Staněk – Di Mauro 0:2 (kon.) | Nedovjesov – Mertl 2:1 (kon.)
Jan Mertl
Jan Mertl
1
7 4 5
cz Utorok 11.06.2013, 13:29Challenger Praha - Advantage Cars Prague Open by Sport-Technik Bohemia (antuka)

7:5
    Velmi špatný kraťas Ukrajince nedokázal Mertl využít a tím tak toto utkání končí.

6:5
    Ten druhý již nikoliv a po krátké pauze tak půjde Nedovesov podávat na vítězství v zápase. O to více musí mrzet českého tenistu promarněná šance v desátém gemu.

5:5
    Jan Mertl měl tři mečboly, ale i tak nedokázal zápas ukončit. Máme tak srovnáno na 5:5 a boj pokračuje.

4:5
    Jan Mertl se poprvé ve třetím setu dostává do vedení a rázem je jeho soupeř pod obrovským tlakem. Po krátké pauze totiž půjde podávat na udržení se v zápase.

4:4
    Return dostal Nedovesova do velmi těžké pozice a Jan Mertl se vrací zpět do boje o tento zápas.

4:3
    Následně však gem ukončuje velmi povedeným křižným forhendem a snižuje na 4:3.

4:2
    Nepřesným returnem je ukončen šestý gem třetího setu.

3:2
    Čistá hra také na druhé straně a bitva tak může pokračovat.

3:1
    Poprvé v gemu se dostal Mertl do výměny, ale tu ihned pokazil.

2:1
    Ten celý gem navíc dokázal ukončit a snižuje na 2:1.

2:0
    Nyní však už Nedovesov gem ukončuje, potvrzuje brejk a vede 2:0.

1:0
    Ten druhý už ano a Aleksandr Nedovesov tak vstoupil do třetího setu nejlépe jak mohl.

6:4
    Mertlův return končí v autu a před námi je tak třetí set.

5:4
    Aleksandr Nedovesov opravdu prolamuje podání Jana Mertla a po krátké pauze tak půjde podávat na vítězství ve druhém setu.

4:4
    Byl to boj, ale Aleksandr Nedovesov ustál svůj servis a srovnal na 4:4.

3:4
    Povedeným servisem ukončuje Jan Mertl sedmý gem druhého setu.

3:3
    Jenže Ukrajinec i s míčkem, který chtěl kazí a Jan Mertl si tak okamžitě bere zpět ztracené podání a srovnává na 3:3.

3:2
    Nedovesov se ani tentokrát nikam netlačil a stejně jako v předchozí výměně, tak i nyní se dočkal chyby soupeře a bere tak poprvé ve druhém setu Mertlovi servis.

2:2
    Velmi čitelný kraťas vyslal na druhou stranu Mertl a soupeř toho bezmilosti využil.

1:2
    Přestože začátek gemu se Mertlovi nevydařil, tak ten závěr byl již mnohem lepší. Český tenista udržel svůj servis a opět je v mírném vedení.

1:1
    Velmi nepovedený kraťas předvedl Ukrajinec, ale Mertl pokazil snadný míč na síti a tento dlouhý gem je tak ukončen.

40-40
    Výtečný return přímo na základní čáru překvapil Nedovesova.

0:1
    Naprosto s přehledem vstoupil Jan Mertl do druhého setu a ujímá se vedení 0:1.

5:7
    Nedovesov pouštěl míček do autu, ale na překvapení jeho samého balónek zapadl do kurtu a Jan Mertl tak vítězí v prvním setu 5:7!

5:6
    Byl to opět boj, ale rázem český tenista vede a jeho soupeř bude muset po krátké pauze odvracet konec prvního setu.

5:5
    Tu už Jan Mertl dokázal využít a ovace z tribuny jsou zcela zasloužené. Boj o první set může pokračovat.

5:4
    Jan Mertl dokázal snížit na 5:4, ale po krátké pauze půjde jeho soupeř podávat na vítězství v úvodním setu.

5:3
    Další z nevynucených chyb ukončuje tento gem. Aleksandr Nedovesov si tak sebou stále tahá získaný brejk z prvního gemu.

4:3
    Sice to s Mertlem nevypadalo vůbec dobře, ale rázem snižuje na 4:3 a o první set se ještě může poprat.

4:2
    Nedovesov si vyžádal míček, se kterým se hrála předchozí výměna a vyplatilo se. Return Mertla totiž zastavila síť a Ukrajinec tak opět vede o dva gemy.

3:2
    Ani v tomto gemu neměl český tenista s udržením servisu větší problémy.

3:1
    Škoda pokaženého returnu. Aleksandr Nedovesov vede 3:1 a nadále si drží výhodu jednoho prolomeného servisu.