Irtyš Pavlodar – Levski Sofia 2:0 (kon.) | Gefle – Narva 5:1 (kon.) | Chazar Lenkoran – Sliema 1:0 (kon.)
Pjunik – Teteks 1:0 (kon.) | Ventspils – Broughton 0:0 (kon.) | FC Santa Coloma – Breidablik 0:0 (kon.)
Podgorica – Fehérvár 1:0 (kon.) | Turnovo – FK Sūduva 3:2 (5:4 po pen.) | Žilina – Kutaisi 3:3 (kon.)
Aktobe – Gandzasar 2:1 (kon.) | Minsk – Kruoja 5:0 (kon.) | Dudelange – Milsami 0:0 (kon.)
Inter Turku – Víkingur 0:1 (kon.) | Karabach – Met. Skopje 1:0 (kon.) | Levadia Tallinn – Bala Town 3:1 (kon.)
FK Liepāja – Prestatyn 1:2 (3:4 po pen.) | Skonto FC – FC Tiraspol 0:1 (4:2 po pen.) | Valletta – La Fiorita 1:0 (kon.)
Zrinjski Mostar – FC Santa Coloma 1:0 (kon.) | Malmö – Drogheda 2:0 (kon.) | Mariehamn – Keşla FK 0:2 (kon.)
Rosenborg – Crusaders 7:2 (kon.) | Vaduz – Čichura 1:1 (kon.) | Celje – Tromso 0:2 (kon.)
Plovdiv – Astana 5:0 (kon.) | Kukësi – Flora 0:0 (kon.) | Giurgiu – Domžale 2:0 (kon.)
HB Tórshavn – Vestmannaeyjar 0:1 (kon.) | Glentoran – Reykjavík 0:3 (kon.) | Honvéd Budapešť – Čelik 9:0 (kon.)
Novi Sad – Hibernians FC 3:2 (kon.) | St Patrick´s – Žalgiris Vilnius 1:2 (kon.) | Libertas – FK Sarajevo 1:2 (kon.)
IFK Mariehamn
0:2 (0:1)
Inter Baku
cz Štvrtok 11.07.2013, 19:00 • Wiklöf Holding Arena, Mariehamn (FIN) • Európska liga (predkolá)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký den, vítám Vás při sledování odvetného zápasu 1. předkola Evropské ligy IFK Mariehamm – Inter Baku.

Do odvetného utkání vstupují v trošičku lepší pozici domácí fotbalisté, kteří dokázali na hřišti azerbájdžánského protivníka vstřelit branku a přivezli si do dnešní domácí odvety remízu 1:1.

Skóre v prvním zápase otevřel už v 7. minutě Mammadov, který tak poslal Baku do vedení. Odpověď finského týmu přišla až ve druhém poločase, když se v 72. minutě trefil Adlam.

Dnešní utkání bude řídit jako hlavní pan Mervyn Smyth, kterému budou na čarách asistovat James Eakin a David Anderson. Připraven je také čtvrtý rozhodčí a tím je Ross Dunlop. Funkci delegáta UEFY v tomto utkání plní David Delferiere.

Lavička náhradníků:

IFK Mariehamn: Virtanen – Wiklöf, Kukka, Jokihaara, Nordberg

Inter Baku: Agayev – Alakbarov, Špičič, Genov, Diniye, Zargarov, Mansurov

IFK Mariehamn: Enckelamn – Andersson, Thompson, Lyyski, Wirtanen – Lagerblom, Byskata – Adlam, Östlind, Amani – Bright

Inter Baku: Lomaia – Dashdemirov, Abdoulaye, Alejandro, Ämircanov – Abasiyev, Georgievski – Mikel Alvaro, Iashvili, Javadov – Tskhadadze

Rozhodčí: Smyth – Eakin, Anderson.

1

2
    Ämircanov (IBA) si pomohl v souboji s Amanim nedovoleně.

4
    Míč se v úvodu zápasu pohybuje převážně ve středu hrací plochy.

5
    Dashdemirov (IBA) zastavil Adlama jen za cenu faulu.

6
    Lagerblom rozehraje přímý volný kop Mariehammu.

6
    V zápětí je tu další nedovolený zákrok hostů.

6
    První střelecký pokus zápasu má na svědomí domácí hráč Lyyski , jenže nedokázal zamířit mezi tři tyče.

8
    V osmé minutě zápasu evidujeme první střelecký pokus a o ten se postaral Javadov (IBA), jenže jeho střelu dokázal pozorný Enckelman zlikvidovat.

8
    V zápětí je Tskhadadze (IBA) nachytán v ofsajdu.

9
    Andersson (MRH) si pomohl nedovoleně v souboji s Iashvilim.

10
    V zápětí faul také na druhé straně, píská se proti zákroku Javadova.

10
    Thompsonova střela byla pouze zblokována.

11
    Dva nedovolené zákroky přededli domácí hráči, nejdříve se provinil Bright a těsně na to i Wirtanen.

13
    Nedovolený zákrok odpískán také na druhé straně, přestože vidíme hodně nedovolených zákroků, tak žlutá karta zatím udělena nebyla.

14
    Javadov byl poslán k zemi Lyyskim.

15
    Sám faulovaný si postavil míč a z přímého kopu se odhodlal ke střele, ta však minula prostor domácí branky.

17
    Östlind (MRH) si pomohl faulem v souboji s Mikelem Álvarem.

18
    Iashvili se dostal ke střele, ale ta Enckelamna nepřekvapila a bezbrankové skóre se tak stále nemění.

19
    Lagerblom (MRH) rozehraje rohový kop.

20
    Tato standartní situace však nepřinesla větší nebezpečí.

21
    Inter Baku právě vstřelil branku!

Po faulu Thompsona v pokutovém území byla odpískána penalta a tu proměnil BACHANA TSKHADADZE a Inter Baku tak rázem postupuje!

23
    Připomínám, že první utkání skončilo remízou 1:1. Baku tak vstřelilo potřebnou branku a nyní je řada na finském týmu, aby minimálně srovnal krok.

25
    Iashvili (IBA) se dostal ke střele, ale ta byla zblokována pozornou obranou.

28
    Míč se pohybuje převážně ve středu hřiště, Inter Baku je přece jenom aktivnější a zatím zaslouženě vede brankou z pokutového kopu.

28
    Domácí Adlam však mohl vyrovnat, jeho pokus dokázal s vypětím všech sil zlikvidovat Lomaia.

29
    Autor zatím jediného gólu Tskhadadze si počínal nedovoleně v souboji s Thompsonem.

30
    Přesně po půl hodině hry tu je střelecký pokus Ämircanova (IBA), ale hostující hráč neposlal míč do prostoru brány.

32
    Dva rohové kopy v rychlém sledu za sebou rozehráli domácí fotbalisté a z toho druhého se urodila velká šance na vyrovnání, ale Bright nedokázal trefit bránu ve výtečné pozici.

33
    Pro změnu roh na druhé straně.

33
    Javadov od rohového praporku nenašel spoluhráče a tak finský klub míč vyváží co nejdál od vlastní šestnáctky.

35
    Lyyski (MRH) byl až příliš aktivní a výsledkem je faul.

36
    Tskhadadze zakončoval celou standartní situaci Baku, ale nedokázal poslat míč do prostoru brány a tak si domácí mohou opět na chvíli oddechnout.

38
    Iashvili pokus letěl do brány, ale poradit si s ním dokázal domácí brankář.

39
    Na druhé straně je k vidění také střela, ale ta Adlamova neletěla do prostoru brány.

42
    Blíží se závěr prvního poločasu, Bright si pomohl v jednom ze soubojů nedovoleně a tak se píská proti domácím.

43
    Pro změnu nedovolený zákrok na druhé straně od Abdoulayeho.

45
    Již v poslední minutě prvního poločasu je faulován Ämircanov.

45+1
    Již běží první minuta nastavení.

Máme za sebou první poločas odvetného utkání a mnohem spokojenější odchází do šaten hosté. Ti se totiž ve 21. minutě dostali po gólu z pokutového kopu do vedení a to jim zatím zajišťuje postup do další fáze Evropské ligy.

Stačí však jediná branka Mariehammu a půjde se do prodloužení, první zápas totiž skončil 1:1. Uvidíme, co přinese druhá polovina tohoto utkání.

46

48
    Javadov (IBA) je nachytán v ofsajdovém postavení.

49
    Östlind se hnal za vyrovnáním, ale jeho střela mezi tři tyče neletěla.

51
    Wirtanen si v souboji s Abasiyevem poradil nedovoleně.

52
    Javadov ve velké šanci mohl téměř rozhodnout tento dvojzápas, ale nedokázal na výtečného Enckelmana vyzrát.

53
    Abasiyev (IBA) je dnes prvním karetně potrestaným hráčem.

56
    Mikel Álvaro je dalším hráčem Baku, který se dostal až k zakončení, ale domácí gólman zatím drží šance Mariehammu nad vodou.

56
    Javadov byl nachytán v ofsajdu a tak si může domácí obrana oddechnout.

58
    Östlind zastavil Iashvilliho jen za cenu faulu.

61
    První střídání zápase je tu. Na domácí straně odchází Amani a místo něj zkusí štěstí Wiklöf.

62
    Nový muž na hřišti se musel okamžitě zapojit do bránění rohového kopu, ale Javadov nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

64
    Rohový kop si vyzkouší také finský klub.

65
    Lagerblom rozehráal rohový kop, ale Baku se dokázalo ubránit.

66
    Na opačné straně hřiště se dral do zakončení Tskhadadze, ale jeho projektil neletěl mezi tři tyče.

67
    Bright poslal tvrdě k zemi Alejandra a vidí za to žlutou kartu.

69
    Autor zatím jediného gólu Tskhadadze opět vystřelil, ale ani tentokrát nezamířil přesně.

69
    První střídání na straně Interu. Odchází Iashvili a přichází Špičič.

71
    Domácí se snaží vyzrát na obranu Baku a vstřelit vytouženou branku, která by je posunula do prodloužení.

73
    Dostali se domácí také do zakončení, ale Bright pálil mimo.

74
    Hosté střídají. Odchází autor rozdílového gólu Tskhadadze a místo něj vyběhl na zelený pažit Genov.

75
    Lyyski (MRH) nezamířil přesně ve velmi dobré pozici, to je velká škoda pro domácí tým.

77
    Na opačné straně mohl rozhodnout Mikel Álvaro, ale trefil pouze připraveného brankáře domácích.

78
    Ämircanov si postavil míč na místo přestupku a z přímého kopu velmi nebezpečně vypálil. Enckelman byl pozorný.

79
    Na druhé straně zkoušel štěstí Adlam, ale netrefil se ideálně.

81
    Čas se krátí a domácí fotbalisté potřebují minimálně vyrovnat.

82
    Andersson (MRH) fauluje a takto příliš svému týmu nepomůže.

83
    Další přerušení hry po faulu jednoho z domácích hráčů.

85
    Genov (IBA) je zastaven v ofsajdu, čas se však krátí a to je nyní pro Baku nejdůležitější.

86
    Podle všeho je rozhodnuto! Kapitán Baku VAGIF JAVADOV zužitkoval přihrávku Georgievského a posílá Baku do další fáze Evropské ligy.

88
    Utkání se blíží ke svému konci, Mariehamm by nyní musel vstřelit tři branky pro případný postup a to je opravdu téměř nemožné.

90
    Wiklöf si pomáhá nedovoleně už v 90. minutě zápasu.

90+1
    Již běží nastavený čas.

90+2
    Ještě jedno střídání v závěru na straně Baku. Alakbarov nahradil Abasiyev.

90+2
    Genov stihl zůstat v dalším ofsajdu.

Dnešní zajímavé utkání končí vítězstvím hostujícího týmu 0:2 a tak finský Mariehamm nezúročil lepší výchozí pozici v tomto utkání a pouť Evropskou ligou pro něj končí.

Naopak Inter Baku si už příští týden zahraje ve druhém předkole.

1. zápas Inter Baku – IFK Mariehamm 1:1
    2. zápas IFK Mariehamm – Inter Baku 0:2

Postupující: Inter Baku

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit zase příště. (20:51:33)