Shirak – Partizan 1:1 (kon.) | Helsinki – Kalju 0:0 (kon.) | Neftçi Baku – Skenderbeu 0:0 (kon.)
Elfsborg – Daugavpils 7:1 (kon.) | Sligo – Molde 0:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Razgrad 2:1 (kon.)
New Saints – Légia Varšava 1:3 (kon.) | ETO Györ – Tel Aviv 0:2 (kon.) | Cliftonville – Celtic 0:3 (kon.)
Sligo Rovers FC
0:1 (0:1)
Molde FK
cz Streda 17.07.2013, 19:00 • Showgrounds, Sligo • Liga majstrov (predkolá)

Je konec! Ve druhém poločase už gól nepadl a Sligo Rovers tak podlehlo norskému Molde 0:1. O jedinou branku zápasu se postaral ve 42. minutě Chima. Hosté byli většinu zápasu lepším týmem a Sligo se k nějakému náporu dokázalo dostat až v závěru. Molde si tak do domácí odvety, která se hraje příští čtvrtek, vytvořilo velmi dobrou výchozí pozici. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek středečního večera. (20:56:14)

90+2
    V závěru ještě možnost pro hosty. Agnaldo ale Rogerse nepřekonal.

90
    Rozhodčí Boucaut nastaví ještě tři minuty.

87
    Keanův centr hledal Martina, ale před ním stačil zasáhnout Simonsen.

86
    Hestad poslal k zemi Djilaliho a uviděl žlutou kartu.

84
    Molde naposled střídá. Hovland jde na trávník místo Berget.

82
    Domácí se snaží alespoň vyrovnat. Martin našel pěknou přihrávkou Keana, který ale neprostřelil obranný val před sebou.

80
    Elding sklepl míč na Djilaliho, jehož volej však končí vysoko nad bránou.

78
    Po standardce Tripice hlavičkoval nad bránu kapitán Molde Hestad.

78
    Poslední střídání Sliga. Martin jde na hřiště místo Davorena.

77
    Střídání hostí. Moströma nahrazuje Tripic.

76
    Centr Simonsena domácí odvrací.

75
    Hosté budou kopat roh.

73
    Gaynorův odvážný průnik po levém křídle zastavil faulem Ekpo.

72
    Sligo střídá. Odešel Henderson, nahradil jej Keane.

70
    Djilali na pravé straně obehrál protihráče a přesným pasem našel Lynche. Jeho střelu ale zablokovala obrana Molde.

70
    Utkání sleduje 3840 diváků, kteří vytvářejí příjemnou ostrovní kulisu.

69
    Henderson fauloval Moströma a vysloužil si žlutou kartu.

67
    Z hranice šestnáctky těsně minul vzdálenější tyč hostující brány Ndo!

65
    Domácí se nyní pokusili něco vymyslet. Henderson svým centrem hledal nabíhajícího Eldinga, ale Hestad odvrátil. Vzápětí se Elding k míči ve vápně dostal, ale byl odzbrojen Toiviem.

63
    Po rohu Simonsena se dostal k zakončení Toivio. Jeho ránu srazil na další rohový kop Elding.

62
    Další dravý průnik Chimy zastavil za cenu rohového kopu Evan McMillan.

62
    Vystřídali i hosté. Odešel Coly, nahradil ho Agnaldo.

60
    A střídání domácích. Odešel David McMillan, přišel Djilali.

60
    V posledních několika minutách se hra přece jen uklidnila a hraje se více ve středu hřiště.

58
    Po delší době se domácí dostali k míči. Budou vhazovat.

55
    Sligo Rovers stále nemůže najít protizbraň na kvalitní hru Molde. Norové i nadále diktují tempo zápasu.

52
    Exekutorem byl Simonsen, ale k ohrožení Rogersovy brány nedošlo.

51
    Peers zastavil pronikajícího Chimu pouze za cenu nedovoleného zákroku. Rozehrávat budou hosté.

50
    Z hranice šestnáctky vypálil Berget, mířil ale moc vysoko.

48
    Roh kopal Simonsen, domácí se ubránili.

48
    Po Hestadově trestném kopu odhlavičkoval míč do zámezí Henderson. Rohový kop pro Molde FK.

47
    Taktovky se opět chopili fotbalisté Molde, kteří jsou s míčem na útočné polovině.

46
    Ani jeden z trenérů zatím nesáhl k žádné změně v sestavě.

46

Statistiky:

Střely celkem – 1:8
    Střely na bránu – 1:3
    Rohové kopy – 1:2

První poločas vyšel lépe norskému týmu. Molde totiž po opatrnějším úvodu postupně přebralo iniciativu a po půlhodině hry si vytvořilo drtivý tlak, ze kterého vytěžilo několik nadějných příležitostí a především gól Chimy, který padl ve 42. minutě. Pokud chce irský šampión pomýšlet na slušný výsledek do odvety, bude muset ve druhé půli hodně přidat.

45+2
    David McMillan vybojoval roh pro domácí. Ten zahrával Ndo, ale hosté jeho centr odvrátili.

45+1
    Sudí Boucaut nastaví jednu minutu.

44
    Hestad fauloval Lynche a hosté tak museli čelit přímému kopu. Davoren však poslal míč vysoko nad bránu.

42
    Molde právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou zaslouženě do vedení! DANIEL CHIMA přebral na levé straně míč a namířil si to do šestnáctky, kde obešel Peerse a střelou na vzdálenější tyč nedal Rogersovi šanci.

40
    Domácí se brání pouze za cenu bezhlavých odkopů.

38
    Převaha Molde stále narůstá. Chima vybojoval na pravém křídle míč a přesným centrem našel Bergeta. Hostující útočník nedokázal trefit bránu.

37
    Hosté kopali roh. Centr Simonsena propadl až k Chimovi, jehož ránu z penaltového prostoru skvěle vyrazil Rogers!

35
    Standardku rozehrával Gaynor, naskakující Evan McMillan ale na míč nedosáhl.

35
    Hostující Forren vidí žlutou kartu za faul na Eldinga.

34
    V ofsajdu byl lapen Elding.

33
    Hráči norského týmu drží v posledních minutách míč většinou na svých kopačkách.

32
    Lynch přenesl krásným pasem hru na druhé křídlo. Gaynor byl však nekompromisně zastaven Linnesem.

30
    Po půlhodině hry můžeme říci, že mírně lepším týmem je Molde. Svěřenci Oleho Gunnara Solskjæra však zatím recept na obranu Sliga nenašli.

28
    Další nebezpečná akce hostí. Coly vnikl z pravé strany do vápna a vypálil. Brankář Rogers předvedl dobrý reflex a balón vyrazil nohou.

27
    Za domácí obranu si zaběhl Chima a pokusil se přelobovat domácího gólmana Rogerse. Jeho pokus však přelétl bránu.

24
    Mé předchozí tvrzení již neplatí. Z rohu šestnáctky se křížnou přízemní ranou prezentoval David McMillan. Haskjold ale předvedl dobrý zákrok a míč vyrazil do bezpečí.

22
    Více než dvacet minut za námi, ale ani jeden z brankářů ještě nemusel řešit přímé ohrožení své svatyně.

20
    Molde má teď trochu více ze hry.

18
    Série tvrdých zákroků ve středu hřiště, která vyvrcholila odpískaným faulem domácího útočníka Eldinga.

17
    Ten rozehrál Simonsen a k odraženému míči se dostal Ekpo. Jeho rána však byla zblokována.

16
    Hosté získali rohový kop.

15
    Hraje se v poměrně vysokém tempu, ale gólovou příležitost jsme zatím neviděli.

14
    Rychlý protiútok Rovers skončil nepřesnou přihrávkou, kterou hosté zachytili.

12
    Hráči Molde rozehráli nakrátko a pokračují v kombinaci na polovině soupeře.

11
    Davoren zastavil faulem Linnese. Kopat se bude proti domácí bráně.

9
    Coly se tlačil před domácího stopera Evana McMillana příliš důrazně a byl mu odpískán faul.

7
    K prvním pokusům o zakončení se dostali hráči Molde. Moström ani Chima však neprostřelili obranný val soupeře.

5
    Balón teď drží hosté, kteří se s ním nastěhovali na polovinu irského týmu.

3
    Domácí se snaží o nátlakovou hru. Jeden z hráčů Molde pod tlakem jen odkopl do autu.

2
    Hráči Sliga jsou u míče a pokouší se založit útočnou akci.

1

Fotbalisty dnes čeká velmi příjemné fotbalové počasí. Slunečno a teplota nyní dosahuje 22C.

Sligo Rovers FC: Rogers – Henderson, E. McMillan, Peers (C), Davoren – Lynch, Ndo, Conneely, Gaynor – D. McMillan, Elding. Trenér: Ian Baraclough

Molde FK: Haskjold – Linnes, Toivio, Forren, Simonsen – Moström, D. Hestad (C), Ekpo, Chima – Coly, Berget. Trenér: Ole Gunnar Solskjær

Rozhodčí: Boucaut – Cremers, Conotte (BEL).

Náhradníci:

Sligo Rovers FC: Kelly – Keane, Connolly, Dykes, Cawley, Djilali, Martin.

Molde FK: Söderberg – Vatshaug, Hovland, Hovland, Ødegård, Hussain, Agnaldo, Tripic.

Domácím stadionem Sliga Rovers je Showgrounds, který disponuje 4000 místy k sezení.

Sligo Rovers FC bylo založeno již v roce 1928. Loni tento tým potřetí ve své historii vyhrál irskou Premier League a ukončil tak 25 let dlouhé čekání na další triumf. Irská liga se hraje systémem jaro – podzim, takže nyní má Sligo za sebou již 20 kol z nové sezóny a v tabulce mu zatím patří druhá příčka se ztrátou čtyř bodů na vedoucí St. Patrick’s. „The Bit o' Red,“ jak se mužstvu přezdívá, se v předchozích třech sezónách představili v předkolech Evropské ligy, ale ani v jednom případě své dvojzápasy nezvládli. V kádru najdeme kromě domácích fotbalistů také několik Angličanů a jednoho Haiťana.

Molde FK se dlouho krčilo ve stínu slavnějších norských klubů, ale to se změnilo pod vedením bývalého hvězdného hráče Manchesteru United Oleho Gunnara Solskjæra, který z pozice trenéra dovedl tento tým v roce 2011 k historickému titulu, aby hned o rok později tento úspěch zopakoval. Sezóna 2013 Molde prozatím tolik nevychází. Solskjærovy svěřenci totiž do ligy vstoupili čtyřmi porážkami v řadě, a i když se poté forma mužstva zlepšila, na víc, než průběžné desáté místo, to zatím stále nestačí. V evropských pohárech se Molde objevuje poměrně často. Velkého úspěchu dosáhlo v sezóně 1999-00, kdy z předkol proniklo až do skupinové fáze Ligy mistrů, kde se utkalo dokonce s Realem Madrid a FC Porto a před svými diváky dokázalo porazit 3:2 řecký Olympiacos. Loni se Molde pokoušelo o postup do hlavní fáze LM znovu, ale ve 3. předkole nestačilo na Basilej. Za vděk tak muselo vzít Evropskou ligou a tam se přes Heerenveen prokousalo do skupin, kde dokázalo dvakrát zdolat německý Sttutgart. Další čtyři zápasy však skončily porážkou norského týmu, který si tedy musel o postupu do jarní části soutěže nechat jen zdát. Základ kádru tvoří norští fotbalisté, kteří jsou doplněni několika zahraničními posilami. Kapitánem je 37letý Daniel Berg Hestad, který je kromě tří let v nizozemském Heerenveenu celou kariéru věrný Molde. Z cizinců můžeme jmenovat nigerijského útočníka Chukwa, amerického záložníka Gatta nebo švédského křídelníka Moströma.

Vítám zde všechny příznivce dobrého fotbalu. Ve středu pokračuje program úvodních zápasů 2. předkola Ligy mistrů a já Vás budu provádět soubojem úřadujícího mistra Irska Sligo Rovers proti norskému Molde FK. Favoritem dvojzápasu bude určitě Molde, ale se Sligem se musí především v domácím prostředí rozhodně počítat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.