Charleroi – Waasland-Beveren 1:1 (kon.) | Waregem – Kortrijk 1:0 (kon.) | Leuven – Genk 1:4 (kon.)
Lokeren – Mons 2:1 (kon.)
Sporting Lokeren
2:1 (0:1)
RAEC Mons
cz Sobota 03.08.2013, 20:00 • Daknamstadion (Lokeren) • Belgická Jupiler Pro League

Dobojováno. Lokeren dokázal během dvanácti minut otočit zápas a připsat si do tabulky tři body. Hosté dlouho vzdorovali, ale za svou pasivitu byli potrestáni a domů se budou vracet bez bodíků. Tolik z belgické ligy, přeji krásný sobotní parný večer. Dobrou noc a u fotbalu někdy na počtenou. (21:53:58)

90+2
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Pauw, přichází Leko.

90+1
    V závěru ještě vyfasoval žlutou kartu hostující a střídající Joachim Mununga

90
    Rozhodčí přidá nad rámec zápasu čtyři minuty.

89
    Blíží se závěr zápasu a nic nenasvědčuje tomu, že by Mons sahal po nějaké nátlakové hře, která by znamenala případné vyrovnání.

87
    Střídání v týmu RAEC Mons: ze hřiště odchází Nyoni, přichází Belder.

85
    Pět minut před koncem základní hrací doby se snažil proniknout středem hřiště Matthys, ale narazil na obránce Mariče.

83
    KSC drží míč daleko od své brány, rád by už nepřipustil žádné komplikace.

81
    Hosté si za svou pasivitu hodně koledovali a deset minut před koncem přišli o solidní výsledek. Nic však ještě není ztraceno, ve fotbale deset minut je dlouhá doba.

80
    Lokeren právě vstřelil branku!
    Obrat je na světě, tak přeci jen se domácím borců povedlo dosáhnout dost možná klíčové a rozhodující branky. Po dalším rohu už konečně udeřilo a autorem druhého zářezu je JEREMY TARAVEL, který rozveselil publikum na stadionu.

79
    Sedmý roh pro Lokeren nepřinesl nic ošemetného před Wernerovou svatyní.

77
    Je možné, že se budou body dělit. Hraje se ve středu hřiště, opět s minimem šancí. Vyrovnání domácí nějak víc nenakoplo a další šance nemají.

76
    Stejným výsledkem 1:1 skončil i první ligový duel Monsu, zatím to vypadá v dnešním sobotní večeru podobně.

74
    Střídání v týmu RAEC Mons: ze hřiště odchází Arbeitman, přichází Mununga.

72
    Druhé střídání připravil domácí lodivod Maes. Do kabin posílá Scholze, na jeho místo putuje Galitsios.

70
    První žlutou kartu dnešního mače inkasuje hostující Jarju.

68
    Vyrovnáno a nutno dodat, že zaslouženě. Domácí měli převahu, přitlačili svého protivníka, ten sice dlouho odolával, ale dvacet minut před koncem inkasuje. Střelecky se prosadil JORDAN REMACLE.

67
    Po pravé straně utekl hostující obraně Persoons, bohužel pro Lokeren na jeho ostrý centr do vápna v pohodě zareagoval brankář Werner.

65
    Až teď málem pronikl za obranu Ntambwe, ale byl v postavení mimo hru.

63
    RAEC vůbec nikam nepospíchá, do útoku se tlačí zcela výjmečně.

61
    Střídající Dutra si naběhl již na šestý roh, po sérii odrazů ale nedokázal v tísni přesně zakončit.

60
    Změnu udělal i domácí kouč. Místo Overmeireho nastupuje Dutra.

59
    Hosté poprvé střídají. Odchází Chtelle a na jeho místo putuje Matthys.

58
    Územní převaha je jasná. Lokerenští jsou častěji u míče a neustále se snaží kombinovat. Chybí potřebná kvalita v souhře.

57
    Samozřejmě krom rohů, leč odtam z žádného mráčku nezapršelo.

55
    Už se hraje pětapadesátá minuta a stále od mužstva z Lokerenu neregistrujeme gólovou šanci. Mons dobře brání a nepouští soupeře takřka do ničeho.

53
    Ve statistikách si KSC připisuje další čárku u kolonky rohů. Pauw zkoušel rozehrát na krátko, míč se vznášel nebezpečně k vápnu, obrana Monsu si však věděla rady.

52
    Sudí Brinckman zatím nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci, nic složitého, aby ukázal hráčům po žluté karty. V tomto směru zatím za nula.

50
    Dlouhý pas vyslal za obranu Pauw, rozběhnutý Vanaken na míč nedosáhl. Na Lokerenu je vidět zjevná aktivitia, zase z toho žádná gólovka neresultuje.

48
    Domácí si hned v úvodu vytvořili již čtvrtý roh zápasu, jenže dopadl jako většich těch předchozích.

47
    Už se opět hraje, trenéři se prozatím nerozhodli udělat nějakou personální změny ve svých soupiskách.

46

Na rohy zatím 3:1, to je jediné v čem domácí dominují. Při pohledu na statistiky zjistíme, že střely na bránu i mimo jsou shodně 1:1.

Pokračujeme v 21:03.

Máme za sebou první poločas, který dopadl lépe pro hosty. Ti vedou od 26. minuty zásluhou Angeliho 1:0. První poločas byl hodně průměrný až nudný. Diváci toho bohužel mnoho neviděli, z domácího pohledu jen náznaky šancí, u hosté se podařil jediný brejk, který vyšel dokonale. Tolik tedy první poločas.

44
    Ještě v závěru centroval Remacle na Harbaouiho, který míč sice trefil, ale v záklonu a proto ta hlavička nebyla zcela ideální. Wernera výrazněji neohrozila.

43
    Rozhodčí zřejmě nebude mít důvod nastavovat čas nad rámec poločasu. Ten už se pozvolna blíží ke svému finiši.

41
    Necelých pět minut před koncem poločasu hosté stále vedou a diváci nemohou být spokojeni s dosavadním průběhem.

39
    Totéž platí i o ráně Remacleho, který plachtila vzduchem, nicméně do brány nebyla nasměrována.

37
    Střela Pauwa byla hodně nepřesná a nemohla Wernera vystrašit.

35
    Domácí dál pokračují v aktivitě, Overmeire zahrával další roh, tentokrát je ale Werner dokázal spacifikovat. Míč má v rukavicích.

33
    Přesto Lokeren zahrozil z rohu, Overmeire hledam centrem na zadní tyč Harbaouiho, tomu chyběl krůček k zakončení.

32
    Lokerenu se nedaří prosadit přes dobře pracující obranu soupeře, vedoucí branka Mons hodně uklidnila.

30
    Dnes hraje velice dobře záložník Chatelle, který běhá po pravé straně a vybojoval už velké množství míčů. Po jednom z nich padla i vedoucí a doposud jediná branka.

28
    Nečekaný šok pro domácí, kteří musí výrazně zabrat především v útočné fázi.

26
    Mons právě vstřelilo branku!
    Hosté poprvé v zápase zaútočili a je z toho úvodní branka. Dlouho se nic v utkání nedělo, až se do míče opřel ARNOR ANGELI a jeho projektil zapadl do brány Barryho.

25
    Hraje se ve středu hřiště, i přes předchozí střelu si brankáři obou týmů mohou vzít do svého pracoviště nějakou dobrou knihu.

23
    No, tohle už nebylo až tak špatné. Standardku Vanakena musel Werner jistit alespoň pohledem, míč se vymotal těsně nad bránu.

22
    Zatím je to takové průměrné utkání, mnoho diváci v dosavadních minutách zápasu neviděli.

19
    U Lokerenu je pro změnu chuť hrát vzduchem, ale zatím ani tudy cesta k nějaké šanci nevznikla.

17
    Hosté se snaží hrát po stranách, ale zatím naráží na dobře koncentrovanou obranu.

15
    Patnáct minut hry za námi, stále čekáme na nějakou dobrou svižnou akci jednoho z týmů.

12
    Dlouhý míč za obranu dostal Angeli, ale nedokázal si poradit a zpracovat kulatý nesmysl.

10
    Také je potřeba říci, že obě týmům chybí kvalitní souhra. Kombinace vázne.

8
    Zatím je to vyrovnané utkání, s minimem šancí.

7
    I Mons si vytvořil první standardku na své útočné polovině, po střele Chatelleho se míč odrazil na rohový kop. Po něm už si brankář Barry poradil hravě.

5
    První rohový kop zahrával domácí Persoons, ale svým centem ve vápně nikoho nenašel.

4
    Na druhé straně zkoušel své štěstí Arbeitman, ale jeho pokus byl zblokován.

2
    Utkání začalo, do první akce jdou domácí z Lokerenu. První útok zakládal Vanaken, ale jeho centr nebyl přesný.

1

To Mons hrál doma proti Bruggám, domácí začali lépe, po prvním poločase vedli 1:0, ale Cercle po patnácti minutách druhé půle utkání srovnali a body se tak dělily po výsledku 1:1. Favoritem zápasu by se dal pasovat domácí celek, který by mohl být nažhaven z minulého kola, kdy překvapivě porazil věhlasný Anderlecht.

Oba týmy mají za sebou již jedno odehrané kolo. Především Lokeren velice překvapil, když na půdě Anderlechtu Brusel v divoké přestřelce vyhrál 3:2 a připsal si první tři body do tabulky soutěže.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký večer přeji u sledování nejvyšší belgické soutěže, která již pár let nese název Jupiler liga. Ve druhém dnešním kole se budeme věnovat duelu mezi Lokerenem a Monsem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.