Irtyš Pavlodar – Levski Sofia 2:0 (kon.) | Gefle – Narva 5:1 (kon.) | Chazar Lenkoran – Sliema 1:0 (kon.)
Pjunik – Teteks 1:0 (kon.) | Ventspils – Broughton 0:0 (kon.) | FC Santa Coloma – Breidablik 0:0 (kon.)
Podgorica – Fehérvár 1:0 (kon.) | Turnovo – FK Sūduva 3:2 (5:4 po pen.) | Žilina – Kutaisi 3:3 (kon.)
Aktobe – Gandzasar 2:1 (kon.) | Minsk – Kruoja 5:0 (kon.) | Dudelange – Milsami 0:0 (kon.)
Inter Turku – Víkingur 0:1 (kon.) | Karabach – Met. Skopje 1:0 (kon.) | Levadia Tallinn – Bala Town 3:1 (kon.)
FK Liepāja – Prestatyn 1:2 (3:4 po pen.) | Skonto FC – FC Tiraspol 0:1 (4:2 po pen.) | Valletta – La Fiorita 1:0 (kon.)
Zrinjski Mostar – FC Santa Coloma 1:0 (kon.) | Malmö – Drogheda 2:0 (kon.) | Mariehamn – Keşla FK 0:2 (kon.)
Rosenborg – Crusaders 7:2 (kon.) | Vaduz – Čichura 1:1 (kon.) | Celje – Tromso 0:2 (kon.)
Plovdiv – Astana 5:0 (kon.) | Kukësi – Flora 0:0 (kon.) | Giurgiu – Domžale 2:0 (kon.)
HB Tórshavn – Vestmannaeyjar 0:1 (kon.) | Glentoran – Reykjavík 0:3 (kon.) | Honvéd Budapešť – Čelik 9:0 (kon.)
Novi Sad – Hibernians FC 3:2 (kon.) | St Patrick´s – Žalgiris Vilnius 1:2 (kon.) | Libertas – FK Sarajevo 1:2 (kon.)
Pjunik Jerevan
1:0 (0:0)
FK Teteks
cz Štvrtok 11.07.2013, 17:00 • Republican Stadium Vazgen Sargsyan, Jerevan • Európska liga (predkolá)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké odpoledne, vítejte u sledování odvetného utkání Evropské ligy, kdy se dnes střetnou dva celky, jejichž šance jsou v rámci postupu do dalšího kola poměrně slušně otevřené. Arménský Pyunik Jerevan a tým z Makedonie, jenž si právo účasti v předkole Evropské ligy vybojoval cestou vítězsví v domácím poháru.

První vzájemný duel skončil remízou 1:1, branky začaly padat až v závěru utkání. Po brance Ghukase Poghosyana vedli hosté od 81. minuty 1:0. Domácí však měli doslova drtivý závěr, kdy nejprve vyrovnal v poslední minutě řádné hrací doby Iseni a tentýž hráč nakonec ještě mohl strhnout vedení v nastaveném čase na stranu domácího FK Teteks, ale hosty podržel gólman Manukyan.

Za mírného favorita lze považat celek domácích, který si remízou 1:1 zajistil lepší výchozí pozici do této odvety. Stačí mu i bezbranková remíza, zatímco hosté musí vyhrát, nebo uhrát výsledek 1:1 a jít do prodloužení.

FC Pyunik: Manukjan – Horakjan, Voskanjan, Hovhannisjan, Minasjan – Sardarjan, Juspashan, Manojan (C) – Papikjan, Balojan, Gagik Poghosjan. Trenér: Rafael Nazarjan.

Náhradníci: Ohanjan – G. Hovhannisjan, Grygorjan, Malakjan, Ghukas Poghosjan, Bakaljan, Avzazjan.

FK Teteks: Mančevski – Krsteski, Bejtulaj, Kralevski, Jovanovski – Božinovski (C), Mičevski, Despotovski, Načevski, Angelov – Petkovski. Trenér: Gorazd Mihajlov.

Náhradníci: Siljanovski – Toševski, Argirovski, Petrovski, Iseni, Ristovski.

Rozhodčí: Peter Kralovič – Tomáš Mokoš, Miroslav Benko (všichni Slovensko).

1

2
    Hosté se poprvé dostali do útočné akce a hned z toho byla pěkná hlavička Božinovskiho. Kapitán Teteksu posadil míč na hlavu a míč těsně minul tři tyče.

4
    O první útočnou akci se snažil i Pyunik, ale Poghosjan byl zastaven obráncem Krsteskim.

5
    Pěkná střela Papikjana a brankář Mančevski musel jít na zem. Přízemní střelu směrovanou doprostřed brány v klidu kryje.

6
    Stadion v Arménii je hodně zřídka zaplněn, tribuny bohužel zejí prázdnotou.

7
    Sardarjan zahrával standardku a hledal někoho ve vápně, ale tam nebyl nikdo. Míč proletěl do země nikoho.

9
    Domácím patří úvod utkání, jsou častěji u míče a snaží se tvořit hru.

10
    Dnešní duel řídí slovenská trojice rozhodčích, která by neměla být pod nějakým tlakem diváků. Těch je v hledišti skutečně pramálo.

11
    Hovhannisjan střílel z uctivé vzdálenosti, zařízení trefit nemohl. Míč je daleko mimo hřiště.

13
    Další pokus vyslal Minasjan, opět to bylo mimo.

14
    Není však rozhodně špatné pálit z každé pozice. Domácí se toho rozhodně nezdráhají a zkouší to.

16
    První střelu na bránu vyslali také hosté. Střílel Petkovski a Manukjan musel vyrazit míč nad bránu.

18
    Byl z toho roh, který už další ohrožení domácí svatyně nepřinesl.

18
    Utkání začalo o něco dřív, zhruba o tři minuty. Hraje se za slunečného a letního počasí.

19
    Kapitán Božinski vyslal tvrdou ránu z dvaceti metrů, ale byla sražená mimo tři tyče.

22
    Balojan hledal ve vápně naběhnutého Papikjana, ale ten se nedokázal zorientovat a záhy o míč přišel.

23
    Krátce zahrozili i hosté, ale jejich útok postrádal přesnost.

24
    Oba týmy hodně chybují v rozehrávce, hra je poměrně neurovnaná.

24
    Více ze hry mají stále domácí, kterým může tento výsledek vyhovovat, z prvního zápasu si přivezli nerozhodný výsledek 1:1. Na hostech je, aby v tomto utkání uspěli.

26
    Přeci jen výborná akce týmu FK Tekets. Rychlý kontr táhl po pravé straně Načevski, přihrál na hranici vápna pro Petkovskiho, jehož střela minula o pár čísel levou tyč Manukjana.

28
    Poslední minuty patří hráčům v bílých dresech, kteří mnohem častěji operují před arménskou bránou.

29
    Despotovskiho střela proletěla až k Manukjanovi, který ale dobře viděl a míč chytá do náruče.

31
    Máme odehráno něco přes půl hodiny zápasu, první pětadvacetiminutovka patřila domácím, jenž měli územní převahu.

32
    Poslední minuty ovšem patří Teteksu, který drží míč na svých kopačkách.

34
    Domácí Juspashan po delší době chtěl trošku provětrat hostující obranu, ale ta mu míč velice rychle odebrala.

35
    Manojan se drží za hlavu, obešel hned tři protihráče a vypálil po zemi. Jenže nepřesně, ví dobře, že celá situace se dala řešit jinak.

36
    Domácí mohli otevřít skóre, ale stále je stav bezbrankový.

38
    Nyní jsou opět domácí v akci, vypadá to, že je nakopla akce jejich kapitána, který si vytvořil gólovou šanci.

38
    Žlutou kartu dostává Načevski (FK Teteks).

39
    Žlutou kartu dostává Bejtulaj (FK Teteks).

40
    Zhruba pět minut do konce prvního poločasu, hraje se ve středu hřiště.

41
    Balojan si hledal prostor na malém vápně, chtěl si naběhnout na centr z levé strany, ale fauloval obránce Bejtulaje a je prozatím po šanci, sudí píská útočný faul.

43
    Poločas se dohrává v poklidu, domácí drží míč a chtějí jít do kabin za tohoto stavu. Netřeba připomínat, že jim výsledek vyhovuje.

45
    Třetím potrestaným hráčem hostů je Jovanovski.

To byla poslední informace z prvního poločasu, který byl poměrně vyrovnaný. Na obou stranách jsme viděli po jedné šanci, gól však nepadl. Tento stav vyhovuje domácím, kteří si přivezli ze hřiště soupeře výsledek 1:1.

Pokračujeme kolem 18:00.

46

47
    Vše je připraveno ke startu druhého poločasu, který nám snad nabídne lepší podívanou a také začnou padat góly.

48
    Ani jeden z koučů nezasáhl do sestavy a i do druhého poločasu registrujeme stejné jedenáctky.

49
    Puynik zahrával roh Papikajnem, ale míč má v rukavicích Mančevski.

50
    Harokjanova střela byla zblokována a hostující gólman nemusí zasahovat.

52
    V Arménii přes pauzu pršelo a trávník je mokrý a míč klouže nepříjemně hráčům při zakládání akcí.

53
    Stále čekáme na nějakou klodnou akci, přičemž by se dalo očekávat, že oba celky budou pálit z každé pozice. Trávník je přeci jen těžký a pro brankáře to nebude nic snadného.

55
    Obrovská šance Voskanjana, který si naběhl za obránce a na hranici malého vápna bez rozpaků střílel, jenže Mančevski celou sitauci dobře odhadl a míč vyrazil nohou mimo tři tyče.

57
    Vzápětí střílel nepřesně Božinovski, míč šel hodně vedle. Domácí mohli před chvíli potvrdit postup nestalo se tak. Stále jsou v nejistotě, soupeři stačí dát jednu branku.

59
    Domácí poprvé střídají, přichází Avzazjan a odešel Balojan.

60
    Střídání v týmu FK Teteks: ze hřiště odchází Jovanovski, přichází Iseni.

63
    Teteks několikrát zahrozil slibně se rozvíjejícím brejkem, ale domácí obrana si pečlivě hlídá především běhavého Petkovskiho.

65
    Hraje se znovu neurovnané utkání s velkým množstvím chyb. Hosté si nemohou kloudně přihrát, což je brzdí, aby se dostali do nějakého soustavnějšího tlaku.

67
    A pochopitelně se jim čas proklatě krátí, ale stále není nic ztraceného. Na jeden gól mají více jak dvacet minut.

70
    U míče jsou hráči Tetekse, kteří ale stále neví, kudy by si proklestili cestu až před Manukjana.

71
    Domácí podruhé střídají. Papikjana nahrazuje Ghukas Poghosjan

73
    Hrstka diváků si ve druhém poločase na kvalitní fotbal zatím nepřišla, stále sleduje opatrný duel bez větších šancí.

75
    Postupová matematika hovoří jasně, domácí stačí tento výsledek, ale bylo by alibistické, kdyby se na něj neustále spoléhali. Hosté mohou jednou prchnout a pohroma bude na světě.

77
    Střídání v týmu FK Teteks: ze hřiště odchází Angelov, přichází Ristovski.

79
    Gagika Poghosjana už chytají křeče a byl na hřišti ošetřován. Další cenné vteřiny pro Pyunik.

80
    Gagik Poghosjan po ošetření obživl a mohl potvrdit domácím postup, avšak Mančevski chytá jeho střelu a drží ještě poslední akci svého celku, jenž nutně potřebuje dát gól.

82
    S nastavením zhruba deset minut do konce, domácí stále drží pro ně tolik potřebný výsledek.

83
    Střela Mičevskiho byla z velké dálky a Manukjan ji musel chytit. Stav se měnit mohl jen těžko.

85
    Petkovski měl na hlavičce postupový gól. Na hranici vápna dostal centr na hlavičku a mířil doprostřed svatyně, kde byl v pravý moment Manukjan. Asi největší možnost na vstřelení branky v celém zápase.

87
    Spíše taktické střídání v týmu Pyuniku. Sadarjana nahrazuje Malakjan.

89
    Najednou je z toho drtivý tlak hostů, kteří si vytvořili další gólovou šanci. Kralevski vypálil z dvaceti metrů a gólman Manukjan vyráží špičkou rukavic míč nad bránu. Domácí mohou svému strážci hodně děkovat za poslední minuty.

90
    Žlutou kartu dostává Juspashan (FC Pyunik).

90
    Nastavují se tři minuty.

90+3
    Pyunik právě vstřelil branku!
    VIULEN AVZAZJAN potvrzuje pro domácí fotbalisty postup do druhého předkola. Vběhl do otevřené obrany a svůj sólový nájezd provedl naprosto s přehledem.

Domácí to nakonec dokázali, i když v závěru museli čelit tlaku soupeře, který si vynutil dvě gólové šance. Nakonec jim pomohl gólman, který nepřipustil nějakou pohromu a v závěru potvrdil postup Avzazjan výpadem do otevřené obrany.

První zápas 1:1, druhý 1:0, je tedy jasné, že do druhého předkola postupuje FC Pyunik. S tímto konstatováním se loučím a sledujte i nadále naši bohatou nabídku zápasů na onlajnech. (18:51:29)