Irtyš Pavlodar – Levski Sofia 2:0 (kon.) | Gefle – Narva 5:1 (kon.) | Chazar Lenkoran – Sliema 1:0 (kon.)
Pjunik – Teteks 1:0 (kon.) | Ventspils – Broughton 0:0 (kon.) | FC Santa Coloma – Breidablik 0:0 (kon.)
Podgorica – Fehérvár 1:0 (kon.) | Turnovo – FK Sūduva 3:2 (5:4 po pen.) | Žilina – Kutaisi 3:3 (kon.)
Aktobe – Gandzasar 2:1 (kon.) | Minsk – Kruoja 5:0 (kon.) | Dudelange – Milsami 0:0 (kon.)
Inter Turku – Víkingur 0:1 (kon.) | Karabach – Met. Skopje 1:0 (kon.) | Levadia Tallinn – Bala Town 3:1 (kon.)
FK Liepāja – Prestatyn 1:2 (3:4 po pen.) | Skonto FC – FC Tiraspol 0:1 (4:2 po pen.) | Valletta – La Fiorita 1:0 (kon.)
Zrinjski Mostar – FC Santa Coloma 1:0 (kon.) | Malmö – Drogheda 2:0 (kon.) | Mariehamn – Keşla FK 0:2 (kon.)
Rosenborg – Crusaders 7:2 (kon.) | Vaduz – Čichura 1:1 (kon.) | Celje – Tromso 0:2 (kon.)
Plovdiv – Astana 5:0 (kon.) | Kukësi – Flora 0:0 (kon.) | Giurgiu – Domžale 2:0 (kon.)
HB Tórshavn – Vestmannaeyjar 0:1 (kon.) | Glentoran – Reykjavík 0:3 (kon.) | Honvéd Budapešť – Čelik 9:0 (kon.)
Novi Sad – Hibernians FC 3:2 (kon.) | St Patrick´s – Žalgiris Vilnius 1:2 (kon.) | Libertas – FK Sarajevo 1:2 (kon.)
koniec po penal. (4:2)
Skonto Riga FC
0:1 (0:0)
FC Tiraspol
cz Štvrtok 11.07.2013, 18:00 • Skonto Stadions, Riga • Európska liga (predkolá)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u sledování odvetného utkání 1. předkola Evropské ligy mezi Skonto Riga a FC Tiraspol. První utkání zvládl lépe moldavský celek, který na domácím hřišti zvítězil 1:0 a bude hájit těsný jednobrankový náskok. O jedinou branku prvního utkání se postaral v 51. minutě Mingazov, čímž zajistil svému celku lepší výchozí pozici do odvety. Duel startuje v 18 hodin našeho času a postupující se ve druhém předkole utká s českým zástupcem – Slovanem Liberec.

Skonto Riga FC: Grybauskas – Gabovs, Rode, Bulvitis, Dvali – Mingazov, Fertovs, Laizāns, Siņeļņikovs – Šabala, Karašausks.

FC Tiraspol: Livşiţ – Boestean, Hauşi, Novicov, D. Popovici – Bulat, Shapoval, Zarichnyuk, Josan – Fred Nelson, A. Popovici.

Rozhodčí: Tykgaard – Hummelgaard, Bille (všichni Dánsko).

1

2
    Lotyšský celek rozehrával dva rohové kopy v krátkém sledu, ale ani z jednoho velké nebezpečí pro brankáře Tiraspolu nevzniklo.

3
    Pokus hostujícího Josana byl zablokován.

4
    Šabala fauloval Freda Nelsona, míč pro moldavský celek.

5
    Karašausks ohrozil brankáře Livşiţa, který jeho ránu vyrazil na roh.

6
    Obrana Tiraspolu si poradila.

7
    Gabovs znovu prozkoušel pozornost soupeřova brankáře, který si zatím na nedostatek práce stěžovat nemůže.

8
    A. Popovici byl nachytán v ofsajdovém postavení.

9
    O minutu později se stejná situace opakuje.

10
    Tiraspol měl k dispozici rohový kop, ale obrana Rigy se ubránila.

12
    Zarichnyuk vyslal na Grybauskase jedovatou střelu, kterou domácí brankář vyrazil do bezpečí.

14
    Na druhé straně to zkoušel Karašausks, ale ani on neuspěl.

15
    Zarichnyuk byl přistižen v ofsajdu, míč pro domácí.

16
    Ani napodruhé si Zarichnyuk nedal pozor na ofsajdovou linii.

17
    Moldavský celek střídá a je to zřejmě vynucená změna. Freda Nelsona nahradil Gheorghiev.

19
    Nový muž na hřišti ihned mířil na branku soupeře, ale minul prostor mezi třemi tyčemi.

22
    Karašausks byl ve velké šanci, ale Livşiţ předvedl výborný zákrok.

23
    Hostující Bulat rozehrál přímý kop, ale jeho rozehrávka postrádala kvalitu.

26
    Aktivní Gheorghiev vyslal na domácí branku už pátou střelu svého celku, ale ani tentokrát nebyla gólová.

28
    Zarichnyuk znovu nachytán za obrannou linií domácích.

30
    Střela ukrajinského záložníka hájícího barvy moldavského celku byla zablokována.

32
    Livşiţ musel předvést pohotový zákrok po střele Karašauskse.

35
    Tiraspol měl k dispozici standartní situaci, se kterou však naložil prachbídně.

37
    Hostující Josan je potrestán žlutou kartou od rozhodčího Tykgaarda.

39
    Mingazovův pokus byl zablokován obranou moldavského FC do zámezí.

40
    Boestean je potrestán žlutou kartou.

42
    Domácí Fertovs v ofsajdu.

44
    První poločas se kvapem blíží ke svému závěru.

Úvodní dějství odvetného utkání 1. předkola Evropské ligy je za námi a zatím jsme branku neviděli. Tento výsledek více vyhovuje domácím, kteří hájí jednobrankový náskok z prvního utkání. Druhý poločas odstartuje zhruba okolo 19. hodiny.

46

48
    Skonto Riga se dostávalo do zajímavé možnosti, ale jeden z domácích pokazil finální přihrávku.

50
    Fertovs rozehrál nepřesně přímý kop.

53
    Tiraspol měl k dispozici standartní situaci, se kterou naložil bídně. Úvod druhé půle je plný nepřesností.

55
    Taktický faul Zarichnyuka zastavil nadějnou akci domácích.

56
    Druhá změna v moldavském celku, A. Popovici vystřídal Nevuche.

60
    Josan vybojoval rohový kop.

61
    Ani z této možnosti však nezapršelo.

62
    Tiraspol má zhruba ještě půlhodinu na branku, která by mu zajistila alespoň prodloužení.

63
    Gabovs prozkoušel pozornost Livşiţa, na kterého si však nepřišel.

65
    Siņeļņikovs byl ve velice dobré pozici, ale branku minul.

69
    Domácí Šabala vypálil na branku Tiraspolu parádní střelu, kterou brankář Livşiţ skvěle zneškodnil.

70
    Následný rohový kop domácích nebezpečný nebyl.

71
    Poslední střídání Tiraspolu, hřiště opustil Bulat, nahradil ho Grosu.

74
    Siņeļņikovs rozehrál v krátkém časovém rozmezí dva rohové kopy, ani jeden z nich však neskončil gólovou tečkou.

77
    Tiraspolu se čas na vstřelení gólu krátí, naopak domácí hru v klidu kontrolují.

80
    Tiraspol právě vstřelil branku! Moldavský celek se dočkal. YEVGEN ZARICHNYUK využil pas Grosua a zajistil vedení svému celku, které momentálně posouvá oba týmy do prodloužení.

81
    První změna v dresu domácích. Karašauskse nahradil Isajevs.

83
    Novicov je potrestán žlutou kartou.

85
    Mingazov vystřelil, ale brankář hostí se vyznamenal.

88
    Domácí jsou v závěru v tlaku, ale k velké šanci se nemohou dostat.

90
    Laizānsova střela byla sražena do bezpečí.

90+2
    Už se hraje nastavený čas, dvojutkání směřuje do prodloužení.

Druhý poločas skončil.

90 minut hry je za námi a stále neznáme postupujícího. Tiraspol totiž dokázal skórovat a poslal oba celky do prodloužení.

91
    Začal první poločas prodloužení.

93
    Skonto mělo k dispozici rohový kop, se kterým naložilo prachbídně.

94
    Grosu se zapomenul v ofsajdu.

97
    Skonto mohlo konečně skórovat, ale Mingazov minul v dobré pozici.

99
    Na branku pálil Mingazov, ale Livşiţ dobře zasáhl.

100
    Druhá změna v domácím týmu, Siņeļņikovse vystřídal Osipovs.

103
    Josan střílel, ale domácí brankář byl na svém místě.

105
    Osipovse zastavil zdvižený praporek sudího.

První poločas prodloužení skončil.

106
    Začalo druhé prodloužení.

110
    Fertovs fauloval Josana a nabídl míč soupeři.

112
    Hauşiho pokus byl tečován a mezi tři tyče se nevešel.

117
    Utkání spěje k penaltovému rozstřelu.

119
    Laizānsova střela se mezi tři tyče nevešla.

Druhé prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nepřineslo rozhodnutí, poslední alternativou jsou pokutové kopy.

Střílení penalt začíná.

Josan proměnil a posílá Tiraspol do vedení.

Šabala vyrovnává.

Penaltu Gheorghiev vychytal brankář Grybauskas.

Naopak Laizāns se nemýlí.

Grosu penaltu nezvládl, gólman domácích znovu zazářil. To už vypadá s Tiraspolem hodně špatně.

Fertovs dává, Skonto vede už 3:1.

Shapoval odvrátil první mečbol.

Osipovs proměňuje, je rozhodnuto.

Skonto Riga nakonec zvládlo lépe penaltový rozstřel a postupuje do 2. předkola, ve kterém se utká se Slovanem Liberec. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (20:38:12)