3
6 7 6
Nedeľa 07.07.2013, 15:14Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva)

Aj ja by som sa vám chcel poďakovať za sledovanie prenosu a rozlúčiť sa svami. Spozdravom Marek Antalík. (18:35:50)

Andy je veľmi rád, že sa mi podarilo získať tento titul a ďakuje všetkým za podporu. Veľké gesto Andyho Murrayho, ktorý trofej chcel veľmi vyhrať aj pre svojho trénera Ivana Lendla, ktorý ju nikdy ako hráč nevyhral.

Novak Djokovič pochválil robotu svojho premožiteľa a zagratuloval mu k zisku titulu.

Ako prvý bol ocenený Mohamed Lahyani. Následne si prebral strieborný tanier Novak Djokovič a nasleduje víťaz tohto ročného Wimbeldonu 2013 Andy Murray, ktorý u v minulom roku prehral vo finále s Rogerom Federerom. Andy si prebral pohár víťaza a jeho meno je už zapísané medzi víťazmi turnaja.

Oceňovať oboch hráčov bude vojvoda z Cantu princ Edword.

Tretí set bol ako na hojdačke raz viedol Murray, potom Djokovič, ale záver patril domácemu miláčikovi, ktorý mal už v desiatej hre tri mečboly nedokázal ich ešte využiť potom prišli tri brejkboly pre Novaka a ani ten ich nepremenil až prišiel štvrtý mečbol a nevynútená chyba Novaka, ktorá po 77 rokoch prináša Veľkej Británii titul Wimbledonského šampióna, ktorého trénerom je Ivan Lendl.

Koniec zápasu

4:6
    ANDY MURRAY premenil štvrtý mečbol vďaka nevynútenej chybe Novaka Djokoviča získava tretí set a celé finále vo svoj prospech.

40-A
    Po druhom servise si Andy Murray z obrany vybojoval mečbol a to mal Novak možnosť loptičku zaklincovať do kurtu.

40-40
    Prvý servis sa Murraymu nepodaril.

40-40
    Aj tretí krát brejkbol Murray odvracia. Po nábehu na sieť bez problémov zahral loptičku.

A-40
    Skrátenie hry sa nevyplatilo Andymu Murraymu. Novak loptičku dobehol a uhral fiftín.

40-40
    Aj druhý brejkbol v tejto hre Murray odvracia víťazným úderom.

A-40
    Ďalší brejkbol pre Djokoviča. Tentokrát pri Novakovi stáli všetci svätý. Prasiatko.

40-40
    Brejkbol Novak nepremenil. Andymu sa podarilo zahrať priamy bod z podania.

A-40
    Novak získava aj štvrtý fiftín po sebe. Andy mu ho daruje opäť loptičkou do siete.

40-40
    O tretí mečbol sa Andy Murray pripravil sám dlhou loptičkou do autu.

30-40
    Aj druhý mečbol zostal zásluhou Novak nevyužitý.

15-40
    Prvý sa podarilo "Nolemu" na sieti odvrátiť.

0-40
    Po vyše troch hodinách sa prepracoval ANDY MURRAY k prvým trom mečbolom v zápase.

0-30
    Po druhom servise sa hrala dlhšia výmena, až Novak ju skrátil. Nevyšlo mu to Andy zahral po čiare presne.

0-15
    Novak začal veľmi zle poslal výmenu príliš ďaleko za základnú čiaru.

4:5
    Tretí set je ako na hojdačke. Murray viedol 2:0. Djokovič otočil na 2:4, ale znovu vedie Murray 5:4 a bude ma servis na víťazstvo.

4:5
    Andy Murray premenil hneď prvý brejkbol a bude podáva ť na zisk titulu vo Wimbledone 2013.

15-40
    Neskutočnú výmenu,ktorú dokázal Andy Murray dobehnúť a zázískať z nej dva brejkboly je lahôdkou tenisu.

15-30
    Novak sa snažil zaskočiť Andyho na sieti, ale zaskočil sám seba.

15-15
    Novak priamy bodom z podanie vyrovnáva.

0-15
    Andy začal veľmi dobre víťazným úderom aj deviatu hru.

4:4
    Našťastie pre Brita mu vyšiel druhý servis po ktorom je vyrovnané.

30-40
    Po prvom podaní sa pokúšal Murray o eso, ale to bolo v aute.

30-40
    Po druhom servise má Murray výhodu na vyrovnanie.

30-30
    Následne je vyrovnané.

15-30
    Andy veľmi dobrým krížnym forhendom ide znovu do vedenia.

15-15
    Pošmyknutie stojí Novak fiftín.

15-0
    Po druhom servise boduje však Novak Djokovič.

4:3
    Andy Murray začína svoj servis na druhom podaní.

4:3
    Napokon sa predsa podarilo Murraymu premeniť druhý brejkbol a znižil tak stav.

30-40
    Ale ani Djokovič sa nenechá zahambiť a keď treba pritlačí súpera a získa fiftín.

15-40
    PO druhom servise prešiel perfektne Andy Murray z obrany do útoku a získal tak dva brejkboly.

15-30
    Druhý servis Djokoviča.

15-30
    Murray mal tento krát smolu na sieti loptička mu padla tesne pod pásku na jeho strane dvorca.

0-30
    Tento krát Djokovičove skrátenie Murray dobehol a loptičku napálil do Srba.

0-15
    Siedmu hru začal Novak tesný autom.

4:2
    Po druhom servise poslal Andy Murray loptičku z forhendu do pásky. Novak tak získava štvrtý game v rade.

40-15
    Lenže ďalšou chybou Murray ponúka Novakovi dva brejkboly.

30-15
    V pravý čas sa mu podarilo znížiť.

30-0
    Andy začína mať problémy. Prestalo sa mu dariť. urobil ďalšiu chybu, keď poslal loptičku do autu.

15-0
    Ďalšie skrátenie hra Novaka slávy úspech. Andy poslal loptičku len do siete.

3:2
    Novak je spať v hre otáča vývoj tretieho setu z 0:2 na 3:2 a ešte sa bude na čo pozerať.

40-15
    Novak začína čo raz viacej skracovať hru. Andy loptičku dobehol, ale páska jeho odvrátenie zastavila.

30-15
    Len tretie eso zahral Novak v zápase.

15-15
    Novak v ďalšej výmene skracuje hru na čo už Andy ani nešiel dobiehať.

15-0
    Po druhom servise však Novak poslal loptičku za základnú čiaru.

2:2
    Skrátenie hry nevyšlo Murraymu. Andy zahral odvrátenú loptičku od Srba do autu.

40-30
    Neskutočné čo obaja hráči predviedli. Djokovič skrátil hru. Murray dobehol a skrátil tak isto. Djokovič tak isto zašprintoval a získal brejkbol.

30-30
    Ďalší kvalitný servis a priamy bod z neho pre Brita.

30-15
    Priamy bod s podania pre Murraya.

30-0
    Novak získava po sebe šiestu loptičku a vedie 30:0.

15-0
    Murray prerušil výmenu vzal si jastrabie oko, ale nemal pravdu.

1:2
    Napokon Novak otočil stav tretej hry z 0:30 a víťazným úderom na sieti znížil stav, ale má manko jedného brejku.

40-30
    Novakovi sa podarilo víťazným úderom otočiť stav tretieho gamu.

30-30
    Srb vyrovnáva stav tretieho gamu,ale bude to mať veľmi náročné.

15-30
    Po ojedinelej chybe loptička do siete Andho Novak znížil.

0-30
    Veľmi ľahké loptičky ponúka Novak Djokovič Murramu a ten to trestá víťazným krížnym úderom.

0-15
    Novak je na tom veľmi zle tretí game tretieho setu začal dvojchybou.

0:2
    Čistou hrou sa podarilo po chybe Murraymu získať svoj servis.

0-40
    Po nevynútenej chybe Djokoviča má Murray tri možnosti na potvrdenie brejku.

0-30
    Po druhom servise si prípisal Murray ďalšiu výmenu.

0-15
    Ďalší game začal Murray veľmi dobre a dominuje teraz na kurte.

0:1
    Andy Murray veľmi dobre hral v defenzíve a netrpezlivý Djokovič poslal loptičku do autu. Andy sa tak veľmi priblížil k zisku titulu, ale ešte je to predčasné.

30-40
    Skrátenie dlhej výmeny Djokoviča takmer vyšlo, ale rýchle nohy Murraho loptičku dobehli a získali aj fiftín, ktorý je brejkbolom pre Andyho.

30-30
    Novakovi sa podarilo vyrovnať.

15-30
    Až tretiu výmenu získal pre seba Djokovič, Keď poslal na opačnú stranu Andyho.

0-30
    Ďalšia nevynútená chyba Novaka, keď poslal výmenu do siete.

0-15
    Aj do tretej sady vstupuje úspešne Murraya víťazným úderom.

0:0
    Andy Murray je veľmi blízko aby sa po 77 rokoch stal prvým Britom, ktorý získa titul na domácom turnaji veľkej 4ky.

0:0
    V druhom sete môže Djokoviča mrzieť že premrhal stav 4:1. Za stavu 4:4 prišiel aj o posledné jastrabie oko. Zbytočne vyhľadával hádky s rozhodcom Lahyanim ho stálo druhý set. Andy Murray to využil a získal tak set po premenení prvého setbolu.

5:7
    ANDY MURRAY ukončil druhý set deviatym eso.

0-40
    Priamy bod z podania pre Murraya prináša 3 možnosti na potvrdenie brejku a zisk druhého setu.

0-30
    Ďalší servis Andho s rýchlosťou vyše 200 km za hodinu.

0-15
    Koncentrácia Novaka je veľmi zlé. ďalšiu výmenu zakončil do autu.

5:6
    Lenže druhý brejkbol poslal bezhlavo do siete a bude musieť čeliť podanie Murrayho na vedenia 2:0 na sety.

30-40
    Naštvaný Novak prvý brejkbol odvracia.

15-40
    Rozhodený Novak musí čeliť dvom brejkbolom Andyho.

15-30
    Novak Djokovič je veľmi nervózny na rozhodcu Lahyaniho, ale nemá pravdu. Pravdu má rozhodca, lebo Murrayho loptička sa štrajchla čiary.

15-15
    Andymu sa podarilo vyrovnať veľmi dobrý prehodom.

15-0
    Štvrtým víťazným smečom začal Novak 11 hru druhého setu.

5:5
    Výmena sa zopakovala. Ďalší priamy bod z podania je vyrovnané.

30-40
    Po prvom servise zahral Murray priamy bod.

30-30
    Tesný aut z rakety Murrayho vyrovnáva stav desiatej hry.

15-30
    Osme esom Murrayho malo rýchlo 208 Km/h.

15-15
    Páska pomohla Murraymu. Novak poslal loptičku a tá sa od pásky odrazila späť.

15-0
    Po druhom servise však Andy nezačal vôbec dobre.

5:4
    Andy Murray na servis o udržanie sa v druhom sete.

5:4
    Aj napriek tomu, že Novak musel ísť do výmeny len cez druhý servis podarilo sa mu ju získať.

40-0
    Servis volej Djokovičovi nevyšlo prvé podanie bolo zlé.

40-0
    Novak sa hodil do letu loptičku zasiahol ju a prináša mu to ďalší fiftín na jeho konte.

30-0
    Novak si pripisuje na svoje konto eso.

15-0
    Servis a nábeh na sieť prináša Novakovi fiftín.

4:4
    Priamy bod so servisu prináša vyrovnaný stav druhého setu.

40-A
    Po nádhernom dropšote a skrátení hry je tu možnosť opäť pre NBrita vyrovnať.

40-40
    Lenže Novak nahodil loptičku Andymu na smeč a ten poľahky odvracia brejkbol.

A-40
    Aktivita Novakovi prináša úspech. Srb si vybojoval ďalší brejkbol a odniesla si to Murraho raketa.

40-40
    Nole však agresívne hrá. Núti Andyho ku chybám a jedna z nich prichádza.

40-A
    Ďalší priamy bod Andyho Murrayho a je tu šanca na gamebol.

40-40
    Andy Murray brejkbol uhral siedmy esom, aj keď si jeho súper zobral posledné jastrabie oko čo mal.

40-30
    Slabý lob Andyho. Novak poľahky si uhral fiftín a má šancu na brejkbol.

30-30
    Zbytočne dlhá loptička od Murraya do autu.

15-30
    Chyba prišla aj na strane domáceho tenistu, ktorý poslal loptičku do siete.

0-30
    Aj napriek tomu, že rozhodca zahlásil po Djokovičom údere loptičku do autu Andy rozbehnutý ho obhodil.

0-15
    Ďalšia chyba Novaka, ktorý nevedel čo má zahrať, tak poslal loptičku do autu.

4:3
    Andy Murray dostáva brejkbol zadarmo. Novak Djokovič zahral tretiu dvojchybu a tak je znížené a Murray svojím servisom môže vyrovnať stav druhého setu.

40-A
    Následne sa pokúšal Djokovič hrať čop, ale Andy ho dokázal zdolať v tejto výmene.

40-40
    Andy Murray odvracia gamebol Srba.

A-40
    Priamy bod Novaka zo servisu a gamebol.

40-40
    Aj druhú možnosť Andy Murray premrháva. Loptičku tak isto poslal len do siete.

30-40
    Prvú možnosť zakončil Andy Murray do pásky.

15-40
    Páska pomohla tentokrát Murraymu keď tesne pred Novakom loptička zmenila smer a Brit má dva brejkboly.

15-30
    Novak znižuje priamym bodom z podania.

0-30
    Z druhého servisu poslal výmenu Novak príliš dlhú do autu.

0-15
    Djokovič sa po zahlásení autu rozhodol zobrať si jastrabie oko, ktorí potvrdilo výrok rozhodcov.

0-15
    Po druhom servise sa dostal do vedenia Andy Murray s novými loptičkami.

4:2
    Napokon sa Andymu podarilo znížiť stav.

15-40
    Loptička od Murraya skončila tesne pri čiare Djokovič ju odohral, poslal do autu a až potom si Srb žiadala jastrabie oko, čo mu nebolo vyhovené.

15-30
    Andy ide do vedenia.

15-15
    Andy Murray následne vyrovnal veľmi dobre umiestneným úderom.

15-0
    Šiesty game začal Novak Djokovič prasiatkom.

4:1
    Andy Murray doposiaľ v zápase nabehal niečo cez 1800 metrov kým Novak Djokovič len niečo viac ako 1500 m.

4:1
    Novak svoj gamebol aj premenil a potvrdzuje tak brejk.

40-30
    Parádny stop-volej Novaka na sieti mu dáva jednu možnosť na potvrdenie brejku.

30-30
    Nole je bojovník a získaný brejk nechce stretiť.

15-30
    Po druhom servise sa chcel Novak rozbehnúť za loptičkou, ale sa pošmykol a výmena patrí Andymu.

15-15
    Ďalší prvý servis bol príliš dlhý.

15-15
    Novak vyrovnáva stav.

0-15
    Z druhého servisu Andy dotlačil Novaka ku chybe.

3:1
    Lenže mu následne nevyšlo prvé podanie.

3:1
    Novak Djokovič premenil hneď ten prvý brejkbol, ktorý sa mu naskytol.

40-15
    Dlhé výmeny pokračujú a viacej trpezlivosti a sústredenie je na strane Djokoviča. Murray poslal výmenu za základnú čiaru.

30-15
    Aj keď páska hrala s Andym nebolo mu to nič platné Novak loptičku poslal do výmeny a bojoval. Napokon sa rozhodol ísť na sieť a vybojoval si fiftín.

15-15
    Presný víťazný úder Murraya skončil presne na čiare.

15-0
    Do štvrtej hry lepšie vstupuje Novak.

2:1
    Príliš dlhá loptička z rakety Murraya do autu a Novak sa dostáva do vedenia.

40-30
    Zbytočné Murraho vybrané jastrabie oko. Djokovič zahral eso.

30-30
    Za nepriaznivého stavu prišiel Novakov útok zakončený fiftínom.

15-30
    Djokovič je pod tlakom a robí ďalšiu nevynútenú chybu má 7 víťazných úderov a 21 nevynútených chýb doposiaľ.

15-15
    Následne prichádza chyba Djokoviča na sieti, keď loptička skončila v sieti.

15-0
    V treťom game zahral Andy dlhú výmenu.

1:1
    Dlhšiu výmenu poslal Srb do autu a Murray tak vyrovnáva stav. Možno sa pod to podpísala aj výmena názorov Djokoviča s rozhodcom.

40-A
    Andy Murray si vybojoval gamebol.

40-40
    Murray nevynútenou chybou dáva šancu svojmu súperovi.

30-40
    Veľmi presný ritern Djokoviča po druhom servise mu prináša fiftín.

15-40
    Andymu v tomto game sa nedarí prvý servis.

15-40
    Po ďalšom druhom servise Andyho posiela Novak do siete.

15-30
    Ďalšie eso Murraya z druhého podania.

15-15
    Po najdlhšej výmene, v ktorej pomohla Novakovi páska poslal Andy loptičku tesne za základnú čiaru.

0-15
    Veľmi dobrý servis Murraya mu prináša fiftín.

1:0
    Djokovič získava prvý game, ale fiftín ma patriť Murrayu, ak by si bol zobral Andy jastrabie oko.

40-15
    Ďalším víťazným úderom má dve šance na ziska prvého gamu.

30-15
    Novak a dostáva do tempa a ide do vedenia.

15-15
    Následne Andy Murray poslal loptičku do siete.

0-15
    Druhý set začal opäť Djokovič nevynútenou chybou.

0:0
    V prvom sete bol aktívnejším hráčom Britský hráč, ktorý získal dva krát servis súpera a mal viacej víťazných úderov ako jeho súper.

4:6
    Hneď ten prvý setbol ANDY MURRAY premenil a získal tak prvý set.

0-40
    Tri setboly pre Andyho Murrayho.

0-30
    Piate eso Murraya a už len deve loptičky od zisku setu je Murray.

0-15
    Desiaty game začal Murray fiftínom po nevynútenej chybe Djokoviča.

4:5
    Napokon si Srbský tenista ešte udržal nejakú tú šancu na ziska prvého setu, ale to musí teraz získať servis domáceho hráča.

A-40
    Djokovič sa dostal do výhody a má ďalší gamebol.

40-40
    Servis – volej Djokoviča skončil v sieti a Novak ešte ktomu aj spadol.

40-30
    Djokovič sa dostal do výhody má gamebol.

30-30
    Aj druhý krát Murray na sieti poslal loptičku tesne do autu.

15-30
    Murray to aj nasledne veľmi dobre urobil, ale jeho obhodenie skončilo tesne za základnou čiarou.

0-30
    Prvá dvojchyba Novaka a Andyho delia od zisku setu už len dve loptičky.

0-15
    Nábehom na sieť pri servise Djokoviča začal Murray úspešne.

3:5
    Napokon si Andy Murray vybojoval svoj servis a potvrdil tak brejk.

40-A
    Andy má gamebol po nevynútenej chybe Novaka.

40-40
    Zahlásené eso pre Murrayho zrušilo jastrabie oko.

40-40
    Brejkbol však Murray bez problémov odvrátil a pripísala si 15 winner, kým Djokovič má len 4.

A-40
    S Djokovičom hrá šťastie. Páska mu pomohla vo výmene a na pokoj si ju aj vybojoval.

40-40
    Murramu nevyšlo prvé podanie.

40-40
    Smeč Djokoviča nedal šancu Britovi a je tu zhoda.

40-A
    Nepochopiteľná chyba Svetovej jednotky. Novak mal väčšinu dvorca voľného a on trafil len do siete.

40-40
    Kuriozita na dvorci rozhodca zahlásil auta, ale výmena pokračovala. Nakopon rozhodca zahlásil aj dobre, lebo loptička skončila mimo kurt, ale na to nič nemení aj tak fiftín získal Murray.

40-30
    Servis sa bude opakovať loptička sa šuchla pásky.

40-30
    Prvý brejkbol Andy odvracia štvrtým esom v zápase.

40-15
    Novak donútil Andyho ku chybe, ktorú urobil loptičkou do siete.

30-15
    Ďalšou výmenou uhral Andy víťazný úder a znížil tak.

30-0
    Murray robí vzápätí aj druhú dvojchybu, čím tak veľmi približuje Novaka ku šanci na ribrejk.

15-0
    Nevyšlo mu ani druhé podanie a je tu prvá dvojchyba v zápase.

3:4
    Andy Murray podáva na potvrdenie brejku, ale prvý servis mu nevyšiel.

3:4
    Po ďalšej loptičky, ktorú poslal Djokivič do siete získava Murray druhý brejk v zápase.

0-40
    Prvý bude odvracať len cez druhý servis.

0-40
    Novak prestrelil prázdny dvore. Aj keď si vybral jastrabie oko tak mu to nepomohlo a Murray má tri brejkboly.

0-30
    Po druhom servise poslal Djokovič loptičku tesne, ale predsa do autu.

0-15
    Opäť len druhý servis Djokoviča.

0-15
    Veľmi krásne výmeny, ktoré obaja tenisty predvádzajú. Po jednej z nich kde už mal Novak jasne na vrh získala napokon Andy Murray.

3:3
    Prvý servis nevychádza Novakovi Djokovičovi.

3:3
    Ďalší víťazný úder Murraya a je vyrovnané.

0-40
    Víťazný údere Murray do proti pohybu a tri gameboly na vyrovnie stavu.

0-30
    Teraz Murrayovi nevyšiel prvý servis.

0-30
    Veľmi krásne zakončená výmena smečom od Murraya.

0-15
    Šiesty game začal Murray víťazným úderom.

3:2
    Murray neskutočne čo dokázal dobehnúť, ale následne hrala proti nemu páska a tak Djokovič potvrdil brejk.

40-30
    Presným úderom Andy znížil stav piateho gamu.

40-15
    Novak však na sieti mohol získať veľmi ľahko loptičku, ale zadarmo ju poslal len do siete.

40-0
    Tri možnosti po druhom servise na potvrdenie brejku pre Novaka.

30-0
    Prvé esom pre Djokoviča.

15-0
    Murray sa rozhodol ísť na sieť, ale tam Novak získal fiftín.

2:2
    Lenže následne v dlhej výmene Andy riskoval a nevyšlo mu to loptička skončila v sieti.

40-15
    Prvý brejkbol sa podarilo Andymu odvrátiť.

40-0
    Novak Djokovič po strate servisu si vybojoval tri brejkboly, keď Andy poslal loptičku za základnú čiaru.

30-0
    Andymu sa nedarí momentálne prvý servis.

30-0
    Aj po druhom servise poslal Andy výmenu tesne do autu.

15-0
    Prvý servis Andyho bol veľmi nepresný.

15-0
    Noakovi pomohla vo výmene páska a následne potom zahral Andy loptičku do autu.

1:2
    Až siedmy krát sa podarilo využiť brejkbol Murraymu, keď nedal šancu Djokovičovi a zahral mu do proti pohybu.

40-A
    Na radosť Britského obecenstva so Andy Murray vybojoval v tejto hre štvrtý brejkbol víťazným úderom.

40-40
    Nevynútené chyby robí aj Andy Murray a preto už nevyužil šiesty brejkbol.

40-A
    Lenže následne opäť Novak urobil osomu nevynútenú chybu Djokivič v prvom sete.

40-40
    Veľmi dobrý servisom, z ktorého zahral priamy bod opäť odvrátil vrejkbol Djokovič.

40-A
    Novak Djokovič sa snažil forhendom ukončiť výmenu, ale nevynútená chyba dáva šancu Murraymu.

40-40
    Po druhom servise sa podarilo Britovi vyrovnať na zhodu a rysuje sa nám dlhý zápas.

A-40
    Prvý servis Djokoviča od pásky skončil a aute.

A-40
    Novak veľmi pekne skrátil hru, čo Andy aj dobehol, ale rámom poslal vysoko loptičku do autu.

40-40
    Aj štvrtý brejkbol Murray Djokovič odvrátil, aj keď mu vtom Andy sám pomohol nepresným úderom.

30-40
    Aj napriek tomu, že Djokovičovi pomohla páska nedokázal to využiť, pretože výborná obrana zakončená víťazným úderom pre Brita prináša ďalší brekbol.

30-30
    Nábehom nasieť však potom si získal Novak vyrovnanie.

15-30
    Murrayho vyčkávanie a dobrá obrana slávila úspech. Novak bol viacej netrpezlivý a zahral dlhý úder za základnú čiaru.

15-15
    Následne Novak sa pokúšal poslať loptičku tesne za sieť, ale ta skončila od pásky mimo kurt.

15-0
    Tretí game začal Djokovič, eln cez druhý servis, ale umiestnil ho presne a získal tak fiftín.

1:1
    Následne uhral Murray druhé esom, lenže ak by si bol Novak zobral jastrabie oko servis by sa musel opakovať loptička skončila v aute.

15-40
    Novak Djokovič nedopustil čistú hru pre Brita.

0-40
    Prvým esom má tri možnosť Murray na vyrovnanie.

0-30
    Po druhom servise robí Djokovič ďalšiu chybu.

0-15
    Po výmene strán začal Murray svoj servis a prišla dlhšia výmena, ktorú sa snažil Djokovič zahrať kraťasom, ale jeho pokus bol krátky a skončil na páske.

1:0
    Napokon sa podarilo Novakovi Djokovičovi piatymi loptičkami v rade získať prvý game.

A-40
    Murray nedokázal uhrať štvrtú loptičku po sebe. chybu hľadal v obutí.

40-40
    Aj tretí brejkbol sa podarilo Djokovičovi odvrátiť. Pomohol mu ku tomu Murray výmenou do autu.

30-40
    Výborným servisom a nábehom na sieť dostal Novak Andyho do defenzívy a ten poslal loptičku len do pásky.

15-40
    Prvý brejkbol sa mu podarilo odvrátiť nevynútenou chybou Brita.

0-40
    Tretia chyba Srba je na začiatku pre Djokoviča veľmi dobré bude musieť odvracať tri brejkboly.

0-30
    Opäť Novak podával len cez druhý servis. Tentokrát to nebola dlhá výmena, ale Novak poslal loptičku opäť len do autu.

0-15
    Po druhom servise Novak prišla veľmi dlhá výmena, v ktorej poslal Srb loptičku tesne do autu.

0:0
    Stretnutie práve začalo.

Stretnutie povedie ako rozhodca Mohamed Lahyani. Maročan, ktorý má už Švédskej občianstvo.

Začala sa predzápasová rozcvička oboch tenistov.

Po lóse si vybral servis Andy Murray pre svojho súpera.

Hráči nastupujú na dvore Old England Club.

semifinále – Juan Martin Del Potro 7:5, 4:6, 7:6, 6:7, 6:3

Prvý krát proti sebe hrali obaja v októbri 2006 v 3. kole v Madride, kde vyhral Novak 2:1 na sety.
    Naposledy to bolo tento rok vo finále Australian Open, kde opäť vyhral Djokovič 3:1 na sety.

Vekový rozdiel medzi obomi je tak isto veľmi zaujímavý. Murray je starší o sedem dní od svojho Srbského súpera.

Vo Wimbedone sa však ešte spolu nestretlil. Ich jediný zápas na tráve sa odohral minulý rok v semifinále OH, kde Brit vyhral dva krát 7:5.

Vzájomná bilancia týchto dvoch hráčov je veľmi bohatá. Spolu stáli na dvorcoch proti sebe už 18 krát Wimbledonské finále bude ich 19-te pokračovanie. Doteraz sa 11 krát tešil z výhry Djokovič a 7-krát to bol Murray.

Hráči sa spolu až 8 krát stretli vo finálových zápasoch. Wimbedonské finále bude ich deviatym súbojom o titul.

Andy Murray má momentálne na tráve 17 zápasov bez prehry, ktorá sa začala minulý rok práve tu v Londýne ma OH, kde sa stal aj Olympíjskym víťazom. Pred Wimbledom vyhral turnaj tak isto v Londýne.

Mužským finále vyvrcholí tohto ročný Wimbledon 2013. Stretnú sa v ňom dvaja najvyššie nasadený hráči a to Svetová jednatka Srb Novak Djokovič a dvojka Brit Andy Murray.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:00.