Trenčín – Giurgiu 1:3 (kon.) | Aktobe – Breidablik 1:0 (kon.) | Minsk – St. Johnstone 0:1 (kon.)
Jablonec – Strømsgodset 2:1 (kon.) | Karabach – Gefle 1:0 (kon.) | Minsk – Trabzonspor 0:1 (kon.)
Ventspils – Haifa 0:0 (kon.) | Ploiesti – Arnhem 1:1 (kon.) | Odesa – CZ Belehrad 3:1 (kon.)
Randers – Kazaň 1:2 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Lech Poznań 1:0 (kon.) | Häcken – Thun 1:2 (kon.)
Rijeka – Žilina 2:1 (kon.) | Tromso – Differdange 1:0 (kon.) | Plovdiv – Stuttgart 1:1 (kon.)
Kukësi – Met. Doněck 2:0 (kon.) | Novi Sad – Bursaspor 2:2 (kon.) | CS Pandurii – Hapoel Tel Aviv 1:1 (kon.)
Liberec – Zürich 2:1 (kon.) | Asteras – Rapid Viedeň 1:1 (kon.) | Saint-Étienne – Milsami 3:0 (kon.)
Xanthi FC – Liége 1:2 (kon.) | Motherwell – Kubaň Krasnodar 0:2 (kon.) | Široki Brijeg – Udinese 1:3 (kon.)
Śląsk – Brugge 1:0 (kon.) | Swansea – Malmö 4:0 (kon.) | Praia – Hapoel Ramat Gan 0:0 (kon.)
Hajduk Split – Dila Gori 0:1 (kon.) | Sevilla – Podgorica 3:0 (kon.)
Dinamo Minsk
0:1 (0:1)
Trabzonspor A.S.
cz Štvrtok 01.08.2013, 18:00 • Stadion Dinamo, Minsk • Európska liga (predkolá)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý fotbalový podvečer všem příznivcům "kulatého nesmyslu". Dnes vám budu komentovat utkání 3. předkola Evropské Ligy mezi Běloruským FC Dinamo Minsk a Tureckým Trabzonspor AŞ.
    Zápas se odehraje na Stadion Dinamo v Minsku.

FC Dinamo Minsk:

Dinamo už jsou posledním zástupcem v Evropských soutěží ve své zemi. Po vypadnutí BATE z Ligy Mistrů a Soligorsku z EL tak může tým z Minska zachránit čest své zemi. Přitom Dinamo muselo hrát už první předkolo, v tom si ale hladce poradilo s Litevskou Kruojou po výhrách 0:3 a 5:0. Ve druhém předkole to byl o poznání vyrovnanější dvojduel, narazili totiž na Chorvatskou L. Záhřeb. Doma prohráli a Lokomotiv si vedl cennou výhru 1:2, poté však Dinamo nehodilo flintu do žita a soupeře na jeho hřišti přestříleli 2:3!
    Dnes je čeká další silný soupeř z Turecka, ale Dinamo už ukázalo sílu, podaří se jim nyní překvapit?

Trabzonspor AŞ:

Hosté sice loni skončili v Turecké lize až na 9. místě, ale díky poháru, kde se dostali až do finále proti Fenerbachce si zajistilio účast ve 2. předkole Evropské Ligy.
    Svoji historii letošní EL začali psát Turci proti týmu z Irska a to proti místnímu Derry City. První utkání se odehrálo v Turecko a vyhráli domácí 4:2. Ve druhém zápase Irové neukázali kvalitu a prohráli i tady 0:3.
    Tým přes léto navíc dále posilovala přivedl takové jména jako Florent Malouda a Bosingwa. Odešel mimojiné Slovák Sapara.
    Nicméně v Turecku ještě nezačala tamní liga, nebude to mít na utkání menší vliv oproti už rozjetému Dinamu?

Utkání bude doprovázet sudí Rene Eisner z Rakouska. Na stranách mu budou pomáhat kolegové Andreas Witschnigg a Christian-Petru Ciochirca.
    Jako čtvrtý arbitr byl zvolen pan Manuel Schuettengruber, rovněž z Rakouska.

FC Dinamo Minsk: Sulima – Veračila, Politevič, Kontsevoi, Danilov – Simovič, Nikolič, Stasevič – Coto, Figueredo – Veselinovič.

Trabzonspor AŞ: Kivrak – Yavru, Yumlu, Kaçar, Čelůstka – Sen, Akgün, Adin – Colman, Mierzejewski – Paulo Henrique.

Rozhodčí: Eisner – Witschnigg, Ciochirca.

1

1
    Domácí rozehráli.

3
    Hráč domácích Carles Coto pouze v ofsajdu.

4
    Míč odkopnutý od brankáře hostů skončil pouze v rukavicích Sulimy.

5
    Nyní Colman zfauloval Figueredo z Dinama.

6
    Hosté se ubránili a sami mohli do brejku, který však skončil za brankovou čárou.

8
    Trabzonspor drží míč a kombinuje na půlce domácích.

10
    Akgun se provinil faulem a zfauloval aktivního Figuereda.

12
    Paolo Henriqe se provinil faulem na Nikoliče.

12
    Na druhé straně pískán faul Simovičovi ve středu pole.

13
    Sulima musel vyboxovat míč, následně střílel Sen mimo.

14
    Dinamo bude kopat přímý volný kop po faulu Yumluho.

15
    Paulo Henrique se nacházel v ofsajdu, hra přerušena.

15
    C. Coto byl faulován, standartka pro domácí z levé strany.

18
    Nyní to zkusil Carles Coto zpoza šestnáctky, ale jeho střela byla zblokována.

19
    Další faul ze strany Dinama. Veselinovič skolil Colmana a míč tak budou mít hosté.

21
    Figueredo z 20 metrů to zkusil, ale mířil vedle levé tyčky.

22
    Standartka pro Turky, když Veretilo fauloval Čelůstku.

22
    Domácí se ubránili.

23
    Dobrá přihrávka na Henriqueho, ale ten už byl v ofsajdové pasti.

25
    Hra je zatím vyrovnaná, často kouskovaná. Více příležitostí si ale přece jen vytvořil tým hostů, který si však musí lépe hlídat ofsajdové postavení.

26
    Politevič z Dinama se provinil faulem na Mierzejwskiho.

26
    Nyní v dobré šanci Veselinovič, který zpoza 16ky tvrdě vypálil, ale netrefil bránu. Jeho střela šla nad.

27
    Nikolič fauloval Henriqueho. Standartka pro Turky.

28
    Následně se bude kopat roh pro Trabzonspor.

28

28
    Kačar tvrdě zastavil Nikoliče z Dinama a div neviděl kartu.

29
    Roh také pro domácí Minsk.

30
    Stasevič se ujal rohu, ale jeho centrovaný míč hosté odkopli za půlku.

32
    Simovič z Dinama se provinil faulem na Henriqueho.

33
    Další faul, tentokrát od Kačara, který zajel do Figuereda.

33
    Hra je častými fauly zbytečně rozkouskována.

34
    Akgun fauloval ve středu hřiště Figuerwda.

34
    Roh pro Dinamo Minsk.

36
    Hosté se urbánili, naopak sami nyní kombinují na půlce Dinama.

37
    Mierzejewski se dopustil faulu.

39
    Hostům se daří kombinace, ale přechod do útoku už jim vázne, proto si nemůžou vytvořit pořádnou šanci.

40
    Až nyní se po chybě obránce Dinama ke střele dostal Olcan, ale jeho rána nebyla přesná.

41
    Hráč domácího celku Veselinovič byl pouze v ofsajdu.

41
    Trabzonspor právě vstřelil branku!
    Gól jako blesk z čistého nebe. PAOLO HENRIQUE, který dostal parádní míč za obranu Dinama následně nedal Sulimovi šanci. 0:1!

43
    U míče domácí.

44
    Mierzejewski z Trabzonsporu napomínán za faul ve středu pole na Veretila.

45
    Na druhé straně se provinil Veselinovič, když na zem složil Mustafa Yumlu.

46
    Roh pro Dinamo.

46
    Na Stasevičův míč si naběhl Politevič, ale hlavičkoval hodně nad bránu Kivraka.

A máme tady poločasovou přestávku. V první půli byla hra víceméně vyrovnaná, často rozkouskovaná. V jediné větší šanci utkání se ocitl ve 41. minutě Paolo Henrique a akci také proměnil. Domácí už na branku Turků nestihli zareagovat, proto se můžeme těšit, co předvedou v půli druhé.

46

46
    Domácí hned ze startu útočí. Simovičovu střelu zachytil až brankář Kivrak.

47
    Carles Coto byl faulován ve středu pole.

47

48
    Hosté se rohu v podáni Staseviče ubránilo. Domácí však stále drží míč.

48
    C. Coto se provinil útočným faulem na Adina.

50
    Veretilo z Dinama Minsk vidí první žlutou kartu utkání. Standartka pro hosty.

51
    Volkan Sen pálil z levé strany jen těsně nad horní tyčku!

52
    Další faul z dílny Veselinoviče, tentokrát na hráče Trabzonsporu Yumlu. Sudí už mu domlouvá.

53
    Sulima nyní vytáhl zákrok proti Senově střele, který se výborně uvolnil. Roh pro hosty.

54
    Kačar po Senově zahraném rohu minul bránu Sulimy.

55
    Simovič poslal na zem Akguna. Hosté tak budou zahrávat standartku z půlky hřiště.

55
    Veselinovič nastřelil tyčku! Poté ještě z dorážky pálil Coto, ale jeho střelu na prázdnou bránu zachránil náš hráč Čelůstka!

56
    Nyní je Čelůstka ošetřován.

58
    Už se opět hraje.

59
    Tým Trabzonspor AŞ střídá: zraněného hrdinu Čelůstku nahradí Malouda.

60
    Akce domácích se neujala. A tak následuje pouze odkop od brány Turků.

61
    Veselinovičova rána byla zblokována. Domácí jsou ve druhé půli aktivnějším celkem.

62
    Nyní se bude kopat roh pro Dinamo.

63
    Hosté se ubránili a jsou u míče.

64
    Veselinović po přihrávce zleva pálil z 5 metrů! Jeho střelu ale vyrazil Kivrak.

65
    FC Dinamo Minsk 2x střídá: Simoviče nahradí Bykov.
    Také Carles Coto má dohráno a místo něj jde na hřiště Adamovič.
    Trabzonspor AŞ střídá: Mierzejewski byl dnes neviditelný, jeho minuty dohraje Alanzinho.

67
    Hosté na půlce Dinama směle kombinují.

68
    Střelec jediné branky P. Henrique byl nachytán pomezním sudím v ofsajdu.

70
    Ve druhé půli má zatím navrch tým domácích, který si vytváří šance i gólovky. Tu největší šanci jim nejdřív zmařila tyč a poté obětavým zákrokem obránce Čelůstka.

72
    Domácí drží míč a vymýšlí, co s ním.

73
    Zeki Yavru nyní fauloval Bykova.

74
    Politevič z Dinama tvrdě vystřelil, ale bránu minul jenom o kousek. Sulima se postará o odkop.

76
    Veretilo tvrdě fauloval novice hostů Alanzinha. Bude se kopat na bránu Dinama Minsk.

76
    K míči se postavil Volkan Sen, ale jeho střela byla zblokována zdí.

78
    Na opačné straně byla zblokována střela domácího Bykova.

81
    hosté logicky drží čas a drahocenné vteřiny. Hrají chytře a zdržují.

83
    Trabzonspor AŞ potřetí střídá: Střelce jediné branky P. Henriqueho nahradí Emre Gural.

84
    Stasevič se provinil zákrokům proti pravidlům, když zfauloval Sena.

85
    FC Dinamo Minsk naposledy střídá: unaveného Staseviče nahradí Kvaščinskij.

87
    Domácí tlačí, chtějí ještě minimálně remizovat.

89

90
    Kontsevoi minul bránu, hosté si tak mohou oddychnout.

90
    Mustafa Yumlu vidí žlutou kartu za zdržování hry.

92
    Politevič nyní zfauloval Maloudu.

94
    Volkan Sen vyfasoval žlutou kartu za svůj zákeřný zákrok na Figuereda.

95
    Nyní Colman zfauloval hráče Dinama Danilova.

63
    A jéje. Danilovovi utekly nervy a vidí červenou kartu!

97
    Colman jde do sprch s ním.

98
    Kıvrak vidí žlutou kartu za zpoždění výkopu.

A je tady konec utkání. Hosté z Turecka vyhrávají dnešní zápas 0:1 a můžou jít spokojeně domů. Tedy, ve druhé půli byl lepším týmem domácí celek a na konci ještě vznikly menší šarvátky, ale nakonec se zápas naštěstí odehrál.
    To je od nás vše. Děkujeme za pozornost! (19:55:20)
    Góly: 41. Henrique

Karty:   50. Veretilo (MNK) – 90. Yumlu (TRA), 94. Sen (TRA), 98. Kıvrak (TRA)   63. Danilov (MNK) – 97. Colman (TRA)

Dinamo Minsk: Sulima – Veračila, Politevič, Kontsevoi, Danilov – Simovič, Nikolič, Stasevič – Coto, Alonso – Veselinovič.
    Trabzonspor A.S.: Kivrak – Yavru, Yumlu, Kaçar, Čelůstka – Sen, Akgün, Adin – Colman, Mierzejewski – Paulo Henrique.

Rozhodca: Eisner – Witschnigg, Ciochirca