Irtyš Pavlodar – Levski Sofia 2:0 (kon.) | Gefle – Narva 5:1 (kon.) | Chazar Lenkoran – Sliema 1:0 (kon.)
Pjunik – Teteks 1:0 (kon.) | Ventspils – Broughton 0:0 (kon.) | FC Santa Coloma – Breidablik 0:0 (kon.)
Podgorica – Fehérvár 1:0 (kon.) | Turnovo – FK Sūduva 3:2 (5:4 po pen.) | Žilina – Kutaisi 3:3 (kon.)
Aktobe – Gandzasar 2:1 (kon.) | Minsk – Kruoja 5:0 (kon.) | Dudelange – Milsami 0:0 (kon.)
Inter Turku – Víkingur 0:1 (kon.) | Karabach – Met. Skopje 1:0 (kon.) | Levadia Tallinn – Bala Town 3:1 (kon.)
FK Liepāja – Prestatyn 1:2 (3:4 po pen.) | Skonto FC – FC Tiraspol 0:1 (4:2 po pen.) | Valletta – La Fiorita 1:0 (kon.)
Zrinjski Mostar – FC Santa Coloma 1:0 (kon.) | Malmö – Drogheda 2:0 (kon.) | Mariehamn – Keşla FK 0:2 (kon.)
Rosenborg – Crusaders 7:2 (kon.) | Vaduz – Čichura 1:1 (kon.) | Celje – Tromso 0:2 (kon.)
Plovdiv – Astana 5:0 (kon.) | Kukësi – Flora 0:0 (kon.) | Giurgiu – Domžale 2:0 (kon.)
HB Tórshavn – Vestmannaeyjar 0:1 (kon.) | Glentoran – Reykjavík 0:3 (kon.) | Honvéd Budapešť – Čelik 9:0 (kon.)
Novi Sad – Hibernians FC 3:2 (kon.) | St Patrick´s – Žalgiris Vilnius 1:2 (kon.) | Libertas – FK Sarajevo 1:2 (kon.)
FK Chazar Lenkoran
1:0 (1:0)
FC Sliema Wanderers
cz Štvrtok 11.07.2013, 17:00 • Sahar stadion, Lankaran • Európska liga (predkolá)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemné fotbalové odpoledne. Nová sezona Evropské ligy je na svém startu, dnes budeme sledovat odvetu prvního předkola mezi FK Chazar Lenkoran (Ázerbájdžán) a FC Sliema Wanderers (Malta).

Před týdnem se na stadionu maltského celku zrodila remíza 1:1 , která je poměrně výhodná pro ázerbájdžánský celek, kterému tak dnes k jistotě postupu stačí i bezbranková remíza. Jakékoli vítězství ho samozřejmě posouvá do dalšího předkola, ovšem stejně tak mu jakákoli porážka vystaví stopku. Do prodloužení by se šlo jen v případě remízy 1:1, jakákoli vyšší remíza bude znamenat postup Silemy. Dle sázkových kanceláří je poměrně jasným favoritem utkání domácí celek. Realita ovšem ne vždy potvrzuje tyto předpoklady.

FC Sliema Wanderers se dá považovat za poměrně pravidelného účastníka Evropské ligy, pohříchu bohužel pouze v jejích předkolech. Ve své domácí soutěži v uplynulém ročníku skončila Silema na čtvrté příčce.

FK Chazar Lenkoran se v Evropské lize představil i v loňské sezoně. Tehdy prošel přes první kolo a ve druhém jen těsně nestačil na relativně ostřílenou polskou Poznaň(1:1 a 0:1). Svou loňskou zkušenost by tedy ázerbájdžánský celek rád přetavil v úspěch v podobě postupu přes Silemu, zda se mu to podaří se dozvíme dnes večer.

Zápas na Sahar stadionu v Lankaran začíná v 17:00 našeho času a řídit jej budou kompletně belgičtí sudí: Wim Smet – Dirk Gilon, Rien Vanyzere,

FK Chazar Lenkoran: Doblas – Éder Bonfim, Todorov, Skarlatake, Ramaldanov – Tounkara, Benouahi, Amirguliyev(C) – Gligorov, Oršulić, Nildo França

(Ramazanov, Sadigli, Scarduelli, Silva Linares, Pamuk, Abdullayev, Piţ)

FC Sliema Wanderers: Zammit – A. Muscat(C), Baldacchino, G. Muscat, Bianciardi – Mintoff, Scerri, Laudisi – Barbetti, Muchardi, Nka Ohawuchi

(Bonello, Martinelli, Woods, Cilia, Ciantar)

Rozhodčí: Wim Smet – Dirk Gilon, Rien Vanyzere.

1

3
    První rohový kop v zápase zahrávala hostující Sliema, nic z něj však nevytěžila

6
    Chazar v první obrovské příležitosti, skóre zůstává nezměněné.

11
    Jako podstatně aktivnější se prozatím jeví domácí tým, ten si v úvodních minutách vypracoval už čtyři střelecké pokusy.

15
    Po další nadějné příležitosti domácích následoval rohový kop, ani ten ale Chazar ve vedoucí branku nepřetavil

16
    Žlutou kartu dostává Éder Bonfim (FK Chazar Lenkoran).

18
    Žlutou kartu dostává Barbetti (FC Sliema Wanderers).

19
    Další střelecký pokus domácích, tentokrát Amirguliyev, jeho pokus byl ovšem zblokován.

25
    Na stadionu v Lankaranu stále čekáme na úvodní branku, nyní je k vidění spíše množství nedovolených zákroků.

26
    Žlutou kartu dostává Bianciardi (FC Sliema Wanderers).

29
    Lenkoran právě vstřelil branku! A domácí jdou po půl hodině hry do zaslouženého vedení! Autorem branky je kapitán AMIRGULIYEV.

31
    Nyní je na tahu hostující tým, tento stav by znamenal jeho vyřazení. Z rohového kopu ale nic nevytěžil.

37
    Sliema si nyní vytváří tlak, k vyrovnání to zatím nevede.

39
    Žlutou kartu dostává Nka Ohawuchi (FC Sliema Wanderers).

41
    Sledujeme opět nápor domácích, kteří by rádi do poločasu odskočili do dvoubrankového vedení. Nyní zahrávají rohový kop...

42
    ... bez kýženého efektu.

44
    Následují další nepovedené střelecké pokusy domácích.

45
    Ani ve dvou minutách nastavení prvního poločasu se nic ožehavého neudálo, oba týmy se tedy odebírají do šaten.

V prvním poločase byl podstatně aktivnější domácí tým. Ten plní roli papírového favorita i co se týče statistik, tou hlavní je však počet vstřelených branek a tu vede prozatím jen 1:0, díky čemuž je maltská Sliema stále ve hře.
    Druhý poločas začne zhruba v 18:02

46

50
    Sliema začala druhý poločas podstatně aktivněji.

52
    Ze své aktivity však příliš nevytěžili a teď už opět hrozí domácí.

53
    Todorov nyní fauluje hostujícího Mintoffa, faul se obešel bez karetního napomenutí.

55
    Fauly na obou stranách nám nyní kouskují hru.

57
    Domácí útočník França byl nyní lapen v ofsajdu.

59
    Další rohový kop pro domácí, ... brankář Zammit drží míč.

61
    Žlutou kartu dostává Amirguliyev (FK Chazar Lenkoran).

61
    První dnešní střídání. V týmu FK Chazar Lenkoran: ze hřiště odchází Gligorov, přichází Piţ.

63
    Domácí obránce Éder Bonfim se prezentoval faulem na hostujícího útočníka Ohawuchia.

66
    Chazar Lenkoran opět v útoku. Vyzkouší si další rohový kop.

67
    Následně Tounkara i Benouahi netrefují zařízení.

70
    I v prozatimním průběhu druhého dějství je zatím hostující Sliema téměř bezzubá.

70
    Na to hotující trenér reaguje sřídáním. Ze hřiště odchází Laudisi, přichází Woods.

73
    Situaci domácím podstatně ulehčuje vyloučení hostujícího obránce. Červenou kartu dostává Baldacchino (FC Sliema Wanderers).

77
    Několik šancí domácích k uklidňujícímu druhému gólu nevedlo.

78
    Žlutou kartu dostává Oršulić (FK Chazar Lenkoran).

80
    Střídání v týmu FK Chazar Lenkoran: ze hřiště odchází Oršulić, přichází Abdullayev.

82
    S nastavením zbývá do konce druhého poločasu zhruba 10 minut, domácí Chazar kráčí za zaslouženým vítězstvím.

83
    Nildo França dvakrát po sobě lapen v ofsajdové pasti.

84
    Střídání v týmu FC Sliema Wanderers: ze hřiště odchází G. Muscat, přichází Cilia.

84
    Červenou kartu dostává Amirguliyev (FK Chazar Lenkoran).
    Poslední minuty tak můžou být ještě zajímavé.

87
    V útoku ovšem stále domácí, brankář Zammit pozorný.

89
    Taktické střídání v týmu FK Chazar Lenkoran: ze hřiště odchází Benouahi, přichází Silva Linares.

90
    Nyní už běží nastavený čas.

90+2
    Rohový kop pro domácí...

90+3
    ... Ramaldanov netrefuje

Odvetné utkání prvního předkola Evropské ligy je u konce! FK Chazar Lenkoran v něm vítězí 1:0, v celkovém součtu tedy 2:1 a stává se postupujícím do druhého předkola.
    Ve dnešním utkání byl lepším týmem, postup lze tedy označit za spravedlivý.