Francúzsko – Srbsko 1:1 (kon.) | Turecko – Gruzínsko 4:2 (kon.) | Portugalsko – Litva 4:2 (kon.)
Holandsko – Španielsko 2:3 (kon.)
Holandsko
2:3 (1:0)
Španielsko
cz Piatok 26.07.2013, 20:00 • SRC Alytus, Alytus (LTU) • Majstrovstvá Európy U19

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý večer, dnes máme na programu ME U19, které se odehrává v Litvě. V dnešním utkání se utká Nizozemsko se Španělskem. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Nizozemsko má za sebou dva zápasy, ve kterých získalo 3 body. Radovalo se z výhry nad Litvou a poté utrpělo porážku s Portugalskem. Celkové skóre je 4:6.

Také Španělsko odehrálo dvě utkání a v obou případech se radovalo z výhry. Nejdříve porazilo Portugalsko a poté i Litvu. Celkové skóre je 3:0.

Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru Nizozemska 4.45, kurz na remízu pak 3.6 a kurz na výhru Španělska 1.9.

Nizozemsko: Van der Hart ─ Tete, Gravenberch, Kongolo, Woudenberg ─ Leemans, Ayoub ─ Basacikoglu, Vloet, Mahi ─ Achahbar.

Španělsko: Blanco ─ Sánchez, Cesar, López, Duarte ─ Rodríguez, Iñiguez ─ Vadillo, Moi Gómez, Gaya ─ Ramírez.

Rozhodčí: Aleksei Kulbakov (BLR) ─ Leif Erik Opland, Nikola Razić.

-2
    Hlavní sudí Kulbakov přivedl dnešní aktéry na zelený pažit a poté následovaly hymny obou zemí.

-1
    Zápas začne za malou chvíli.

1

1
    O úvodní výkop se postarali Španělé, kteří oblékli světle modré dresy a bílé trenýrky.

1
    Nizozemci oblékli oranžové komplety.

2
    Nizozemsko se postupně přesunulo na útočnou polovinu, ale poté přišla nepřesná přihrávka a z útočné akce nic nebylo.

3
    Ve středu hřiště vybojovali Španělé autové vhazování, ale za malou chvíli o míč přišli a nyní následuje aut ve prospěch Nizozemska.

3
    Španělsko se teď pokusilo o pas za obranu, ale útočník Ramírez se k balonu nedostal, protože nizozemští fotbalisté zůstali pozorní a případnému nebezpečí zabránili.

4
    Faulovaný byl Duarte, proti kterému se provinil Basacikoglu, a Španělé tak budou rozehrávat.

5
    Nizozemsko rozehrávku přerušilo a nabídlo Španělsku autové vhazování.

5
    Hráči v modrých dresech zůstávají u míče, ale pohybují se s ním pouze ve středu hřiště. Jejich soupeř jim nedovoluje přesun na útočnou polovinu.

6
    Ayoub zastavil svého protihráče nedovoleně a Španělsko bude rozehrávat.

6
    Španělští fotbalisté měli výhodu autového vhazování, ale za pár desítek vteřin o míč přišli. Soupeř výborně napadá rozehrávku.

7
    Na levém křídle utekl svým protihráčům Gaya a poté ze své kopačky vyslal střelu k bližší tyči, kde zasáhl pozorný Van der Hart, a poprvé si tak dnes sáhl na míč.

8
    Nizozemsko se zmocnilo míče a přesunulo se na soupeřovu polovinu, kde nyní zahrává aut.

8
    Hráči v oranžovém nic podstatného nevymysleli a svého soupeře neohrozili. Ve vápně si dal míč daleko od nohy Achahbar a kulatý nesmysl skončil v zámezí. Odkop od branky provede Blanco.

9
    Španělé se s balonem dostali na soupeřovu polovinu, ale Ramírez se provinil faulem a sudí hru přerušil. Rozehrávat bude Nizozemsko.

10
    Nizozemci to zkoušeli dlouhým nákopem za obranu, ale Blanco měl přehled a pro balon si doběhl.

11
    V úvodních minutách se hraje hlavně mezi pokutovými územími a žádné šance k vidění nejsou. Doufejme, že oba celky svoji hru zlepší a dočkáme se i vstřelení branky.

12
    Blanco si opět sáhl na balon, ale do rukavic stáhl pouze centrovaný míč.

13
    Ayoub fauloval svého protihráče a rozehrávky se ujalo Španělsko.

14
    Mahi si navedl míč na pravačku a zkusil své štěstí, avšak střela mu nesedla a mezi tři tyče se nevešla.

16
    Iñiguez fauloval a Nizozemsko bude rozehrávat.

16
    Fotbalisté v oranžovém rozehráli a kombinovali na soupeřově polovině, avšak Španělsko rozehrávku napadalo a balon získalo na své kopačky.

17
    Španělé vyrazili do protiútoku, ale nic z něj nevytěžili. Na pravém křídle si o míč řekl Ramírez a pak jej okamžitě servíroval do vápna, kde se jeho spoluhráč ke střele nedostal. Rychlejší byl totiž Van der Hart, který si pro balon skočil a ukryl jej do své náruče.

18
    Na střely je hra velmi vyrovnaná, ale míč na kopačkách mají častěji španělští hráči.

20
    Balon získalo Nizozemsko a vyrazilo s ním na útočnou polovinu, ale pak přišla nepřesná přihrávka a fotbalisté v oranžovém byli bez míče.

21
    Teď už jej mají zpět na kopačkách, ale kombinují pouze na vlastním území.

21
    Nizozemsko to zkoušelo po pravé straně, ale bez výsledku. Následuje autové vhazování ve prospěch Španělska.

22
    Teď už aut ve prospěch Nizozemska.

23
    Nicméně nizozemští fotbalisté se míče vzdali bez boje a musí se vracet na vlastní polovinu.

23
    Defenzivní činnost obou celků funguje zatím na jedničku, ale útočná fáze postrádat aktivitu.

24
    Ayoub připravil svého protihráče o míč, ale bylo to s faulem, a tak následuje rozehrávka Španělska.

25
    Ayoub opět fauloval a měl by si dát na své zákroky pozor.

26
    Tentokrát se faulem provinil Mahi a rozehrávat budou hráči v oranžovém.

28
    Španělsko zahrávalo autové vhazování, ale podle sudího špatně, a tak se ho nyní zmocní Nizozemsko.

28
    Nizozemci rozehráli, ale vrací se na vlastní polovinu hřiště, protože Španělé rozehrávku nepříjemně napadají.

30
    Útočným faulem se provinil Ramírez, který poslal k zemi Achahbara.

30
    Volný přímý kop zahrával Achahbar, ale centrovaným míčem našel pouze své protihráče, kteří kulatý nesmysl odhlavičkovali do bezpečí.

31
    Tentokrát fauloval Woudenberg, a rozehrávat tak bude Španělsko.

33
    Další faul, tentokrát v podání Rodrígueze. Rozehrávat budou Nizozemci.

33
    Nizozemsko ze standardní situace nic nevytěžilo, protože připravený Blanco stáhl centrovaný balon do rukavic a okamžitě rozehrál.

35
    Španělsko dostalo výhodu rohového kopu, který si vzal na starost Moi Gómez, ale prezentoval se nevydařeným centrem, který mířil na bližší tyč, kde byl pouze protihráč a ten balon odkopl do bezpečí.

36
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    Z pravé strany přilétl povedený centr a vyskočil si na něj hlavičkující Ayoub, kterého Blanco sice vychytal, ale balon se odrazil a dostal se k němu CLINT LEEMANS, jenž přesnou trefou rozvlnil soupeřovu síť a poslal Nizozemsko do vedení.

39
    Trenér Luis de la Fuente udělal první změnu v sestavě. Ze hry odešel Jaime Sánchez, kterého nahradil Fede Vico.

40
    Na levém křídle utekl hned čtyřem protihráčům Ramírez, jenž si navedl míč na levačku a prezentoval se povedenou střelou k bližší tyči. Nicméně brankář Van der Hart zasáhl výtečně a inkasovanému gólu úspěšně zabránil.

42
    Danzell Gravenberch fauloval Ramíreze a sudí ho potrestal žlutou kartou.

45
    První poločas se dohrává mezi pokutovými územími a hra se kouskuje, protože hráči zbytečně faulují.

45
    První poločas bude nastaven o 2 minuty.

45+1
    V ofsajdu uvízl Basacikoglu, a tak ho sudí pokračovat nenechal.

Střely celkem: Nizozemsko 3:2 Španělsko.

Střely na branku: Nizozemsko 3:2 Španělsko.

Ofsajdy: Nizozemsko 1:0 Španělsko.

Fauly: Nizozemsko 9:7 Španělsko.

První poločas byl velmi opatrný a příliš moc zajímavých šancí jsme nezaznamenali. Hra byla velmi vyrovnaná, ale šťastnější je zatím Nizozemsko, které dokázalo vstřelit branku a postaral se o ni ve 36. minutě Leemans. Španělé mohli vyrovnat ve 40. minutě, ale proti Ramírezovi výborně zasáhl brankář Van der Hart a udržel čisté konto.

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

46

46
    Nizozemci mohli navýšit vedoucí skóre, ale nepodařilo se jim to. Sám na brankáře postupoval Achahbar, ale Blanco střelecký pokus zneškodnil. K odraženému balonu se pak dostal Basacikoglu a zkusil své štěstí, ale i tentokrát byl Blanco úspěšný a svůj tým před inkasovaným gólem ubránil.

47
    Nizozemsko podniklo další útočnou akci, ale španělský obránce odvrátil centrovaný balon na roh.

48
    Basacikoglu odcentroval míč do pokutového území, ale jeho spoluhráči se ke střele nedostali.

48
    Rodríguez fauloval svého protihráče a Nizozemsko dostane výhodu standardní situace.

49
    Volný přímý kop si vzal na starost Achahbar, ale protihráč odhlavičkoval centrovaný balon na rohový kop.

50
    Achahbar znovu odcentroval míč a opět vybojoval rohový kop.

50
    Španělé se sice ubránili, ale Nizozemci u balonu zůstanou.

50
    Na začátku druhého poločasu si Nizozemsko vytvořilo územní převahu a je aktivnějším týmem.

52
    Španělé se po delší době dostali na útočnou polovinu a prezentovali se velmi nebezpečnou střelou, která směřovala ke vzdálenější tyči, ale nizozemský hráč ji zblokoval na rohový kop.

53
    Vico zahrával rohový kop, ale jeho spoluhráči branku neohrozili, avšak vybojovali další roh.

54
    K centrovanému míči se dostal jeden ze španělských fotbalistů a zkusil své štěstí, ale brankáře nepřekonal a stav skóre se nezměnil.

55
    Španělé jsou v posledních třech minutách aktivní a snaží se o vyrovnávací branku. Teď ze své aktivity vytěžili rohový kop.

55
    Vadillo ze své kopačky vyslal zajímavý centr, ale jeho spoluhráči se střelecky prosadit nedokázali.

59
    Vadillo obdržel přihrávku a ze své kopačky vyslal zajímavou střelu, ale ta byla zablokována.

59
    Faulovaný byl Gaya, provinil se Basacikoglu a rozehrávat bude Španělsko.

59
    Tentokrát fauloval Ayoub a rozehrávat bude opět Španělsko.

60
    Faulem se provinil i Gaya a míče se ujmou hráči v oranžovém.

60
    Nizozemsko získalo balon ve svůj prospěch a vyrazilo na soupeřovu polovinu, kde nyní operuje.

61
    Španělsko svému soupeři nic nedovolilo a získalo míč ve svůj prospěch.

64
    Basacikoglu zahrával rohový kop a jeden z jeho spoluhráčů se prezentoval parádní střelou, když si na malém vápně střihl nůžky, ale Blanco zasáhl pohotově a zabránil stoprocentnímu gólu.

65
    Španělsko vyrazilo do protiútoku a hned dva fotbalisté postupovali sami na brankáře, ale výborně se stihl vrátit Gravenberch a na poslední chvíli svého protihráče obral o balon a odehrál jej na rohový kop.

65
    Španělé zahrávali dva rohové kopy, ale ani jednou se střelecky neprosadili.

66
    José Rodríguez fauloval Ayouba a sudí ho potrestal žlutou kartou.

67
    Ayoub ze své kopačky vyslal velmi prudkou střelu, ale jeho pokus se mezi tři tyče vůbec nevešel.

67
    Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Moi Gómez, přichází Adama Traoré.

68
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Hráči v modrých dresech rozehráli rohový kop nakrátko. Přihrávku obdržel Gaya a poté ze své kopačky vyslal učebnicový centr, kterého se v pokutovém území zmocnil hlavičkující SANDRO RAMÍREZ, jenž vyskočil ze všech hráčů nejvýše a přesnou trefou vyrovnal na 1:1. Brankář Van der Hart nestačil ani zareagovat.

72
    Faulovaný byl Gaya, proti kterému se provinil Bilal Basacikoglu a byl potrestán žlutou kartou.

73
    Vico zahrával volný přímý kop, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

73
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Mimoun Mahi, přichází Michael Chacon.

75
    Poslední změna v sestavě Španělska. Ze hřiště odchází José Rodríguez, kterého nahrazuje Lucas Torro.

76
    Na levém křídle utekl svým protihráčům Kongolo a okamžitě obdržel přihrávku. Míč si poté zpracoval a vystřelil, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel a brankovou konstrukci minul asi o metr.

77
    Útočnou akci Nizozemska přerušilo ofsajdové postavení, ve kterém uvízl útočník Achahbar.

79
    Nedovoleným zákrokem se provinil Woudenberg, který fauloval Lópeze. Rozehrávat bude Španělsko.

81
    Fotbalisté v modrém dostali výhodu rohového kopu, ale Nizozemsko centrovaný míč odkoplo. Nicméně balon dolétl přesně do těch míst, kde byl neobsazený ÁLVARO VADILLO, jenž se prudce opřel do míče a nádhernou střelou k tyči otočil skóre zápasu a poslal Španělsko do vedení.

83
    Velký kus práce odvedl na pravém křídle Torro, jenž utekl hned dvěma protihráčům a poté poslal míč do malého vápna. Tam byl Ramírez, který viděl že FEDE VICO je osamocený, a tak mu okamžitě balon prodloužil a VICO skóroval už do odkryté svatyně.

84
    Stav skóre mohl snížit Leemans, ale jeho hlavičkový pokus orazítkoval pouze tyčku!

87
    Basacikoglu uvízl v ofsajdu a sudí hru přerušil.

88
    Ramírez obdržel přihrávku, míč si připravil na střelu a zkusil své štěstí, ale protihráči mu střelecký pokus úspěšně zablokovali.

90
    López zahrál rukou v pokutovém území a Nizozemsko dostane výhodu pokutového kopu.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.

90+1
    Rai Vloet vyfasoval žlutou kartu a tím samým kartónkem byl potrestán Julio Cesar.

90+1
    ANASS ACHAHBAR bezpečně proměňuje pokutový kop a snižuje skóre na 2:3.

90+4
    Traoré uvízl v ofsajdu a sudí hru přerušil.

Střely celkem: Nizozemsko 11:8 Španělsko.

Střely na branku: Nizozemsko 8:5 Španělsko.

Střely do brankové konstrukce: Nizozemsko 1:0 Španělsko.

Ofsajdy: Nizozemsko 3:1 Španělsko.

Fauly: Nizozemsko 17:12 Španělsko.

Rozhodčí Kulbakov ukončil dnešní utkání, které bylo velmi zajímavé. První poločas příliš zajímavý nebyl, ale ten druhý byl výborný. V dnešním klání padlo celkem 5 branek. Do vedení šli ve 36. minutě Nizozemci, ale Ramírez v 68. minutě vyrovnal na 1:1. Nizozemci pak neustáli tlak a inkasovali další dvě branky, které padly v 81. a v 83. minutě. V tu chvíli bylo už o vítězi rozhodnuto, ale v nastaveném čase snížil stav skóre na 2:3 Achahbar, jenž proměnil pokutový kop. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc. (21:55:24)