Hradecká – Knappová 0:2 (kon.) | Šafářová – Davis 2:0 (kon.)
Birnerová – Lepchenková 2:1 (kon.) | Kvitová – Vandeweghe 2:1 (kon.)
Coco Vandeweghe
1
1 7 4
cz Pondelok 24.06.2013, 18:27Wimbledon - ženy - Wimbledon (tráva)

Petra Kvitová se ve druhém kole utká s kažašskou Jaroslavou Švedovovou. Já Vám děkuji za pozornost a pro dnešek se loučím! (20:58:09)

Petra Kvitová udolala po 2 hodinách a 24 minutách 108. hráčku světa Coco Vandewegheovou po setech 6:1, 5:7 a 6:4. První set vyzněl jednoznačně pro českou tenistku, ale pak se ze zápasu vyklubalo obrovské drama. Obě hráčky předvedly skvělé momenty, ale také spoustu nevynucených chyb – Kvitová 31, Vandewegheová 25. Američanka si také vynutila rozhodující třetí sadu, ve které byla přeci jen šťastnější favorizovaná Petra Kvitová. Rozhodující okamžik přišel v pátém gemu tohoto setu, ve kterém Kvitová soupeřku brejkla. V závěru ještě přišlo drama, kdy se již Češka radovala z vítězství, ale její soupeřku v utkání udrželo Jestřábí oko. V další hře však Kvitová dokázala dopodávat zápas do vítězného konce.

Konec zápasu

6:4
    Game, set, match. Petra Kvitová po obrovském dramatu postupuje do druhého kola Wimbledonu!

40-0
    Tři mečboly pro Kvitovou!

30-0
    Kvitová dva míčky od postupu...

15-0
    Obrovská chyba Vandewegheové! Američanka byla na síti a měla před sebou zcela volný kurt. Místo winneru ale poslala balónek nepochopitelně do autu.

5:4
    Petra Kvitová jde podávat na vítězství.

5:4
    Kvitovou moment s Jestřábím okem evidentně rozhodil a Vandewegheová tuto hru získává!

40-A
    A Američanka rázem ve výhodě!

40-40
    A i druhý mečbol odvrácen také!

40-30
    Už se zdálo, že utkání končí. Kvitová se radovala, ale Američance pomohlo Jestřábí oko, které ukázalo, že míček dopadl na lajnu!