Utorok 11.06.2013, 10:42Challenger Košice (tráva)

Po podaní von z kurtu Semjan opäť zariternoval, no opäť to bolo iba ďaleko za outovú čiaru.

40-A
    Mečbal číslo 5 je na svete! Semjan zariternoval iba za outovú čiaru.

40-40
    Tak ani štvrtá možnosť na ukončenie stretnutia nie je premenená! Meffert odpaľuje do outu.

40-A
    Navyše je tu mečbal číslo 4 pre Mefferta po tom, čo si pripísal do štatistík ďalší takzvaný viner.

40-40
    Tak to je neuveriteľné, ani tretí mečbal nedokázal Meffert využiť a pripisuje si priam školácku chybu keď loptička končí v oute.

30-40
    A je tu mečba číslo 3 pre Dominika Mefferta, prvý pri jeho podaní.

30-15
    Výborný Semjanov ritern a razom je to veselšie!

3:5
    V zápätí aj dvanáste! Tak na túto chvíľu sa nám koniec zápasu odložil, avšak na jeho ukončenie ide servovať nemecký hráč.

A-40
    Semjan si navyše pripisuje svoje jedenáste eso!

40-40
    A v zápätí aj druhý! Meffert bol natoľko rozhádzaný, že sa zmohol iba na odpal mimo kurtu.

15-40
    Meffert sa poľahky dopracoval až ku dvom mečbalom! Semjan si pripísal do svojich štatistík ďalšiu nevynútenú chybu.

2:5
    Ten aj získava túto veľmi dôležitú hru a vyhráva v treťom rozhodujúcom sete 2:5, jeho súper ide podávať na udržanie sa v tomto stretnutí.

40-A
    Semjan riternuje iba za základnú čiaru. K výhode sa tak dopracoval jeho nemecký súper.

2:4
    Túto hru ukončuje tvrdým podaním, von z kurtu. Na ťahu je tak nemecký tenista.

30-40
    V zápätí úder von z kurtu, na ktorý si Semjan nemohol nárokovať a gembal na potvrdenie brejku.

1:3
    A opäť kazí náš hráč a tak aj druhé podanie mu jeho súper berie a vedie 1:3.

1:1
    Tak toto Semjan vôbec nemyslel zle, iba, že by sa loptička musela zmestiť do kurtu. Meffert si berie naspäť požičané a stav je teda vyrovnaný 1:1.

0-30
    Nevynútenú chybu si pripisuje aj Marek Semjan a jeho súper sa dostáva do vedenia 30:0.

1:0
    Meffert opäť chybuje! Na sieti pokazil zdanlivo jednoduchú loptičku a tak mu podobne ako v druhom sete jeho súper berie hneď prvé podanie.

A-40
    V zápätí po nevynútenej chybe Mefferta je tu výhoda pre Mareka Semjana.

6:4
    Prvý setbal Mareka Semjana v tomto stretnutí je premenený! Na tvrdý úder slovenského hráča síce jeho súper dokázal ešte zareagovať, no v zápätí si pripísal iba nevynútenú chybu. Stav stretnutia je tak vyrovnaný 1:1 a Meffert začína podaním v rozhodujúcom treťom sete.

40-30
    Semjan sa teraz dopracoval k setbalu, hoci to nemal vôbec jednoduché! Meffert síce vystihol jeho úder, no v zápätí odpaľuje loptičku iba do outu.

5:4
    A tak sa aj deje. Dominik Meffert výborne skrátil hru, Semjan nestihol dobehnúť k stredovej siete od základnej čiaryj a tak tento gem získava Meffert. To však nevadí, pretože náš hráč ide servovať na zisk druhého setu.

5:3
    A gem zakončuje svojim 9. esom v tomto stretnutí.

A-40
    V zápätí si Semjan pripisuje krásny a hlavne presný víťazný úder zo základnej čiary.

40-40
    Výborné druhé podanie presne na tela nemeckému súperovi a loptička z jeho rakety končí za postrannou čiarou. Zhoda!

30-40
    No teraz bol zahlásený out z rakety slovenského hráča. Je tu teda Brejkbal pre Dominika Mefferta.

4:3
    Ten ju aj využíva, po tvrdom podaní odpaľuje náš zástupca loptičku iba do siete. Stav je teda 4:3 z pohľadu Mareka Semjana, ktorý ide na podanie.

40-A
    Výhody teraz získava Dominik Meffert.

40-30
    Dvojchyba Meffert. A je tu brejkbal pre Mareka Semjana

4:2
    Semjan si teraz pripisuje víťazný úder. Dobrú loptičku musel ísť ešte potvrdiť empajrový rozhodca.

3:2
    Tak sa aj stáva, podanie von z kurtu, Semjan síce stihol zareagovať, no jeho loptička sa ani zďaleka nezmestila do dvorca.

3:1
    Čistá hra je na svete! Semjan nedal svojmu súperovi v tejto hre ani najmenšiu šancu na úspech.

2:0
    Eso číslo 8 znamená, že Semjan potvrdzuje svoj brejk a v druhom sete vyhráva už 2:0.

30-40
    Tak toto je nepríjemná situácia, ďalší out z rakety Semjana znamená, že jeho súper bude mať 1 brejkbal.

1:0
    Meffert si ale pripisuje ďalšiu nevynútenú chybu, čo dáva šancu jeho súperovi, ktorý mu vôbec prvý krát v tomto stretnutí berie podanie!

40-15
    Slovenský hráč nastúpil do druhého setu vo veľkom štýle! Hneď v prvej hre bude mať k dispozícii 2 brejkbaly.

4:6
    Tak toto je neuveriteľné. Zdalo sa, že aj ten posledný bude odvrátený, no Semjan nepochopiteľne poslal iba slabučký úder, čo jeho súper dokonale využil.