravdu natahuje čas, jak jen se dá. Domácí fanoušci pískají.

88
    Vážnější šance Twente stále nepřichází, už to nevypadá, že by se skóre mělo měnit, ale nepředbíhejme.

89
    Žlutá karta pro hostujícího Lameye a zajímavá standartka pro domácí.

90
    Tvrdá rána Gutierreze ale zastavuje pouze zeď, od které míč míří do autu.

90+1
    Hkavní sudí Higler přidává čtyři minuty nad rámec druhého poločasu!

90+2
    Zatím se ale nehraje tam, kde by domácí potřebovali. Tedy před bránou Waalwijku.

90+3
    Centrovaný míč do pokutového území ukryl do náruče brankář Šeda, který s rozehrávkou určitě spěchat nebude.

90+4
    Už to opravdu vypadá, že branka dnes nepadne, hlavní rozhodčí nejspíše každou chvíli odpíská konec zápasu.

Je to tak! Zápas je za námi. Branku jsme neviděli, ale nejblíže k ní měli domácí a to hlavně v prvním poločase. Ze dvou velkých šanci ale branka nepřišla a skóre se mohlo měnit na druhé straně. Waalwijk svou šanci ovšem také nevyužil. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, ale opět své šance nevyužili a tak si oba celky body budou dělit, což je pro domácí zcela jistě zklamáním. (22:02:27)