Kvitová – Makarovová 2:1 (kon.) | Stephens – Cetkovská 2:1 (kon.)
Vinciová – Cibulková 2:0 (kon.) | Puigová – Birnerová 2:1 (kon.)
Petra Cetkovská
1
63 6 4
cz Sobota 29.06.2013, 14:45Wimbledon - ženy - Wimbledon (tráva)

Já Vám děkuji za pozornost, ale vy můžete na onlajnech i nadále zůstat a sledovat v akci Tomáše Berdycha a Evu Birnerovou, jejichž zápasy právě probíhají a moji kolegové dění z nich samozřejmě živě přenášejí. Na shledanou! (15:41:29)

Tak včerejší přerušení zápasu pro tmu bohužel pomohlo Sloane Stephensové. Ta včera prohrála druhý set 0:6 a vůbec v té chvíli nevěděla, co si na kurtu počít. I do dnešní dohrávky sice vstoupila Petra Cetkovská lépe a v úvodu třetího setu dvakrát o brejk vedla, nejprve 0:2 a pak 1:3, ovšem talentovaná Američanka dokázala nepříznivý vývoj otočit a poprvé v kariéře postoupila do osmifinále Wimbledonu. Včera i dnes to bylo hodně o nevynucených chybách, kterých Stephensová udělala 29 a Cetkovská ještě o jednu více. Utkání trvalo 133 minut.

Konec zápasu

6:4
    A je konec. Sloane Stephensová hned první mečbol využívá a postupuje do osmifinále Wimbledonu!

40-30
    Zdálo se, že Cetkovská v této výměně získala převahu, ale Stephensová ukázala své rychlé nohy a má první mečbol!

30-30
    A pro změnu nevynucená chyba podávající tenistky.

30-15
    V autu končí také return Petry Cetkovské.

15-15
    I Stephensová je nervózní, její křížný úder dolétl do autu.

15-0
    Return Cetkovské skončil na síti.

5:4
    Sloane Stephensová jde podávat na vítězství v zápase.

5:4
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:4
    Čistá hra pro Cetkovskou, která se tak ještě udržela v zápase.

0-40
    Další servis, který nedokázala Stephensová zreturnovat.

0-30
    Výborné podání Cetkovské, které Stephensová nevrátila do kurtu. To je cesta!

0-15
    Stephensová Cetkovské vracela neuvěřitelné míče, ale nakonec Češka přece jen získala fiftýn.

5:3
    Stephensová zahrála dobře na síti, odkud ukončila výměnu smečí a je gem od postupu.

A-40
    Cetkovská předváděla dobrou obranu, ale nakonec Stephensové podlehla. Ta dokázala zahrát winner.