Hamptonová – Šafářová 2:1 (kon.) | Záhlavová – Becková 0:2 (kon.)
Kvitová – Rezaiová 2:1 (kon.) | Schmiedlová – Wickmayer 2:1 (kon.)
Barty – Hradecká 2:1 (kon.) | Koukalová – Kanepiová 0:2 (kon.)
Čepelová – Kerberová 0:2 (kon.) | Rybáriková – Kuznecovová 1:2 (kon.)
Pavľučenkovová – Cetkovská 1:2 (kon.) | Kučová – Razzano 1:2 (kon.)
Angelique Kerberová
2
6 6
Streda 29.05.2013, 13:06French Open - ženy - Roland Garros (antuka)

Angelique Kerberová postupuje do tretieho kola, keď si vo svojom druhom zápase v Paríži hladko poradila so slovenskou tenistkou Janou Čepelovou 6:2 6:2. V prvom aj druhom dejstve dokázala favoritka zápasu zobrať súperke servis až trikrát a aj napriek tomu, že v oboch setoch v jednom prípade na podaní zaváhala, stretnutie bez problémov dotiahla do víťazného konca. (14:10:50)

Koniec zápasu

2:6
    Kerberová si umne počakala na chybu súperky a tá nakoniec prišla. Stretnutie sa končí, raduje sa Kerberová, ktorá na víťazstvo v druhom sete potrebovala 32 minút.

15-15
    Čepelovej prechod na sieť bola správna voľba. Zahraný volej mal všetky známky kvality.

0-15
    Čepelová podáva na udržanie sa v zápase a nezačína dobre.

2:5
    Kerberová čistou hrou potvrdila získaný brejk a po druhý krát v druhom sete vedie o dva gemy. Čepelová je krôčik od vyradenia.

2:4
    Čepelová posiela bekhend do siete a sama tak dovolila súperke premeniť brejkbal. Kerberová je znova v predu o jeden brejk.

15-40
    Kerberová má dva brejkbaly.

15-30
    Krásny bekhend končí napokon v aute. Kerberovej radosť z tváre zobral čiarový rozhodca.

0-30
    Kerberová robí súperke na podaní opäť starosti.

0-15
    Kerberová získava prvý fiftín šiestej hry druhého setu.

2:3
    Čepelovej sa dnes veľmi nedarí. Nemka pozná na jej hru recept a po krásnom víťaznom forhende po čiare sa opäť v druhom sete vracia do vedenia.

15-40

15-30
    Čepelová napodobnila súperku z predchádzajúcej výmeny a tiež zahrala svoj úder do siete.